Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Aké máte brzdy?

hydraulické kotúčové brzdy
107
43%
mechanické kotúčové
30
12%
bubnové brzdy
2
1%
ráfikové brzdy
102
41%
mám furtku - brzdím pedálmi
7
3%
 
Celkom hlasov: 248

Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa newmi »

zalezi aj na vzorke na plasti. Ak mas v strede suvisli (alebo takmer suvisli) pruzok gumy a mensie vycnelky tak aj to pomoze na obycajne cesty. Proste presny opak drapakov :-D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Marek125 »

PROMETHEUS napísal: Ut 27. Júl, 2021, 15:27 po rovine mi nevadi pedalovat iba do kopca nechcem :D
kolobezka je pre deti to tiez nechcem a na motorku nemam vodicak cize len ten bicykel mi z toho vychadza
Ja som nesedel na biku pár dobrých rokov, si vravím že to už ani nedám minulý rok som si kúpil jazdenku aktívne sa tomu venovať vkuse mesiac pár hodín denne a teraz dám pekne kopce za svoje ani to tak neboli. Robím aj terén aj cestu a málo kedy sa stane že zosadnem a tlačím.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6633
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Par hodin denne? Uf to si asi davas riadny naklad.

Spravil som si dnes vylet na Semberske stezky, celkom fajn lokalita kam zajst z Prahy aj bez auta. No hned na modrej som sa vysypal :D nic vazne, hoci sa mi kusok vytocili riaditka. Ale nemal som so sebou imbusy tak smola, jazdil som potom s takymi. Dal som dohromady 2x modru a 2x cervenu. Na ciernu som radsej nesiel ked som sa vysypal plus riaditka nakrivo. Zajtra idem na Slovensko tak som ciernu radsej odlozil na buducu navstevu.

Pre mna prvy krat co som bol takto na nejakych vybudovanych trailoch, no asi mam na com pracovat. Nebol som pripraveny na tu rychlost a jak to bolo suchea trochu sa to melilo tak som si v zakrutach moc neveril. Z Prahy som rozmaznany z jazdenia na asfalte. No je sranda ako na tych videach oproti realite vobec nie je vidiet sklon. No a lepsi bicykel by mi asi tiez trochu pomohol. Mozno buduci rok. Medzicasom by som asi mal vymenit plaste lebo z dezenu uz dost viditelne ubudlo.

Stupaci trail je tam tak akurat. Dal mi celkom zabrat ale je relativne kratky, takze pohoda. Realne mi to asi hore kopcom slo lepsie nez dole :D
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Marek125 »

M1ch4l napísal: So 14. Aug, 2021, 17:53 Par hodin denne? Uf to si asi davas riadny naklad.

Spravil som si dnes vylet na Semberske stezky, celkom fajn lokalita kam zajst z Prahy aj bez auta. No hned na modrej som sa vysypal :D nic vazne, hoci sa mi kusok vytocili riaditka. Ale nemal som so sebou imbusy tak smola, jazdil som potom s takymi. Dal som dohromady 2x modru a 2x cervenu. Na ciernu som radsej nesiel ked som sa vysypal plus riaditka nakrivo. Zajtra idem na Slovensko tak som ciernu radsej odlozil na buducu navstevu.

Pre mna prvy krat co som bol takto na nejakych vybudovanych trailoch, no asi mam na com pracovat. Nebol som pripraveny na tu rychlost a jak to bolo suchea trochu sa to melilo tak som si v zakrutach moc neveril. Z Prahy som rozmaznany z jazdenia na asfalte. No je sranda ako na tych videach oproti realite vobec nie je vidiet sklon. No a lepsi bicykel by mi asi tiez trochu pomohol. Mozno buduci rok. Medzicasom by som asi mal vymenit plaste lebo z dezenu uz dost viditelne ubudlo.

