nasa mila slovenska posta

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa kllr007 »

No tu sa hlavne riešilo že jemu chodia balíky bežné týždeň.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4063
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa castelL »

To viem, ale začalo sa tu riešiť aj doručovanie poštárkou. Ja som nedávno jeden balík čo išiel 3 dni reklamoval tiež, reklamáciu uznali ale € nevrátili, aký to paradox.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa icefire »

castelL napísal: St 08. Nov, 2017, 11:31 Podľa mňa je choré, že sa vôbec niekto sťažuje. Tak ako je nastavený doporučený list, je to v poriadku, celý čas sa tu vôbec rieši, že prečo nedoručia "nadrozmerný" list, no prečo.. skúsme porozmýšľať, ak by mala poštárka doručovať všetky väčšie listy, tak môže veruže chodiť na aute, nikto nikoho nenúti podávať doporučený list vo forme krabice a očakávať, že to adresátovi doručí poštárka, sťažovať sa na takéto veci je nonsens. Mne doporučený list často vyhovuje, nakoľko ak posielam pamäte RAM, procesory a iné menšie veci, tak idú ako doporučený list a adresát si môže zásielku prevziať hneď druhý deň po odoslaní, navyše v EPH vidím, že viac ako 1/2 zásielok vo forme doporučených listov, je doručených adresátovi až na adresu bydliska. Jediná škoda je, že neexistuje ori balíkoch už 1. Trieda, ale len triedenie "na poštu" a "na adresu", potom pri rozmernejších zásielkach sa musíš riešiť kuriér, čo je finančne drahšie.
Pises blbosti. Ak postar nedoruci doporuceny list v tej tvojej nadrozmernej definicii, tak ho posta nema umoznit ani len technicky zaslat touto formou a nechat si za neho zaplatit menej ako za balik. To je ich chyba, ze to umoznuju. Potom samozrejme ocakavam sluzby ako pri zvysnych (rozumej ne-nadrozmernych listoch), ktore samozrejme chodia normalne (teda ako kedy lol).

Mna to ako zakaznika vobec nezaujima, ked nic neporusim a platim im iba za to, co ponukaju. To, ze to nevezme so sebou postar je ich zlyhanie. Maju to posunut dalej ich kurierovi, ak to postar nevie (resp. technicky ani nemoze) dorucit.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3416
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa stanomx »

lenže to je chyba vysokého vedenia nie poštárov s minimálkou
najlepšie je, že 1. trieda neznamená že musia list doručiť na druhý deň - toto je 100x zaujímavejší paradox tejto inštitúcie, ako to že niekto pošle 2kg doopručený list a nedostane ho priamo pred dvere na 12te poschodie kde nefunguje výťah
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa kllr007 »

chapem aj tvoj postoj ale znova, ta sluzba je rovnaka no výsledok je iny. To je ako keby si si objednal cez kuriera a on by ti jeden balik doniesol a druhy nechal v deppe ze vsak si chod pren. Maju v tom bordel a cim viac RMA tym viac sa mozno veci pohnu.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pozri, mne nedorucili "balik", ktory bol vlastne obalka o velkosti 15x10cm s bublinkovou vyplnou, v nej krabicka 5x5x1cm, v nom CPU; celkova vaha mozno 50-100 gramov. Lebo "mimo rozsah dorucovacej sluzby". Inac povedane, bol asi prilis tazky alebo sa nezmestil do mojej postovej schranky s dierou sirokou asi 35cm a vysokou asi 7cm.

