Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

co keby si dal nejaky konrektny link na doveryhodnu stranku?
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

tak ono video kde hovori nejaky dedo asi nesfalsujes ani nic. a veru tam povedal, ze v ustave sa pise ze nema streilat do vlastnych ludi
aj ze nikto nechce bojovat?
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Nechapem jedine...

V takom Rusku, by ste za prejavy nazorov ake tu poniektori mate, skoncili velmi dobre viete ako.

Su tu 2strany - USA+EU a Rusko. Ano, ani jedna strana nieje cista a bez bocnych umyslov, ale povedzte mi, kde nemozte slobodne vyjadrovat svoj nazor bez toho, aby ste sa stali nepriatelom statu alebo skoncili s gulkou v hlave? Nie nahodou v tom Vasom ospevovanom Rusku? Ja nechapem, ako moze niekto so SR obcianstvom ospevovat protistranu - otocim situaciu, v Rusku by Vas umlcali.

Neviem fakt, ci Vas za to niekto plati, ale ked si myslite, ze je tam tak perfektne, vzdajte sa SR obcianstva, odlette tam, a potom budem brat vsetky vase nazory, ked budete mat Ruske obcianstvo a budete tam par rokov zit. Ale uz teraz viem, ze nic ako: je tu zle, klamu tu ludi by ste nenapisali, lebo by ste sa nemuseli dozit dochodku. Ako mozte obhajovat taketo spolocnestvo, a taketo diktovanie co ma clovek hovorit a pisat, KED TU ROBITE PRESNY OPAK?
Ste Slovaci, a bohuzial, slovensko si stranu vybralo, je v NATO, je sucastou EU a je nepriatel Ruska, a vzdy bude, to sa uz nezmeni. A bohuzial, mate byt na strane USA a NATO, aj ked ako hovorim, ani jedna zo stran nehra fer. Ale nepochopim, ako mozte byt na straneniekoho, kto vrazdi ludi ktori vyslovia negativny nazor na politiku a smerovanie krajiny, alebo odstavia vysokopostavenych ludi z prace a vyzenu ich kvoli tomu z krajiny? Ako moze niekto obhajovat akykolvek krok takehoto zmyslania ??? :facepalm: :facepalm:

A jeden podplateny general, co ma pred dochodkom a zide sa mu kazda rubla zazraky neurobi. Ked ho este predtym zajali a dali mu taku moznost, tak chudak....

Ako mozte obhajovat zem, ktora posiela vojakov do Donetska, a ked zomru, neurobia im pohreb iba ich hodia k ostatnym, a pochovaju bezh mien? Kolko rodin sa vyjadrilo, ze im takto Putin doslova zabil deti???? Toto Vam pride normalne? Ja neviem, mne nie.

Vazte si, ze tu si mozete pisat a robit co chcete, ale jak vidim, Vam by sa pacilo Rusko, a styl: pises len toto, co je dovolene...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

ja nie som ani na strane ruska, ani na strane nato+usa+eu. rovnake spinavosti robia obe strany. rusi v rusku, nato+usa+eu presne to iste v afrike a arabskom svete
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Je to smutne ak niekto poda informaciu z nejakeho zdroja a zrazu niekto iny v tom vidi konspiraciu, nieco ako plateneho diskutera. Skor je to o tom, ze su ludia co nevedia zniest aj iny zdroj informacii. A pri konfrontacii s takym niecim sa casto spravaju nedostojne. Zacnu pouzivat slova ako nezer to a to. Bol uz niekto z vas na sude? Tam mate obzalobu a obhajobu no a sudca na zaklade predlozenych dokazov z oboch stran rozhoduje o spravodlivom rozsudku. Taky sud kde sa nezohladnuje vypoved oboch stran snad nie je ani sudom. A ja mam taky dojem, ze tuna poniektory nechcu ziaden sud ale rovno aby vyhrala obzaloba.

Ale ja sa nehnevam, ja som scitany clovek, pozeram vsetko aj stryka Sama aj Ivana. A to odporucam kazdemu. Lebo inac skoncite ako onen nestastnik, ktory vam bude nadavat do zrutov niecoho a pritom sam zerie iba jednostrannu stravu.

Nikomu nechcem nic vnucovat. Prave naopak. Nie je nutne niekomu tu nadavat, staci iba povedat svoj nazor, verim tomu alebo nie preto a preto. ;)
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

bol si v rusku? tam nemas moznost vyjadrit sa proti "svojmu statu". tu to robis, a nic sa nedeje. V rusku by to tak nebolo. Premyslas aj nad tym? Alebo ee?

V rusku by si toto nepisal, ak by sme to obratili, lebo by si nemohol. Fakt ich ides BRANIT?? Preco sa tam neodstahujes?

Jak som pisal, obe strany maju pre a proti.
ALe uvedom si ze zijes na Slovensku, ktore je v NATO, a vaz si tuto krajinu aspon preto, ze si mozes povedat co chces, a vyjadrit svoj nazor. Keby tu vladli rusi, silou by si vynucovali, aby si take dristy co tu davas ani nevypustil z ust. Toto chces branit?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

felipe25 napísal:bol si v rusku? tam nemas moznost vyjadrit sa proti "svojmu statu". tu to robis, a nic sa nedeje. V rusku by to tak nebolo. Premyslas aj nad tym? Alebo ee?

