Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Aké máte brzdy?

hydraulické kotúčové brzdy
107
43%
mechanické kotúčové
30
12%
bubnové brzdy
2
1%
ráfikové brzdy
102
41%
mám furtku - brzdím pedálmi
7
3%
 
Celkom hlasov: 248

Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5812
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa wingo »

Prečo bazár nie? Za podobné ceny lepšia výbava, ale je pravda že netuším či mi pri mojom nájazde pomôže že budem mať prehadzovačku Shimano Deore namiesto Shimano Acera, nemám možnosť vyskúšať :?

Hento sú už ceny po 10% zľave, viac mi nechcel dať na tie dva, že iba potom na príslušenstvo.
Inak presne toto mi tvrdil aj predajca, šiel som najprv s tým že chcem cross ale prehovoril ma, že MTB váži rovnako, ak nejazdím závodne tak ani rozdiel v odpore si nevšimnem a na naše rozbité cesty bude MTB lepšia voľba z hľadiska pohodlia aj výdrže. Ja by som rád skúsil aj drahší bike pre porovnanie (alebo aspoň porovnať nejakú krátku trasu na MTB a Cross), ale mi ho na skúšku nepožičia :D Inak kolega má Rascal, teoreticky ten by mi možno dal vyskúšať, ale zase nebudem mať s čím porovnať a 800-900€ je už dosť veľa vzhľadom k tomu že jazdím málo.

Netuším vôbec aké budú rozdiely napr. medzi tým 450€ a dajme tomu 600€, či to sú očividné a všimnem si hneď alebo len ak najazdím tisíce km ročne... a moc toho zatiaľ nenajazdím, aj preto relatívne nízky strop, plus ešte dokúpim príslušenstvo (blatníky, cyklokomp, svetlá...) a hneď to bude ďalších možno 100€.
Výška 182cm, váha 91kg.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

tak to ti je 19" akurat

rozdiel v cene ? hlavne vo vahe,v kvalite a odolnosti doplnkov..v celkovom konforte a dobrom pocite z biku

ja som tiez pred rokom nechel nejak extra jazdit..ked uz ale mas bike za 3x viac penazi ako si chel povodne investovat,ma to svoje caro a zacnes chciet jazdit viac
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Mtb vs cross si všimneš. Rozdiel v hrúbke plášťov je poznať určite. Ja keď sadnem za cross s uzamykateľnou vidlou tak si pripadám pomaly ako na cestaku. Osobne by som pozeral aj bazárovky. Kamoš takto kúpil dosť slušný bicykel za cca. polovicu pôvodnej ceny. Nebol najnovší, ale inak veľmi slušne vybavený bicykel s XT výbavou.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

dnes v lidli celkom fajn veci za dobre ceny..kupil som windstop bundu 2 tricka a silikonovy olej..dokopy 26€
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa BlackAngel »

Zdravim pani, co vravite na tento bike http://velosprint.sk/bicykle/mtb-27.5/s ... 0b-blk-hyp je nieco zaujimavejsie v tej cene? Som uplny zaciatocnik, chcem natom chodit do roboty a cez vikendy nejake cyklovylety (les, asfalt, polia atd.).
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

velkost ramu mas vybratu ?
podla komponentov je to low end..uz len ta trojpila ma odradzuje ..siel by som vyssie aspon o 200€
Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa BlackAngel »

no mam 180 cm, v obchode sa mi v pohode sedelo aj na velkosti M aj L... ako nerad by som do toho daval viac , v podstate len zacinam. A co taketo nieco https://kubicasport.eu/ctm-quadra-3-0-2 ... ena-cierna .

edit: studoval som jedno forum urcene na bicykle a tam do ceny 450€ odporucali toto https://www.kubasport.cz/produkt/8003/g ... -comp-2016
Naposledy upravil/-a BlackAngel v Po 09. Apr, 2018, 07:49, upravené celkom 1 krát.
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Mne sa dneska zadarilo. Nastastie to prdlo az ked som si vyslapal kopec a dosiel som dole po lesnej ceste az k asfaltke. Tam som chcel zrazu prehodit na najvacsiu pilu a skoncil som. Tak som si to odkolobezkoval dalsi kilometer k najblizsej ceste a dosiel po mna kamos autom. Prdli tri zo styroch srobov. Koliesko vyzera byt rovne, uvidim ked to nahodim spat co to bude robit. V tomto pripade som asi podcenil udrzbu, lebo si nepamatam ked som tie skrutky naposledy dotahoval.

Obrázok
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

medvede stretavat ne bikoch ? ja dnes prvy krat..asi 500m za dedinou..

minuly rok ani raz..a to som bludil po krajinach kde ludksa noha takmer nevkrocila
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7120
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa gammaray »

Jedni vravia ze lesna zver je premnozena, ale na druhu stranu je potreba vediet a hlavne vidiet ako sa tazi u nas drevo. Doslova lyncovanie lesov uz niekolko rokov. Kradneme zveri jej domov takze podobne strety budu asi castejsie. Tu si pozri ako sa nasa krajina a hlavne lesy menia, lepsie povedane miznu v niektorych castiach Slovenska. Masivna tazba zacala aspon v mojom okoli bydliska medzi rokmi 1995 -96. Dalsi velky skok vidiet medzi 2008-2009. Casto jazdievam v mojom okoli a je to na zaplakanie ako sa masivne vyrubuju lesy.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mi hovor,som robil v drevarskej firme a ta spracovala 20 kamionov smrekovych dosiek denne
cca 1000 kubikov
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Pani poznate niekto tuto trasu? http://bratislava.cyklotrasy.sk/#!zoom= ... te&id=1772
Vcera som chcel ist z Petrzalky do Stupavy, ale Google mi hlasil v useku pri Stratenom svete ze ta cesta je nepriechodna aj na peso. Nakoniec som to vyriesil tak, ze som isiel na Kacin a odtial dolu do Zahorskej a do Stupavy. Ale trasa cez Maly Slavin a Marianku sa mi pozdáva viac. Viete mi to niekto potvrdit ci tade prejdem?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4575
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa killswitch »

ak tam nie su nejake novinky, tak sa tam prejst da. myslim, ze minuly rok som tade isiel. TOTO by malo byt to miesto?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Vyzerá že áno. Čiže ten chodník vľavo obchádza tu zavoru a dojdem ďalej do Záborskej? Asi si zajtra spravím výlet keď bude pekne.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Debata o všetkom"