Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

to je take nackovske? teba tusim v mladosti velmi nahanali,ze mas take skarede spomienky... (nic osobne)

tato interpretacia (vopred znama neoverena) informacia nesposobila ziadne, ale naozaj ziadne skody v porovnani s tym co dokazal (najma, nie vylucne) smer za xy rokov v tomto state spachat ..smutne...

pravdu povediac vobec nemam sajnu ci a koho vobec ist volit, ja tu nevidim nikoho doveryhodne v kom by som videl aspon aky taky potencial moznej zmeny.

kiska tiez len vykrikuje co je zle a pod., ale bohuzial v parlamentnom systeme nema prezident (ziadne) moznosti ako a co zmenit,teda je to viacmenej jedno...

ja osobne som maximalne profesijne frustrovany zo stavu nasho sudnictva, je to uplna ale uplna mizeria, rozmyslam ci nepojdem predavat zmrzlinu niekde pri more, uz sa mi na to ani pozerat neda...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

nackovia sa s oblubou hraju na keyboard warriorov a ked po nich pride policia tak zrazu nevedia pracovat s pocitacom.

neviem co take dobre spravil pre Slovensko, teda asi len to co mu teraz kotlebovci vycitaju, ze stal za zrodom eura v SR, otazne ale je, nakolko sa na tom celom procese aj podielal svojou pracou, ak vobec. to neviem. ak by aj, je (mi) to jedno.
pre mna navzdy zostane ako niekto, kto stoji za tymto stavom o ktorom pises. a to nemusim ani pracovat v sudnictve, aby mi bolo jasne ako napejcu to tu bolo a stale je.

jeden priklad, snad aj za vsetky :
"Zaujímavý bol argument, akým obhajca Peter Filip spochybnil očitých svedkov vraždy. Nechal ich nastúpiť okolo seba do vzdialenosti, koľko mali byť od Daniela Tupého, a potom vytiahol meteorologický údaj, že viditeľnosť v tomto čase bola tri a pol metra, takže nič vidieť nemohli. Súdneho experta zotrel argumentom, že obvinený nemohol študenta bodnúť, lebo Tupý bol vyššej postavy ako on a podľa rán údery nesmerovali nahor. Ako keby obeť pri ôsmich ranách boxerom celý čas vzpriamene stála. Najzaujímavejší na obhajobe však bol samotný fakt, že štyroch nezamestnaných a jedného hasiča so základným platom obhajuje prominentný právnik Peter Filip, Ficov sused z Bonaparte." Teodor Kuhn
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6708
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

quicky napísal: St 13. Feb, 2019, 15:21 iska tiez len vykrikuje co je zle a pod., ale bohuzial v parlamentnom systeme nema prezident (ziadne) moznosti ako a co zmenit,teda je to viacmenej jedno...
velmi sa mylis. ved aj teraz pred par tyzdnami kiska ukazal ze fica za ustavneho sudcu nevymenuje. prezident menuje vladu a ministrov a ma pravo a moc niekoho nevymenovat. ked bude prezidentom slusny clovek so silnym charakerom ktory dokaze odolat tlakom tak je to ako-taka zaruka ze nevymenuje nejakych chrapunov. rovnako ked gasparko odmietal vymenovat centesa za prokuratora. alebo sa pozri v cechach na zemana ako drzi agentovi buresovi chrbat.
praveze sakra na tom zalezi kto bude prezident. keby nemame kisku ako prezidenta kalinak este stale sefuje na ministerstve vnutra.
quicky napísal: St 13. Feb, 2019, 15:21 ja osobne som maximalne profesijne frustrovany zo stavu nasho sudnictva, je to uplna ale uplna mizeria,
a predsa tu obhajujes cloveka ktory stav nasho sudnictva poslednych 30 rokov vytvaral a najviac zodpoveda za jeho stav a prehnitost. cloveka ktory dlhodobo blokoval nahodne elektronicke pridelovanie spisov, napadal specialnych sudcov apod.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

ja ho tu niekde obhajujem? si sa asi pomylil,ze ?... precitaj si to este raz po mne s porozumenim...

