Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa scream »

Tak v BA je vsetko specialne aj skolky. V KE neni problem umiestnit dieta v posledny den zapisu.
Niektore skolky v ke su "pravny subjekt" a spada to pod mesto.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Takto halabala jednoduche to vobec nie je, zalezi od lokality a skolky ale poradovniky 2 roky vopred su uplne bezne v KE.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa scream »

Samozrejme najdes skolku, kde ti dieta takto nezoberu ale nebol minuly tyzden problem nahlasit dieta na mimalne dvoch skolkach v posledny den zapisu do pripravky ( terasa + sever).
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2212
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Akoze nemal som od nej velke ocakavania, ale co je vela... Uz chapem, preco tak drzia Igora.

When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

scream napísal: Št 13. Máj, 2021, 16:00 Samozrejme najdes skolku, kde ti dieta takto nezoberu ale nebol minuly tyzden problem nahlasit dieta na mimalne dvoch skolkach v posledny den zapisu do pripravky ( terasa + sever).
Vies co nakoneic to nebolo tak hrozne, jedne jasle (nie skolka mlada ma 2) plnka, druhe (nie tak pekne) maju jedno miesto s okamzitym nastupom tak ideme v piatok pozriet. ale to je sukromne a platene :)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa scream »

Ja som hovoril o statnych, ozaj v KE s tym zatial problem nie je
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

celkom zaujmave info vychadza na povrch ohladne Makoa. Hlavne mozne prepojenie Igiho a Makoa. Nominacia do SIS pod vedenim Pcolinskeho, ktory je nakoniec vo vazbe uz celkom dlhu dobu, az Borisovi praskaju nervy. Je z toho novy problem Kollar vs Kolikova. Sulik sa zas opiera do Igiho ekonomickych navrhov. Ten samozrejme Sulika hned obvinil ze je asocialny a chce povalit uz tretiu vladu :D kokos toto je neskutocna komedia. Tato vlada sa zapise asi do analov na poriadne dlho
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Pietro sk »

kybel popcornu..
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

mozno ze aj za tatru. vravel som, ze ak bude matlovic vo vlade davam tomu mesiac/dva a bude znova problem. A je to tu
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa bepetko »

@Jednoduska pozeral som tú stránku a je tam veľa ??? ako píšem poznám veľa ľudí čo im našli viac ako len 70g a sú na slobode. Čoraz menej začínam byť benevolentný voči "drogám" nakoľko ľudia čoraz viacej zneužívajú "progresivitu" a potom vidíš aj to čo vidieť nechceš.
Neviem či to bolo tu alebo som to čítal inde, ale vedci predpokladajú, že úplná dekriminalizácia drog bude cesta ku menšej kriminalite. Schválne, či niekto uhádne prečo :) Aj keď si myslím, že tým nevyriešia príčinu ale následok.
A nie, rekreačného konzumenta nebudú zatvárať na 10 rokov :)
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Jedn otreba uznat, ze sedia ludia co kompletne podcenili prave zakon, ktory jasne definuje ze druhy prehresok je omnoho silnejsie stihany ako prvy.

Konkretne mlady Robo v KE v podmienke za XYg, druhy x pri sebe 13g (co uplne veirm ze na vlastnu spotrebu) a hold, >10 rokov.

Vacsina co sedi su pristihnuti 2x a tu treba uznat, ze su prosto blbi :) Ale! ludia su blbi vseobecne a zakon by mal hlupost trestat adekvatne zlocinu.

Ja drogy nemam rad, hlavne tie disco styly co prisli zo zapadu a na party vidis vyplieskanych ludi do 6. rana oci ako mumie...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

ja nesuhlasim
tym ludom treba pomahat, nie zatvarat. ako im pomozes, ked im za rastlinu, ktora je v podstate neskodna a v niektorych pripadoch i prospesna, znicis cely zivot?
ten pobyt vo vazeni musi niekto aj zaplatit.

