"Kvalita" slovenských seriálov / relácií / show ...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3643
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

"Kvalita" slovenských seriálov / relácií / show ...

Príspevok od používateľa fobos »

Dnes som sa žiaľ (náhodou som prepol na Markízu) pozeral 15 minút Zitu na krku, čo dosť bežalo v reklamách a nestačil som sa diviť, čo za sračku tento seriál je. :facepalm: Idea nulová, ľudí čo aspoň trochu považujem za hercov (Fialová, Kostelný) tam hovorili s Cinkotom, jednú "vtipnejšiu" vetu za druhou. Problém č. 2 slovenských seriálov je, že jeden herec hrá min v 5tich ďalších.

Hodnotenie seriálov na CSFD:

- Zita na krku - 17%
- Ordinácia v ružovej záhrade - 12%
- Kutil s.r.o. - 20%
- Panelák - 22%,
- atd atd

všetko čiernym vysvietené seriály (pod 25%), jedná grcanica za druhou. To už sme ozaj tak dementný národ, že to toľkí ľudia sledujú ? (usudzujem podľa toho že natáčajú xy dielov). Otras,..

Jediný slovenský ako tak sledovateľný seriál bol Susedia a Mafstory, inak ma už z kresla dvíha, keď beží hociktorá z uvedených "komediálnych" grcaníc :rolleyes:

+ doplnil som názov threadu, nech to môžeme brať zo široka, keďže skoro celá SK TV produkcia stojí za Obrázok
Naposledy upravil/-a fobos v Po 31. Okt, 2011, 18:46, upravené celkom 1 krát.
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa M1ch4l »

neni hercov
neni ludi, co by urobili poriadny serial
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa faugusztin »

foboss, to vies, nie je mozne porovnavat americke serialy kde statista zarobi viac nez nas najlepsie zaplateny serialovy herec. Plus ludia z CSFD nie su naozaj cielova skupina tychto programov :D. Iste vies, ze televiziam nejde o kvalitu, ale o sledovanost - a ta tu je, takze zjavne sa to niekomu paci. Len ti ludia nechodia na nejake CSFD, pretoze o nejakom CSFD ani nevedia, ak vobec vedia co je to internet alebo pocitac.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3643
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa fobos »

jasné, že na csfd chodia len PC gramotní ľudia, väčšinou mladí, ktorí sa akotak zaujímajú o film a hercov a všetko okolo toho. Ale čo je moc, to je moc. Konkrétne ta Zita. Keď sa chce tak aj s tým málom sa dá niečo spraviť. Napríklad takí Susedia, čo teraz idú repríza sa ako tak dajú pozerať (premiéry som nikdy nesledoval), alebo starý Uragán, to beriem. Nemôžme sa porovnávať so západom hercami ani financiami, ale také Bullshity ako je Zita by si mohli tvorcovia odpustiť. Mi to pripadá akoby skúšali čo všetko dokáže za zvratky priemerný slovenský divák zniesť. Mne sa osobne sa napríklad páčilo Mafstory (prve 2-3 série), bol tam aspoň ako taký humor, ale toto - WTF ?

A napríklad na ČSFD sú Susedia/Mafstory/Uragán hodnotené aspoň na 50-60%, teda ten údaj o spomínaných "grcanicách" je aspoň ako tak relevantný.

A inak ono to nie je problém týchto seriálov, detto platí pre Šeherezádu, Let's Dance, SuperStar a podobné kraviny...
Naposledy upravil/-a fobos v Ne 23. Okt, 2011, 13:49, upravené celkom 1 krát.
Xbox Series X...
ANONYM_a7

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

:-) uplne najlepsie riesenie je nepozrat tv, lebo tam aj tak nic nejde. Spravy su plne bullshitu, to iste plati aj o ostatnom obsahu. Mam v izbe TV. zapina ho zena ked dojde pozret, a taktiez si ho po sebe musi vypnut, lebo ja odmietam pozerat stale dookola reklamu za reklamou.

