nasa mila slovenska posta

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Matej.T »

Majú toho dosť + značná fluktuácia zamestnancov.
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Papek »

felipe: To uz su konkretne pribehy a osudy ludi. Ja len pisem, co stoji v zmluvach vacsiny kurierskych sluzieb, ak nie je dohodnute inak. Prve zamknute dvere.
Tiez mame jedneho UPS kuriera, ktory pride hore az do kancelarie, ziadne vyvolavanie ze dojdite dole, nemam rudlu a pod. Asi aj preto tu uz chodi niekolko rokov, lebo je to schopny a zodpovedny clovek, s ktorym sa da dohodnut.

edit: aby som nebol uplne OT, tak Kurier slovenskej posty ... za posledny mesiac som mal od nich 8 zasielok kurierom. Z toho 6 prislo bez problemov. Alebo ani nie uplne bez problemov, ale nejako dorazili aj ked ti ich kurieri su kapitola sama o sebe. Ale prisli.
Tie dve co neprisli mali rovnaky scenar. Pride mi SMS, ze mi budu dorucovat balik. Vecer 18:00, nikde nikto balim a idem domov. Na druhy den rano volam na tu ich podarenu linku a pytam sa kde je problem. Oni ako by sa nic nedialo ze balik je na hlavnej poste, mozete si ho vyzdvihnut. Ze kurier rano prevzal balik a vecer ho odovzdal. Nebol tam ani pokus o dorucenie. Koniec bodka. Tak som sa ja sam opytal, ci by to mohli znovu dat na dorucenie, ze sa nemienim trepat na hentu postu, a uz vobec nie ked je to zaplatene. Tak to dali dorucit este raz. Samozrejme az na dalsi den.
Teraz tu chodi jeden trochu popleteny chlapec, co nevie poriadne po slovensky sklonovat, ale celkom sa snazi a vzdy zavola par minut dopredu. Akurat by mu mohli dat aj nejake mince, lebo tu obcas musime ist po obchodoch rozmienat peniaze.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa obcanx »

moje sksuenosti:

posta je taka, aka je postarka, zvacsa... napriklad poznal sm postarku, zial len minuly cas, lebo som sa prestahoval, ale aj tak by ju dali prec.. VZDY, a to absolutne VZDY doniesla velke krabice az do bytu. to je - objednavky zo zahranicia, nie na podpis, krabice o velkosti 30x20x15m, napriklad, bolo ich jedneho dna aj 3, alebo 4. chodila na bicykli, resp ho tlacila, sem tam na neho sadla. byval som na 4 poschodi bez vytahu, snehova kalamita, alebo +40C, vzdy prisla zasielka, balik, az ku mne domov do bytu. ked mi ju prislo luto, daval som dobierky namiesto platby na ucet, aby som mal zamienku jej dat sprepitne. a isiel som jej naproti, ale vzdy vyslapala 1/2 schodov. vzdy chodila nacas, medzi 7:30 az 8:00

musel som sa prestahovat do blavy. postarka ma vozik.
1. moja prva zasielka z portugalska (ebay), velmi mala na rozmer, zlty listok sa stratil, dostal som refund ale chlapik mal nakaldy za postovne pri tovare kde je marza naozaj mala. 'adresat neznamy" - blbost, mal som VELKU menovku, a zopar listov tam postarka uz hodila.
2. velmi vela krat sa stalo, ze "adresat nezastihnuty" a ja ze, asi som bol v obchode, akurat som vybehol so odpadom, nefunguje zvoncek? blbost, po opytani sa mi na poste povedali "je to mimo rozsah sluzieb" - aha, parada, cena ako kurier, ale ona nevie LIST doporuceny zobrat so sebou a co je najviac drze, ale absolutne. teraz som si spomenul, skoda ze som si neotvoril hubu na mieste, ale nabuduce mi prasknu nervy,, ked tam bude viac zakaznikov. podla trackingu, odoslane zo slovenska, si obalku vyzdvihla postarka 7:10 z posty, ja som bol nezastihnuty, aj ked som bol na 100% doma, zvoncek funguje, mimochodom mame tu kamery, cize doakzovanie nie je problem, a ked som isiel na postu o 10;00, odisiel som s dlhym nosom, ze postarka ma zasielku! vratte sa vecer.

