nasa mila slovenska posta

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
ANONYM_a7

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Dnesne story.

Pridem na postu v Poluse. drzim v ruke 350g balicek o rozmere skatule na hodinky. Stojim v rade 10 min.. prezijem nejak
dostavam sa na radu

ja: dobry den mam tu epodaci
ona: ale to mate balik
ja: samozrejme je to tam napisane
ona: my tu baliky neberieme musite ist na velku postu
ja: prosim?
ona: musite ist na velku postu ja vam nemam ako prebrat balicek
ja: to mam odkial mat tuto info
ona: na stene to mame napisane
ja: pozeram sa na stenu kde je wall of text a niekde to tam skutocne je napisane
znova ja: pani je to 350g balicek velkosti listovej zasielky, vazne mi to nemozete vziat?
ona: nie
ja: kde je tu najblizsia dostatocne velka posta?
ona: neviem
ja: odkial som mal vediet tuto info ze balicky sa beru len na velkych postach?
ona: mame to na stene napisane
ja: facepalm, vypytal som si jej meno pretoze samozrejme nemala menovku, a siel som prec

Pýtam sa širokej verejnosti. ČO IM UŽ JBE?
lamacik83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 03. Okt, 2010, 11:26
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa lamacik83 »

Broslowski napísal:Dnesne story.
Pridem na postu v Poluse. drzim v ruke 350g balicek o rozmere skatule na hodinky. Stojim v rade 10 min.. prezijem nejak
dostavam sa na radu
Pýtam sa širokej verejnosti. ČO IM UŽ JBE?
ano, naozaj to tak niekde funguje. aj v opacnom smere - ked ti nieco dojde. balik ti dojde na inu pobocku ako listova zasielka :)

offtopic: preco si to neposlal ako listovu zasielku? specificke sluzby dostupne len pri baliku?
ANONYM_a7

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Pretoze je to balík. je tak fyzicky definovaný, to že oni volajú malý balík listová zásielka je ich bordel. A i tak som to mal zabalene vytlacene nalepene na skatulke cize by som to musel kompletne cele dotrhat, ist si niekam vytlacit novy epodaci harok, zabalit to znova a odovzdat.

Alebo teta nemusela byt vagina, mohla mi to vziat, pipnut, upravit typ zasielky, a fakt každý jeden by bol spokojný. Alebo inak, ak by bola prehnane ochotna mohla to pipnut, zmenit typ balika, vytlacit, a prelepit ciarovy kod... sposobov ako vyhoviet su desiatky, ale ved naco..
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa LordKJ »

wtf fyzicky definovany?, akoze krabica == balik?

ved listova zasielka ma urcite rozmerove obmedzenia, to nie je o tom, ze co oni ako volaju
balik ma taktiez rozmerove obmedzenia, ale ten ich uz ma aj minimalne

ale tam je problem napr. s poistenim


ale ako chapeme, ze hlavny problem je vtom, ze teta ta rovno poslala do certa ked to mohla vyriesit
ANONYM_a7

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

preboha neries taketo veci to nie je o tom.

Vzdy posielam ako balik aby som:
nemusel merat
nemusel vazit
nemusel riesit

Pretoze sa mi X krat stalo ze som si zabalil listovu zasielku a pri okienku som tom ma na ich vahe ťažšie a už bol problém..
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa LordKJ »

to akoze si doma navazil menej ako 2kg a oni navazili viac, no ale ok ok klud.

edit broslo: Iste pretože bežná váha ma pri takých hmotnostiach tak obrovskú chybu merania, že som to tej tete nemohol ani zazlievať :)

// tak potom ok ked si siel takto na hranu, ale tuna pri pol kilovom balicku by to bola jasna listova zasielka, mimochodm aj pri baliku by sam premeriavat kedze maju na webe vypisanu minimalnu velkost :-)
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Shatterhand »

No takže naša milá slovenská pošta nechcela poslať 2 milióny zásielok, však peňazí má asi dosť...viete kam narážam dúfam :D
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

treba nejaku studentsku postu spravit, ked uz su tie vlaky zadarmo, tak nech si to vyzeru
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4079
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa castelL »

V piatok som na urgenciu zákazníka posielal expres kuriérom zásielku z Košíc do Michaloviec so službou "doručiť aj v sobotu". Najlepšie je v sobotu zistiť, že v danej lokalite v sobotu nedoručujú. Vôbec nechápem, prečo toto nemajú ošéfované v ich systéme (EPH). Teraz zákazník chce vrátiť 50% poštovného (5 €), ktoré bolo skoro rovných 10 €, argumentuje, že zásielka mohla byť poslaná lacnejšie, teda ako balík na adresu. Akože fasa, skvelá SL. pošta.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Snake »

sry, on tam zije a nevie ze nedorucuju v sobotu? ako fuck off fakt :D





.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Broslowski napísal:Dnesne story.

