Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Leon »

VOSR napísal: Po 18. Nov, 2019, 13:29Ale 600€ zarábajú poctivo pracujúci ľudia. 10000€ majú nenažratí manažéri firiem a kadejakí podvodníci.
:laugh: :laugh: :laugh: Ty si niekedy takú prácu vykonával či podľa čoho súdiš? Všetci ľudia s vysokým platom nerobia nič a sú podvodníci? Za prvé ZAMESTNANCOV s takýmto platom je fakt minimum. Takéto zárobky majú skôr lepší podnikatelia a ver mi, že tí sa narobia až až. Máme pár v rodine tak viem koľko sa nabehajú a namakajú aby sa mali dobre, že pomaly nemajú čas na rodinu. Vieš o tom veľké kulové.

Molnart : veď nech tu je. Nato je táto téma. Vždy ma strašne pobaví, keď sa tu niekto zjaví z ničoho nič a ide hneď debatovať o úplne iných veciach ako IT. Napr tá slečna čo tu chodí do témy o psích granulách :laugh: :laugh: :laugh:
Naposledy upravil/-a Leon v Po 18. Nov, 2019, 13:39, upravené celkom 1 krát.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

kto su to ti bezni ludia?
progresivizmus ako v Švédsku si veru určite neželám
a svedsko si videl aj inde jak na mape?
Používateľov profilový obrázok
VOSR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 18. Nov, 2019, 00:50

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa VOSR »

LordKJ napísal: Po 18. Nov, 2019, 13:39 kto su to ti bezni ludia?
progresivizmus ako v Švédsku si veru určite neželám
a svedsko si videl aj inde jak na mape?
Áno, bol som v Malmö. Je to tam pomaly samý migrant, ako ukazovali aj v jednom videu ĽSNS. Žiaľ... takýto je ten progresivizmus.
Leon napísal: Po 18. Nov, 2019, 13:38
VOSR napísal: Po 18. Nov, 2019, 13:29Ale 600€ zarábajú poctivo pracujúci ľudia. 10000€ majú nenažratí manažéri firiem a kadejakí podvodníci.
:laugh: :laugh: :laugh: Ty si niekedy takú prácu vykonával či podľa čoho súdiš? Všetci ľudia s vysokým platom nerobia nič a sú podvodníci? Za prvé ZAMESTNANCOV s takýmto platom je fakt minimum. Takéto zárobky majú skôr lepší podnikatelia a ver mi, že tí sa narobia až až. Máme pár v rodine tak viem koľko sa nabehajú a namakajú aby sa mali dobre, že pomaly nemajú čas na rodinu. Vieš o tom veľké kulové.

Molnart : veď nech tu je. Nato je táto téma. Vždy ma strašne pobaví, keď sa tu niekto zjaví z ničoho nič a ide hneď debatovať o úplne iných veciach ako IT. Napr tá slečna čo tu chodí do témy o psích granulách :laugh: :laugh: :laugh:
Žiaľ, áno s vysokými platmi poznám iba pochybných ľudí. Častokrát napr. šéfovia čo boli z okolia známych alebo aj mňa. A ja osobne som síce zarábal viac ako 600€ (veď 580€ je minimálka) ale veď veľa ľudí má minimálku alebo niečo málo cez. Tie priemerné platy dvíhajú práve tí 10k ľudí čo majú enormne vysoké platy.
☛☛☛ Proletári všetkých krajín spojte sa! ☚☚☚
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3308
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

Ja som tam bol tiež a nie je tam pomaly samy migrant

Debunked
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

skoda ale, ze medianovy plat nie je az tak razantne nizsi ako priemerny (pred par rokmi to bolo cca 10%)

ad. migranti, a si sa s nejakym aj porozpraval? lebo ja stale nerozumiem tomu hlavnemu problemu

a stale cakam na odpoved, ze kto su to ti bezni ludia
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Leon »