tie tresty su neprimerane, drakonicke
alkohol, ktory vedie top 10 najnebezpecnejsich drog a navykovych latok a je dostupnejsi a lacnejsi ako pitna voda, s tym ziadny problem nie je.
za marihuanu, aby niekto dostal xy rokov, ale, za vrazdu s tym ze si vylozi kkt na obet nohu aby si spravil este pamiatku do fotaku, dostane 1/3 trest
alebo ked najdu kokain + zbran v kufri auta, staci povedat ze sa toho idem zbavit! a namiesto sediet do chladku idem do teplucka eu parlamentu.
to je chore.
Spoiler: ukázať
::: ...
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Historia nam ukazala uz viac krat, ze vojna proti drogam represiami nefunguje, nikdy nefungovala a teda ak s mame ako spolocnost akukolvek stipku inteligencie a schopnosti poucit sa z minulosti, nikdy fungovat nebude.

Co sme sa naucili:
Kriminalizovania a vyradovanie konkretnych omamnych a psychotropných látok ma za následok:

- vznik neregulovaného trhu s látkami

- vznik látok, ktoré nespadajú do tejto skupiny kriminalizovaných, sú na molekulárnej úrovni zakázaným látkam podobné, v praxi však vôbec netušíme aké majú dlhodobé účinky na organizmus (designers drugs, K2, syntentic canabidoids, bootlegs vape catridges kde najdes viac pesticidov ako v kvetinarsve)

- kedze trh nie je regulovany, zavislý nemá najmenšíu šancu dostať sa ku čistému, nekontaminovanému produktu, toto platí veľa krát aj pri tak trivialnej veci akou je cannabis (Dlhorocna kauza kedy sa bezny weed strieka synteticky kanabioidom aby vam uvarilo mozgy - estelen tu vznika brutalna zavislot od syntetických kanabidoidoch - o ktorých opäť, vieme gulové)

- stoji každého z vás neskutočné prachy, ktoré si policajné zložky radi sosnú z verejného rozpočtu, poväčsine nie ja roztápanie veľkých kartelov/skupín, ale na perzekuovanie konzumentov

- rozumná drogová politika AKTÍvne rieši problem závislých, zároveň umožnoje Ľudom, ktorý chcú experimentovať užívať látky, ktoré sú regulované, kvalitné, čísté, nekontaminované (Viď regulovaná výroba CBD). V praxi uvediem priklad, ak si si chcel pred rokom zakupit CBD olej, bolo to samozrejme možné, ak si však chcel vedieť co v nom reálne je, smola :) Dnes, ak si chces zakupit CBD olej - každý seriouny výrobca uvádza ku produktom pravidelne 3rd party reviews ku jednotlivým produktom. Napríklad: https://www.cibdol.com/index.php?contro ... chment=334 (Cibdol CBD oil 40% 4000mg). Uzivatel teda presne vie, aku ma latka potenciu, vie si presne nadavkovat latku, je si isty ze latka nie je kontaminovaná/toxická pre organizmus. Toto sa však neda dosiahnut represiami, ale reguláciou.

- V konečnom dôsledku, dve z najviac nebezpečných a toxických látok, aké na svete vôbec poznáme, sú nielen legálne, ale aj národne používané/kultúrne akceptované. Alkohol a Tabak. Nemám s tým problém, takto to má byť s jediným rozdielom. Je úplne Ale že úplne jedno aké látky budú takýmto spôsobom regulované a ponúknuté verejnosti na konzum. Z nejakého dôvôdu sme sa však rozhodli ako spoločnosť, že brutalne telu toxický alkohol a masívne návykový Tabak bude legálny na spotrebu, bez ziadnych obmedzení nákupu, pre širokú verejnosť od veku 18+. Aku ma toto logiku neviem, pretože tam žiadna nie je.

Ak sa chceš zabiť, stačí vypiť savo, toluen, riedilo, vodu do odstrekovačov. doma maš doslova desiatky látok ktoré ťa s určitosťou pošlú čuchať kitky od spodu.Alebo fľašku vodky na ex. Volne dostupne kazdemu. Napriek tomu ze je tomu tak, nevymiera nám populácia na umrtia spojené s pitím sava (teraz skusme zatvorit oko pred promile ludí, ktorým uplne kape na karbit a savom "liecia" choroby). Viete prečo? Pretože to, či je nejak kriminalizovaná tá či ona látka, nemá nič spoločné s tým, koľko ľudí bude tieto látky užívať alebo nie.

