Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

na jednej strane klient si moze umelo navysit prijem za ucelom ziskania uveru co v reale kludne moze viest k uverovemu podvodu... a na strane druhej banka nema sancu zistit realny celkovy prijem reso vsetky naklady ziadatela tj klienta(je to na nom co zdokladuje a prizna v akej vyske a tam sa vraciame k bodu 1)... ale zas optimalizuje si kazdy tieto podmienky ziskania uveru lebo realne by to "bezpecne" asi neziskalo majoritne percento klientov
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Diablo1st »

obcanx napísal:doteraz to riesili tak, ze zamestnavatel na 3 mesaice zvysil plat, aby banka videla, ze ako uzasne klient zaraba,
predpokladam ze dnes to bude rovnake, resp v tom 2016.. ale uvidime no..
Toto mi znie ako dajaká somarina. Zopár ľudí v mojom okolí brali hypotéky v tomto roku a vždy chceli ročný príjem, koľko má človek mesačne banku nezaujímalo. Takže v tomto prípade by krátkodobé zvýšenie príjmu moc nepomohlo.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

robilo sa to tak vo velkom nevravim ze teraz sa to este da to neviem ale skorej to asi zavisi od banky.. taketo zvysenie sa robi aj na matersku:))
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

najradsej banky su ked toho cloviecika maju X rokov u seba takze poznaju jeho financnu historiu. Hentie trojmesacne odrby uz na nikoho davno neplatia, banky skumaju SocPoist za daleko dlhsie obdobie.

Mimochodom, tak je to spravne. Nikto z nas nema zaujem dopadnut ako v Amerige ked kazdemu co ma v riti dieru napchali 600.000 do gagora a potom zrazu bol problem splacat. Ajeje, ako sa to mohlo stat. Nikto z nas nema zaujem na tom aby nehnutelnosti stali 200.000 namiesto 100.000 len preto lebo banky nezodpovedne ROZDAVAJU uvery kazdemu chudakovi ktory na to realne nema.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa obcanx »

tento trojmesacny odrb urobil kupec susedovho bytu, co som sa dopocul, no ci je to pravda, neviem.. 2015.
viem ze to kupila nejaka casnicka..

ved oni uz realne stoja 200 tisic :D ale z akeho dovodu, to neviem, ale osobne si myslim, ze su dost drahe tie nehnutelnosti, no mozno je to len subjektivny pocit..

quicky, no alen am atersku tam by museli zvysit na viac ako 3 mesiace, ci ? tusim sa to matematicky neoplati, ked som to pocital naposledy, ale mozno som sa zmylil

tj, ak ma 500 hruby, tak ma 2100 na materskej a ak ma 1000 hrubeho, ma 4200 na materskej, celkovo.
ale za 1 rok, 6000 (12*500 navyse) zaplati na odvodoch 172*12=2064eur..
plus dalsie nemoralne odvody
Naposledy upravil/-a obcanx v Št 31. Dec, 2015, 13:55, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa HellAngel »

jedna vec je nezodpovednost banky, ale na druhej strane hlupost ludi. ak si neviem dat 2 a 2 dokpy a zoberiem uver/hypo vacsiu ako dokazem aktualne splacat, tak by sa dotycny mal vratit spet do zakladnej skoly. Nerozpavam o tom, ze sa v buducnosti moze nieco stat a ten prijem sa rapidne znizi a zrazu sa clovek ocitne v platobnej neschopnosti. ALe preto zas existuju poistky.
Vsetko je to len hlupost ludi a vrchol ladaovca su nebankovky. POtom uz len v spravach vidiet uplakanych ludi, ako im habu majetok koli 2000e. :facepalm:

zvysenie mesacnej mzdy. Jendak je to podvod, druha vec je, ze beriem uver vyzsi, ako dokazem zrejme splacat. TO je to co som pisal na zaciatku
NB: Asus ROG Zephyrus G14
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa obcanx »

poriti je aj to, ze ak ma niekto hrubu mzdu 10 litrov, ma 66.6% cisteho po zdaneni a (p)odvodneni, ak 500, 60.8% a ak 1000 tak 56.3%
podla mna je toto velezrada
ak 20 tisic, tak 73%
jo, myslime socialne.

k materskej je poriti fakt aj to, ze aby som zenu posielal do roboty (samu) az do osmeho mesiaca tehotenstva v takom chaose a nervoch ako je to vo velkomestach (priklad blava) , tak to nestoji za tie 2-4 tisicky materskej.. inak nie som nejaky jednostranny zastanca rovnopravnosti, no tento prispevok ked vydelim poctom odpracovanych rokov, a vynaso im tretinou platu, co ma menej od jej kolegov, tak je stale v minuse. lebo tabulky z komunizmu.... ale bohvie, mozno aj na zapade je to tak..
Naposledy upravil/-a obcanx v Št 31. Dec, 2015, 14:02, upravené celkom 1 krát.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ale to, ze dochodok ci ine plnenia statu su obmedzene maximalnou hranicou ti nevadi, vsakze ?
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa obcanx »

osobne by som tym malozarobkocym nechal % odvody rovnake, no mali by dost ulavu na dani z prijmu, nech nema chudak co v superhrubej ma 541, vo vyssledku 341
cize 40% dole. (su aj pripady ked je dole 45%)
ten co je sice sikovnejsi, zaplati na odvodoch viac, dostane a caka v rovnakej rade u lekara, ale v kazdej rozvinutej republike plati dani viac.. sice mozno aj u nas, neviem, pouzil som nejaku kalkulacku na sme

ale moj nazor?
dochodok od statu nechcem, DAKUJEM
a zubara si musim platit sam, DAKUJEM
keby ma zrazi auto a som na JISke, za tie roky co si platim zdravotne by som mal na Hilton a nie JISku.
vzhladom na to, ake odmeny a platy tam lietaju vo vedeni, je to pre mna matematicky neatrakticne
presne tak isto, ako komercne poistenie.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ulavu na dani z prijmu ale predsa nizkozarabajuci maju ! Nezdanitelny zaklad je 3803,33 rocne, tj 316,94 euro mesacne.Taktiez preco vobec beries do uvahy superhrubu mzdu ? To su vratane odvodov zamestnavatela.