okej ked si myslis, ze prezident v tomto state nieco zmeni tak ti to neberiem, je to tvoj nazor, ja som toho nazoru rozhodne neni.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

no, pravda, prezident nema tych pravomoci vela (preto napr. nechapem poznamkam, nie od teba ofc, ale tak vseobecne po internete co sa sem tam obcas mihnu, ze taky post v nasej krajine nemoze zastupovat zena), ale zasa vie strhnut masy ludi, ma moznost podat verejnu myslienku nahlas, velmi nahlas, cim sa dostane aj do medii a k sirokej verejnosti.
je to v podstate taka velmi hlasna truba spolocnosti (ktora ho voli samozrejme).
ci je dost postacujuce, ako mozme vidiet, za posledne roky, je. neverim tomu, ze ak by tam bol niekto kto by vzisiel z aktualnej vladnej koalicie rsp z nasej lavicovo hzds smerackej historie, ci by bol ten verejny tlak az tak velky, aby odstupili kali s hranolom z tych dolezitych a viditelnych pozicii.
ci to stacilo (to ich odstupenie) tak to samozrejme nie, ale este nie je koniec dufam.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

quicky napísal: St 13. Feb, 2019, 17:45

okej ked si myslis, ze prezident v tomto state nieco zmeni tak ti to neberiem, je to tvoj nazor, ja som toho nazoru rozhodne neni.
ty si chýbal v škole, keď ste preberali ústavné právo? Lebo ak hentu vetu myslíš vážne, tak nechápem, ako ti mohli dat toho judra
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6708
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

quicky napísal: St 13. Feb, 2019, 17:45 ja ho tu niekde obhajujem? si sa asi pomylil,ze ?
quicky napísal: St 13. Feb, 2019, 13:40 skorej je sympaticke to,ze vie co hovori a preco to hovori...
quicky napísal: St 13. Feb, 2019, 17:45 okej ked si myslis, ze prezident v tomto state nieco zmeni tak ti to neberiem, je to tvoj nazor, ja som toho nazoru rozhodne neni.
demokraticke zriadenie je zalozene na systeme vah a protivah, rozne zlozky moci sa navzajom kontroluju a limituju sa v tom aby prekrocili hranice. ak kazda z klucovych institucii sa obsadi rovnakym chumajmi tak je koniec. prezident sice nic zasadne nezmeni, ale vie efektivne zabranit tomu aby nas niekto zajtra pripojil k rusku napriklad
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

Beardie ty to ani chapat nemusis lebo ma nezaujimas. Skus sa zobudit zo sna a byt trosku realista...

Viac sa vyjadrovat nebudem, je to moj nazor, momentalny stav fungovania statu nie je potrebne komentovat, ja to vidim z prvej ruky kazdy den v praci,neviem ci beardie len s kamosmi od pivka (nehodnotim).

Ale mysliet si,ze zmena prezidenta nejaky sucasny stav zmeni je absurdne popieranie reality.

Molnart teoria je vzdy fajn,aj bola...len realita je bacsinou ina.

Za mna, nech nas pripoja aj k mongolsku ked sa to pre beznych ludi zmeni k lepsiemu...

Ja mam svoju vlast nadovsetko rad,ale co sa tu dlhodobo deje je smutne, a to v kazdej oblasti.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6708
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

quicky, co nemas co jest? strielaju ti po detoch? ani si nevies predstavit aka krehka je nasa spolocnost a ako jednoducho to tu moze ist do kytek. zober si taku venezuelu, ktoru za 15 rokov z celkom v pohode krajiny dostali do bodu uplneho kolapsu. do syrie pred desiatimi rokmi sa este bezne chodilo na dovolenky obdivovat ich pamiatky. a zial tvojim pristupom presne taketo trendy podporujes.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

quicky napísal: St 13. Feb, 2019, 22:09 Beardie ty to ani chapat nemusis lebo ma nezaujimas. Skus sa zobudit zo sna a byt trosku realista...
si mimo, ako keď si volil SNS

z fleku:
- menovanie generálneho prokurátora (miesto Centesa je tam Ficov spolužiak Ciznar)
- schvaľovanie vlády (Kiska to dodrbal, keď nechal Peleho prebrať štafetu, mal 3 mesiace zdržovať a potom odvolať parlament, ústava mu takú možnosť dáva)
- menovanie predsedu najvyššieho súdu po schválení súdnou radou (tam sa už našťastie Harabina zbavili)
- menovanie ústavných sudcov a predsedu Ústavneho súdu (prezident vyberá z dvojnásobného množstva kandidátov)

Všetky tieto pozície majú enormný vplyv na smerovanie krajiny, ak to nie si schopný pochopiť, tak mi je to dosť ľúto

Neviem si predstaviť, že by bol prezidentom Harabin, predsedom US Fico, premiérom Pele, predsedom parlamentu Danko, ministerkou vnútra Kalinakove Sako a generálnym prokurátorom Ciznar
To by naozaj zostávalo len zhasnúť a zabuchnut dvere

Pan právnik...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

Tak zabuchni dvere a odid,velka strata to nebude (aspon pre mna).