Jedine co ma ako tak bavi je sudna sien. Niekedy dost sledovatelne veci, obcas sa podari aj vykon amaterskym hercom :)

MAFSTORY to su smiechy jak sa patri :D :hysterical:
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3643
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa fobos »

súdna sieň bola dobrá v prvých sériach, kde sa riešilo všetko možné. Ale dnes je stav taký, že 90% dielov je rozvod (úplná nuda) a tie trápne dokrútky mimo siene, no comment... :facepalm:
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa M1ch4l »

sudna sien sa aj mne pacila, ale nikdy som to nepozeral, len obcas som zachytil kusok

ja zijem prakticky bez TV...aj ked som bol doma (este som chodil na strednu), tak som TV vlastne nikdy nepozeral, a ked uz, tak daky discovery, tam veci ako how its made, ultimate survival a pod.

na intraku TV ani nemam....je to uplna zbytocnost pre mna

Broslo mas pravdu, spravy su tiez o nicom...

a tie serialy, ako uz bolo napisane, ide o sledovanost TV...a vela ludi TV pozera tak, ze si to pusti, aby im tam nieco bezalo, al v podstate ani nepozeraju.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
ANONYM_a7

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Najviac ma ide rozjebat ked v spravach daju ze daky pes vrhol 134 šteniat :D
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa faugusztin »

M1ch4l napísal:ja zijem prakticky bez TV...
Ja sice mam TV, ale na :
1) sportove prenosy
2) ako zobrazovac k HTPC/fileservru :D

Lokalne TV stanice vidim akurat ked navstivim rodicov alebo ked v restauracii pustaju TA3/Markizu/Joj.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3643
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa fobos »

Broslowski napísal:Najviac ma ide rozjebat ked v spravach daju ze daky pes vrhol 134 šteniat :D
Alebo keď nejaká babka korenárka oslavuje 75 rokov a Trebuľa sa za ňou serie kvôli tomu cez celé Tatry :laugh:
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa Kicker »

Som na tom podobne... ked si chcem pozriet nejaky dobry film tak niekde na nete, bez zbytocnych 10 min. reklam, ktore bezia kazdych 15 minut.. Zacali v poslednom case davat same sprostosti :rolleyes:
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8548
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa shiro »

no co, ked si pozries normalne spravy kde riesia normalne veci, tak z toho co robi nasa sprosta vlada ostanes len nasraty...tak tam daju kadejaku blbost, aby sa ludia aspon pobavili, alebo krutili hlavami, ze ake debiliny sa davaju do sprav.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa zachary »

súhlasím s hore napísaným .. zo slovenských sitcomov sú pozerateľné jedine Mafstory a Profesionáli ..
zabudli ste na Hoď svišťom, to je podľa mňa ešte väčší :facepalm: ako Zita.. /kam sa podel grcajúci smajl?/
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa CageJ »

Suhlasim s Vami, TV nepozeram dobre 2-3r. Ide to strasne dole vodou. Z platenych jedine tie dokumentarne - discovery, history channel a pod...

Slovenske serialy su uplne smejdy, niekedy boli tie CS filmy daleko lepsie. Ale na SK je ten problem, ze tu ludia poriadne serialy nepoznaju.
I mne sa celkom pacila ta sudna sien, ale ziadne aktivne sledovanie.
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4779
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: "Kvalita" slovenských seriálov...

Príspevok od používateľa hulo92 »

ceske na tom nie su o nic lepsie :D slovenske programy s v poslednej dobe vobec neoplati pozerat. ak je nejaky film, daju tam kazdych 20 minut reklamy a este aj ten grckovy dabing. to si radsej stiahnem za hodinku a este v lepsej hd kvalite. ta ich "hd" kvalita to nemyslia vazne :hysterical: a k tym serialom... to hadam no koment. ani k jednomu hercovi nesedi nejaka humorna rola. neviem na co tam lezu. to sa v tej telke nevidia? no mne by bolo trapne jak hovado... telku zapinam tak dva-tri krat denne. rano pri ranajkach a na obed aj to je discovery a vecer k filmu s hd prehravacom :D jedine k comu su dobre kanaly (markiza,joj) ze celkom slusne dabuju serialy (narozdiel od filmov). najlepsie dabingy dva a pol chlapa, prison break, poslednou dobou klamari. a tam to konci

Návrat na "Debata o všetkom"