Stupaci trail je tam tak akurat. Dal mi celkom zabrat ale je relativne kratky, takze pohoda. Realne mi to asi hore kopcom slo lepsie nez dole :D
Ja hodne jazdievam po meste dedinkách hlavne v noci keď detí spia, máme už tri tak cez deň sa dá iba niekedy to skôr kamarátom lietame po horách. Ale ako píšem stačí sa tomu troska venovať a sám som bol prekvapený akú "kondičku" človek dostane sledoval som si pravidelný úsek čo som jazdil cez hodinky a vždy som spravil lepší a lepší čas.
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

ja sa vobec neviem dokopat k pravidelnosti a ked si aj maknem tak potom si dam prestavku a oddychujem - to vzdy tak ze je naco sa pozerat ... pod Tatrami mame relativne kam chodit aj co pozerat ...

ale chcel by som sa dokopat k jazdeniu a meraniu usekov ze ako sa to zlepsuje :D
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja by som hrozne chcel celopero s motorom od RockMachine na takéto výjazdy keď nemám človek moc času a chce sa rýchlo zabaviť len tie ceny sú stále ujebka.n..e.. aj na bazoši. U nás sa je tiež stále naco pozerať poprípade si nájdeš inú zaujmavejsiu cestu.
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa tyler91 »

Dochádzate niekto na bicykli do práce?
Ja každý deň 6km dokopy tam aj späť :)
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2209
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Ano, ale iba pocas jarnej/letnej sezony, nakolko dochadzam z dediny do mesta (cca 7-8 km po office a rovnako nazad). Kupil som si na tento ucel skladacie priblizovadlo a nelutujem ani cent. Jazdim takto uz tretiu sezonu. Okrem toho cez vikendy velky bajk (cestak alebo horsky) na dlhsie "vylety".



Mam na tom blatniky a nosic, takze nemusim nosit ziadny batoh, vsetko vratane laptopu ulozim pekne do dazdu odolnej brasny na zadnom nosici a nemusim sa tak obavat ani zmoknutia.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa tyler91 »

Neviete prečo, ak vpredu na trojprevodníku zaradím najľahší prevod, tak sa mi krivý reťaz, zadnú prehadzovačku to nachýli dopredu a reťaz sa zasekne? v čom môže byť problém ? nespraví to vždy, raz to ide normálne inokedy po preradení zasekuje sa
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa newmi »

A vzadu mas zaradene co?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa tyler91 »

takisto najľahšie prevody
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa gammaray »

Dôvodov môže byť viacero. Máš špinavé malé kolieska na zadnom prehadzovaci, je tam bordel. Máš opotrebované ozubené kolieska, alebo vytahana reťaz.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa newmi »

Ak predpokladame ze to mas vsetko vycistene. Kedy si naposledy menil retaz alebo kazetu?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6633
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

nerozumiem co konkretne znamena ze sa retaz krivi, v ktorej rovine? Mozno by pomohla foto alebo lepsi popis.

Ak sa krizi retaz, napr. ak mas 3x9 prevody a zaradis 3-1 t.j. najvacsiu pilu vpredu a najvacsi prevod vzadu, tak to je zle radenie. Ale stale by to nemalo retaz zastavit. Ak zaradis 1-1 (t.j. najmensie vpredu a najvacsie vzadu) tak to by samozrejme malo fungovat bez problemov.

Ak sa retaz neohyba v clankoch tak ako sa ma ohybat, tak to je na vymenu, ale docasne by pomohlo aj precistit a premazat. Ak mas jednu retaz par rokov, je otazka ci ti vobec este bude dobre fungovat nova retaz.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stanomx »

tyler91 napísal: Št 19. Aug, 2021, 14:15 Neviete prečo, ak vpredu na trojprevodníku zaradím najľahší prevod, tak sa mi krivý reťaz, zadnú prehadzovačku to nachýli dopredu a reťaz sa zasekne? v čom môže byť problém ? nespraví to vždy, raz to ide normálne inokedy po preradení zasekuje sa
priliz daleko je os pily a prevodu na kazete
1.pravidlo pri radeni nekrizit zbytocne retaz... tzn. ak mas 3 pilu a vzadu dajme tomu 9 prevodov prehadzujes takto:
napr.
najmensia pila 1234
stredna pila 34567
velka pila 6789
proste nie 1x9 alebo 3x1
predĺžiš živostnosť reťaze a aj prevodov
teda ak máš problém s krížením reťaze
to čo popisuješ mi ešte sedi na nizko napnuty prehadzovac na pätke, problem je že keď ho napneš vyššie môžu preskakovať dlhe prevody na kazete
RAMMSTEIN

Návrat na "Debata o všetkom"