Aky bicykel si mam kupit ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa LoPiO »

Ahojte.

Po dlhom case kupujem novy bike nakolko moj 10-rocny Joko ma svoje za sebou a davat donho peniaze nebudem. Zostane len tak na povozenie ked niekto pride na vikend ku mne.

Nie som niaky maniak do bikovania, ale uz citim,ze treba nieco zo sebou robit a kolieskove korcule ma tak neberu aj zhladiska, ze v okoli DNV nie je az taky dobry asfalt.

Nebudem chodit po kopcoch mozno casom, ale polocestny a cestny nechcem.

Vobec netusim naco by som mal zamerat, preto prosim o rady :)

Moje poziadavky:

1. nech to ma matnu farbu ak bude mozne. Najlepsie ciernu alebo cervenu.
2. poradte aku velkost na postavu okolo 180 cm.
3. staci len predna odpruzena vidlica, ale ak ma niekto presvedci o celoodpruzenom nech napise dovody.
4. moznost v pripade nutnosti zobrat na splatky a nakup v BA.

Moznost doviest do domov dufam, ze bude, neviem si predstavit, ze by som isiel na biku s centra :D

Dik za pomoc.

EDIT: Zmena nazvu temy.
Naposledy upravil/-a LoPiO v Po 22. Jún, 2009, 08:51, upravené celkom 3 krát.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Horsky bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa PatrikL »

keby si chceš užiť poriadnu jazdu niekde v lese (z kopca :laugh: ) http://www.merida.sk/prodej/matts-tfs-trail-300-d-09" onclick="window.open(this.href);return false; :) (inak je to bicykel aký nemá hocikto, zaujme na 1. pohľad :) )
je toho veľmi veľa na výber... myslím si že sa oplatí zobrať niečo skôr okolo tej hornej hranice, lebo bike je nákazlivá vec :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Horsky bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa Wizik »

Taký jemný základ :
- určite nič celoodpružené (v tejto cene samá :shit: )
- na tvoju výšku rám 18"-20", treba vyskúšať
- pokiaľ možno kotúčové brzdy (možno je to len mnou, ale mám odpor k V-brake odkedy mám kotúčové, aj keď v tejto cene zohnať normálny bike s kotúčovkami nie je ľahké)
- dovolím si odporučiť Giant Terrago 3 DISC alebo ak doplatíš trošku tak Giant Terrago 2, je to skoro to isté, ale Terrago 2 má už aspoň Rock Shox vidlicu, narozdiel od Terrago 3 DISC, ktorý má iba Suntour (nič moc kvalita), prípadne skoč do KAKTUS BIKE v Karlovke a popozeraj sa, ak by si nakoniec kupoval bike v KAKTUS BIKE, napíš mi ss ;)
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Horsky bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa LoPiO »

Dakujem zatial za rady.

Asi sa pojdem pozriet do kaktusu, nech to vidim aj na vlastne oci.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Horsky bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa Wizik »

Bohužial Giant v KAKTUSE nenájdeš, na Giant sa treba ísť pozrieť na Vysokú, to je na konci obchodnej (koniec smerom na nové mesto) obchod sa volá WikaBike ak si dobre pamätám....
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Horsky bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa jose »

http://velosprint.sk/shop/index.php?mai ... ts_id=9530" onclick="window.open(this.href);return false;
myslim ze vyhovuje tvojim poziadavkam ;)
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Horsky bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa LoPiO »

dikes jose, som myslel, ze si aj zabudol :D

No aj ti neviem, bo uz to je cestny, tak to uz mozem radsej zobrat toto:

LINK alebo podobne.

Len mam taky pocit, ze po tej cyklistickej ceste z DNV smerom na severozapad to nebude najidealnejsie, kedze to nie je az taka asfaltka ako cesta a na cestu sa mi velmi nechce.

