Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa avixe »

tak ja mam hypoteky styri, toto konkretne sa mi stalo iba vo vub s dokumentom, ktory vytvorili na centrale...
samozrejme na zmluvach kde si ucastnikom si kontrolujes vsetko
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Chris »

10 rokov som mal VUB ucet, furt nejake poplatky za platbu v internet bankingu nad ramec , alebo take absurdne veci. Ktore vo vypise neboli az ked som si dal nejaky detailny na pockanie vyziadat tam to bolo. Ale mozno sa veci zmenili
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6702
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

jenoduska dala recht, obehat a pokukat s kalkulackou ale z mojej skusenosti som vypisal svoje tri, inac avixe ked si anjdes cas napis mi pls spravu, premsyslam nad jenou 100k hypo a tie tvoje"styri" ma zaujali.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

iba na margo bank ako takych (ale na to je podla mna ina tema), hypo v prime na vyhodu ze urok je 1,2% a zaroven tam mas neporovnatelne sporenie (co sa klasickych sporeni tyka) lebo vies davat 150 eur mesacne s 5% urokom.

Ale to ako bez reklamy, treba ist vzdy tam kde mas najlepsie podmienky, u mna to nahodou bola prima a to sporenie je pkne + ked uz tam musim mat ten ucet koli hypo.

Stefan hej, ako ked uz clovek vie co kde dostane nemusi behat. ale na to su tu sprostredkovatelia ktori ti to daju vypocitat vsade kde chces.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

Jednoducha a kde mas take info 150e mesacne na 5%?ja mam take sporenie pre mladeho a tych 5% sa ti uroci iba 20eur z vlozenej sumy... zakladal som to 3mes spatne

Ja som v primabanke 30rokov.od narodenia...nikdy som nedostal bonus ziadny proste nic...teraz ked som chcrl hypo tak ma rovnako odfajcili :) proste fail...tym co si robia prijem typu 3mesiace super prijem rozdavaju hypo jak nic a mne ani bohovi.cisty joke...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

jj sú to k*rvy do bodky. To isté ako aj s paušálmi, nový zákazníci dostavajú také a také a ľudia čo platia 10+ rokov dostanú hovno a môžu ísť akurát preč. To isté s hypo. Treba ísť tam kde je najlepšie a nehľadieť nato aký je človek dobrák. osrať im hlavy.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

hej a presne preto pojdem ak to vyjde do VUB, vsetky podnikatelske ako aj osobne ucty tam prevadzam, vo vysledku este aj ja usetrim...

mozu si za to sami...

ako povie mi tam ,ze z danoveho cisty zisk/12 ...pozeram na nu ale ved to je z realneho hladiska uplna blbost (aj ked to uctovne tak vyzera), to iste 10% z obratu - vravim,ved ja co vyrobim je 100% moj zisk, ja nemam "maržu na tovar", odpoved - bohuzial to nas nezaujima; vravimm, neda sa napisat nejaka osobitna ziadost o posudenie? my nic take nemame, bud toto splnate alebo nie... takze ja si nemam uplatnit v danovom 60% danove vydavky aby som dostal u vas uver, zaplatim dan niekolko tisic + dalsi rok mi daju take odvody, ze za rok "predrbem" 1/10inu uveru, tak to je ok? ona,ze ano... hovorim dakujem velmi pekne za pristup k dlhorocnym zakaznikom... gratz, vivat slovakia

ale hlavne,ze zamestnanec co ma cely zivot 500, zrazu ma 4 mesiace 1500e dostane pomaly uver aky len chce, ved nevadi,ze dalsi den tam uz robit nemusi ... ale mna tam budu natahovat jak gumu na gatiach - fakt som ostal prekvapeny (uprimne), nemyslim to nijako povysenecky ale realne "nezatvorim kram" zo dna na den a pod... :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

njn  :D  Kamoš SZČO to isté momentálne. Pred týdžňom sme o tom kecali. Tiež chce hypo. Buď si spraví normálne účtovníctvo na ktorom dá potom ročne o 6 litrov viac ako by nemusel, alebo nedostane hypo.

Bratranec tak spravil pred 5timi rokmi. Robí u otca, má tam 349 minimálku alebo koľko, ale bral hypo tak mu foter nastavil liter plat na 3 mesiace a hotovo :good:
Naposledy upravil/-a Leon v Ut 20. Mar, 2018, 21:24, upravené celkom 1 krát.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

to si este malo asi povedal... lebo tie odvody su nieco chore... mne to vyslo original viac ako 1/10inu hypo za "rok"...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

Tak zase on nezarába toľko ako ty že :D

A toto už nefunguje, že v SROčke seba nastavíš aj ako zamestnanca a na 3 mesiace si dáš plat aký chceš ? :laugh:
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

Funguje ale advokat nemoze byt v pracovnom pomere (okrem vedeckej publikacnej a pod cinnosti)...tj nemozem sam seba zamestnat :D

Nemam ziadny ultra prijem ale proste tie odvody su chore...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa killswitch »

mna takto natahovali v Tatra banke, ktora developovala cez dcerinu spolocnost projekt, kde som chcel byt. nakoniec som sa opytal vo svojej banke (mBank) a tam dokonca nechceli ani posledne danove, stacilo sa im pozriet na ucet, ze ake pohyby tam mam a hypo som dostal. je ale pravda, ze som bral menej ako 50% hodnoty nehnutelnosti.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6702
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

Tak quicky musis zacat pisat a publikovat no. Alebo sa nemozes zamestnat u mami?to ma len tak napadlo
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Chris »

killswitch: v mbank mas ucet a ti daju o dost horsie podmienky ako v slsp, ktori ta vidia prvykrat :D :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Papek »

Toto ale plati asi vsade. Ja som mal ucet v SLSP od 16 rokov. Udajne nejaky top rating som mal, naslubovali vetko mozne, ze hento a toto schvalia na 99% cez vynimku. Hypo sla nakoniec cez CSOB, takze tam skoncil aj ucet. Pri refinancovani zase CSOB nevedela dat uz take podmienky ake som potreboval (zbavit sa uveru pre mladych + upratat nejake ine veci). Zrazu SLSP ponukla zo vsetkych oslovenych bank to naj, takz som naspat :D novy zakaznik ma asi vyssiu hodnotu
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Debata o všetkom"