Posta uz viacmenej okrem zltych listkov nedorucuje absolutne nic.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa icefire »

Ale nechaj ich tu obhajovat ich sluzby, ocividne radi platia za to, ze vsetko zostava na pobocke a ty dostanes iba papierove oznamenie, ktore by uplne v pohode mohlo byt nahradene cez SMS a nedorucovanim nicoho, co by v konecnom dosledku spravilo sluzbu lacnejsiu pre kazdeho alebo sposobilo narast u konkurencie, ktora ti aj zasielku, za ktoru si zaplatis, aj naozaj vie dorucit.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa fobos »

osobne nemam chut riesit reklamaciu, zakaznik to prebral aj po tolko case, napodiv ani nevolal... tym to pre mna hasne, ale tie dorucovacie casy su obcas katastrofa, toto sa mi nestalo prvy krat
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Papek »

Ono je problem aj v reklamacii asi. Lebo ked napr. nieco zbabre UPS, tak napisem mailom reklamaciu, dolozim fotky popis a je vybavene. Bud to akceptuju alebo to nejako vydiskutujeme k vzajomnej spokojnosti.
Posta? Reklamacia postou v obalke na nejaku adresu, podpisany opeciatkovany list overeny notarom a 30 dni na odpoved. A potom maj chut nieco reklamovat. (Nieco podobne ako Dopravny podnik v BA, ked ti automat vytlaci zly listok... mas sa trepat na Olejkarsku kde ti ho vymenia za platny. Vysmech. Ale ze sa o 10 vecer neviem nikam odviezt lebo SMS listky mi nefunguju cez sluzobny mobil a vsetky stanky naokolo su zatvorene je v poriadku.)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa kllr007 »

Reklamuj osobne
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa fobos »

ale uz tam pojdem robit poriadky zajtra :x pozrite si zas tento dnesny kiks :facepalm:
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa lacika »

Vcera mi pristala v scranke netrackovana obalka s ciny..
Vsetky co maju tracking, tak dostanem len zlty listok.

Za mna OK.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4063
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa castelL »

Neberiem do úvahy platy, predsa môžu ísť robiť inde ak sú nespokojný. Doručovanie Listov je tak nastavené roky rokúce a stále to niekto rieši a zbytočne. Mesačne expedujem desiatky zásielok-listov a doručených na adresu je viac ako 50% s tým, že zhruba ďalších 20-30% nie je zastihnutých na adrese.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

" že 1. trieda neznamená že musia list doručiť na druhý deň "

- poslal som balik, kde udavaju (myslel som si, ze garantuju) dobu dodania D+2 (D je den podania + pocas druheho pracovneho dna PO DNI PODANIA ma byt balik u adresata.).

A teraz realita:
Balik podany v pondelok.. mal byt u mna max. v stredu. Plus to este bol balik na postu! /cize este viac easy/.
Balik na postu prisiel vo stvrtok o 17-30 (pred zavretim).
Zásielka vydaná adresátovi na pošte Košice 23
10.11.2017 14:03
Zásielka uložená na pošte Košice 23
9.11.2017 17:46
Zásielka v preprave
7.11.2017 14:06
Zásielka podaná na pošte Kovarce
6.11.2017 14:36
Ked som to reklamoval,a naznacoval vratenie aspon postovneho, odpisalimi, ze oni NIKDE negarantuju dobu dodania!!! Len pri expres kurierovi!
Sila, to by som mohol preposlat studijnym oddeleniam, ktore mi 2x zaslali posudok na bak/dip pracu dva dni pred statnicami 1triedou, a samozrejme ako naschval mi neprisiel ani jeden nacas- tj na druhy den!...

Kaslat take sluzby...
Naposledy upravil/-a felipe25 v Ut 14. Nov, 2017, 22:16, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa stiv »

Tak si zaplat lepsie. Kazdy chce baliky za euro, zajtra a do schranky, ale zaplatit kuriera za 6 to uz nie. :D

D+2 urcite nieje zajtra ak si poslal dnes. Pred dvoma tyznami som vyuzil balik na postu (podany v utorok doobedu) a vo stvrtok na poste u mna. Ak si podaval pred zaverecnou tak ti ho mozno neodoslali. U nas to niekedy tak bolo. Neviem ako to funguje na velkych postach.

Ja som s postou aj tak spokojny. Nikdy nebol problem so znicenym, stratenym alebo nedorucenym balikom. Podavam cez e-podaci a naklikam si presne co chcem. ;)
.

Návrat na "Debata o všetkom"