VOSR napísal: Po 18. Nov, 2019, 13:49Tie priemerné platy dvíhajú práve tí 10k ľudí čo majú enormne vysoké platy.
Vieš koľko ľudí z tých naších 5,5 milióna by muselo mať okolo 10k aby zdvyhli priemer na tých 1100+- ? Prosím Ťa aspoň zapoj hlavu, keď niečo píšeš, lebo fakt sa potom nedá debatovať, keď sem píšeš ako keby si bol zabednený a len ty jediný ublížený. Veď keď má X stotisíc ľudí v bratislavskom 1500 aj viac a na východe po 600-700 tak koľko to asi tak dá ? lol, že 10 tisícový zdvýhajú priemer. Ja ani jedného človeka nepoznám OSOBNE čo by mal 10k čisté pre seba.
.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa wingo »

VOSR tvoje riešenie má jasný koniec, poctivci sa budú mať ešte horšie, podvodníci sa budú mať rovnako ak nie lepšie. Trochu v rozpore s tým tvojim vyjadrením že neznášaš podvodníkov.

Asi si zabudol že podvodníkom je jedno aké sú dane, oni ich neplatia (naopak často štát ešte vyciciavajú cez daňové podvody, takže ak aj nejaké platia, viacej ukradnú). A tebou spomínaný spolok je skorumpovaná banda zlodejov, ktorí perukázateľne stopnú všetko pokiaľ z toho nemajú oni sami finančný prospech a blokujú všetko čo by podvody stoplo, toto chceš? Aby sa mali dobre nakoniec už iba podvodníci? Na rečičiky o zlých zlých migrantoch a gejoch (mimochodom Pellegrini je tiež gej) im skočíš? Hlavne že sa našiel triedny nepriateľ, potom už je jedno ako sa máme a ako sa kradne, hlavne že kradnú "tí naši" a nie "tí druhí".

Inak makroekonómii nerozumel ani Lenin ani Mao a dopadlo to veľmi biedne (pre bežných ľudí ktorými sa všade oháňali, nie pre "elity" na vrchole), museli to po nich naprávať ľudia čo tomu aspoň trochu rozumeli ale museli to ohnúť tak aby to aj ideologicky prešlo, až potom to bolo ako-tak funkčné. A Číňania sa s tým nakoniec nesrali, prebrali klasický (bežných ľudí zdierajúci, to aj ten náš prešpikovaný podvodníkmi je proti tomu labúžo) kapitalizmus a kam sa až dopracovali ;)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
VOSR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 18. Nov, 2019, 00:50

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa VOSR »

Leon napísal: Po 18. Nov, 2019, 14:03
VOSR napísal: Po 18. Nov, 2019, 13:49Tie priemerné platy dvíhajú práve tí 10k ľudí čo majú enormne vysoké platy.
Vieš koľko ľudí z tých naších 5,5 milióna by muselo mať okolo 10k aby zdvyhli priemer na tých 1100+- ? Prosím Ťa aspoň zapoj hlavu, keď niečo píšeš, lebo fakt sa potom nedá debatovať, keď sem píšeš ako keby si bol zabednený a len ty jediný ublížený. Veď keď má X stotisíc ľudí v bratislavskom 1500 aj viac a na východe po 600-700 tak koľko to asi tak dá ? lol, že 10 tisícový zdvýhajú priemer. Ja ani jedného človeka nepoznám OSOBNE čo by mal 10k čisté pre seba.
Ani ja nepoznám ľudí, ktorí by mali 10k plat. Ale povedz mi, kto to potom zdvíha? Ja poznám ľudí čo majú v priemere väčšinou 600~800 a niekoľko ľudí aj čo majú 1400. Takže ozaj neviem, prečo je priemer údajne 1100. Ja by som povedal, že priemer je tak 650 v čistom, možno 950 v hrubom tak tak... Ale 1100? Ozaj neviem.