Pridem na postu v Poluse. drzim v ruke 350g balicek o rozmere skatule na hodinky. Stojim v rade 10 min.. prezijem nejak
dostavam sa na radu

ja: dobry den mam tu epodaci
ona: ale to mate balik
ja: samozrejme je to tam napisane
ona: my tu baliky neberieme musite ist na velku postu
ja: prosim?
ona: musite ist na velku postu ja vam nemam ako prebrat balicek
ja: to mam odkial mat tuto info
ona: na stene to mame napisane
ja: pozeram sa na stenu kde je wall of text a niekde to tam skutocne je napisane
znova ja: pani je to 350g balicek velkosti listovej zasielky, vazne mi to nemozete vziat?
ona: nie
ja: kde je tu najblizsia dostatocne velka posta?
ona: neviem
ja: odkial som mal vediet tuto info ze balicky sa beru len na velkych postach?
ona: mame to na stene napisane
ja: facepalm, vypytal som si jej meno pretoze samozrejme nemala menovku, a siel som prec

Pýtam sa širokej verejnosti. ČO IM UŽ JBE?
Nerozumiem - mal si jej to tam dať a povedať, že ako list 1.triedy (alebo ako len chceš) - to, že je to tvar krabičky neznamená nič, to je ako by ti odmietla list v obálke :-) Zobrala ti to . Ak nie, stačila by čarovná fráza "Zavolajte mi Vašu vedúcu" a ani by si nežmurkol a ona by ti už len dávala potvrdenie.

Tu máš Excel s poskytovanými službami na každej pošte
http://www.posta.sk/subory/745/prehlad- ... ostach.xls

Ak už chceš na poštu kydať a pridávať do témy, tak aspoň niečo, za čo môže pošta - ja som v živote nemal najdrobnejší problém s poštou, takéto situácie sú skôr o tom, že si nerozumie človek pred a za prepážkou.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

Broslowski napísal:Pretoze je to balík. je tak fyzicky definovaný, to že oni volajú malý balík listová zásielka je ich bordel. A i tak som to mal zabalene vytlacene nalepene na skatulke cize by som to musel kompletne cele dotrhat, ist si niekam vytlacit novy epodaci harok, zabalit to znova a odovzdat.
ee.. asi teta nemala zaujem.. pretoze, ja som minule posielal klkavesnicu v pov. baleni, ako balik..
neslo to, lebo sucet rozmerov bol vacsi..

na baliku som uz mal vytlaceny a nalepeny stitok EPH s udajmi. typek mi vravi: nevadi, iba skrtneme podacie cislo, vypisete podaci listok, a vsetko ostava ako je, akurat budem mat podaci listok... udaje na stitku sa zhodovali.



cize, tebe to mohla vziat ako list. zasielku, skrtnut cislo na stitku, a napisal by si si podaci listok..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4079
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa castelL »

Snake, tak ja som to tiež nevedel a to som zvykol posielať xx zásielok mesačne. Toto proste mali mať ošéfované v ich systéme (EPH), po zadaní danej lokality by malo automaticky blokovať danú službu, veď pre boha, tú službu majú len v krajských mestách a tých je strašne veľa že, nechápem :x .

Volal som dnes ráno na infolinku a týpek mi povedal, že toto majú na starosť tety na pošte a mali by preverovať dostupnosť danej služby. Ale môj zákazník má pravdu v tom, že stačilo to v podstate poslať klasicky ako balík a cena poštovného by bola o polovicu nižšia. Skúsim podať reklamáciu s nárokom na 100% poštovného :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Snake »

chlapci, je to jednoduche, 5r nepouzivam sluzby SK posty (odosielatela taktiez upozornujem ze na postu nepojdem), a je mi lepsie. Zivot je prilis kratky na to aby sme ho prestali v rade na poste...





.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4079
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa castelL »

Vypisujem len cez EPH, žiadne papieriky s perom. Chodím vo väčšine prípadov ráno/doobeda a cca tak v 1/10 prípadoch sa mi stane, že som tam dlhšie ako 5 minút. Čiže tak :)

Návrat na "Debata o všetkom"