Knihy

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Knihy

Príspevok od používateľa HellAngel »

Kulhanek je legendam nocny klub je len velmi tazko prekonatelny. Minuly rok som sa pustil do vsetkych kniziek na pripomenutie. Skoda ze neplanuje nic nove.
Zamboch sa mi paci, ale tak isto Kotleta (seria hustej narez je paradna), potom celkom v poho je aj Stepan kopriva
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

kk bagalu nejdete niekto? nejake tipy na knihu od nich, atd. aj ked to asi planujem precitat cele
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Knihy

Príspevok od používateľa jergus »

ja som zacal citat z vydavatelstva nase vojsko knihu prirucka vojenskej topografie z 1977, nie som v stave precitat viac ako 10 stran denne :D
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1168
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Thief »

Mne po Kulhankovi a Zambochovi dobre padol Robert Fabian. Hlavne Marinaci.
Trosku viac military vesmiru od Davida Webera :D , Jack Campbell a trosku aj Jan Kotouc.
A volakedy som to rad prekladal Warhammermi, aj klasikou - aj 40000 - tam je velmi dobra seria Gautovi duchove.
Na koniec John Scalzi ma zopar zaujimavych knih a John Ringo je miestami uz dost silna kava, ale tiez sa tam najdu dobre knihy.
Z poslednych Kolektori - Markus Heitz a aj ked nie military, ale odporucil by som SILO od Hugh Howey. :good:
V poslednej dobe mam trosku suchoty, ak mate nejake rady, budem rad.
Naposledy upravil/-a Thief v St 04. Máj, 2016, 21:47, upravené celkom 1 krát.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Knihy

Príspevok od používateľa HellAngel »

ktori spisovatelia a knizky su v stile Kulhanek, okrem Kopriva, Kotleta, Zamboch
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Easa »

Ak niekto hladá naozaj kvalitné Sci Fi na štýl Falloutu, tak rozhodne Silo séria od Hugha Howey-ho, celky Silo a Turnus, trojka sa preklada. Anglicke originaly su Wool, Shift a Dust. Hltal som tu knihu neskutocne.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Knihy

Príspevok od používateľa BlackAngel »

pani neviete poradit nejaku oddychovku na dovolenku? zaner je asi jedno, aj ked scifi moc nemusim :) diky
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Knihy

Príspevok od používateľa HellAngel »

dnes docitane metro 2035. mam z nej zmiesane pocity. Lepsia ako 2034, horsia ako 2033. Dej sa dlhsie rozbiehava, ale potom to je jeden kolotoc. podla mna ale silne nezvladnuty koniec, cca 3 posledne kapitoly. Pride mi to povrchne, ako keby autor to pisal na silu a snazil sa to nejako ukoncit.
V knihe sa ale vysvetlilo uplne vsetko
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja som asi v tretine a velmi na to neberie
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Knihy

Príspevok od používateľa HellAngel »

ano ta prva tretina je taka slaba, sustreti sa skor na myslienkove pochody artoma, akcia ziadna, ale od polky sa to zacne gradovat a da sa povedat ze az do konca sa to nezastavi. ale zislo by sa tam pridat este dalsich 100 stran, rozobrat odhalenie podrobnejsie, pohrat sa s ukoncenim
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Docitane . Bavila ma len prvá kniha. Tie ďalšie sú už len o politike
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Čítal niekto Ready player one? Mám to doma,onedlho sa do toho púšťam. Btw,práve to filmuje Spielberg
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Knihy

Príspevok od používateľa HaDeS »

Ja som si momentalne uletel na Asimovovi a celej sage Galaktickej rise. Zial, zacal som to citat od Nadace a az ked ma to cele pohltilo pozrel som si ako maju ist knihy chronologicky podla deja - co pripadnym zaujemcom vrele odporucam, aby zacali Ocelovymi jaskynami - pre lepsi zazitok. Je to sice dokopy 14 knih ale "zeriem" knihu/tyzden.

kto by mal zaujem o iny zaner tak ma napada Waltari a jeho Egyptan Shinue a Nesmrtelny Turms

a z vojnovej literatury su fakt dokonale Eastlake - Branili sme hrad (doteraz sa rehocem na cernochovi benjaminovi, ktory sa natrel sadzami aby nemci nepoznali ze je cernoch, alebo vojakovi Tri losie usi ktory sa dozvedel ze jeho predkovia pouzivali luky a teda isiel lovit nemcov lukom)

Dalsia perla je pre troska silnejsie povahy - Norman Mailer a Nahi a mrtvi a Katova piesen (obe zalozene na skutocnosti - prve jeho skusenosti z Filipin, druhe tiez zalozene na skutocnej udalosti a osude Gary Gilmora)

Anthon Myrer - Velka valka
Jerome Horne Burns - Galeria

Hellera alebo Orwela zrejme netreba ani predstavovat.

Z novsich autorov je snad zaujimavy Jo Nesbo.

kedze sa mi Asimov velice rychlo mina, snazim sa zohnat A.C. Clarke a vsetky Ramy, len to chce cas behat po antikvariatoch lebo dotlac sa nekona. V kazdom pripade nechcem zacat pokial nebudem mat vsetkych 6 kuskov - vratane poslednych dvoch od Lee-ho
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Nadacie aj Ramy mam za sebou. Pred nadacnou seriou som ale nic navazujuce necital.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Knihy

Príspevok od používateľa HaDeS »

@ nadace - tam je toho pozehnane

celkovo akoze prva bola Nadace, ale v 90tych rokoch to bolo doplnene o dalsie 2 knihy - Predehra k Nadaci a Zrodi se nadace patriace pred samotnu prvu knihu.

chronologicky pred to patri seria o robotoch zacinajuca vyssie zmienovanymi Ocelovymi jaskynami (tam su hlavne postavy Daneel a Elias Baley ktori su dalej spominani cez celu zbierku - Daneel je tusim posledny robot co prezil celych 20 ci kolko tisic rokov)

A potom ide seria o Galaktickej risi zacinajuca Kozmickymi prudmi, kde zacina rozmach Rise.

Nadace zacina az rozpadom Rise. cize je to az zaver celej serie.

edit: Priamo to uplne nenadvazuje, da sa to citat kaze samostatne, ale ked to zoberies takto postupne, dava to celemu universu uplne iny rozmer.

edit2: mapisal som to dost tarbavo takze skusim znova:

chronologicky zoradene -
1. seria o robotoch
2. seria o Risi
3. seria o Nadacii
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,

Návrat na "Debata o všetkom"