Ak mas hruby prijem povedzme 500 euro mescane, tak platis dan iba zo 183 euro; 19%, tj dan je 34 euro. Ak mas hruby prijem 1000 euro, tak platis dan z 684 euro, tj platis dan 129 euro. Teda za dvojnasobny plat platis 4-nasobnu dan.

A to este nehovorime o tom, ze ak zarabas rocne nad 20k euro hrubeho, tak mas este mensi nezdanitelny zaklad.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa maniak »

obcanx napísal: keby ma zrazi auto a som na JISke, za tie roky co si platim zdravotne by som mal na Hilton a nie JISku.
Ty asi nemas predstavu, kolko stoji lozko na JISke na jeden den, ze? Alebo kolko stoji liecba tazsich chorob? Ver tomu, ze akonahle by sa tebe alebo tvojim pribuznym stal akykolvek vaznejsi uraz alebo choroba s dlhsou a nakladnejsou formou liecenia, tak by si sa z vlastneho nedoplatil.
FVE 12.45 kWp V/Z
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa obcanx »

preco superhruba?
lebo ten zamestnavatel nevycaroval tie prachy, co odvadza ON za MNA, cize.. stale je to dan/odvod. keby ON to to nemusi odviest, mal by viac pre mna/seba. cize aj mna.
lenze nezdanitelny zaklad 4k, to je 316 mesacne.
co zmozem z 316 mesacne? ani 1 izbu zaplatit, a to som este nejedol..
ale tak co mozem cakat od krajiny, kde je priemer 800, a median 600 :) to by potom polovica neplatila dane..
aspon keby je to niekde vidiet :) ale cesty rozbite, chodniky rozbite, pripadne ziadne..atd

ja veli dobre viem, co stoji choroba, mame v rodine cukrovkara, vies co dostane?

daridaridaridaaaa, a to teraz to pride pratele.

17eur

inzulin sam o sebe stoji 10 nasobne tolko, na dany mesiac. a to minimalne.

ved cela RZP a JIS by sa mala zrusit, ten clovek nevyprodukuje tolko, kolko stoji jeho zachrana.

isiel som do poistovne, ze sa chcem positit na 100 tisic, odmietli, ze je to privela. hold tak dobre, ked nestojim za to s najzvucnejsou komercnou poistovnou, ja tie prachy co by som im platil adm do jedla a sportu a mozem ich bozat :)

ale tak daj, co stoji JISka na 1 den? prepocitajme to a mozem posudit, ci som mal pravdu alebo nie :)

a potom ma zaujima, ci su napriklad 2x drahsie CTcka a SONA zaratane v cene toho , kolko sotji 1 den ;)

lebo ja ked otvorim hotel, tiez tam mozem dat matrac za 4000, alebo za 40, alebo za 400, podla toho sa odvija cena za noc :)

platy absolutne MIZERNE,
toaletak za priplatok
matrace ani nekomentujem,
budovy zadarmo zo stareho rezimu

tak co do frasa stoji tolko za 1 noc na JISke ?!
Naposledy upravil/-a obcanx v Št 31. Dec, 2015, 15:08, upravené celkom 1 krát.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

V kazdom pripade, toto mozes preberat v teme politika, tu sa bavime o hypo.
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa obcanx »

vidis, moja chyba, ja ze som v tej politike, neivem preco som to dal sem, ospravedlnte ma.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa CageJ »

faugusztin napísal:Ulavu na dani z prijmu ale predsa nizkozarabajuci maju ! Nezdanitelny zaklad je 3803,33 rocne, tj 316,94 euro mesacne.Taktiez preco vobec beries do uvahy superhrubu mzdu ? To su vratane odvodov zamestnavatela.

Ak mas hruby prijem povedzme 500 euro mescane, tak platis dan iba zo 183 euro; 19%, tj dan je 34 euro. Ak mas hruby prijem 1000 euro, tak platis dan z 684 euro, tj platis dan 129 euro. Teda za dvojnasobny plat platis 4-nasobnu dan.

A to este nehovorime o tom, ze ak zarabas rocne nad 20k euro hrubeho, tak mas este mensi nezdanitelny zaklad.
ak základ dane daňovníka je nižší, resp. rovný 19 809 EUR, nezdaniteľná časť základu dane je 3 803,33 EUR za rok (t .j 19,2 x životné minimum),
ak základ dane daňovníka presahuje sumu 19 809 EUR, nezdaniteľná časť základu dane sa vypočíta pomocou zákonom o dani z príjmov definovaného vzťahu. (Výpočet: 44,2 x životné minimum – 0,25 x základ dane = 8 755,578 – 0,25 x základ dane daňovníka)


Takze narok nad 20K MAS! Lame sa to prave pri 35 022€...
Aby sme boli teda presnejsi...
Zase kolko ludi na Slovensku ma zaklad dane prevysujuci skoro 20 000€?
T.j. clovek co ma hrubu mzdu 19809€ ma rovnaky narok na odpocet ako clovek co ma 7500€....

K dani... nad 35 022€ sa uz plati 25% sadzbou... ale vravim NAD!... rozdielom...

Návrat na "Debata o všetkom"