Zamyslite sa: Cannabis - vieme o ňom dosť na to aby sme vedeli konštatovať, že je to až do extrémnych dávok látka pre ľudské telo NETOXICKÁ je kriminalizovaná a zakázaná. Toto platí aj pre väčšinou perzekuovaných látok tvrdého kalibru, pri dodržaní dávkovania (pre porovnanie, paracetamol je pre organizmus toxickejší ako čistý heroín/kokaín/...Ano je to tak zabit sa paracetamolom je v praxi triviálna vec, vlastne je to jednoduhsie ako sa predávkovat hore spomínanými substanciami).

Ale alkohol, ktorý je aj pri minimálnych dávkach pre ľudský organizmus toxický, lejeme dolu krkom generácie potokom. Rakovinky, rodinné tragédie, zničené životy.

Zamyslite sa: O čo teda ide v boji proti drogám? O ochranu obyvateľstva? AKú ochranu keď platí vyššie napísané? Alebo ide o niečo úplne iné? (v prvom rade ide o totalne vyprázdnené a prepité gebule ludí, ktoré budujú legislatívu okolo drogovej politiky, poprípade ju budujú ľudia, čo o látkach, ktoré priamo opisujú, vedia guľové).

Osobne mi je to jedno, nech si každý berie čo chce, pretože ak to chce vyskúšať/poprípade je už závislý tak to musí, bude to robiť, či to bude legálne alebo nie. Pretože závislosť nezaujíma či je niečo legálne alebo nie. Kriminalizovanie zavislých jedincov je jednou z najväčších zvrhlostí, akú ako ľudstvo robíme sami sebe.

Na záver dodám. Každý z vás pozná/poznal minimálne jedného/ale skôr viacero ľudí, ktorý sú buď v aktívnej závislosti, boli v nej alebo v nej niekedy v živote budú. Ak by bol tento človek váš príbuzný/syn/dcéra/otec/mama/babka/dedo - ako sa budete na nich pozerať? Pojdete ich udať na políciu? Alebo sa im budete snažiť pomôcť? Pretože pre štát sú to špiny ktoré patria do basy :) Je to ok? Nemyslím si.

Aby som dodržal miestnú tradíciu, samozrejme som fetka, ráno si dam 20 hitov toluénu ešte cestou na záchod (volne dostupne podotýkam a 100% legálne) potom ako sa vyserem si do riti napcham 30 tamponom napustených alkoholom, je-nem si pod peru 45 žuvacích tabakov, vyfajcim 30 cigaret zapijem galonom kávy a den sa môže začať. Podla nášho systému som nespravil nić nelegálne a budem lietať jak šarkan. S určitosťou do pár dni zomriem, ale s pocitom, že som neužil zakázanú látku.

A to, se vyplatí.
Mier.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa kllr007 »

SUHLAS.
A to ani nespomínam koľko nás stoja "liečenia" pre tých alkoholikov. Poznal som jedného, bol tam 3x za rok, proste dovolenka.
Ale akonáhle spomenieš dekriminalizáciu marihuany tak si hned fetka, zavíslak a pod, väčšinou to hovoria ľudia čo sú červený jak Rudolfov nos a každý večer naliaty v liehu.

Ešte by som pridal cukor ktorý je rovnako návykový ako alkohol, tiež pôsobí zdravotné problémy a sypeme ho už do malých deciek vo veľkom.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

V Portugalsku to vyriesili jednoducho - dileri stale idu do vazenia. Ale ak mas menej nez 10-dnovu zasobu AKEJKOLVEK drogy, tak ides pred komisiu, kde je doktor, pravnik a socialny zdravotnik, a ponuknu ti liecenie a dalsie moznosti ako alternativu. Ale to by sme nesmeli byt mentalne v komunizme, u nas je to stale o style "zakazovat" a nie riesit.

Návrat na "Debata o všetkom"