nasa mila slovenska posta

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Ako sorry, ale pre mňa s touto logikou môžu zamestnanci pošty/kuriér/doručovateľ húfne domov nosiť nepoistené dobierky, ktoré majú vyššiu hodnotu a mať každý deň Kinder Surprise, s tým že pošta zato uhradí nejakú smiešnu sumu. Ja nechcem žiadnych 18€ ale nech mi doručia balík na požadovanú adresu alebo vrátia mne, ja som si u nich za službu ktorú som chcel, zaplatil a nedostal som ju, dobierka mala jasnú sumu 130€, o čom by som sa mal dohadovať? Už len tým som ostal poškodený, že nedodržali podmienky dodania (1. trieda dodanie do 1-2 pracovných dní). Veľmi rád im poskytnem aj komplet mailovú konverzáciu s dotyčným, ktorému pamäte mali ísť. Nechápem ako to môže niekto vôbec obhajovať. :facepalm: Keď mám od teraz všetko posielať ako krehké, poistnené, prvá trieda, airforce one... lebo čo keď.. tak to Pán Boh zaplať :bye:

Zásielkovňa pre mňa nie je alternatíva, keďže 90 percent pobočiek otvára o 8:00 / 9:00 a zatvára o 16:00 - 17:00, pre mňa je to cez týždeň scifi. A potom ešte mám uvedené, že balík si môžem prevziať do piatku, a v utorok mi napíšu mail, že z dôvodu veľkého počtu zásielok na pobočke, mi ju už v piatok pošlú naspäť do eshopu, akože fail, takže si ju mám prevziať najneskôr vo štvrtok, bez možnosti predĺženia.

Nič zajtra zavolám tej známej, čo mi ona povie, som zvedavý. A potom bude nasledovať pani z reklamačného.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5357
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa kllr007 »

No potom jedine do telky s nimi spinami keďže toto je fakt oeb
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa shiro »

castelL napísal: Št 24. Okt, 2019, 23:41 Pokiaľ zásielka nie je označená ako "krehke" a dôjde k poškodeniu, nepomôže ani poistenie, ktoré platí hlavne v prípade straty zásielky. Otázka je, kde je tá zásielka a žiaľ dohadovať sa o hodnote zásielky, ktorá nebola poistená je také.. no.. nereálne a problematické. Ak sa stratí nepoistená zásielka, tak je to nejaký x násobok ceny poštovného, SL. poštu nezaujíma, že ste si tam zabalili hodnotnú vec a nepoistili zásielku, nechápem nad čím sa shiro rozčuluješ, pokiaľ si chceš riešiť kompenzácie hodnoty tovaru, je potrebné zásielku poistiť. Myslíte, že iné kuriérske spoločnosti by nepoistené zásielky nejako riešili? Nie.
Cudujem sa sa a krutim hlavou, nie rozculujem.
Akonahle posta nieco prevezme, ma tiez prevziat aj plnu zodpovednost za danu vec, do plnej hodnoty jej nakupnej ceny. Je fuk co posielam, nemaju to co stratit ci poskodit, maju sa k tomu chovat opatrne uz z principu. Nieje to ich majetok. Naco su mi ich poistenia a "krehke", ked aj tak v 99% veci mi to nepomoze?

Ked ti kamos pozicia vrtacku za 100e a ty mu ju znicis, tak ta tiez nepochvali a mas mu nahradit vzniknutu skodu 100e. Nie nejaku 10e almuznu. Takto sa ma chovat aj posta. My jej docasne "poziciavame" zasielky, aby ich dorucila.

Prihoda s pocitacom mi prisla, akoby si ho chceli nechat preto, ze si ho defakto "kupili" zaplatenim skody za komponenty, vychcalkovia :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa bepetko »

Kimif123 napísal: Pi 25. Okt, 2019, 00:20 ...
Však a nedoručili ten balík? Aspoň ja tomu rozumiem tak, že ťa odškodnili len za nedodržaný čas doručenia.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Kimif123 napísal: Pi 25. Okt, 2019, 00:20Zásielkovňa pre mňa nie je alternatíva, keďže 90 percent pobočiek otvára o 8:00 / 9:00 a zatvára o 16:00 - 17:00, pre mňa je to cez týždeň scifi. A potom ešte mám uvedené, že balík si môžem prevziať do piatku, a v utorok mi napíšu mail, že z dôvodu veľkého počtu zásielok na pobočke, mi ju už v piatok pošlú naspäť do eshopu, akože fail, takže si ju mám prevziať najneskôr vo štvrtok, bez možnosti predĺženia.
A to je ako rozdielne od pošty? O hodinu? Hafo "pobočiek" sú aj večierky, ja som minule podával (nestíííííííííííííííhačky) na jednej o 23:13. :D
Nehovoriac o tom, že globálne začali pridávať možnosť platby dobierok kartou...i keď samozrejme je tam ešte ten faktor, že fyzická osoba musí zadať dobierku (min. 3€).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa LordKJ »

