Samolepiaca fólia.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Samolepiaca fólia.

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Zdar. Existuje nieco take, co by sa dalo nalepit na obrazovku tak, aby vo vypnutom stave bola biela a pri zapnuti by bez problemov a skreslovania prepustala obraz, t.z. ostala by dokonale priesvitna? :?
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

no osobne neviem o nicom. A naco to chces? :? mozno by sa dalo nejak improvizovat :)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

No potrebujem to k farebnemu zladeniu priestoru. Bodlo by mi, keby monitor aj televizor zostali vo vypnutom stave biele alebo pomarancove (tak ako niektore Grundigy su modre). Plasty okolo nastriekam vpohode, ale neviem, co s obrazovkami. A tu asi improvizacia nepomoze, teda aspon ma nic nenapada. :idea:
Používateľov profilový obrázok
pionier
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 06. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: košice

Príspevok od používateľa pionier »

skus aj monitor nastriekat :D :D
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

pionier napísal:skus aj monitor nastriekat :D :D
No priznam sa, ze som cakal trochu serióznejsie podnety. :x

...ale zas na druhu stranu, mas s nastrekom obrazovky osobne skusenosti? Je lepsia olejova farba alebo rovno nejaka pekne husta fermez? Predpokladam, ze si v tomto smere odbornik... Takze, spravil by si si trochu casu a prisiel mi to predviest na svojom monitore? Potom sa rozhodnem, ci si to dam aj na svoj.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

no osobne si myslim,ze nic take v dostupnej forme nezozenies...
jedine skusit tu polopriepustnu nalepku,co sa dava ako reklama na elektricky a autobusy :D ale to zase polku obrazu neuvidis...alebo ak mas fakt dost penazi napis nejakej firme,u nas jedna z najznamejsich co robi s foliami je Spandex ( www.spandex.sk alebo cz teraz neviem)mozno ti pomozu...
hmm,nevidim to moc ruzovo,teda pomarancovo.. :P ber to ako vtip,prosim ta

edit:btw,pokial to vazne chces skus napisat firmam ako Avery ci Orafol(oracal)
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

to killswitch: Dik moc. :wink: Uz im aj pisem.
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

No ja neviem ale nemyslim zeby tie spominane Grungigy to mali riesene nejakou foliou. Ono je to proste zabudovane v tej obrazovke nejak a pri zapnuti telky sa to zafarenie nejakym impulzom vypne. Pred nedavnom som videl ze spravili to, ze po vypnuty telky sa s nej stalo dokonale zrkadlo.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

ak zozenes dakde tie folie tak daj vediet...mne by sa taka podobna haluz tiez zisla...
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

mozno by ti bodla aj nejaka folia, ktora je z jednej strany akoze zrkadlova. ked by si mal vypnuty monitor, tak by sa odrazoval odraz ako zo zrkadla, a ked ho zapnes tak by zase obraz, aj ked neviem ci by to fungovalo...
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

diablik napísal:mozno by ti bodla aj nejaka folia, ktora je z jednej strany akoze zrkadlova. ked by si mal vypnuty monitor, tak by sa odrazoval odraz ako zo zrkadla, a ked ho zapnes tak by zase obraz, aj ked neviem ci by to fungovalo...
fungovat by to fungovalo,ale kvalita obrazu by bola tu a tam,proste sero...a to ,si myslim,je neziaduce...

to bikermotyl:namas zaco,ty si mi raz na pctuningu pomohol s biosom...
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Zrakadlovu fóliu ee. Ale zhanala by sa zrejme lahsie, nakolko podobny princip sa vyuziva v automobiloch pri spatnych zrkadlach so zabudovanymi kontrolkami.
Ja potrebujem iba bielu alebo pomarancovu.

Prisla mi odpoveD zo Spandexu, tam nieco take nemaju. Takze pokracujem v hladani. :)
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Inak dost pochybujem, ze nieco take existuje bez skreslenia. S reflexnou foliov co sa pouziva na autoskla by to slo, len treba skusit vyladit ten skresleny obraz. Mam tu vzorkovnik autofolii a obsahuje aj zrkadlovu oranzovu foliu, len to zkreslenie tam vzdy je (a nie male).
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

iwhy napísal:Inak dost pochybujem, ze nieco take existuje bez skreslenia. S reflexnou foliov co sa pouziva na autoskla by to slo, len treba skusit vyladit ten skresleny obraz. Mam tu vzorkovnik autofolii a obsahuje aj zrkadlovu oranzovu foliu, len to zkreslenie tam vzdy je (a nie male).
Ako presne vyzera ta zrkadlova oranzova? Vypada to ako sfarbene zrkadlo do oranzova? Alebo cista oranzova farba?
Ako presne sa prejavi skreslenie? Zmena farieb? Alebo dokonca skreslenie obrazu? A ako by bolo mozne "vyladit" skreslenie?
...fu, to je otazok... :red:
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Bikermotyl napísal:Ako presne vyzera ta zrkadlova oranzova? Vypada to ako sfarbene zrkadlo do oranzova? Alebo cista oranzova farba?
Ako presne sa prejavi skreslenie? Zmena farieb? Alebo dokonca skreslenie obrazu? A ako by bolo mozne "vyladit" skreslenie?
...fu, to je otazok... :red:
No predstav si klasicku striebornu foliu ake su na autach...to je to iste , ibaze ma oranzovy odtien. Cize ked mas monitor vypnuty tak sa v nom vidis ako cez oranzove sklo (napr. :) )

Zkreslenie...mno spravil som pre teba ;) taky pokus, otvoril som fotku vo photoshope a rozdelil som na 2 polovice. Jednu som prekryl tou foliou a druhu nechal tak. Tej prekrytej casti som pridal jas (nakolko folia obraz ztmavy) a ubral cervenej farby. Myslim si ze volnym okom po dlhsom ladeni by sa dal dosiahnut priatelny efekt aj ked neviem ako by bola na tom napr. cisto biela farba (to uz nemam cas nejako sa tymto zapodievat).

Pokial teda vies nejako nastavovat, jas, color balance obrazu tak by to naozaj teoreticky slo...

Návrat na "Debata o všetkom"