Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2252
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

@VOSR: Takych "odbornikov" ako ty, je na webe strasne vela. Omielate sprostosti a tvarite sa sofistikovane. Vytahujete co vsetko mate precitane, kolkym veciam rozumiete, o kolkych tajnych spolkoch a prisahaniach viete, ale zodpovedat na jednoduchu otazku vacsinou nezvladnete. Vzdy tam bude nejake ale, vzdy tam bude nejaky Soros, ESET, alebo niekto v pozadi atd. A viete to len vy, lebo citate spravne zdroje,
ktore ste si tak 'ohodnotili'.

V psychologii sa tomu vravi Dunning-Krugerov efekt. Jednoducho, cim vacsi blbec, tym viac presvedceny o svojej pravde, aj ked v skutocnosti nevie takmer nic. Ale dam ti moznost dokazat, ze si iny. Ukaz, ze vies o com tocis a nie len mlatis prazdnu slamu a opakujes hesla, ktorym nerozumies.

Uloha pre uzivatela VOSR
Zodpovedz na dolu uvedene otazky priamo, bez vyhovoriek, bez narazok na gramatiku, najlepsie jednou vetou/cislom, pripadne linkom na relevantne medium*. Neodpovedaj tak, ze polozis otazku, ani tak, ze sa vyhovoris na nieco/niekoho ineho. Malo by to byt lahke, v otazkach sa pytam na niektore tvoje vyjadrenia.

1. Aka je definicia liberalneho fasistu, resp. korporatneho fasistu? Definicia, nie synonymum.
2. Kto su banderovci? Definicia, nie synonymum.
3. Kolko kauz sucasnej vlady odhalili, alebo na ne upozornili alternativne "media"**?
4. Kolko politkov alebo sudcov sa vzdalo svojej funkcie potom, co alternativne "media"** upozornili na ich nemoralne/protipravne spravanie?
5. Kolko opozicnych politikov bolo zapletenych do kocnerovych machinacii na sudoch a pri jeho rozlicnych podvodoch?
6. Ako sa vola narodny + socialny + krestansky politik, ktory oficialne vystupil z rimskokatolickej cirkvi?
7. O kolko milionov EUR pripravil Kotleba BB zupu za 4 roky posobenia na poste zupana?
8. Ktore opatrenia z volebneho programu LSNS mozu mat najvacsi prinos pre slovensku ekonomiku?
9. Ake perento rozvodov na Slovensku zapricinuju homosexuali?
10. Ktore autoritativne rezimy maju vyssiu zivotnu uroven ako napr. liberalne Holandsko a Svedsko "plne" gejov a migrantov?

Prosim zodpovedz otazky naraz, v jednom post-e, cislo za cislom, bez zbytocneho vykecavania. Ak odpoved nevies, nechaj prazdne cislo, pripadne napis neviem. Ak chces odpovedat zoznamom dalsich otazok, tak aj s odpovedami na otazky pre teba :bye:

Pytas sa preco by si to mal robit? Mas sancu ukazat, ze rozumies tomu, co hovoris a nekopirujes len to, co niekto povedal v nejakom obskurnom mediu. Zaroven su tie otazky trochu aj reflexia pre teba. Je to znama vec, lepsie ked sa sam presvedcis o svojom omyle, ako keby ta presviedcali.

* - za relevantne medium povazujem to, kde sa autor podpise pod clanok, ktory publikoval, svojim menom a jeho tvrdenia su podlozene odkazom na iny relevantny zdroj.
** - alternativne "media" su tie, kde autor je anonym, alebo ozbrojeny alkoholik a ktore sa neunuvaju podlozenim svojich tvrdeni.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

BOB si to ty?
VOSR napísal: Ut 19. Nov, 2019, 12:54 paranoid.asian, s Frederikou pokial viem sa zoznamil pri jednej prilezistosti.
ja nehovorim o nej. Ta nebola jeho studentka.
s 15r+ sex mozes mat ak ti chuti, ale vynimky su, ak ide o tvojich ziakov. a tam je to ofc zakazane.
a ta studentka (afaik 17r mala vtedy) hovori, ze s nim ma dieta. vocca sa defakto priznal ze s nou spal (to ci dieta je ozaj jeho alebo nie je, je teraz irelevantne), ked si dal spravit test dna.
uplny tradicny krestan z neho dpc, fakt. hlavne, ze ma plnu hubu tRaDiCNeJ kReSTaNsKeJ rOdinY (ktora sa mu btw, teraz rozpada).

aj ked, neviem si uplne dozaista seba predstavit, kebyze mam 16r dceru a klati mi ju stary 34r. kok, ako by som asi prijal tento fakt.
Ked ja som mal 34, rozhodne som neocumoval 16tky.

to co sa Frederike stalo, je samozrejme smutne (nehovorim o tom teraz, ze sa vydala za fasistu). Ale nie je jedina a ani posledna. A hadam, vynnikov pochytali a potrestali. Ale to, ze tam nenapisali, presne o koho islo je len dobre. Lebo zasa by sa povymyslali iba scifi rozpravky, s cielom plosne vyhejtit vsetkych.