V rusku by si toto nepisal, ak by sme to obratili, lebo by si nemohol. Fakt ich ides BRANIT?? Preco sa tam neodstahujes?

Jak som pisal, obe strany maju pre a proti.
ALe uvedom si ze zijes na Slovensku, ktore je v NATO, a vaz si tuto krajinu aspon preto, ze si mozes povedat co chces, a vyjadrit svoj nazor. Keby tu vladli rusi, silou by si vynucovali, aby si take dristy co tu davas ani nevypustil z ust. Toto chces branit?
Ved ty sam sa chovas ako rus podla tvojich predstav. :-)
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

to bolo dobre :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Nie, ja ti len "priblizujem" situaciu, ktora tam vladne. Ale zjavne toto neriesis, nejak to nechavas plavat.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

felipe25 napísal:Nie, ja ti len "priblizujem" situaciu, ktora tam vladne. Ale zjavne toto neriesis, nejak to nechavas plavat.
Ja to mam riesit? Ked to beries tak osobne? Ved co s tebou mam riesit ked ma nabadas aby som sa odstahoval. Dristam, zeriem cosi ...

Tak si nejak predstavujes diskusiu?
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

toto perfektne vystihuje kvalitu roznych "zarucenych sprav" z facebooku, co v case ked pre vacsinu ludi je facebook primarnym zdrojom informacii mimoriadne nebezpecne https://dennikn.sk/blog/ako-to-je-s-pln ... u/?ref=top

co sa tyka toho ruskeho videa, akekolvek video z ruskej statnej televizie ma pre mna taku doveryhodnost ako akakolvek veta vyslovena putinom. rusko ma bohatu historiu falsovania skutocnosti respektive jej prikraslovania vo vlastny prospech, a niekolkokrat bolo z toho usvedcene. a to hovorime len o malickostiach, vobec nespominame politkovsku, litvinenka, magnitskeho a podobnych co vyrazne vystihuje ako sa rusko chova ku svojim kritikom. clovek ktory dokaze tieto fakty ignorovat musel prejst viacnasobnym vymyvanim mozku (co sam oznacuje za "scitanost"). Problem je ze ludia su k takemu vymyvaniu velmi nachylni, a po krestanstve, islame, komunizmu a fasizmu celime akemusi piatemu masovemu vymyvaniu mozgov v podobe roznych konspiracii.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

molnart: vymyvaju mozgy vsetci, nie len rusko. to co sa dostane na povrch je len take male pozlatko celej skutocnosti. dnes sa uz vsetci drzia hesla sto krat opakovana loz sa stane pravdou.
problem je ten ze vsetky informacie sa rychlo siria internetom a kedze je demokracia moze si na kadejakych blogoch vypisovat hoc kto hoc co, a v 99% si autori mylia pojmi s dojmami...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12227
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

vsetci zakryvaju pravdu, USA nie? ale nemusime chodit tak daleko, co take Slovensko, kolko sa tohu tu kryje? Obcas nieco vyplava nad hladinu, naposledy gorila.
nehat sa unasat nad informaciami jedneho zdoja je hlupost. Kazdy stat, kazda vlada si podplaca media a plati za informacie ktore maju ist von.
Situaciu na ukrajine nevyhrotilo Rusko, to zapad. Ukrajincom nabilukali presne to co nam, budete sa mat lepsie, budete dostavat dotacie atd.... ukrajina ale pre zapad nieje zaujava z dovodu charity a pomoci ukrajincom. Je to cisto geopoliticka zalezitost. Ukrajina je velmi strategicky bod v europe. Tak ako aj grecko.
To co sa tam deje je uz len dosledok toho vsetkeho. RUsi buchli po stole, pretoze ak by to nehali tak, prisli by o velmi strategickeho suseda, rovno pred ich hranicami by vyrastla protiraketova zakladna a zakladna nato. Ci sa nam to paci alebo nie, tak suvereny stat ako je Rusko, si nemoze dovolit ignorovat tekto veci. Obsadenie Krymu bolo popisane vyzsie, preco je tak dolezity
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Predstava o slobodnych mediach, ktore niekto plati mi pride dost usmevna. Slobodne media neexistuju. Novinar, ktoreho niekto plati nemoze byt predsa slobodny. Vzdy sa take nieco bude uberat urcitym smerom, podla toho kto vas plati. Ruska statna televizia nebude zamestnavat cloveka, ktory bude ospevovat zapad. A rovnako ani televizia FOX NEWS z USA nebude podporovat relaciu o dobrom putinovom Rusku. Viete to su take nekonecne reci o nereciach. Mozeme tu stravit cele mesiace a pocuvat rozpravky starej matere o tom, kto je aky zly. Ja sa nemienim zapajat do tejto nekonecnej natahovacky. Ja sledujem obe zdroje. Kto sleduje iba jeden to je jeho vec. To je potom aj vidiet. Takyto ludia hladaju zmysel iba v osobnych utokoch. Ja som iba predostrel nejake informacie, na nikoho som sa nenavazal. Ja verim tomu, ze treba kritizovat prevazujuci medialny opar. Media musia mat konkurenciu, minimalne v podobe obcanov, ktory predostru aj iny obraz skutocnosti. Mediam to iba prospeje. Len si predstavte ako by vyzerali nase media, ak by nenarazali na absolutne ziadny verejny odpor.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa AmOK »

