Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5363
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa kllr007 »

Matovic neodide lebo naco. Takto sa zbavili sulika, ostatny sa budu drzat zubami nechtami lebo v mnohych pripadoch su to uplne neschopny ludia co by inde k takym peniazom neprisli..
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Pietro sk »

faugusztin napísal: So 27. Mar, 2021, 20:57 Ale vsak nech si Igor uzije svoju trojkoaliciu. Som zvedavy ako dlho mu to vydrzi, myslim tym hlavne poslancov Za ludi. Ak to vydrzi viac nez do konca roka, tak budem uprimne prekvapeny.
ludia su nasraty zo situacie a lepsie to nebude. ak to ma padnut nech to padne, uz je mi to jedno.
potom si uz nikto z nich neskrtne. sa mozu podakovat trnavskemu debilovi.

moja trpezlivost skoncila, bol som posledny krat volit.
je to uplne jedno, lebo jednu neschopnu bandu kktov, vystrieda druha. :furious2:
lavica ci pravica, to je jedno. kazdy z nich si riesi mocenske zajmy a rozkradanie majetku nas vsetkych. :furious2:
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

Pietro sk napísal: So 27. Mar, 2021, 22:23 moja trpezlivost skoncila, bol som posledny krat volit.
Potom sa nestazuj. A ked ides volit, tak si treba uvedomit, ze tvoj hlas ma vahu 1/ucast.
Zvoleni politici su len obrazom ludu, ktori ich zvolil. Ak si lud neuvedomi, ze si nema vyberat podla sladkych reciciek a naklonnosti, ale podla programu a idealne aj vysledkov, tak sa nic nezmeni.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5822
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa wingo »

U nás práveže platí že zvyčajne treba vyberať strany podľa leadrov, viď aj aktuálna situácia dvoch tvrdohlavých volov, zvyšok oboch strán aj ich programy sú ich rukojemníci. Väčšina strán má zabetónovaných "vlastníkov", Fico sa síce minule stiahol z vlády, ale SMER aj tak šiel ako on povedal, aj Dzurinda si držal SDKÚ pevne pod palcom aj keď bola premiérka Radičová. Máloktorá strana na Slovensku dokáže svojho leadra vymeniť a nezaniknúť lebo ľudia bohužiaľ väčšinou volia leadrov a leadri robia všetko pre to aby sa v strane "zabetónovali".
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

Blackhawk napísal: So 27. Mar, 2021, 20:43
Ivko napísal: So 27. Mar, 2021, 20:24
Podmienka SaS bola že musí odísť z pozície premiera, dokonca to ešte aj 2x takto povedali zástupcovia SaS v TV diskusiach.
...
A odisiel Sasovic z premierskeho postu? No neodisiel, cize nesplnil ani len tu prvu poziadavku, tak o com sa tu bavime?
Ivko napísal: So 27. Mar, 2021, 20:39 Ale ako som povedal Sulík je ten čo sa nechce vzdať ministerského postu, nikto iný zo zvyšných koaličných partnerov s tým nemá problém ak Matovič ministrom bude.
:? sledoval som ine noviny alebo sa Sulik naozaj vzdal ministerstva. Nechapem.

Ivko, teraz neviem ci si len troll ako Ivanator, alebo mas mierne narusenu sedu mozgovu koru. Takto obhajovat trnavskeho dilina nie je normalne.

