Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

beardie : No neviem na čo si reagoval, ako si mal chcel poučiť, ked ja som napísal presne toto predtým ako si mi napísal aby som si aktualizoval informácie:
A teraz ked sa to porovná s Astra Zaneca, ktorá schválená síce je, ale v mnohých krajinách odmietajú sa nou nechať zaočkovať a tak isto nebola schválena hlavne pre tie najrizikovejšie vekové skupiny
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15052
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Je fascinujuco cudne citat Matovicovich zastancov.

Veta "Matovic by sa mal zbavit Sulika" je absolutne nepochopenie reality situacie. S Matovicom v pozicii premiera vo vlade skonci Za ludi, kedze stratia poslancov - to je totiz podmienka mnozstva poslancov Za ludi, koniec Matovica v pozicii premiera. Ak by Matovic vyhodil Sulika, tak za prve vlada strati hlasy SaS, zaroven strati hlasy Za ludi, kedze ich poslanci vladu nebudu podporovat. Takze mas mensinovu vladu s podporou neonacistov z LSNS, pripadne s podporou Hlas alebo Smer - co ale nie je realne, pretoze chcu predcasne volby. Pripadne s podporou SaS, ale za omnoho drahsie ustupky zo strany Matovica.

Predtym, nez nabuduce vypustite podobnu halusku z ust, zamyslite sa nad realitou situacie a city a pocity nenavisti voci politikovi/strane nechajte tam kde patria, bokom. Pretoze do chladnej matematiky parlamentu nepatria.

Kvoli Matovicovi sa rozpada strana a poslanecky klub Za ludi, nie SaS.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

to je take Matovickovske, lebo Fico, lebo prezidentka, lebo mudrosraci, lebo Sulik...

Sulik opakovane vyhlasil, ze ak Matovic podmieni svoj odchod z kresla jeho odchodom, nema problem:
https://www.aktuality.sk/clanok/871494/ ... oj-odchod/
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 751
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HaDeS »

Co povazujem za alarmujuce je to, ze ludia z prace sice maju Fica riadne v zuboch, ale uz som zapocul rozhovory, ze "To referendum nemusi byt az taka blbost, lebo sice sa vrati Smer II, ale hadam to nebude taky marazmus ako teraz"
Cize uz cast populacie je pripravena hodit hlas Pelemu natruc, len nech sa Igor zmizne.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5555
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

A comu sa cudujes? Historia sa opakuje. Ako sa volilo proti niekomu pred rokom, tak sa bude proti niekomu volit o 3 roky.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa stiv »

A to sa mohlo zdat, ze nic horsie ako smer uz nikdy nemoze byt.
.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15052
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Zas je nutne si uvedomit realie referenda. Za prve sa na nom musi zucastnit 50% opravenenych volicov. Pri 4.4 miliona ide teda o potrebu ucasti aspon 2.2 miliona volicov. To sa podla mna nepodari nazbierat ani nenavistou voci Matovicovi. Smer 1 & 2 maju svojich cca 500k az 1M vernych, ale inde sa hlasy budu hladat tazko.

Tvrde jadro volicov Olano bude logicky proti predcasnym volbam.
SME RODINA bude tiez argumentovat proti, pretoze v momentalnej situacii by na tom strasne stratili
LSNS je v totalnom rozpade, momentalne by pre nich boli volby najhorsia vec, otazkou ako velky vplyv maju na svojich volicov.
SaS by na tom sice ziskalo co sa tyka poslaneckych kresiel, ale urcite predcasne volby podporovat nebudu, dokazu si spocitat ze v momentalnej situacii by volby znamenali navrat Fica, kedze ostatne vladne strany su v hlbokej agonii.

Odporci referenda sa na nom ako je na Slovensku typicke urcite nezucastnia, a kriterium 50% opravnenych volicov ho vopred odsudzuje na neuspech. Napriek aktualnej situacii neverim, ze by sa naslo 2.2 miliona ludi, co by isli na referendum.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 751
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HaDeS »

Odar napísal: Ne 07. Mar, 2021, 15:13 A comu sa cudujes? Historia sa opakuje. Ako sa volilo proti niekomu pred rokom, tak sa bude proti niekomu volit o 3 roky.
Ono nie raz som to tu pisal, ze u nas (rozumej na slovensku) je tradicia volit "proti niekomu" namiesto "za niekoho". Hadam kazde volby kde sa udiala zmena boli tym poznacene.

fero, to co si napisal je pravda, ale ak aj referendum dopadne zle (co s najvacsou pravdepodobnostou dopadne AK bude), nemeni to nic na postoji ktory sa tvori uz teraz. S casom to bude len kvasit a kvasit, zvacsovat sa a so stastim o 3 roky (so smolou skorej) tu mame grandizny navrat SMER II a SMER I s viac percentami nez mohli kedykolvek pred tym co i len dufat.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3341
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

Ivko napísal: Ne 07. Mar, 2021, 09:04 beardie : No neviem na čo si reagoval, ako si mal chcel poučiť, ked ja som napísal presne toto predtým ako si mi napísal aby som si aktualizoval informácie:
A teraz ked sa to porovná s Astra Zaneca, ktorá schválená síce je, ale v mnohých krajinách odmietajú sa nou nechať zaočkovať a tak isto nebola schválena hlavne pre tie najrizikovejšie vekové skupiny
naozaj nerozumiem, kde presne je chyba, ci u mna chapat teba alebo naopak