To uz bude asi lepsie toto:

LINK2
LINK3

su to crossove bicykle ( trekove ) a maju aspon odpruzenu prednu vidlicu, takze to by mohlo byt.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
c0cCyX
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ne 17. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: Horsky bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa c0cCyX »

Ja by som povedal, že najprv si treba ujasniť, čo(kde) budeš jazdiť, či sa chceš o ten bike starať.
Ideálna veľkosť 19" (19,5") záleží od číslovania, ale treba si vyskúšať, každý bike má iný rám.
Poradil by som ti pokukať sa tu mtbiker
Ja by som odporučil lapierre TECNIC300, alebo Pell´s PHANTOM Pro, výbava o chlp lepšia, vidla sa dá (aj keď niekto by mohol namietať), aj váhovo fajn, len tá farba rámu sa ani mne nelúbi, možno popozerať, či je aj v inej farbe a vymeniť sedlo ;)
<CPU> P4 2000@2410 Mhz (box) L2 512 FSB 533 . <MB> Abit SA7 (645DX)+ PSU Fortron 350W-350PNF . <SOUND> SB Audigy
<RAM> DDR 1 GB Apacer 2,5-3-3-7 . <GPU> MSI G4 Ti 4200 250/513@290/580 (Primecooler - VGAHG2 AL)
<HDD> 80 GB WD + 40 GB Maxtor 7200 r.p.m, DVD-RW LG 4160B (A306) + TEAC CD-532E-B (1.0A) . <CRT> 19" Dell P990 Trinitron (1280x960)
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: (Horsky) bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa LoPiO »

To c0cCyX: no starat sa velmi o to nechce. Moj joko stacilo prestriekat wd40, raz za rok ( mozno aj viac :D ) umyt a bolo.
Po normalnych cestach chodit nechcem ( dovod: vodici ) a po terenoch tiez nie. Skor to bude ala hradza v petrzalke a ta cyklisticka cesta od dnv popri dunaji az neviem kam, to sa len chystam zistit. Neviem ako ma to chyti este, ale viac ako 40km sa nechystam robit za den.
Naposledy som dal 16km podla informacnej tabule a to mi aj stacilo. Chcel by som sa prinutit aspon kazdy druhy den podla pocasia, tak na 2 hodiny max.

Ono joko mi uplne staciil, kebyze mi uz nie je niako mensi, netrebalo by ho prestriekat, vymenit kolesa alebo aspon loziska, opravit prehadzovacky. Cize to som povedal svoje si odsluzil a zostane len na povozenie. Hladam zanho nahradu a samozrejme po 10 rokoch ocakavam, ze dostanem nieco viac ako len holy ram :D aj ked je pravda, ze kvalita v dnesnej dobe :wallbash:

Zatial dakujem za pripsevky, kazdy dalsi pomoze ;)
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: (Horsky) bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa Wizik »

No kvalita je určite lepšia ako pred XY rokmi. Mne tie "polocesťáky" akosi nešmakujú. Je to tenké, má to malinkú vidlicu, také pre baby :D . Nevravím, že na hrádzu to je zlé, ale nikdy nevieš, čo ťa chytí. V tejto cenovej kategórií je ťažké nájsť bike, ktorý by nemal Suntour alebo RST vidlicu, ale dá sa, skús ísť do toho Kaktusbike, prípadne keď budem mať čas, môžem ísť aj s tebou a niečo vyberieme.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
c0cCyX
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ne 17. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: (Horsky) bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa c0cCyX »

Tak potom dávam na výber toto - TFS-300-Sport-V, po prípade malá zmena TFS-300-Comfort-V, alebo Pell´s CRONO Pro. Bez testovacej jazdy bicykel nekupovať !. Výbava skoro rovnaká, design podobný, Merida má nejakú "pružinku" na sedlovke (pozor pri mierne až dlhších jazdách - 50km a viac, čím širšie sedlo, tým viac bolí zadnica). Neviem váhu Meridy, ale ten Pell´s - 11,9kg celkom slušné. Treba si testovaciu okružnú jazdu a vyskúšať, či ti sadne tvarovo a veľkostne rám. Tie vidly neviem čo znesú, nemám s "Cross" bikami moc skúsenosť, ale ak nebudeš skákať z pekelne vysokých obrubníkov, ale radšej si zosadneš, nebude problém, ale zase to niečo znesie, ťažko môžem hodnotiť, nejazdil som. A prosím na WD40 zabudnúť :bye: , dobré na prečistenie, ale nie mazanie, lepšie sa s tým otvárajú zhrdzavené pánty, na mazanie určite neodporúčam(na prečistenie áno). Na mazanie aspoň toto Teflonový olej - TF2, po prípade niečo silikónové, záleží za akých podmienok jazdíš, ale komplexne ten TF2 je slušný sprej. Môžeš si všimnúť, že ak nastriekaš WD40 na reťaz a kazetu, po pár 10km ak ideš po prašnej ceste budeš počuť škrípanie, tjt. nabalenie prachu a vyschnutie "oleja", tiež sa má ten TF2 aplikovať na vyčistené kompomenty, aspoň 2 hodinky pred jazdou, pre istotu, aby sa nato nenachytala až tak špina a vytvoril sa jemný chrániaci "film".
<CPU> P4 2000@2410 Mhz (box) L2 512 FSB 533 . <MB> Abit SA7 (645DX)+ PSU Fortron 350W-350PNF . <SOUND> SB Audigy
<RAM> DDR 1 GB Apacer 2,5-3-3-7 . <GPU> MSI G4 Ti 4200 250/513@290/580 (Primecooler - VGAHG2 AL)
<HDD> 80 GB WD + 40 GB Maxtor 7200 r.p.m, DVD-RW LG 4160B (A306) + TEAC CD-532E-B (1.0A) . <CRT> 19" Dell P990 Trinitron (1280x960)
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: (Horsky) bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa LoPiO »