Mna naschval zrazil na parkovisku kkt nacek. Biely typek, bieleho typka. Krasne som letel cez kapotu.
Nackovia su vypatlane hovna.
VOSR napísal: Ut 19. Nov, 2019, 12:54 Ano, aj ja som znechuteny z fasistov.
a preto ich volis.
ggthnxbye

liberalny fasista
korporatny fasista
a co mandarinky co su pomarance?
tie tvoje definicie, ako ich tu strielas hore dole, fasizmus bol len v taliansku a v nemecku islo o nacistov. ich tu ohybas, ako cirkev vyroky biblie, podla toho ako sa im to vzdy hodi/lo.
Je to to iste. fyi.

a rozdiel medzi antifa a faSSizmom je ten, ze v tom prvom ta nenavidia, za to ze si kok (co si sam vyberies) v tom druhom pripade, ta nenavidia za tvoju farbu koze, ci sex orientacii (co si ale nevyberas), alebo proste len tak. lebo chcu.

@materik, fajne
pridal by som k 3je dodatok, alebo ako samostatnu otazku, kolko kauz odhalila, rsp aspon poukazala na ne, samotna lsns.
Naposledy upravil/-a paranoid.asian v Ut 19. Nov, 2019, 15:36, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa wingo »

Heh v bratislavskej kaviarni som ešte nesedel, kávu nepijem a do Bratislavy zavítam iba výnimočne :)

Nálepkovanie funguje iba na jednoduchých ľudí, reálny život je komplikovaný (a komplexný). A jednoduché riešenia komplexných problémov nefungujú. Kto niekedy robil na väčšom projekte vie čo dokáže "jedna malá zmena" bez predchádzajúcej analýzy dopadov napáchať, a moderná spoločnosť je ešte komplexnejšia ;)

Inak zastávam názor že výrazný nárast podpory extrémnej pravice je reakcia spoločnosti na výrazný tlak hlučnej (a vplyvnej) ale početne malej extrémnej ľavice, čo v konečnom dôsledku polarizuje a radikalizuje spoločnosť a ak sa to nezastaví bude to mať veľmi zlé následky. Pritom oba extrémy majú reálne malú podporu obyvateľstva, len keď v spoločnosti panuje názor že jedna extrémna strana získava navrch existuje prirodzená tendencia tlačiť opačným smerom, čo vedie k polarizácii spoločnosti a nepokojom. Bohužiaľ tento celosvetový trend sa u nás mieša a bohužiaľ aj prehlušil náš lokálny problém obrovskej korupcie s ktorou sa od pádu komunizmu nevieme vyrovnať. Inak boj proti korupcii bol aj cieľ pochodov a demonštrácií, bohužiaľ Fico a spol šíria dezinformácie s cieľom odvrátiť pozornosť na iné témy lebo korupcia im vyhovuje, viď migranti a podobné veci ktoré sa nás zatiaľ takmer vôbec netýkajú na rozdiel od obrovskej korupcie.

Každý extrém je pre spoločnosť zlý, je jedno či ľavý či pravý (inak sranda že u nás je nosičom liberálnych myšlienok to čo sa označuje pravica a na západ od nás je to naopak to čo sa označuje ľavica), či extrémny individualizmus (inak nazývaný anarchia, a od tej máme napriek vyjadreniam niektorých politikov reálne ďalej ako od totality, a cieľom liberalizmu nie je anarchia) alebo extrémny kolektivizmus (vo väčších skupinách ako pár desiatok ľudí sa v ľudskej histórii vyskytuje iba vo forme totality úzkej skupiny "elít" nad väčšinou, viď fašizmus a komunizmus čo sú formy pravicového a ľavicového totalizmu).

Inak pre ozrejmenie pojmov:
https://en.wikipedia.org/wiki/Individua ... t_NPOV.svg
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

za narast extremistickych stran, mozme dakovat hranolovy a zbabelovy (tomtom sa pridal do finale, uz rozbehnuteho vlaku, aj ked sns uz predtym na tom mala svoj podiel ofc)
dakujeme, hradza proti extremizmu.
a potom zial opozicia, ktora nedokaze (zatial) ponuknut riadnu alternativu. to co nateraz predvadzaju, je dost fail.
ale drzim im palce, aby sa dali dokopy. este je relativne dost casu.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5228
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa elementar »

VOSR je troll ludia pls
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

momentalna opozicia, to je cisty vysmech. Tieto volby vyhra smer, lebo opozicia sa nevie dat dokopy. Takto rozpadnutu opozicu sme tu uz davno nemali.
Ja t vidim na spojenie sa Smeru, SNS a nejaka madarska strana. Plus ratam, ze Kotlebu si budu nehavat ako zalohu pri hlasovaniach.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
VOSR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 18. Nov, 2019, 00:50

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa VOSR »

