Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

plan koho? preco to robi? co z toho ma? pride mi to vtipne ze kazdy konspirator sa vyjadruje v rovnakom kryptickom style, "vsetko je naplanovane, vsetko niekto riadi" apod. a ked sa spytas konkretnosti tak vytiahny bludy s petrodolarmi a so zlatom
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Kryha
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Pi 09. Apr, 2010, 19:45
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Kryha »

molnart napísal: St 11. Apr, 2018, 11:36
osobne by som privital ovela viac a ovela vacsich zasahov, napriklad v madarsku a polsku, kde aktualna politicka situacia vedia smerom ze kludne do 10-20 rokov tam moze vzniknut europske zimbabwe
Ako by si si to asi predstavoval? Postaviť v Poľsku alebo Maďarsku vojenskú základňu USA (samozrejme pod vlajkou NATO)? Čo by to zmenilo na politickej situácií? Alebo aké iné riešenie by mohla Amerika priniesť v týchto krajinách?


Ku Kočnerovi a Kuciakovi, § 360 ods. 1 Trestného zákona hovorí jasne, a to: Kto sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
Konanie Kočnera evidentne nevykazuje skutkovú podstatu trestného činu nebezpečného vyhrážania. Na jeho mieste by som žaloval každé jedny noviny, portál alebo iné médium, ktoré ho čo i len nepriamo spájali s vraždou a to bez akýchkoľvek relevantných dôkazov.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Monster1 napísal: Ut 10. Apr, 2018, 22:47 Nie vraj ma momentalne Trump sa rozhodnut do do1:30 hod ci zahaji utok alebo nie vsetko je uz pripravene, lety v stredozmenom mory su uz vraj prerusene pokukaj tu http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtop ... a47#p44516

Na utoku by sa malo podielat US UK FR GE a Arabia cize v podstate najvacsie zlo, no sam som zvedavy

https://twitter.com/WaelAlRussi
o co ide rusom v Sirii a o co ide amikom ?
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

Kryha napísal: St 11. Apr, 2018, 12:18 Ku Kočnerovi a Kuciakovi, § 360 ods. 1 Trestného zákona hovorí jasne, a to: Kto sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
Konanie Kočnera evidentne nevykazuje skutkovú podstatu trestného činu nebezpečného vyhrážania. Na jeho mieste by som žaloval každé jedny noviny, portál alebo iné médium, ktoré ho čo i len nepriamo spájali s vraždou a to bez akýchkoľvek relevantných dôkazov.
zatial som nenasiel jedinu tlacovinu, ani internetovy portal, ktory by ho s danou vrazdou spajal.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

Rusom o nic, Putinovi a jeho kamaratom ide o dokazovanie si sily, vytvaranie pocitu patriotizmu a lepsie ceny za ropu. Putin funguje ako klasicky diktator a teda musi dat narodu nepriatela, ktory je zodpovedny za vsetko. On voci nemu bojuje a v ociach ludu vyzera ako spasitel. Co v tomto pripade trochu prestava fungovat, lebo ruska verejnost je proti tomuto konfliktu.

Americania si zas potrebuju obnovit imidz svetoveho policajta. Obamova administrativa nebola tak militantna, a preto USA trochu stratili vplyv. Trump ma podobnu retoriku ako Putin. A teraz sa vlastne dvaja lidri natahuju o to, kto ma vacsi pipik.

Zaroven je to pre obe krajiny super ihrisko na otestovanie si najnovsich lietadiel, rakiet...
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

to mu nikto nemoze zabranit sa takto hlupo prezentovat ?

toto uz je mudrejsie
https://twitter.com/realDonaldTrump/sta ... 8821568513

hlavny problem vidim v putiovi aj tak..naco jedobra takato separacia od sveta nechapem..
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

Putin vedie nefungujuci, korupciou prehnity stat. Ak by sa to pokusil zmenit, oligarchovia by ho potopili. Ich bohatstvo je totiz priamo zavisle od vedenia statu. Na druhej strane je zivotna uroven v Rusku nizka a pri takomto zriadeni nema ani dovod rast. Putin potrebuje nepriatelov, ktori 'ohrozuju' Rusko a on ich pred nimi chrani. Ci uz su to moslimovia, homosexuali alebo 'zapadni agenti'. Prosty lud tak lahsie prehltne svoje zle zivotne podmienky, ked je v bezpeci od 'moralneho bahna'.