Vsemudrych ludi ako ty mam najradsej,vsade bol vsetko videl, preco v politike nevidime teba ked presne vies co a jako?hotova spasa Hmm

Skus ma poucit kto je najlepsi buduci prezident, aby sme my plebs vedeli, kto zmeni tento stat k lepsiemu. dakujem

P.s. skus si este raz v hlavicke spojit aky dopad ma na fungovanie statu nrsr a prezident a skus citat po mne s porozumenim...

Zaverom len doplnim,ze mne je uplne suma fuk,kto je na cele statu, konkretnej pozicii a pod. mna zaujima cicsa bezni ludia mimo tych "vyvolenych" maju dobre...priamo vies zivot ludi ovpyvnit zmenou zakona a pod,to vieme komu patri do kompetencie...momentalny stav je podla mna zufala snaha ludi o zmenu,hocijaku... ja za seba nevidim v najblizsom obdobi ziadnu realnu zmenu k lepsiemu.

Neviem aku mas ty profesiu ale ja to vidim denne,pocitujem to na vlastnej kozi a z pozicie/pravomoci prezidenta sa to nijak nezmeni, je treba normalne politicke strany atd.

Ja som neni politolog ani fanusik politiky,aby som hodnotil kazde jedno rozhodnutie v ramci celeho spektra,mna zaujima priamy dopad voci beznemu ludu.

Takze len tolko k tomu.
Naposledy upravil/-a quicky v St 13. Feb, 2019, 23:52, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

Ďakujem, že si vyrozporoval moje body, cením si to

Už som odišiel, podľa situácie uvidím, či sa vrátim

Z aktuálnych kandidátov by som v prvom kole doporučil Mistrika alebo Caputovu
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

sorry, sekol som sa, volil si LSNS a este si sa tym aj pochvalil, prepac

este v skratke k tvojmu editu
vyssie som ti napisal, ako mozu mat rozhodnutia prezidenta vplyv na beznych ludi - sudy, prokuratura, policia; priamo ci nepriamo
som trochu sklamany, ze ako pravnik tomu nerozumies
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

Uz konecne pochop, že su to DELEGOVANE posty, ktore nemaju realne ziadny priamy vplyv na beznych ludi a ich problemy.

Skusim ti to povedat po lopate, aby si to aj ty pochopil, aj ked celkom zjavne nechces... tebe ako obcanovi moze byt jedno kto je predsedom ustavneho sudu alebo ministrom vnutra - pod nimi je dalsich XYZludi, ktori mozu/ nemusia zmenu sposobit, sanca je fakticky ziadna.

Realne mne ako advokatovi je uplne jedno, kto je predsedom US, ked spor rozhoduje konkretny sudca ako jeden z XYZ nizsie v hierarchickom rebricku- ty si myslis,ze nejaky top tier post sa zaujima, ma cas a prostriedky riesit to co sa deje DOLE ? nevedia sa vyriesit realne problemy ani na konkretnom sude, v tom je nitra excelenta (ironia).

Este len doplnim vies ako spoznas stareho sudcu a "noveho" sudcu (bez ohladu na vek)? - staci prist na prve pojednavanie a vidis ci ma vobec zaujem vec prejednat, precitat si spis, strany normalne vypocut a snazit sa najst nejaku tu spravodlivost (realita? prides k staremu sudcovi napises mu tam presny zakon, vyjadrenie, judikaturu, vyklady zakonov a on ti povie nie cau, rieste si to na kraji, ja to mam skoncene...). Vies kolko trva cesta od noveho sudcu k "staremu" asi tak 2-3 roky kym strati iluzie a snahu bojovat proti systemu - na kazdotyzdnovej porade ho pred vsetkymi zdrbu pod holu zem lebo nedava "cisla" (skoncene veci; logicky ked sa chce tomu venovat potrebuje si to nastudovat, pri mnozstve spisov nestiha) a teda nakoniec sa podvoli zabehnutemu systemu.

Neviem kde si ty zamestnany alebo v com podnikas ale ja ti to hovorim realne zo svojej profesijnej praxe, ci sa ti to paci alebo nie.

Uz to pochop, ze na to aby tieto posty ("v kompetencii" prezidenta) nieco zmenili, musela by sa zmenit cela garnitura "statnej spravy" - realita? nehrozi NIKDY.

Na druhej strane prijatie novych zakonov, usmerneni a pod. ma priamy v podstate skoro okamzity dopad na bezneho cloveka , dane odvody davky poistenie zdravotnictvo skolstvo atd atd atd - proste tato zmena posobi priamo a je pre MNA smerodajna.

Takze ako som povedal, skus citat s porozumenim, povedal som,ze prezident toho vela nezmeni vo vztahu k beznym ludom a to je bohuzial aj pravda.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

quicky podla teba teda radsej kaslime na to ako sa snazme o zmenu. A aj preto nas stat vyzera tak ako vyzera.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Debata o všetkom"