Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

mozno som k tomu prilis benevolentny, ale ja mam tiez nejake akcie applu a necitim sa byt zodpovedny za to ak tim cook podplati nejakeho cinana alebo nieco. zainvestoval do firmy lebo sa mu pozdavala ich technologia a chcel vyberat zisky. o nic ine na nestaral. ani realne nemohol lebo vsak tych firiem ma asi desiatky
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

Ale ty nejsi predseda politickej strany. Navyse ta strana si zaklada na 0 tolerancii ku korupcii.
Mne vadi ten jeho alibisticky pristup k celej veci.
A ako to zoberu ludia, ktori vycitaju prezidentovej firme preslap s 15k? A tiez v podstate o nic neslo.
Ved ho zozeru. S tym mal ratat, ked siel do politiky.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
BOB!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 365
Dátum registrácie: Ut 02. Apr, 2013, 08:06
Bydlisko: Twin Peaks

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa BOB! »

Paranoid.asian
Bol som mimo netu, prave som prisiel z nocnej a tam nie je cas na zabavu. Tak pisem az teraz.
Nuz uvidime co sa nakoniec ukaze. Forisch je byvaly siskar, ako sam povedal schvalne si koleduje o trestne oznamenie od Hascaka, potom sa to cele odkryje. Inak dvojicky Kocner-Rusko prestrelili, ked si mysleli, ze vytrieskaju prachy za zmenky od Ronalda Laudera. To je trochu vyssia liga. Aspon dostanu priucku. Tak im treba.
/ Amiga 1200 / Nvidia Shield K1 / PlayStation 4 Slim / PC: Intel + Nvidia /
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

paranoid.asian napísal: Po 11. Feb, 2019, 17:40 Ale ty nejsi predseda politickej strany. Navyse ta strana si zaklada na 0 tolerancii ku korupcii.
Mne vadi ten jeho alibisticky pristup k celej veci.
A ako to zoberu ludia, ktori vycitaju prezidentovej firme preslap s 15k? A tiez v podstate o nic neslo.
Ved ho zozeru. S tym mal ratat, ked siel do politiky.
Alibisticky pristup? Ved novinarovi poskytol ako na tacke kontakty na zodpovednych ludi, co mal este spravit?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

v tom clanku je :
"A „obrovská” marža z tohto obchodu bola podľa mojich informácií do 10 percent."
cize, vedel o tom ci nevedel? je nejaky (moralny) rozdiel ci na tom zarobili 0.1, 1, 10 ci 100%?

Od vstupu do politiky som vedel, že svojich podielov vo firmách sa chcem postupne zbaviť. Medzi politikmi na Slovensku to vôbec nie je bežné, no nechcel som, aby ma hocikto podozrieval z konfliktu záujmov.
Monogram v tomto nie je výnimkou. Akcie však nie sú ako dočítané noviny, ktoré len tak odhodíte. Neviete sa ich vzdať, musíte ich niekomu predať, alebo ich na niekoho previesť.

doteraz ma tie akcie, kauza je z r. 2014, dnes je aky? ako dlho trva predat take akcie?
mozno by to ani nenapisal a neuvazoval by nad predajom, ak by sa to znova nevytiahlo.
ja sa do toho nejak nevyznam, a mozno ma poucis, ze take podiely sa nedaju predat do 5r.
pod clankom je info ze :
Autor článku v roku 2017 podal podnet na prešetrenie predmetného tendra na Protimonopolný úrad, pozn. red.
cize uz vtedy so stefunkom ten novinar musel komunikovat.a afaik, komunikovali.

ani si nepamatam, ze by dal uz vtedy ked sa o tom prvykrat dozvedel, nejake stanovisko a mohol sa tak aspon kryt.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
BOB!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 365
Dátum registrácie: Ut 02. Apr, 2013, 08:06
Bydlisko: Twin Peaks

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa BOB! »

Uf mr. Plavcan bola riadna postavicka. No ale to je cela SNS pocnuc slotakom, dalej generatorom, takisto hrneckom, polno mafiou matickou, konciac ukecanou lubinkou. Cela SNS je iba znacka firmy na dukaty presne ako KDH. Pardon zabudol som na 1,6mld f16 gajdyho. :D
/ Amiga 1200 / Nvidia Shield K1 / PlayStation 4 Slim / PC: Intel + Nvidia /
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2252
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

Neomarxisticko-fasisticky DennikN si uz vysvetlil? Nechce sa mi to cele citat od mojej otazky, ale mam pocit, ze este nebola zodpovedana :-)
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
BOB!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 365
Dátum registrácie: Ut 02. Apr, 2013, 08:06
Bydlisko: Twin Peaks

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa BOB! »

Ani mne. Mam dost existencnych starosti, alebo optimistickejsie povedane zivotnych radosti. Ale ako som spominal, zazil som eru KSS a sucastna situacia na Slovensku sa tomu zaci az hrozivo rovnat-podobat. Poviem to slovami z Cisarovho pekara... "Buď to všichni, nebo nikto a nebo jenom já". To skutocne nikam nevedie. Dobru noc-den som po x nocnych takze idem bybernovat. Vivat revolucia! :)
/ Amiga 1200 / Nvidia Shield K1 / PlayStation 4 Slim / PC: Intel + Nvidia /
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Pocuj BOB! - prides sem ako provokater (nie v zlom je to normalna pozicia v diskusii - je to niekto kto rozbieha diskusiu na pálčivé témy), nahadzes sem linky, ale absoltúne odmietaš diskutovať. Myslíš si, že všetko sa točí okolo teba, že ta stále niekto prenasleduje a chce ťa zakázať, potom tie maxisticko ziidobolesvicke neviem ako rečičky... (ak som to napisal zle sorry ja sa tomu nerozumiem :) ).