EDIT: a s tym novym ministerstvom dufam srandujes, ako keby sme tu nemali uz dost statnych uradnikov
Kedže všetci otvorene hovoria o tom že výmena premiera je dohudnutá, tak ako čo ti chýba ešte?
Za ludí rovnako potvrdili že ich požiadavka ohladne výmeny premiera je dohodnutá a preto čakajú na SaS ohladne rokovania o zložení novej vlády, dvere majú otvorené...
Ide len o to urobiť dohodu na pozície ministrov a ísť s tým k Čaputke, kedy na jednu šupu odstúpi Matovič a zároven jej dá zoznam ludí, ktorých vymenuje do funkcií...
Čo je na tom nepochopitelného?
Či treba to komplikovať a chodiť na 2x?
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

beardie napísal: So 27. Mar, 2021, 21:15
faugusztin napísal: So 27. Mar, 2021, 20:57 Ale vsak nech si Igor uzije svoju trojkoaliciu. Som zvedavy ako dlho mu to vydrzi, myslim tym hlavne poslancov Za ludi. Ak to vydrzi viac nez do konca roka, tak budem uprimne prekvapeny.
imho krátko, lebo polka zaludov odíde a druhej polke sa nebude páčiť hlasovanie s nezávislými poslancami, bývalými nackami a smerakmi
A to si kde zobral že sa idú spolčiť s odídencami z LSNS?
Odcitujem : Téma údajnej spolupráce OĽaNO a Sme rodina s exkotlebovcami tak žila v podstate iba na dezinformačnej scéne a postupne išla do stratena. Až do tohto týždňa, keď s touto teóriou prišiel predseda SaS Richard Sulík.
Vieš o čo ide? Vytvárať chaos, šíriť sprostosti... A zrovna od Sulíka...

Ale obhajuj si Sulíka, ktorému nejde o dohodu, ale iba o povalenie a znova ti to opakujem aj preto lebo kritizuje Žaludov že ho podrazili
Naposledy upravil/-a Ivko v So 27. Mar, 2021, 23:52, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa werwest »

Dezinformacia vznikla kvoli tomu ze nad bol blby a ked sa ho pytali o spolupraci s fasistami tak to nevylucil ;)
Nikdy nekritizoval zaludov ze ho podrazili.
Ale to som ti uz vysvetloval asi 3x. A furt si melies svoje. Verim ze si vsetci uz davno spravili obraz tiez.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

werwest napísal: So 27. Mar, 2021, 23:49 Nikdy nekritizoval zaludov ze ho podrazili.
Ale to som ti uz vysvetloval asi 3x. A furt si melies svoje. Verim ze si vsetci uz davno spravili obraz tiez.
Tak pre istotu ešte raz: Remišová v súvislosti s rokovaniami v koalícii pripomenula, že OĽANO už vyjadrilo vôľu rokovať ďalej o štvorkoalícii a čakajú pozvánku k spoločnému rokovaciemu stolu. Zdôraznila, že strana Za ľudí sa nenechá od SaS do ničoho tlačiť. "Akékoľvek slová o zrade neprimerane škodia ďalšej spolupráci," reagovala na vyjadrenia Sulíka, že SaS by Za ľudí nikdy nezradila tým, že by ich nechala mimo koalície.
A čo sa týka tej spolupráce tak všetci to vylúčili, ako aj Olano, tak aj Za ludi, aj ex-Kotelobovci
„Ja neviem, čo bude. Ja to môžem vylúčiť. Ja to nechcem. Ale čo ja viem ako sa to vyskladá? Na konci dňa to môže skončiť takým spôsobom, že OĽaNO nebude vo vláde a bude tu vládnúť úplne iná zmeska ľudí," povedal.

Naďove vyjadrenia pôsobili zmätočne a veľmi nejednoznačne. Ťažko si však predstaviť situáciu, že by sa premiér Matovič skutočne spoliehal na hlasy Kuffovcov či uhríkovcov alebo že by s ich tichou podporou súhlasil sám Naď.