Tak podme citat skor ako zacneme rozhadzovat rukami
Listová zásielka
Zodpovednosť: za nedodanie, stratu, zničenie alebo poškodenie s úbytkom obsahu listovej zásielky nie je poskytovaná náhrada škody
https://www.posta.sk/sluzby/listova-zasielka
Doporučená zásielka
Zodpovednosť: za nedodanie, stratu, poškodenie, odcudzenie alebo zničenie obsahu doporučeného listu je poskytovaná náhrada škody vo výške dvadsaťnásobku ceny za službu Doporučene v zmysle Tarify
https://www.posta.sk/sluzby/doporucena-zasielka
Poistená zásielka
Zodpovednosť :za nedodanie poistenej zásielky, jej zničenie, stratu, odcudzenie, poškodenie obsahu alebo úbytok jej obsahu, je poskytovaná náhrada vo výške skutočnej škody, najviac však do výšky poistenia.
https://www.posta.sk/sluzby/poistena-zasielka
bohuzial pravidla su jasne

ad. shiro, ak si pozicas vrtacku s vopred dohodnoutou sadzou za poskodenie tak urcite nedostanes plnu sumu
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4081
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa castelL »

Kimif123 napísal: Pi 25. Okt, 2019, 00:20 Ako sorry, ale pre mňa s touto logikou môžu zamestnanci pošty/kuriér/doručovateľ húfne domov nosiť nepoistené dobierky, ktoré majú vyššiu hodnotu a mať každý deň Kinder Surprise, s tým že pošta zato uhradí nejakú smiešnu sumu. Ja nechcem žiadnych 18€ ale nech mi doručia balík na požadovanú adresu alebo vrátia mne, ja som si u nich za službu ktorú som chcel, zaplatil a nedostal som ju, dobierka mala jasnú sumu 130€, o čom by som sa mal dohadovať? Už len tým som ostal poškodený, že nedodržali podmienky dodania (1. trieda dodanie do 1-2 pracovných dní). Veľmi rád im poskytnem aj komplet mailovú konverzáciu s dotyčným, ktorému pamäte mali ísť. Nechápem ako to môže niekto vôbec obhajovať. :facepalm: Keď mám od teraz všetko posielať ako krehké, poistnené, prvá trieda, airforce one... lebo čo keď.. tak to Pán Boh zaplať :bye:

Zásielkovňa pre mňa nie je alternatíva, keďže 90 percent pobočiek otvára o 8:00 / 9:00 a zatvára o 16:00 - 17:00, pre mňa je to cez týždeň scifi. A potom ešte mám uvedené, že balík si môžem prevziať do piatku, a v utorok mi napíšu mail, že z dôvodu veľkého počtu zásielok na pobočke, mi ju už v piatok pošlú naspäť do eshopu, akože fail, takže si ju mám prevziať najneskôr vo štvrtok, bez možnosti predĺženia.

Nič zajtra zavolám tej známej, čo mi ona povie, som zvedavý. A potom bude nasledovať pani z reklamačného.
Žiaľ, pokiaľ si nepoistíš zásielku, čakáš, že ti preplatia hodnotu 130 €? Kľudne môžem poslať v krabičke pohľadnicu s motívom psíka a dať dobierku 300 € a dúfať, že sa stratí.. to je proste nelogická blbosť. Žiadna kuriérska/doručovateľská spoločnosť ti nebude plniť hodnotu straty v plnej výške bez poistenia, či označenia "krehke", v tvojom prípade sa bavme len o tom, že stačí zásielku poistiť, čo kryje prípadné stratenie a to čo popisuješ s tým "Kinder Surprise" tak áno, mohlo by to tak byť. Jednoducho pochopte všeobecne, že hodnotné zásielky je ideálne poistiť, inak hrozí podobná situácia. Nevidím na tom nič nelogické v zmysle dôvodu poistenia zásielky.
shiro napísal: Pi 25. Okt, 2019, 08:33 Prihoda s pocitacom mi prisla, akoby si ho chceli nechat preto, ze si ho defakto "kupili" zaplatenim skody za komponenty, vychcalkovia :-)
áno.. tak sa aj vyjadrili, ale na to nárok nemajú.. to máš ako keď buchneš auto, poškodený je predný nárazník, riešiš poistnú udalosť, poisťovňa ti preplatí škodu a nechá si auto? Oni žijú ešte niekde v komunizme..
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Loleq pošta je od 7:00 do 19:00, občas nestíham ani to. Už som si preberal veci cez Zásielkovňu (hlavne objednávky z datacompu, tuším aj tu cez fórum som takto kupoval monitor) a nevyhovovalo mi to fakt.

castell - nechcem nič preplácať, chcem dostať s5 balík, alebo nech sa doručí, toť vsio.