Tak chceš diskutovať alebo nie? Lebo zatial len provokujes k diskusii ale sam sa nezapajas. A akonahle sa ta niekto niečo spýta vždy to vezmeš osobne a otočíš na tie Neomarxisticko-fasisticke rečičky. Takto sa ale nikam v diskusii nedostaneš. Chceš teda diskutovať alebo len prezentovať pochybné weby? Mozno by pomohlo opustit bublinu a paranoju ze je tu vôbec niekto proti tebe a začať diskutovať, brať veci racionálne a neosobne. Sme na diskusnom fóre. Tak diskutujme. Ja mam z tvojho spravania pocit ze chces skutocne dosiahnut len jedno a to to, ze nakoniec dostanes daky postih za spam ABY si sa mohol naplno rozohnit a všetkých nas oznaćiť za Neomarxisticko-fasisticke svine ktore ti upieraju priestor. Lenze bacha toto je súkromné diskusné fórum nie verejné fórum. To je OBROVSKÝ rozdiel ktorému nechceš porozumieť.

Tak bacha na to pretože niektore z tých článkov sa daju skutočne považovať za extrémistické. A toto je na fóre zakázané či sa ti to páči alebo nie.
Dik
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

nerad by som aby sa to tu dostalo k nejakemu lincovaniu. mozno sa k tomu vyjadri este, nechajme ho vyspat sa po tych nocnych.
ja verim, ze vyuzije tu slobodu slova o ktoru sa tak boji a prinesie to vysvetlenie s financovanim dennika n napr.

zatial sa chytal len na veci, ktore mu asi zrejme vyhovovali.
tak to mozno aj tak ostane, dunno, a potom by teda asi platilo naozaj, len absolutnu ignoraciu.
len to je to co mne vadi, a nechat to tu zaspamovat pochybnymi nevysvetlenymi informaciami zo zdrojov ktorych majtelia su na hoaxovej vlne velmi znami a radi si na nej ulietavaju.
Len, aby sa tak potom Slovensko nezobudilo do jedneho rana, ze ma tiez vlastneho Baldu a dopadne to ovela tragickejsie.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
BOB!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 365
Dátum registrácie: Ut 02. Apr, 2013, 08:06
Bydlisko: Twin Peaks

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa BOB! »

Broslowski napísal: Ut 12. Feb, 2019, 14:14 Pocuj BOB! - prides sem ako provokater (nie v zlom je to normalna pozicia v diskusii - je to niekto kto rozbieha diskusiu na pálčivé témy), nahadzes sem linky, ale absoltúne odmietaš diskutovať. Myslíš si, že všetko sa točí okolo teba, že ta stále niekto prenasleduje a chce ťa zakázať, potom tie maxisticko ziidobolesvicke neviem ako rečičky... (ak som to napisal zle sorry ja sa tomu nerozumiem :) Tak bacha na to pretože niektore z tých článkov sa daju skutočne považovať za extrémistické. A toto je na fóre zakázané či sa ti to páči alebo nie.
Dik
Vdaka.
Tiez ma to uz unavuje. Som somar, co sa pokusil protirecit Vasmu "spravnemu" foru. Ok. Beriem na vedomie. Cim sa lisite od Stachuja a jeho DDWorld? BTW volim Stefana. Ahoj.
/ Amiga 1200 / Nvidia Shield K1 / PlayStation 4 Slim / PC: Intel + Nvidia /
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

opat to robis BOB - nikto na teba neutoci, nikto na teba konkretne nereaguje(len na tvoje posty a ich obsah), a opat sa sam nazves somarom a nase forum nazves "spravnym". Co chces absolútnu anarchiu? Pri registracii si suhlasil s pravidlami fóra. Alebo nie? Je to mandatory, musel si. Alebo nas tu len trolujes? Alebo o čo ti ide, teraz nerozumiem. Naco to robis? Komu tým pomôžeš? Netusim kto je Stachuja co je DDWorld ani pod sorry ...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

bob,
klasicke vyplakavacky.
protirecit? cim, ako? tym ze si to tu obcas zafloodoval linkami ku ktorym si nenapisal ani makke fň?

takze,
vadi ti rozkradanie, pochybne kontakty plitikov na oligarchov a mafianov a ides dat hlas niekomu, kto za tymto celym prehnitym, skorumpovanym systemom stoji, sam dava pochybne vysvetlenia o svojich financovaniach a kontaktoch s mafianmi?
am i joke to you?
premyslam nad tou korelaciou toho co ti vadi a toho co sa chystas podporit a nechapem tomu.
vies to nejak prosim ta vysvetlit?
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
BOB!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 365
Dátum registrácie: Ut 02. Apr, 2013, 08:06
Bydlisko: Twin Peaks

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa BOB! »

Ano som somar, ,ze som vobec prvy krat reagoval na toto vlakno. Uz to mam v packe a o toto vam islo, ci? Ano samozrejme som konspirator. Narusil som, alebo pokusil som sa narusit vasu "neo-liberalno-bolsevicku-spravnu bublinu". BTW stachuj a jeho DDWorld praktiky je dlhorocny pojem na CeskoSlovenskom ITfore. Prosim, neberte si od neho priklad. Majte sa! Vas nepohoddlnnny BOB!
/ Amiga 1200 / Nvidia Shield K1 / PlayStation 4 Slim / PC: Intel + Nvidia /

Návrat na "Debata o všetkom"