Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2255
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

@zazracnedieta:
Pointa ani z daleka nie je rovnaka:
Penzion - sukromnik poprel zakladne ludske prava skupiny osob na zaklade ich prislusnosti k rase/narodu/nabozenstvu.
Billa - odmietla predavat casopis, ktory bezne siri nazory hanobiace rasu/narod/nabozenstvo.
Coop a z&v - sloboda prejavu zarucuje, ze z nazorov ti moze byt zle. Nepovoluje vsak, aby taketo nazory porusovali ine platne zakony. Takze ked sa pride na to, ze to dennikN robi, tak smelo do toho.
Blog - schvalili je ten pseudonym? Umoznila im overit si jej totoznost, lebo predpokladam, ze to je potrebne k schvaleniu.

@BOB!:
Nesklamal si, tusil som, ze tu ten blud zavesis. :good: Skoda len, ze sa to velmi rychlo obratilo voci povodnemu zameru :D [1], [2]
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

@zazracnedieta
presne tak, mal by som to uplne u prdele.
akurat nechapem co ja mam s tym, ze tam robi vela ludi. ich sefredaktor sa rozhodol o com maju byt jeho noviny a ti co mu s tym pomahaju, tym ze tam ostavaju, sa s tym sami stotoznuju. mozu kedykolvek odist a ist pisat inam predsa.

a snad nechces donutit ludi kupovat si nieco, s cim sami nesuhlasia, alebo nezdielaju rovnaky nazor ako ten alebo onen casopis.
to je predsa praca casopisu, aby si hladal legalne sposoby a cesty ako sa zviditelnit a zvysovat si tak predaje.

akurat by u mna klesla spominana jednota. ale kedze tam chodim pre acidko raz za tyzden, tak by mali oni u prdele mna.
avsak, dalo by mi to obraz o jednote, ze dava prednost vymyslenym, nepravdivym nicim nepodlozenym zavadzajucim akoze alternativnym informaciam.
ale je to ich rozhodnutie a maju na to pravo.

aby sme si rozumeli. obe strany infobarikady, maju mat zial rovnaky priestor na realizaciu. to je demokracia. ja sa nebranim roznym informaciam z roznych zdrojov.
avsak, prichadza problem vtedy, ak tie media ci uz VEDOME, alebo NEVEDOME (lebo to sa neda ospravedlnit nijak) mlzia, klamu, zavadzaju, ohybaju informacie, s tym, ze to ma uz potom aj dosah na zdravie a bezpecnost ludi (napr. v z&v zavadzajuce informacie, o ne/uspesnosti liecby rakoviny standardnymi sposobmi)
Vtedy by uz mali spozornet spravne statne organy a cely ten cirkus vypnut. Alebo aspon nejak zacat riesit.
e: Rostasove antisemtisticke plky uz niekto riesi/l afaik.

edit
maniak, i materik ma uz predbehli.
Naposledy upravil/-a paranoid.asian v St 27. Jún, 2018, 15:42, upravené celkom 5 krát.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

zazracnedieta napísal: St 27. Jún, 2018, 15:12 k bodu c.2

Matúš Kostelný (Denník N): „Na blogoch Denníka N sú jasne zverejnené pravidlá. Jedným zo základných je, že autorom musí byť reálny človek.“ … o pár viet ďalej… „Pod pseudonymom je možné vystupovať iba v prípade, že to redakcia vopred schváli“
ked uz napises A tak dopis aj B

V tomto prípade sa veľmi rýchlo ukázalo, že autor neuviedol pravdivé kontakty, a hlavne: hneď po publikovaní blogu ich zmazal. Podobné pokusy falošných blogerov zažívame relatívne často. Bez ohľadu na obsah blogu sa veľmi prísne riadime pravidlami, ktoré sú zverejnené a známe každému, kto sa u nás pokúša blogovať.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

maniak napísal: St 27. Jún, 2018, 15:14 ...
Keď niekto vyslovene klame, tak mám o ňom právo na šíriť, že klame. Pravda nie je nikdy niekde uprostred, pravda je niečo overiteľné.
presne tak!
a toto henti blbeckovia v tych "alternativnych" pseudo mediach ci uz:
1) vedome
2) nevedome
produkujuci a siriaci tieto informacie na ktore zacne niekto poukazovat, ze ide o klamstva, tak zacnu vyplakavat, ze aka cenzura a sloboda slova je im odopierana.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6694
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

