Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

ako som pozeral to video, tak mi ho zacalo byt luto, ako ho tam stale obiehaju jak muchy hovno, ale potom som si uvedomil aka je to k*rva a preslo ma to.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3323
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

Matovic preraza hlbsie a hlbsie dno, ak chce vystvat SaS z Zaludov z vlady, tak sa mu to naozaj dari

Igor Matovič nepriamo spojil vraždu Jána Kuciaka so SaS. „Zomrel novinár, lebo si niekto povedal, že euroval je dôležitejší,“ komentoval pád Radičovej vlády v narážke na súčasné koaličné problémy a možný „návrat mafie“. V roku 2011 za navýšenie eurovalu a dôveru vláde okrem SaS nehlasoval ani Igor Matovič.
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 822
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LeaR »

To je qoqot..som myslel, ze hlbsie uz za posledne dni ist nemoze...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9992
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa stiv »

Posledny mesiac kazdy den ideme hlbsie a hlbsie. Dnes niekde povedal, ze druha atomovka este len pride. Mam celkom obavy.
.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6717
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

moja jedina nadej ze tato koalicia aby ma jasno v tom kde je zapad ked uz nic ine sa vcerajsim dnom definitivne rozplynula. a ked som tu par sto stran dozadu pisal ze vlada ktora pride po smere moze byt aj kludne aj horsia tak som tu bol za ficovolica. za chvilu sa rozpadne koalicia, vsetci sa zacnu prekrikovat ze zo smerohlasom a s kotlebom a ani matovicoom v ziadnom pripade do koalicie a zrazu tu budeme mat kotlebu ako ministra vnutra lebo vsetko ostatne sa vysachuje. na slovensku by musela korona zabit aspon 8 milionov ludi aby tu raz bolo dobre...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Sohi »

Pelle sa môže akurát tak smiať. Odovzdal vládu v najhoršom možnom období a o 3 roky prípadne aj skôr môže vládnuť aj sám a ani sa nemusí veľmi snažiť. Igor naozaj veľmi dobre asistuje.
Kotleba si výrazne pohoršil zabetonovaním sa v strane na mieste predsedu a aj odchodmi Mazureka a Uhríka. Ten nejaké vysoké percentá už mať nebude a koaličný potenciál je tak či tak nulový.
Inak neviem či mi niečo ušlo, ale aby korona zabila 8 milionov ľudí na 5,5 miliónovom Slovensku. To mi nejak nevychádza. :-D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6717
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

^^^ a svete tak 20 miliard. vtedy bude ludstvo tam kde patri.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

uplne najviac sa mi hnusi ten ich nechutny alibizmus a zbavovanie sa viny. Realne som zvedavy, kto si do seba necha pichnut Sputnik, resp. ktory lekar to pozehna. Lebo ak sa nieco sku*vi, az to bude show
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

akurat, ze preniesol cely ten tlak na lekarov, ked budu musiet celit raidom sputnikofilov dozadujucich sa vakciny.
i ked, lekar nebude hlupy a necha ich podpisat revers, ale preco ma on vobec taketo nieco riesit.
imho vyliate prachy do dunaja, z tych 2mega davok sa kolko ludi da ak vobec niekto, zaockovat.
najvacsi kremlovsky mopslici aka blaha, maju beztak z eu/us. nieco ako orban, ktory sice nakupil SV, ale on si dal cinsku.
a strasne ma bavia tie uz dopredu alibisitcke vyhovorky, ze jaj kebyze mam tolko a tolko rokov tak si sputnik dam a pod kraviny.
som zvedavy, kto z nich bude chciet byt testovaci kralik pre 3 schvalovaciu fazu pre rusov -.- a uz ich vidim ako sa ponahlaju do radu na ockovanie

a na margo toho vsetkeho, este aj toto o.O
https://vimeo.com/518664193
a pritom
Obrázok
https://dennikn.sk/minuta/2293189/

krasne sa to vyvija po roku.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak otazkou je, ci je sputnik naozaj zly. V prvom rade je to obrovsky kseft. USA ma svoju vakcinu, EU svoju, Rusko svoju a Cina svoju. Kazdy si chce pokryt hlavne svoj trh a nepusta do hry dalsich hracov. Nie je to nic ine iba biznis. Ak by slo realne im o zivoty, tak nakupia vakcinu aj z Kambodze.