Takže teraz som volal tej známej a na rovinu mi povedala, že mám smolu, zbytočná strata času sa pokúšať o hocičo iné. Takže mám cez 100€ škodu :( Ponaučenie pre mňa, všetko dávať poistovať (stále to považujem za nelogické ale budiš).

Toto bude asi off, ale ja žasnem nad takýmito vecami, ako sa to dnes vôbec môže stať a potom to aj jednoducho len prechádzať. Pracujem v automotive, zákazníka mám skoro 24 hod pri sebe, vidím aký tu je "bordel", ale keď si s tým porovnám SP, tak oni sú ešte niekde asi pri dinosauroch. Smutné, že takto funguje celá republika (aj to vidno).

Vďaka za rady.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Leon »

Ja zase nechápem čo na tom nechápeš, že je to nelogické :D Chalani ti to tu dobre vysvetlili s príkladom fejkových zásielok vyššej hodnoty. Ja neviem ale ty by si veril človeku, ktorý by za Tebou prišiel a povedal, že poslal v krabičke dajme tomu prsteň za 600 eur a chce to preplatiť ? Veci sa proste strácajú, ojedinele ale stane sa a teraz sa to stalo Tebe. Nato tam to pripoistenie je. Stojí 40 centov naviac.
.
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Leon vyhrotil si to na extrémnu situáciu, ktorú opisuješ akože normálnu, tj posielanie fejkových zásielok. Podľa teba je normálne, že niekto posiela dobierky len tak s vysokými cenami nech sa stratia? Určite to nie je bežná praktika. Ak prídeš na dovolenku a stratí sa ti batožina, tak sa budeš spokojne tváriť a nežiadať žiadnu náhradu však? Resp budeš spokojný, keď ti dajú jedne ponožky?

V prípade ak by si to pošta vyžiadala, viem im ukázať doklady, mailovú komunikáciu atď. ale je to šumafuk keďže nikto to nerieši, ani nechce riešiť. Áno, nevedel som, že poistenie je proti krádeži/strate, bol som v tom, že kvôli poškodeniu, nevedomosť neospravedlňuje, moja chyba v tomto. Na princípe to ale nič nemení, zaplatil som si za službu, ktorú som nedostal. Nebudem sa k tomu viac vyjadrovať už a kaziť si deň.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5816
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa wingo »

Kimif neboj to nie je len o Slovenskej pošte, mne napríklad slovenská nestratila ani jednu (klop klop), ale jednu zásielku s dokumentmi mi stratila pre zmenu anglická pošta. A hororových story s FedEx sú plné internety :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa stiv »

Nuz, na to su poistky. Aj na tu batozinu.
.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4081
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa castelL »

Kimif123 napísal: Pi 25. Okt, 2019, 14:20 Na princípe to ale nič nemení, zaplatil som si za službu, ktorú som nedostal. Nebudem sa k tomu viac vyjadrovať už a kaziť si deň.
Nemám voči tvojej osobne nič.. ale máš to pomýlené, zaplatil si si za službu, ktorú si aj dostal, žiaľ k tvojej smole došlo k strate zásielky, preplatili ti podľa podmienok x násobok ceny poštovného, že si si nezaplatil poistenie kvôli vyššej hodnote zásielky, čo si mal, je už ďalšia vec. Jednoducho to ukončím: nemáš nárok a je to v poriadku. Osobne si myslím, že ti to zatieňuje podráždenie z danej skutočnosti. Vždy si je potrebné zistiť podmienky a ako som už písal, žiadna doručovateľská spoločnosť ti bez poistenia nepreplatí v plnej výške hodnotu tovaru. Dobierka automaticky neznamená hodnotu tovaru. Chceš niečo nad rámec čoho si si zaplatil.
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2800
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Mumaq »

V podstate a v uplnom zaklade nechcel nic nad ramec toho, co si zaplatil :) zaplatil za prepravu zasielky urcitej hodnoty, ktoru mu stratili... nad ramec by bolo, kebyze to poslal, zaplatil a postarka v cene posty by mala vyfajcit prijemcu, to by bolo nad ramec ceny, co si zaplatil :)
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Leon »

čo keby si to poistil a nevyfajčila ho ? :help:
.

Návrat na "Debata o všetkom"