To W!Z!K: aj mne sa to tak zda, ale zase nejdem balit baby na bike, tu uz treba bmw :D V kaktuse som sa bol pozriet prave preto aby som si pozrel tie crossove a nebolo to az take strasne:)

To c0cCyX: vsak prave link2 co som daval bola merida ;)
k WD40 len tolko, ze ja som striekal tak max 3 krat rocne a pohoda, aj ked som na biku velmi nechodil to moze byt tym.
Dikes za radu aspon dostane novy bike lepsie starostlivost.

K odpruzenej vidle len tolko, nech to zvladne rozbitu cestu a hrboly vytvorene korenmi stromov na asfetlke nic viac.

K tej testovacej jazde to akoze ma nechaju povozit pred obchodom :D to mi velmi nepomoze. No na odskusanie velkosti to bude stacit.

Mam este taky tyzden si to prejst hlavou a vidim, ze mam o com premyslat.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: (Horsky) bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa LoPiO »

Nakoniec to bude toto:

Obrázok
LINK

Nechcel som dat tak vela do biku, ale matna cierna ma dostala uz od zaciatku. Cize este pockat do vyplaty nakolko je to trosku cez rozpocet.

Dakujem vsetkym za rady ;)

Ak by mal niekto este niaky navrch tak kludne alebo len proste vyjadrite svoj nazor na dany vyber :)
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
c0cCyX
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ne 17. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: (Horsky) bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa c0cCyX »

Otázka je, či využiješ kotučáky - váha navyše + údržba (nemám osobné skúsenosti). Ináč vyzerá fajnovo, len to sedlo je humus, ak pôjdeš dlhšie trasy bude ťa zadnica bolieť. Čím užšie a tvrdšie sedlo na dlhšie trasy tým lepšie ;)
Ešte niečo na náhľad Pells CRONO Absolut - udávaná váha 11,5 kg (ten rozdiel je cítiť). Alebo môžeš zobrať tú meridu, len miesto kotúčov V-čka a cena je hneď o 3 táce menej(je to na tebe). Kúpou nič nepokazíš, len aby ťa to neprešlo a začneš s tým behať po lese a rozflákaš vidlu :D
<CPU> P4 2000@2410 Mhz (box) L2 512 FSB 533 . <MB> Abit SA7 (645DX)+ PSU Fortron 350W-350PNF . <SOUND> SB Audigy
<RAM> DDR 1 GB Apacer 2,5-3-3-7 . <GPU> MSI G4 Ti 4200 250/513@290/580 (Primecooler - VGAHG2 AL)
<HDD> 80 GB WD + 40 GB Maxtor 7200 r.p.m, DVD-RW LG 4160B (A306) + TEAC CD-532E-B (1.0A) . <CRT> 19" Dell P990 Trinitron (1280x960)
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: (Horsky) bicykel do 500E max do 660E

Príspevok od používateľa PatrikL »

pri meride tak po 2 týždňoch je 1. servisná prehliadka, tam nastavia brzdy a pod., čiže napr. ja som už 1000km nič nenastavoval ohľadom kotúčoviek :)

Návrat na "Debata o všetkom"