Samotné OĽaNO neskôr poslalo do médií stanovisko, kde zdôraznilo, že „už viackrát vylúčilo akúkoľvek spoluprácu s politickými stranami ako aj jednotlivcami, ktorí popierajú základné ľudské práva, uchyľujú sa k extrémizmu a šíria medzi ľuďmi nenávisť.“

Navyše, je tu ešte jeden dôležitý moment. Všetci deviati nezaradení poslanci, o ktorých bola reč, sami odmietajú, že by koalíciu OĽaNO a Sme rodina plánovali podržať.
Ale samozrejme sa musí objaviť nejaký pacient čo bude dalej šíriť tieto vyvrátené bludy
Naposledy upravil/-a Ivko v Ne 28. Mar, 2021, 00:49, upravené celkom 1 krát.
rjamxy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 01:36
Bydlisko: Bratislava DNV

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa rjamxy »

Ivko napísal: So 27. Mar, 2021, 23:43
beardie napísal: So 27. Mar, 2021, 21:15
faugusztin napísal: So 27. Mar, 2021, 20:57 Ale vsak nech si Igor uzije svoju trojkoaliciu. Som zvedavy ako dlho mu to vydrzi, myslim tym hlavne poslancov Za ludi. Ak to vydrzi viac nez do konca roka, tak budem uprimne prekvapeny.
imho krátko, lebo polka zaludov odíde a druhej polke sa nebude páčiť hlasovanie s nezávislými poslancami, bývalými nackami a smerakmi
A to si kde zobral že sa idú spolčiť s odídencami z LSNS?
Odcitujem : Téma údajnej spolupráce OĽaNO a Sme rodina s exkotlebovcami tak žila v podstate iba na dezinformačnej scéne a postupne išla do stratena. Až do tohto týždňa, keď s touto teóriou prišiel predseda SaS Richard Sulík.
Vieš o čo ide? Vytvárať chaos, šíriť sprostosti... A zrovna od Sulíka...

Ale obhajuj si Sulíka, ktorému nejde o dohodu, ale iba o povalenie a znova ti to opakujem aj preto lebo kritizuje Žaludov že ho podrazili
Hlavne ze OLANO a Sme Rodina uz veselo hlasuju za navrhy co predkladaju nackovia... Ich posahane krestanske hodnoty im nerobia absolutne ziadny problem hlasovat s nimi a tym ich este viac "normalizovat" v parlamente.... Co k tomu dodala Zaborska? „V politike musíme hlasovať podľa svojich hodnôt a hľadať spoločné dobro.” ... Takze Olano hlada spolocne dobro s fasistami... Dakujem pekne! :furious:
CPU: AMD Ryzen 5 5600X, MB: MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI, COOLING: NOCTUA NH-U12P SE + AM4 kit, RAM: HyperX 32 GB KIT 3600 MHz DDR4 CL17 Predator, GPU: Gigabyte GeForce RTX 3070 GAMING OC 8G, SSD: WD Black SN750 NVMe 1TB, PSU: Corsair RM750x Case: Fractal Design Define 7 Black – Dark TG
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

To je argument jak otlak na nohe...
Akože koalícia v žiadnom prípade nemôže zahlasovať za nejaký návrh opozície?

Čo povedala Záborská mi je u prdele, lebo tá iné nerieši, len dookola inerupcie
rjamxy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 01:36
Bydlisko: Bratislava DNV

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa rjamxy »

Ivko napísal: Ne 28. Mar, 2021, 00:52 To je argument jak otlak na nohe...
Akože koalícia v žiadnom prípade nemôže zahlasovať za nejaký návrh opozície?

Čo povedala Záborská mi je u prdele, lebo tá iné nerieši, len dookola inerupcie
"Akože koalícia v žiadnom prípade nemôže zahlasovať za nejaký návrh opozície?" V podstate ano ak sa na tom nedohodnu v koalicii... Maju to tak v koalicnej zmluve ktoru uz takto OLANO porusilo niekolko krat. "žiadna koaličná strana, resp. koaličné strany, nemôžu presadzovať svoje záujmy na úkor inej koaličnej strany spoločným postupom so stranami opozície. Takýto postup bude považovaný za hrubé porušenie tejto dohody. "