A inak - ZDVÍHAJÚ ;) s mäkkým "I". Neviem prečo, ale títo grammarnazi sa často navážajú do ľudí, vraj voliči Kotlebu a Smeru nevedia gramatiku, s tým zásadne nesúhlasím. A najmä novinári sa tvária ako svätuškári a pritom majú kopu gramatických a štylistických chýb v článkoch (nehovoriac o faktických, smozrejme - v SME, N,... je ich kopa fakticky zlých...) Poznám desiatky voličov Kotlebu a sú to úspešní ľudia a so slovenčinou nemajú problém. Čiže aj toto beriem tak, že tí naši presstitúti si radi kopnú do tých, ktorých nemajú radi. A ako povedla pán Fico, majú nie dvojaký meter - ale dvojaký kilometer. A ono to je žiaľ pravda. Zatiaľ čo vidia smietku v oku ĽSNS, Smer, SNS, Kollár, Harabin -nevidia brvno v svojom oku ani v oku PS/Spolu/Žalude/KHD/SAS/OĽANO.
☛☛☛ Proletári všetkých krajín spojte sa! ☚☚☚
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

a vidis a ja poznam minimum ludi co maju v hrubom pod 1100 eur, to bude asi skor socialnym kruhom

... a kto su to ti bezni ludia?
Používateľov profilový obrázok
VOSR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 18. Nov, 2019, 00:50

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa VOSR »

Z môjho okolia súdim, že sú to práve títo ľudia ako som písal vyššie. To sú pre mňa bežní ľudia.
Žijem celý život v Bratislave, tak neviem... Či mám taký "nie šťasný" okruh ľudí, že nemajú viac? Ozaj neviem.
LordKJ, predpokladám ale, že nepoznáš asi ľudí, čoby mali mesačne 10k :D či? A práve o takejto kaste z horných 10k ľudí som písal, žeby mali platiť 35% daň ale treba to zariadiť tak, aby nemohli "optimalizovať" resp. aby sa tá optimalizácia neoplatila (písal som pred niekoľkými postami čo by som ja osobne navrhol) - ale žiaľ, bežných ľudí sa nik nepýta.
☛☛☛ Proletári všetkých krajín spojte sa! ☚☚☚
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa yesper »

tolko dostavaju trollovia zo sumracnej s 10minutovym mailom?
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3308
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

Celková priemerná hrubá mzda v Bratislave dosahuje 1 619,14 eur

Ako už bolo povedané, máš zlu sociálnu skupinu
Používateľov profilový obrázok
VOSR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 18. Nov, 2019, 00:50

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa VOSR »

Neviem ako ty, yesper, ale ja nie som troll. A jednoznačne nie zo Súmračnej.
Inak na online útoky hľadali nedávno v PS/Spolu ľudí, majú to aj priamo na webe. Kto sa zapojí? :D hlavne že celý čas vraj útoky zo súmračnej... Vyzerám nebodaj ja, akoby som chválil Fica? A jeho Smer? Trocha uvažuj...

beardie, aha, tak to bude asi tým. Zatiaľ čo kedysi mal každý hojne a rovnako a iba pomaranče boli raz/dvakrát do roka, teraz má niekto 800, niekto 5700.. a tie pomaranče každý deň. Ale nechutia ako pomaranče lebo sú to chemicky upravené šmejdy.
Kvalitné potraviny a zeleninu sme už mali. Ocovie z Kuby čo chutilo ako ovocie a nie tieto chemické veci so samými É-čkami :D
Naposledy upravil/-a VOSR v Po 18. Nov, 2019, 18:34, upravené celkom 1 krát.
☛☛☛ Proletári všetkých krajín spojte sa! ☚☚☚
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

takto ja si nemyslim, ze si troll lebo viem o ludoch co dufaju v spasu od nejakej vlady a chcu zle kazdemu kto sa ma lepsie

kvalitne potraviny mame aj teraz - lenze su drahsie

mozes si kupit sunku za euro kazdy den alebo si raz za tyzden kupis kvalitnu
Naposledy upravil/-a LordKJ v Po 18. Nov, 2019, 18:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa yesper »

poporsim dokaz, v inom pripade dostanes ban za trolling

Návrat na "Debata o všetkom"