cize toto je (aspon pre mna osobne) dokaz toho, ktora postarka ma aky charakter. jedna (a to nie len jedna, ale aj v mensej dedine to bolo take!), cize dve co som poznal, alebo tri, urobili to, ze balik, bez ohladu na rozmer (klasicke balenie - 1 maly objekt, a 95% je vzduch, nech sa objekt nerozbije), mi to priniesli az na chodbu domov... ale v blave, to je mimo rozsah... bez ohladu na to, zej e to doporuceny list.. a to prosim pekne, ta byvala postarka, tam som skutocne casto nebol doma a casto to nosila hore dole zbytocne, ale ked som dosiel domov o 5 minut neskor ako ona, este som ju vedel najst, resp zavolat na postu centralnu nech mi povedia kde je a podobne.. :facepalm:

co sa tyka kurierov.. osobne mam dobre skusenosti.. niekedy maju svoj den, niekedy nie.. ale tie horror story co tu citam od vas, tak to je sila.. snad sa to zlepsi..

LordKJ napísal:nasa plna DPH, teda 20% z ceny vratane dopravy + ak tam nejdes osobne tak poplatok za to, ze posta spravi colne konanie za teba co je tusim cca 3e

// len tak ma zaujima preco by si mal platit rozdiel medzi vyskami dane?, ved to ide do statnej pokladnice tuna :laugh:

omyl, tento poplatok sa plati tak ci tak.. vola sa to manipulacny poplatok.

tento slovensky manipulacny poplatok je vyssi, bez plne postovne cez pol sveta, pre 2kg kazdy balik.

cize to, ze balik prejde 20 metrov na colnici stoji 4eur, ked to porovnam s tym, ze za 4eur prejde balik 10000km, tak slovensky colnik je drahy, lebo ak 20 metrov je 4eur, 10 tisic km by malo stat 2 miliony EUR. ak pocitam dobre.

preto sa osbone snazim sekat zasielky na mensie, pretoze ak ma posta stoji 4eur, tak je lepsie ju zaplatit nez 4eur+dph navyse ak to chytia na colnici. samozrejme da sa to len do sumy tak 22-24eur, tusim

mimochodom, to ci vam colnica zadrzi balik zalezi od bydliska, viem ze v blave chytaju vsetko, aj nad 30eur, inde, v satelitoch alebo inych krajskych mestach nechali prejst aj vyssie, no nie do neombedzenej hodnoty, ale da to rozum, ked clovek kupuje raz za cas pre svoju osobnu potrebu znacne doelzite veci lahko nad limit, aby teraz cestoval alebo riesil na dialku nieco. ak sa smiem opytat, hawkeye , kam smerovala ta 52usd zasielka, do akeho mesta?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale priplatok za zastupovanie tam je

mne minule chytili zasielku za 20e z korey.. v poprade :-)
tadeon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pi 15. Jan, 2016, 11:46

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa tadeon »

Dnes mi do schranky tak natlacila postarka casopis, ze sa neda citat, proste ho dotrhala, domrvila.
Zaujimave a to jej nevadi, ze priestor je monitorovany.
Pritom stacilo, aby ho otocila o 90stupnov a vosiel by tam jedna radost.
Používateľov profilový obrázok
Lopo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 95
Dátum registrácie: Ne 18. Aug, 2002, 02:00
Bydlisko: Myjava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Lopo »