A OLANO vo svojom programe dokonca tvrdi ze odmietaju extremuzmus, fasizmus a komunizmus.... Ale navrhy LSNS im zjavne nevadia...
Program OLANO "Výchova k skutočnému vlastenectvu cez vzdelávanie o našej histórii, koreňoch, tradíciách a hodnotách. Odmietame extrémizmus a zločinecké ideológie, ako komunizmus a fašizmus"
CPU: AMD Ryzen 5 5600X, MB: MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI, COOLING: NOCTUA NH-U12P SE + AM4 kit, RAM: HyperX 32 GB KIT 3600 MHz DDR4 CL17 Predator, GPU: Gigabyte GeForce RTX 3070 GAMING OC 8G, SSD: WD Black SN750 NVMe 1TB, PSU: Corsair RM750x Case: Fractal Design Define 7 Black – Dark TG
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Ivko napísal: So 27. Mar, 2021, 23:35 Kedže všetci otvorene hovoria o tom že výmena premiera je dohudnutá, tak ako čo ti chýba ešte?
Za ludí rovnako potvrdili že ich požiadavka ohladne výmeny premiera je dohodnutá a preto čakajú na SaS ohladne rokovania o zložení novej vlády, dvere majú otvorené...
Ide len o to urobiť dohodu na pozície ministrov a ísť s tým k Čaputke, kedy na jednu šupu odstúpi Matovič a zároven jej dá zoznam ludí, ktorých vymenuje do funkcií...
Čo je na tom nepochopitelného?
Či treba to komplikovať a chodiť na 2x?
Aha, cize Sulik sice odstupil ale tebe to nestaci, na druhej strane sa suska, ze Matovic odstupi a to ti staci. All righty. :cool: :facepalm:
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

Žaludi mali podmienku že musí dôjsť k výmene premiéra, inak odchádzajú!
Čomu z tohto nerozumieš?

Takže ak Remiška potvrdila že sú dohodnutý a Matovič by neodstúpil, bol by to okamžite koniec dohody.
Za druhé bolo vysvetlené, že k Čaputke nechce chodiť na 2x, ale chce to vyriešiť na 1x, podá demisiu a zároveň jej odovzdá papier s novými menami ministrov na vymenovanie
Podaním jeho demisie skôr ako by bolo dohodnuté kto bude nástupca, kto bude ministrom toho či onoho rezortu, by sa úplne znefunkčnila vláda, pretože podaním demisie premiéra automaticky padá celá vláda, nikto neostáva ministrom!!!

Niektorým robí značné problémy rozmýšľať vlastnou hlavou a nejak si vydedukovať z dostupných informácií ako sa veci majú
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 751
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HaDeS »

Ak prezident Slovenskej republiky prijme demisiu vlády, poverí ju vykonávaním jej funkcie až do vymenovania novej vlády.

ako je tymto znefunkcnena ?
edit mne pride, ze skorej je to nefunkcne teraz, ked ma jeden minister na krku dve-tri ministerstva ako zastupujuci minister.

edit2 zas never bezmedzne kazdemu slovu co Olano alebo Sasovic vypusti.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

S nackami sa nehlasuje uz len z pristupu. Ta strana sa ma ignorovat. Pokial sa verejne neospravedlnia za svoje fasisticke sklony a nazory a nasledne neprisahaju, ze uz nikdy takyto nazor neprejavia, nic ine ako ivnoraciu si nezasluzia. Aj ked musim im priznat, niektore veci a nazory su celkom v poriadku.

Ivko a co by zi chcel od SaS? Dali demisiu vsetci mi istri, Sulik povedal ze pre pokoj sa nebude uchadzat o kreslo ministra ak dojde k restruktualizacii. On si neplanuje po svojej demisii vyrobit nove ministerstvo kuzel.

Matovic to zbytocne predlzuje, mal odist a hotovo. Vlada je nefunkcna a je potrebne to cim skor ukoncit. Lebo nakoniec niekomu rupnu nervy a budu nove volby a SmeroHlas tu bude dalsie stvrtstorocie.
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Debata o všetkom"