Co na tom je neuveritelne, ze nejaky ukrajinsky general aj s dostojnikmi dezertoval? Nie je to prvy vojak ani posledy... Na Kryme dezertovalo cca 80% ukrajinskych jednotiek, vratane letectva aj vratane admirala Berezovskeho s celou Krymskou flotilou. A nebol to nejaky rusak, par dni predtym ho do tej funkcie dosadili sami pucisti! Pisem pucisti, lebo to, co v Kyjeve prebehlo bol ozbrojeny puc. Janukovic dobrovolne neodstupil, parlament nerozpustili a parlament Janukovica nedokazal odvolat. Nemali ani potrebny pocet hlasov, ani ustavne dovody. Fakticky az teraz prijali nejaky zakon, ktorym to davaju de jure do poriadku.. Dost skoro.. Porosenko bol potom doteraz co? President no.2? :D
Ale toto su nepodstatne veci. Menej chapavym aj tak nevysvetlim, ze na ukrajine nejde o obycajnych ludi, ale o peniaze a moc. Ta vojna, co tam je, je vojna oligarchov. Zapadnych a vychodnych. Jednych podporuju rusi, druhych americania. EU hra stvrte husle a fajci pri tom americanom, lebo na kazdu velku, europsku, politicku svinu NSA nieco ma.
EU islo o trh, lacnu pracovnu silu, USA hlavne o oslabenie ruska a mimoriadne vyhodnu strategicku polohu UA a Krymu (cierne more) pre pripad vojny s ruskom.
Toto je velmi jednoducho napisane, ono je to ovela, ovela zlozitejsie. Kazdy v tomto konflikte ma svoje zaujmy a mnohe zaujmy si protirecia.. Fakt nemam naladu tu rozoberat zlozenie obyvatelstva, kulturne vazby a pod.. Taky Kolomojsky sam priznal, ze pokial by boli dnes na vychode slobodne a regulerne volby, tak by sa vodcovia nezmenili.
Tie sracky z Kyjeva, EU a USA, ze UA je jednotna su pricinou toho, co sa tam deje dnes! Ukrajina nikdy nebola jednotna. Pozrite si vysledky predoslych volieb, zlozenie obyvatelstva, jazyk..
Ukrajina mala byt neutralna, mala byt mostom medzi vychodom a zapadom. Z toho by mala maximalny profit, ale od EU nedostala na vyber. Je to vina ruska?

A felipe najmudrejsi, co vsetkych posielas demokraticky do ruska.. Ty si bol v rusku? Zil si tam niekolko rokov? Ci si sa len niekde docital... NATO na nas sere, keby k niecomu doslo! Sme dobry akurat strategickou polohou a tam to konci.
felipe25 napísal:Nechapem jedine...
Ste Slovaci, a bohuzial, slovensko si stranu vybralo, je v NATO, je sucastou EU a je nepriatel Ruska, a vzdy bude, to sa uz nezmeni. A bohuzial, mate byt na strane USA a NATO...
Neviem ako ty, ale ja som v prvom rade clovek a nepriatelov aj priatelov si vyberam podla vlastneho usudku... Ty si ich ale kludne dalej vyberaj podla nejakeho rezisera..
A nie, nemam rusov rad. Nemam rad ani nemcov, anglanov ani cinanov, arabov a dalsich mnohych. Ale zo vsetkych mam najmenej rad asi intriganov, politikov a sproste, slepe ovce ktore ich volia.
LordKJ napísal:https://dennikn.sk/166387/brazilsky-cyk ... tremistov/

vystrielat tu bandu 'demonstrantov'
Myslim, ze by tam umrelo dost policajnych provokaterov. :D
Podla mojho nazoru odohrali ceski kolegovia pekne divadlo. V CZ to maju uz natrenovane.. Takto policajti nackov a vytrznikov nezatykaju: https://www.youtube.com/watch?v=_7TgIS_xQB4
Komu to divadlo prospelo? Slobode zhromazdovania urcite nie. Prijmu nejaky lepsi zakon a Kotlebovi spravili reklamu ako sa patri tiez.
Ta "saudskoarabska" napadnuta rodina, to je uz vyssi level, par normalnych saudov som uz videl.. Toto vyzera skor na turkov, alebo nieco podobne z azloveho domu.. http://www.aktuality.sk/clanok/278213/v ... -v-kociku/

A posledna pikoska na zaver. http://snn.sk/news/kiska-ako-prvy-prezi ... l-zastitu/

Návrat na "Debata o všetkom"