Neverim tomu ze Rusko, alebo Cina poziadaju o schvalenie EU. Ak by sa to stalo, tak vyrobcovia vakcin v EU mozu zavriet vyrobne. Ja v ignorovani Ruskej, Cinskej a Americkej vakciny vidim hlavne kseft. Ziadne pokusne kraliky sa u nas nebudu konat, tieto vakciny sa pouyivaju uz vo velkom napriec celym svetom, takze tu sa neda hovorit o testovani vakciny na nas
NB: Asus ROG Zephyrus G14
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

Hell: nie, Sputnik podla vsetkeho nie je zly. Aj keby sme nie uplne verili publikacii v Lancete, nakolko je to len ina varianta AZ a J&J vakciny, tak mozes ocakavat velmi podobne vysledky. Sputnik ma dokonca velmi pekny dizajn (dva rozdielne adenovirusy pre obidenie imunity voci ludskemu adenovirusu). Po tento bod je vsetko ok. Problemom je jednoznacne to, ze lieky sa v EU schvaluju urcitou metodikou, velmi podobne prisnou ako v USA cez FDA. To nie je len o ucinnosti, to je aj o dodrziavani procesu vyroby, sledovani kvality, zaznamenavani kazdej blbosti a kontrolovani kazdej sarze (https://dennikn.sk/2284854/sefka-liekov ... e/?ref=pop). EU vyzaduje kontrolu zavodu, kde sa budu dane vakciny pre EU vyrabat (napr. teraz sa schvaluje zavod v Indii pre AZ, ktory ma dodavat nahradne davky AZ do EU). Toto vsetko sluzi pre zabezpecenie procesu, ucinnosti a bezpecnosti latky, ktoru ides v podstate podavat zdravym ludom a nechces ich nakazit/znicit im zdravie. Toto nema nic s politikou zo strany EU, EMA je otvorena ziadosti od kohokolvek. Toto je cisto politika zo strany Ruska a Ciny, ktori na jednej strane nechcu k sebe pustit vedcov na inspekciu a na druhej strane vyuzivaju vakcinu na politicke ucely (preco tam asi Matelko stal pri tej dodavke vakcin? Toto iste bolo minuly rok pri dorucovani pomocok od Ciny, cista propaganda).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

asi tak, nikto nebude mat problem so sputnikom ak prejde normalnym schvalovacim procesom.
vsetko tomu nasvedcuje, ze sV bude ok.
lenze, rusi ani este len nepoziadali ema o spustenie procesu na udelenie licencie.
cize o com sa bavime?
a
meanwhile in russia, stonks
Obrázok

zvlastne inak, ze pri prichode ostatnych eu vakcin, sa takto neoslavovalo.
totalna hanba pred eu, ktora do nas leje miliardy, a nespravime ziadne promo ani pre tie ICH vakciny.
Ale ru, ktoru este minuly rok aj olajno schvalilo ako za nebezpecnu hybridnu hrozbu pre slovensko a eu, urobi krasne promo.
pritom, ru ci cina ako pomaha sk/eu okrem toho ze cina sem poslala zopar rusok?
Naposledy upravil/-a paranoid.asian v St 03. Mar, 2021, 10:31, upravené celkom 3 krát.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ja neschalujem ten nakup, podla mna to nebola spravna vec a to co pises je pravda. Len sa nestotoznujem s nazorom a strasenim, ze sa maju zo slovakou stat pokusne kraliky. Ruska ci cinska vakcina bola uz pouzita na milionoch ludi a keby sa vyskytol nejaky problem, verim tomu ze uz o nom vieme. To ze Rusko s Cinou sa spravaju ako sa spravaju, je uz druha vec. Ako EU by sme mali mat jednotny postoj, ale tom postoji sa musia dohodnut vsetky krajiny a plne ho akceptovat.

Co sa tyka privitanie vakciny z Ruska, NO Comment. Uz my tam len chybal babuska Sergej, flasa vodky, bozky a Andrej Danko.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

na milionoch ludoch?
daj nejaky src pls

lebo co ja viem, tak ani rusi samotni sa moc nehrnu do ockovania sV. ved ani putin si ju nedal afaik.

ved ano, postoj bol, ze sputnik je no go, aspon dovtedy, dokedy neprejde riadnou kontrolou a nedostane licenciu.
aj to vsetky krajiny eu dodrziavali. az na madarsko, a teraz uz aj nas.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3323
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

len v Rusku nou bolo ockovanych 3,9M ludi v polke februara, takze teraz to bude viac
+ zasobuju Juznu Ameriku

Návrat na "Debata o všetkom"