Vysoká škola

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Matej.T »

Spoluziak ide na VUT do Brna a prihlasku na intrak maju az cez leto :D Skola im zacina 2 skor ako zacne semester :hysterical: :hysterical:
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

Jj, už mi odtial opísali, ja blbec som kukal termíny čo neboli pre prvákov :facepalm: Tým lepšie :)
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
Používateľov profilový obrázok
Quallity
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 21:31
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Quallity »

Zdravím :) potreboval by som poradiť čo sa týka výberu vysokej školy .Na budúci rok maturujem a vôbec nemám šajnu kde by som mal ísť ... nechcem si to nechávať na poslednú chvíľu, chcem zvážiť všetky možnosti aby som to v budúcnosti neľutoval . Študujem odbor Mechanik Pc Sietí . Maturujem s Matiky , Sloviny ,Nemčiny :/ , informatika , elektrika a ešte praktická časť . Informatiku máme rozdelenú na Hardware a Software + ešte programovanie :D tak neviem či sa to ráta ako informatika :) Toto vlákno som zbehol na rýchlo ale neviem stále čo a ako . Ovládam HTML , CSS , PHP (viem toho celkom dosť ale myslím si že ešte sú tam medzery ) , Pascal ( som sa učil rok teda na škole), C++ sa momentálne učíme lenže s toho vieme také malé základy . Keď s maturujem budem mať Výučák , Maturitu a protokol s elektriky 21 alebo niečo také :D . Programovať ma celkom baví chcel by som sa tomu venovať ďalej , alebo správca sietí ... niečo podobné . Fakt nemám šajnu :/

Sorry za takýto sloh :)
MB: MSI ZH77A-G41 CPU: Intel Core i5-3470 3.20GHz GPU: Radeon HD 7850 2GB RAM: 4GB Kingston HyperX 1600MH CL9 Zdroj: Seasonic SS-500ET-F3 Case: BITFENIX Shinobi
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

FIIT STU
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Martin2195
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 481
Dátum registrácie: Pi 29. Okt, 2010, 18:36
Bydlisko: Trnava, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Martin2195 »

Zdravím, rád by som o rok išiel študovať do Brna, buď na MUNI (aplikovaná informatika) alebo na VUT Brno (informatika). Viem, že na MUNI sa robia TSP, ale zároveň uznávajú aj testy SCIO (Všeobecné štúdijné predpoklady) ako náhradu TSP, pokiaľ budete v 30% najlepších riešiteľov. Teraz si nie som istý či ich uznávajú aj na VUT, ale to nie je dôležité.

Máte niekto skúsenosti s týmito testami ? Oplatí sa mi zaplatiť nejakých 20€ a vyskúšať či sa tam zmestím ? Poprípade je tu niekto taký, čo sa dostal do 30% najlepších a prijali ho bez testov na škole ?
Spoiler: ukázať
Zostava1: CPU: Intel Core i5 760 3.88Ghz --Doska: Gigabyte P55-UD3 -- RAM: 3x2GB kit DDR3 1660Mhz -- Grafická karta:nVidia GTX480 -- Zdroj: Corsair HX750 -- Chladenie: Corsair Air Series A70 -- Skriňa: CoolerMaster HAF 922 --
Sound:
NuForce μDAC2 -->Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300


Zostava2: CPU:Intel Core i5 6600K 4,3Ghz --Doska:ASUS Z170 Pro Gaming -- RAM:2x4GB kit DDR4 2133Mhz --Grafická karta:nVidia GTX950 -- Zdroj:Corsair CX650M -- SSD:Samsung 850 EVO 250GB -- Chladenie:Cooler Master Hyper 212X -- Skriňa: Cooler Master Centurion Silencio 452 --
Sound:
geek out 450 -->Sennheiser HD 595 + Mackie CR4


Notebook:
Lenovo Y50-70 - Intel i7 4710HQ, nVidia GTX 860M 4GB, 8GB RAM, SSD 256GB, Windows 7
Používateľov profilový obrázok
donner
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 603
Dátum registrácie: Po 16. Nov, 2009, 17:01
Bydlisko: Kosice, Praha

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa donner »

Ja som robil SCIO test minuly rok a zobrali ma bez prijimacok do Prahy na CVUT. Poznam par ludi co takto zobrali aj do Brna na VUT, takze ak nezmenia podmienky, tak by ta mali zobrat.