Covid: Germany approves AstraZeneca vaccine for over-65s
Covid: France approves AstraZeneca vaccine for over-65s
Sweden recommends AstraZeneca COVID-19 vaccine for over 65s: Health Agency
Austrian panel recommends AstraZeneca COVID-19 shot for over-65s: APA

v podstate okrem Svajciarska su schvalene vo velkom mnozstve europskych krajin i pre najstarsich, uz 5 dni
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Pietro sk »

HaDeS napísal: Ne 07. Mar, 2021, 15:07 Co povazujem za alarmujuce je to, ze ludia z prace sice maju Fica riadne v zuboch, ale uz som zapocul rozhovory, ze "To referendum nemusi byt az taka blbost, lebo sice sa vrati Smer II, ale hadam to nebude taky marazmus ako teraz"
Cize uz cast populacie je pripravena hodit hlas Pelemu natruc, len nech sa Igor zmizne.
bohuzial aj u nas su take šumy.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

beardie napísal: Ne 07. Mar, 2021, 16:05
Ivko napísal: Ne 07. Mar, 2021, 09:04 beardie : No neviem na čo si reagoval, ako si mal chcel poučiť, ked ja som napísal presne toto predtým ako si mi napísal aby som si aktualizoval informácie:
A teraz ked sa to porovná s Astra Zaneca, ktorá schválená síce je, ale v mnohých krajinách odmietajú sa nou nechať zaočkovať a tak isto nebola schválena hlavne pre tie najrizikovejšie vekové skupiny
naozaj nerozumiem, kde presne je chyba, ci u mna chapat teba alebo naopak
v podstate okrem Svajciarska su schvalene vo velkom mnozstve europskych krajin i pre najstarsich, uz 5 dni
Problém je tvoje chápanie, lebo ked napíšem že sa tou vakcínou nemohli očkovať ludia rizikovej skupiny tak sa NEMOHLI!!!
Asi nechápeš rozdielu nemôžu a nemohli. Nemôžu sa používa pre súčasnosť, nemohli môžeš použiť len v minulom čase
Bola tam reč o tom že niekto robil kauzu z toho že tou vakcínou očkovali mladých ludí, no a koho do p*** tou vakcinou mali očkovať ked sa u nás nou nemohlo očkovať nad 55 rokov? Tak ju predsa použijú pre tých čo mohli a nejde o žiadne predbiehanie sa pred dôchodcov!!!
Pred týždnom si mohol mať tých vakcín na sklade kludne 5 milionov a žiadneho dôchodcu si nou zaočkovať nemohol
Teraz sa už môže - už týžden.
Ja tu poukazujem na to, že niekto tu vytvára neustále kauzy a pritom klamal až sa práši...

Čo sa týka referenda, aj u nás sú rôzne šumy, ludia sú na prášky z covidu, majú plné zuby Matoviča, ale každý kto vie napočítať aspon do 5, vie že by referendom by podporil len a len Hlas + Smer a preto ho nikto nepodporí
Aj náš Kotlebovec sklopil uši, ked zistil že LSNS je asi bez šance
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa SKiLEX »

aa, ivko sa uz stal odbornikom aj na covid a vakciny
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3341
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

Ivko napísal: Ne 07. Mar, 2021, 20:05Problém je tvoje chápanie, lebo ked napíšem že sa tou vakcínou nemohli očkovať ludia rizikovej skupiny tak sa NEMOHLI!!!
nic take si nepisal ani nebola taka diskusia, mozno niekedy v minulosti, ale kedze si nic necitoval, tazko povedat
naposledy len k Kollarovmu ockovaniu a ani tam sa nespominalo nic o obmedzeni pre 65+
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

Ty si poúčal mna.
Ked vieš že bolo obmedzenie na vek tak na čo potrebuješ niečo k tomu písať?
Nestačilo napísať že tou vakcínou nemohli očkovať rizikovú skupinu?
A u nás to bolo len do max 55 rokov https://www.health.gov.sk/Clanok?covid- ... strazeneca
Po novom schválená do 70 rokov
SKiLEX napísal:aa, ivko sa uz stal odbornikom aj na covid a vakciny
Ja nie som odborník na vakcíny, len sa chytám za hlavu pri diskusii s určitými ludmi čo ma chcú poučovať a pritom majú značné medzery v informáciach a hlavne vo vlastnom uvažovaní a overovaní si informácií.
Ako napríklad ked niekto točí o odborníkoch a vedeckých štúdiach, ktoré nie sú podložené skutočnými výsledkami, len článkom ktorému uverí len ten čo seno žerie, lebo ho ani nenapadne overiť si aká je tam reálna situácia
A to tu máme aj ohladne rakúska, všetko robia lepšie, len krivka nakazených im zasa stúpa...
No, záhada...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3341
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

Ivko napísal: Ne 07. Mar, 2021, 20:56 Ty si poúčal mna.
Ked vieš že bolo obmedzenie na vek tak na čo potrebuješ niečo k tomu písať?
Nestačilo napísať že tou vakcínou nemohli očkovať rizikovú skupinu?
napisal si ze
A teraz ked sa to porovná s Astra Zaneca, ktorá schválená síce je, ale v mnohých krajinách odmietajú sa nou nechať zaočkovať a tak isto nebola schválena hlavne pre tie najrizikovejšie vekové skupiny
tak som ta opravil, ze v mnohych krajinach uz schvalena bola

Návrat na "Debata o všetkom"