To bol napr. dovod, preco Putin vyvolal konflikt na Ukrajine. Ak by sa totiz ukazalo, ze Ukrajina po obrateni k EU a NATO zacne rast, kto uz by len v Rusku veril Putinovi? Putin potrebuje mat slabu a chudbonu Ukrajinu, lebo taka vzdy bola. Ak by sa to zmenilo, je to koniec jeho vladnutia.

Precitaj si 1984 od Orewella. Tam je to nadherne vysvetlene, ako funguju diktatury.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5609
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ja by som chcel len tak jemne navrhnut aby sme sa tu vsetci zamysleli co vlastne vieme.

Lebo casto nevieme ako funguje nasa lokalna administrativa, nie to pre koho kope ten a tamten svetovy vodca.

Lebo toto (ako vacsina tem bohuzial...) nie je diskusia, len taka vymena ciernobielych nazorov.

Z niektorych ma boli hlava (napr Molnart, Quicky), s niektorymi suhlasim, ale hlavne som rad ze mozme vsetky tieto nazory vyjadrit.

Len ich prosim neuzatvarajte, nevidim dovod v diskusnom fore ak sa nediskutuje ale bloguje, na to su ine portaly :)

Ale hold, tot len moj nazor.

A hlavne tu nikto nie je ani ameriko ani rusofil, vsetkym nam predsa ide o vseobecny blahobyt spolocnosti ako takej, nie?...

Nie?... :D
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Monster1 »

To bol napr. dovod, preco Putin vyvolal konflikt na Ukrajine. Ak by sa totiz ukazalo, ze Ukrajina po obrateni k EU a NATO zacne rast, kto uz by len v Rusku veril Putinovi? Putin potrebuje mat slabu a chudbonu Ukrajinu, lebo taka vzdy bola. Ak by sa to zmenilo, je to koniec jeho vladnutia.
Putinovi je uz Ukrajina ukradnuta, tu islo o to ze Ukrajina zacala paktovat z USA a ty si chceli na Kryme spravit svoju zakladnu co by bolo pre rusov nepripustne pretoze z Krymu by boli doslova na ''odstrel'', naviac je Krym vyborne strategicke miesto pri Ciernom mory, preto Putin spravil anexiu.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

Moster1: Mozes prosim dolozit nejaky dokaz k tomuto: "Ukrajina zacala paktovat z USA a ty si chceli na Kryme spravit svoju zakladnu" ?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Monster1 »

Nechce sa mi hladat niekolko rokov stare veci sorry, ale napr.

Kód: Vybrať všetko

link odmazany - ruska propaganda
Neviem ci rok dozadu uz som videl aj ako amici zhadzuju nejaku vojensku tehcniku padakmi na ukrajinskom pobrezi (tiez sa mi nechce hladat, ked budes chciet najdes si)
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

A pozeras na to z kontextu? 'charitativna' cinnost nie je nic nove. (viz. napr. prvy komentar pod tym clankom)
Tvorbu vojenskej zakladne tam niekto dopisal ako svoj dojem z tendra a teraz je to pravda?
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa yesper »

Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

@Monster1: uvadzat hlavnespravy ako zdroj informacii :? :facepalm:
Precitaj si knihu Všetci mocní Kremľa. Nepisal ju ziaden alternativny zurnalista, necucal informacie z prsta a aj to vidno. Precitaj si ju a uvidis, ako to realne s tou Ukrajinou bolo. Ziadne konspiracie, ani zasahy zo zapadu. Len ruska chamtivost, korupcia a sialene vyhovorky.

Ohanat sa Ruskom ako nejakym moralnym standardom je scestne, ba priam chore. Chod, kup si letenku do Moskvy, a potom sa vyber niekam do krajiny. Sak ta to prejde... :bye:
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77

Návrat na "Debata o všetkom"