tadeon napísal:Dnes mi do schranky tak natlacila postarka casopis, ze sa neda citat, proste ho dotrhala, domrvila.
Zaujimave a to jej nevadi, ze priestor je monitorovany.
Pritom stacilo, aby ho otocila o 90stupnov a vosiel by tam jedna radost.
ja som podobne nadaval na postarku kym som este byval u nasich ... tato bol tiez spravil schranku aby tam casopisy v pohode vosli bez akehokolvek ohybania ... ale teta postarka nieee ... just mi PC Revue (kym som ho este odoberal) zlomila napoli a tak ho tam narvala ... som myslel ze ju zabijem ... a to by tam vosli asi aj 2 baliky kancelarskeho balika
Tron: GB X570 Aorus Ultra, Ryzen 5600X, G.SKILL DDR4 3600 MHz CL18 Ripjaws V (2x32G), Vega64(EK-FC Nickel), 2x LG 32UD99, Samsung 970EVO 500GB + GB GP-GSM2NE3100TNTD + 2x WD Blue 4TB, LG BH16NS55, Creative AE-5PLUS, Nanoxia Deep Silence 5 rev.B, SuperFlower Leadex 80+ Platinum 850W, Logitech G19 + G9x, Creative A520
Belldandy: GB GA-990FXA-UD3 rev1.2, FX-6100, G.Skill ARES F3-1866C10D-16GAB (2x2x8GB), 1050Ti, LG GGW-H20L, Chieftec Matrix BigTower, SuperFlower GoldenKing 80+platinum 550W
Ebi: HP 8560w LY528EA, i7-2670QM 2.2GHz, 16GB DDR3-10600, nV Q2000 2GB, 15,6" fHD, Patriot Burst 960GB SSD
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

poznam... :D u nas mi minule list, s bezpecnostnymi KODMI do vlastnych ruk nechala u susedy.. no pochopite to?

a pojdem sa stazovat, tak ich bude hadzat do kanala... :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ja som si raz nasiel takto balicek v schranke .. :rolleyes:
balik bol z ciny.. takze keby zmizol, nik by nevedel ze bol balik "doruceny"

divil som sa ze tam zostal.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

ved to musi vediet, ze sa tam nezmesti ak nebude nikto doma.

ak to nechce brat spat na postu, nech to ani neberie na roznasku

to asi zacnem byt nakoniec rad, ze nasa postarka sa ani neunuva vziat vacie veci premna do vozika, a rovno pise zlty listocek s dovodom: VK velky krabica :DD ale niekedy ide o veci co sa vojdu do schranky
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa LordKJ »

to mate tak vo velkych mestach :D

tuna mi predchvilou zvonila, ze si mam ist po balicek zeby ho nikto nevybral zo schranky (valcova na letaky)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som mal na starej adrese susedu postarku, ta si to nechavala u seba a nosila mi to po robote :)
Na novej mame so susedou rovnake priezvisko, tak sme si dali nali na schranky cele mena a aj tak to postarka hadze vsetko do mojej, lebo mam schranku blizsie pri vchode.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
tadeon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pi 15. Jan, 2016, 11:46

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa tadeon »

mne postarka nenesie ani doporuceny list, nic, nikdy.
je to normalne? neviem ic maju povinnost alebo nemaju, udajne nemaju.
okrem toho, par krat sa mi stalo, ze nedosiel ani zlty listok nic, len pisem predajcovi na ebay, ze kedy to posielal a on ze sa mu to vratilo, a tam bolo "adresat zasielku neprebral" .. este mam aj fotky niekde..
cize fakt kvalita.. lenze toto je regionalna chyba. ten chybny region sa vola Bratislava.
paradoxne mensie posty co som zil kade tade, fungovali perfektne.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Krutibrko »

A sťažoval si sa na pošte?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa shiro »

Este kym fungovalo postaforum.sk tak som tamojsim postarom pisal, ked pindali ze ako sa maju zle, ze co vlastne riesia, vedeli do coho idu a co ich praca obnasa. Behat po meste ci zima, ci leto, za tolko a tolko penazi. Maju vsetko v prac. zmluve. No to ste mali vidiet ten vreskot. Co na to povedat, ked je dakto blby.....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Leon »

Ja pre zmenu na našu poštárku nemôžem povedať ani krivého slova. Lebo máme fakt dobrú. Sestra furt naobjednáva balíky z číny a poštárku normálne až niekedy ľutujem, keď sa trepe s balíkmi až k nám domov, hore schodmi, a proste všade tak chodí do každého domu. Koľkokrát som jej hovoril, že nech nič neberie, keď vidí, že je to na naše meno, že nech len vypíše lístoček a ja si dôjdem. A furt nosí :D
.

Návrat na "Debata o všetkom"