HellAngel napísal: Ut 19. Nov, 2019, 17:03 momentalna opozicia, to je cisty vysmech. Tieto volby vyhra smer, lebo opozicia sa nevie dat dokopy. Takto rozpadnutu opozicu sme tu uz davno nemali.
Ja t vidim na spojenie sa Smeru, SNS a nejaka madarska strana. Plus ratam, ze Kotlebu si budu nehavat ako zalohu pri hlasovaniach.
Madarske strany by sa nemuseli dostat do parlamentu. Ani v CR nemaju Nemecke strany, v Nemecku nemaju Turecke strany, ani v UK nemali Polske strany (vieme ze v UK su prave Poliaci velka mensina...) my sme snad jediny priklad ked su u nas Madari v Slovenskom parlamente. Ale to je uz asi na inu debatu.
materik napísal: Ut 19. Nov, 2019, 14:35 * - za relevantne medium povazujem to, kde sa autor podpise pod clanok, ktory publikoval, svojim menom a jeho tvrdenia su podlozene odkazom na iny relevantny zdroj.
** - alternativne "media" su tie, kde autor je anonym, alebo ozbrojeny alkoholik a ktore sa neunuvaju podlozenim svojich tvrdeni.
Nie som troll, k bodom - nie som na prednaske ani na vysluchu takze odpovedat nemusim.
A ku alkoholikom - myslis Hriba z tyzdna? Toho sefredaktora USplatku? Alebo jeho zastupu pana Kordu? Pokial viem, ano obaja su alkoholici. Ale to je trocha mimo temu, nebudem do tychto veci zabrdat.

No a k tej diskusii, OK suhlasim, Broslowski, aspon za seba chcem diskutovat.
A k tej opozicii, skutocne sa bavim -> https://www.aktuality.sk/clanok/742363/ ... h-a-olano/ chce sa spojit nespojitelne s nespojitelnym, jablko s cibulou, jahodou a mrvou. A myslia si, ze budu zelovoc :D No, uvidime ako to dopadne. Uz som pisal skor, ze kludne moze byt koalicia Smer, SNS, LSNS (vacsina) a plus Vlast, Sme rodina (Ustavna vacsina),... Uvidime 2020 ako to dopadne.
☛☛☛ Proletári všetkých krajín spojte sa! ☚☚☚
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2252
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

@VOSR - Nic ine som od teba necakal. Tieto otazky sa bezne pytam ludi tvojho zmyslania a nikdy som nedostal odpoved. Vyhovorka cca rovnaka, realny dovod taky isty -> Netusis o com tocis, len opakujes hesla trolov z netu ako taky trulo a myslis si, ze si pojedol celu mudrost sveta. A pritom ani nepoznas vyznam slov, ktore pouzivas... Ubohe :facepalm:

Ale dam ti pokoj, zivot ta nauci. Dnes som si nad tvojimi srackami uz 2x hlasne povzdychol a stacilo. :bye:
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa yesper »

VOSR si troll, diskutovat nechces len prinasas stale nove a nove blaboly, BAN
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Leon »

Inak ale na takeho to som este asi fakt ani nenatrafil. Ako poukazal Lefrog,... tento sa fakt drzi svojeho, nenecha sa vyviest z rovnovahy, debatuje v klude, ziadne nadavky. Vacsinou su trolovia co pridu, spravia si z niecoho srandu a dovi. Njn su coraz viac sofistikovanejsi :D
.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

asi je plateny od mnozstva prispevkov
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Ste ho rychlo vybavil :hysterical:
Srandovne su jeho nepoliticke prispevky,ktore musel absolovovat,aby sa jeho politicka angazovanost neprejavila. Pisal viacmenej o nicom,akurat to prekne ucesal,aby to ako tak vypadalo .Taketo ucasena nic ale dnes pocut zo vsetkych stran,v profesnej aj politickej rovine. Horsie je to,ked takato diagnoza ako materik naznacil, zacne mliagat zlozite vetne konstrukcie plne cudzich slov (tzv.slovny salat) to sa uz neda zastavit nijak :D
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

zapnem rano estevecku
este vcera "rozpravala" sefom v zsr teraz uz ..... v ageli....
hovorkyne...
robili ti ludia v zivote nieco seriozne a svetu napomocne ci sa len prefajcovali po uradoch?
vid durianova vcera
po sobasi zahne manzelovi, ako sa dostala do markizy aj ruskove vrabce stebotali, vymenili reznika, uz ju s ukazkovym zivotopisom ...manzel? v base.... dotlacili di sportu a na tej bidnici co cita tie najuxusnejsie spravy vidno jak sa tesi na nahradu----
clovek ked vidi jaka tlacenka v tom ... ..state na tie fleky funguje...

das tam hovorcu peke to podrista preco sa zakon neporusl nicim a ako sme to vsetcko zvladli ....

no tak som si popapuloval po ranu...idem neico robic...
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

usla mi pointa tohto vylevu
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

ze okrem ficovej stetky platim dalsie verejne ... nenormalnymi peniazmi
akurat sa kde ktora raz prefajci dpo NDS, potom do Agelu, henta do rtvs ....atd atd
vytlacaju ine ktore boli dotlacene inymi....

ale furt za nenormalne prachy
prinos narodu nulova....
zaludok sa dviha
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s

Návrat na "Debata o všetkom"