Tie testy maju vyhodu aj v tom, ze nemusis kvoli prijimackam cestovat a v pripade ze ich nespravis tak mas aj viac sanci na opravu. Ak ich spravis na prvykrat, tak ten poplatok sa ti vrati v tom, ze neplatis za cestu.
Spoiler: ukázať
CASE: LanCool PC-K58 + Gelid Silent 12 + Nanoxia DX 14
PSU: Seasonic X-750 single sleeved
MB: ASUS M2N
CPU: AMD Athlon 64 X2 4800+ 2500MHz | CPU COOLER: AC Freezer 7 Pro Rev.2
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 560 Super Overclock
RAM: 2x2GB Kingston 800 CL5
LCD: acer X192W
HDD: Seagate 1TB 7200.12 ST31000528AS
DVD-RW: LG GSA-H55L
MOUSE: Razer Abyssus + SteelSeries QcK
KEYBOARD: Genius SlimStar 311
OS: Windows 7 Ultimate
Používateľov profilový obrázok
Martin2195
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 481
Dátum registrácie: Pi 29. Okt, 2010, 18:36
Bydlisko: Trnava, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Martin2195 »

Mne sa na tom najviac páči to, že mám viac šancí a budem vedieť na čom som. Na MUNI sa robia normálne testy aj v BA, čo nemám tak ďaleko zase.

Takže ďakujem za odpoveď, len som chcel vedieť či s tým nie sú nejaké problémy alebo podobne.
Spoiler: ukázať
Zostava1: CPU: Intel Core i5 760 3.88Ghz --Doska: Gigabyte P55-UD3 -- RAM: 3x2GB kit DDR3 1660Mhz -- Grafická karta:nVidia GTX480 -- Zdroj: Corsair HX750 -- Chladenie: Corsair Air Series A70 -- Skriňa: CoolerMaster HAF 922 --
Sound:
NuForce μDAC2 -->Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300


Zostava2: CPU:Intel Core i5 6600K 4,3Ghz --Doska:ASUS Z170 Pro Gaming -- RAM:2x4GB kit DDR4 2133Mhz --Grafická karta:nVidia GTX950 -- Zdroj:Corsair CX650M -- SSD:Samsung 850 EVO 250GB -- Chladenie:Cooler Master Hyper 212X -- Skriňa: Cooler Master Centurion Silencio 452 --
Sound:
geek out 450 -->Sennheiser HD 595 + Mackie CR4


Notebook:
Lenovo Y50-70 - Intel i7 4710HQ, nVidia GTX 860M 4GB, 8GB RAM, SSD 256GB, Windows 7
Striker85
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 23. Mar, 2011, 22:33
Bydlisko: Kežmarok

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Striker85 »

Čaute, potrebujem poradiť s výberom školy. Som programátor pre jednu spoločnosť už nejakú dobu a zistil som, že výška, resp. titul sa zíde aj keď človek má už nejaké meno a znalosti, pretože tí "vysokopostavení" dosť často hľadia na to čo je pred menom, čo ma štve, ale čo už. Hľadám niečo s informatikou, nakoľko aspoň o programovanie budem mať menej učenia po nociach. Jedná sa mi o to, aby sa na tej škole ktorú si vyberiem s tým odborom dalo pokračovať na Ing štúdium, chcel som ísť na UMB do BB alebo na UKF do NR no oboje pokračujú len Mgr štúdiom. Čo odporučíte? Niečo čo najjednoduchšie, aby som do toho mohol dať čo najmenej času, jedná sa mi len čisto o titul. Ide mi samozrejme o externú formu štúdia. Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