este na temu deti a rodina z oblubeneho konsipracneho platku niektorych clenov tohto fora: https://dennikn.sk/1153633/parova-terap ... a/?ref=tit
V nejakých 40. rokoch, keď sme tu ešte mali poľnohospodársku spoločnosť, sme nehovorili o ľudských právach, nebodaj o právach detí. Tie boli v rodinách často menej ako dobytok. Boli len lacnou pracovnou silou. Utekala som z dediny, lebo tam ešte žili zbytky krutého zaobchádzania s deťmi. Celý svet sa zmenil, všetky jeho štruktúry a tým sa mení aj rodina.
dnes mam casto pocit ze je to opacny extrem - dieta je casto ako ultimatny ciel existencie rodicov, ked dieta vyda nejaky zvuk hned ho dvihame na ruky, davame mu cumel, neskor mu vyplnime kazdu minutu kruzkom, treningom, nech je nas syncek najmudrejsi na svete apod. sam som to zazil minuly tyzden na dovolenke kde sme sa vybrali s druhou rodinou, ktori kazdy den 4 hodiny spolocne uspavali dieta, kazda aktivita bola ukoncena prvym zamrncanim dietata, hned sa islo krmit a uspavat, decko za tyzden som nevidel urobit viac ako 10 krokov, hned ho tatko bral "na konika" apod.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Preco by ti malo vadit ako druha rodina vychovava svoje dieta?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6694
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

a preco by som mal tolerovat idotizmus inych ludi? potom to tak vyzera ze po platene chodi 8 miliard debilov
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

molnart napísal: St 27. Jún, 2018, 23:25 dieta je casto ako ultimatny ciel existencie rodicov,
a na tom je co explicitne zle?, resp. co to teba trapi? a preco by to mal byt idiotizmus?
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

molnart: ak idiotizmus inych ludi nezasahuje do tvojej slobody (alebo napr. aj do slobody dietata), tak ti to ma byt ukradnute. Ty nie si ten, kto ma rozhodovat o ich zivotoch.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa geroswen »

Je otazne, ci ma vobec zmysel sa pozastavovat nad niecim, co napisal clovek, ktory oznacil N-ko za konspiracne medium.

Na tom, ze sa niekto az prehnane venuje svojmu dietatu nie je nic zle. Horsie je, ked sa mu nevenuje takmer vobec alebo ho ignoruje. Potom je u neho velka sanca, ze sa z neho stane clovek, ktory si kupuje Zem & Vek alebo obhajuje "politiku" SMER-u.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

s vacsinou suhlasim, tiez s molnarom nemam velmi rec :D ale jedno je pravda ze aj tento extrem skodi. nie viac ako politika smeru ale skodi, deti su prilis egocentricke lebo su od mlada stredom sveta.

Ale opat, su aj horsie veci na svete.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6694
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

nie je, zakladom vychovy je dat dietatu priestor aby objavil svet aj sam, nie sa ho drzat non-stop za ruku. ked mu naplanujes cely zivot nikdy nezisti co by ho naozaj bavilo aby bol v zivote stastny. ked sa rozpravam so svojimi byvalimi ucitelmi tak hovoria o vyhoretych 12-14 rocnych detoch, na ktorych rodicia si realizuju ich detske sny. sam poznam turbomatku ktora denne rano o 5 budi svoju 5 rocnu dceru a nosi ju na trening korculovania 5x tyzdenne, poobede tenis apod
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

molnart: ako ok, mas pravdu, tieto vseobecne poucky su pekne a vsetko fajn. Ani ja niesom zastancom uhanania dietata po kruzkoch a tlacenia mu svojej predstavy o tom, aky ma byt, lebo sa to na nom prejavi inak. Skus mi prosim ale povedat, kde ucia ako vychovavat dieta? Taktiez k dietatu nedostanes nejaky extra manual. Okrem toho, mas pravo vychovavat svoje deti, ale tvoja predstava o vychove sa nemusi zhodovat s predstavou niekoho ineho. Kto je podla teba autorita ktora by potom mala rozhodovat ako vychovavat dieta? A co ked to niekto bude ignorovat, chces dieta odoberat socialkou? A co ked ma dieta specialne potreby (ja take mam a my sme realne potrebovali specializovanu pomoc, ktora na Slovensku ani nie je k dispozicii, ziaden SK lekar o nicom takom v zivote nepocul, ze by sa tomu niekto venoval)?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6694
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

nehovorim o detoch so specialnou potrebou, hovorim o normalnou zdravom dietati s ktorym som stavil tyzden na dovolenke a nevedel ze jedlo do ust za da dostat aj vlastnou rukou.
a odoberat socilakou samozrejme ze nie, chcem im iba poriadne priyebat nech pitscha sa zamysli nad sebou co robi
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ano, taketo extremy su zas nieco ine

Návrat na "Debata o všetkom"