si kup :rofl:
http://zamestnani.123inzercia.sk/ostatn ... y-doktorat!/

sice nie Ing. ale mas titul co vela ludi nema

a ist na skolu len po titul je IMHO zle riesenie (a ze titul z lubovolnej SVK univerzity ma hodnotu aku ma je dalsia vec)
ked mas prax, skusenosti a zakaznikov, tak odid do zahranicia a zi

tam aj tak SVK tituly moc neuznavaju, lebo oni chcu skill a nie papier

//edit:
ak chces aby mal titul aspon nejaky zmysel, tak jedina skola v SR ktora aspon co to moze ponuknut je STU (nemam velke nadeje, vsade je vela flakacov co chu iba titul, ps nestudujem na STUBA, som na TUKE a aj tu je takych ako maku)
...
Striker85
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 23. Mar, 2011, 22:33
Bydlisko: Kežmarok

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Striker85 »

Väčšina ľudí ide na VŠ kvôli titulu, lebo si myslia, že po skončení školy budú dostávať veľké € za ten titul (Platí u priemerných škôl, myslím, že študenti STU BA a TUKE získajú ďaleko viac, ako len papier). U mňa je to opačne, ja som po skončení SŠ začal robiť to čo ma baví a čo mi ide - programovať. Teraz po niekoľkých rokoch ma mrzí, že som si ten kus papiera nezískal, no kvôli rodine, práci a povinnostiam si už nemôžem dovoliť študovať denné štúdium. Do zahraničia nejdem, rodinu mám tu :)

Takže si chcem spraviť VŠ len kvôli tomu titulu, nakoľko som presvedčený, že škola by ma určite nenaučila to, čo ma doteraz naučili projekty, tak jedine externe, niečo Ing. a niečo jednoduché kvôli času. Čítal som dosť o tom, že na FHI nie sú vysoké nároky na študovanie. Máte o tom niekto bližšie info ako to tam chodí? Resp. Viete niekto o podobnej škole?
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Kicker »

Zdravím,

tak po neúspešnom štúdiu na FEI a roku v zamestnaní som sa rozhodol, že predsa len by sa VŠ zišla. Už ale nie prezenčnou formou. Našiel som, že STU MTF sa dá študovať aj kombinovanou formou.. máte s tým niekto skúsenosti? Je tu niekto, čo takto študuje? Konkrétne mám záujem o Aplikovanú informatiku a automatizáciu v priemysle.
Trochu sa akurát obávam náročnosti a toho, či sa to bude dať zvládať..
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
ANONYM_a7

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Čo mám referencie z MFT - je to náročnosťou úplne jednoduché oproti FEI. Škoda že si nevydržal, oplatilo sa zaťať zuby a vychodiť to, hoc aj za 5 rokov že broslo :D
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Bird »

Zdravím,

vedel by mi niekto z FIITky poradiť ako je to s tým 3 a 4 ročným bakalárskym štúdiom ?
oplatí sa isť na ten 4ročný ? poskytne mi to nejakú výhodu v matike ? alebo proste aké sú na to ohlasy u vás na škole ?
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Pred rokom som podal prihlášku na TUKÁcku baňu, že "pche, inštantný titul" s tým, že tma bude minimum matiku. A ono j*b, každý druhý predmet má matematický podtón :D Prvý semester som preliezol s tým, že som matiku prenášal. Ale tento... matematické základy automatizácie, štatistika, fyzika... :facepalm:
Takže vidím to tak, že po tomto semestri končím, dám si rok práce a potom nastupujem ná výšku s pravým "inštantným titulom" v Sečovciach či kde do frasa to je :D
Inak škola ako taká fajn, učitelia v pohode (krásne učiteľky :)), technická výbava tiež fajn.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3911
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Memnon »

nakolko tie prve dva semestre mas len uvody na vsetko a nasledne to nabieha na 3rocneho bakalara, tak ide skor o zjednotenie vedomosti, ak si bol na strednej so slabsimi sylabami, ale to je len moja domnienka

PS: na FIITke som bol este ked 4. rocny bc nebol
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP

Návrat na "Debata o všetkom"