Fóra o autach kde sa vyznaju...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1168
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa Thief »

E36 su aj 10 rocne, ale najst nejaku s malo km je dost problem. Na druhu stranu som videl chodit do servisu aj chlapika co mal na tom nalietane 700 000km a to auto este stale bolo v dobrom stave. Samozrejme uz co to pomenene :D

Inac take saxo tazko povedat, citroeny nepoznam, ale pre studenta sa to tvari ok. Len zas, ci to predtym nemal niekto mlady, ktory s tym aj jazdil stylom "chcem to citit". Potom je kludne mozne, ze prevodovka, spojka ci motor klaknu velmi skoro.
Spotreba, toto su malokedy udaje co su smerodajne. Ja tiez mozem povedat, ze s mojim mam spotrebu 6 cez mesto, ale to je po okruhu :D A tiez mozem povedat, ze mam po meste 12, ale to je zas ked pochytam rad radom zacpy a semafory... Najlepsie ked sa opytas niekoho kto s tym jazdil.
Kedze mas rok casu, tak mas moznost sa popytat vela ludi :cool: Za ten rok sa aj tak ceny pomenia a mozno dostanes chut na nieco uplne ine. Ja ked som zacinal pokukovat po aute, pozeral som staru cromu, alebo 205gti a skoncil som uplne inde. Mas cas.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Zuzu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 233
Dátum registrácie: Št 08. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 5

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa Zuzu »

Ak chces nieco spolahlive a zive tak potom jedine ten civic. To saxo bude vytahane, a kvalitou sa to s hondou neda porovnat. Idealne by bolo 1,6 vvti. Su to stasne rakety, ale tazko sa zhanaju.
Athlon 5000+BE(3120mhz, 1,35V), Foxconn 590SLI, A-DATA 800+ 1040Mhz 2,1V, Radeon HD3870 512 mb, Corsair HX520W, HDD 74G Raptor,320G Seagate.
Nikrolino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa Nikrolino »

1,6vvti? to su neni corolly?
nie 1,5Vtec? ten sade chvalili co som ja cital...ten by som aj chcel...ale moc som ich teda nensiel..
a saxo 1,5D by nebolo dobre? som cital ze to je nezmar:D a oproti tomu vts by som usetril v meste 4l..papierovo..
myslim ze by to bolo lepsie jak to vts... mozem najazdit 2x tolko jak na vts.. tych 120ps by ma len lakalo kraviny robit...
Apple MacBook Retina | 5D2 | 35L | 85 | www.marekhambalek.com
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa kajfun »

ja by som toho citrona nebral, male, relativne hladne, tu rychlost nepotrebujes [aby si zabil desat ludi a vyfasovat 30 rokov natvrdo ti staci aj skoda felicia a osem sekund] a zase hento nie je nejake superstrasne pretekarske zihadlo, take parametre dosahuje kazda druha limuzina.

hlavne je to strasne male auto. Notebook dovnutra a je plno :)
Nikrolino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa Nikrolino »

sice som v tom nesedel ale hadam to neni take strasne (ked si sadnem..nedajboze sa preveziem:D tak budem mat jasno ci sa mi paci abo nie..)
myslim ze zatial nepotrebujem velke auto...
ty si rozobral to 120ps saxo...teraz rozober diesel... :)
http://moje.auto.cz/redswift/citroen-saxo-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
podla toho moje.auto.cz sa orientujem..
Apple MacBook Retina | 5D2 | 35L | 85 | www.marekhambalek.com
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa kajfun »

Citrony AXka a SAXA su hodne nespolahlive auta. Zober si TUV statistiky spolahlivosti a hladaj v nich AX respektive SAXO. Nenajdes. Preco asi? Nezmestili sa do tabulky.

jeziiis ja proste nemusim francuzov, no co ti mam povedat :) Renaulty su jasne, Laguna je jedna z najvacsich katastrof automobiloveho priemyslu vobec, tie dieslove motory... no... radsej nekomentujem. Aby na Espace rv2003, poctivych 151000km podla servisu bolo trikrat menene turboduchadlo, dvakrat vstrekovace, dvakrat intercooler, dvakrat prevodovka, a teraz pozor : DVAKRAT MOTOR CELY, kazda vymena po 15100 eur, tak to je na mna trochu silne kafe. A to cele na aute, ktore v zakladnej vybave nove stoji 1.8mil...

z francuzov asi jedine pezoty. Ale to tiez nie je uplne prikladne auto. Takze nam zostavaju skodovky ktore opravi kazdy a japonci ktorych opravovat netreba. Nevlastnim tusim ani jedine japonske auto... ba vlastne hej, mazda 626, rok vyroby 1996 alebo 1997 :) = ani neviem o tom ze ho mame vo firme.
Používateľov profilový obrázok
Zuzu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 233
Dátum registrácie: Št 08. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 5

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa Zuzu »

Tak ta Honda je VTI je to 1,6 a 118kW. Ale je ich naozaj strasne malo na predaj. Nad francuzmi nerozmyslaj. Z tychto malych aut, potom Civic, Colt , 323.
Athlon 5000+BE(3120mhz, 1,35V), Foxconn 590SLI, A-DATA 800+ 1040Mhz 2,1V, Radeon HD3870 512 mb, Corsair HX520W, HDD 74G Raptor,320G Seagate.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4575
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa killswitch »

ja by som len upresnil, ze tema tohto vlakna je trochu ina. drzte sa temy pls. tema ake mate auto tu uz je. no a na poradnu by som odporucil ine fora (o to vlastne v tejto teme ide, ze ano).
Používateľov profilový obrázok
---Diablo---
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 643
Dátum registrácie: So 23. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava (22)

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa ---Diablo--- »

Cau,skus pozret sem... ;)
http://www.auto.sk/diskusia/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nikrolino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa Nikrolino »

dikes nasiel som tam vela zaujimaveho :)

ale toto nechapem...
http://citroen-xsara.autobazar.eu/20-16 ... 39363.html" onclick="window.open(this.href);return false;
stoji tolko isto co slabsie,mensie saxo... ci spotreba je vyssia? lebo na sprintmonitor som pozeral ...a viac jak 10 nemal nikto..
:?
Apple MacBook Retina | 5D2 | 35L | 85 | www.marekhambalek.com
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa Timeshifter »

cez 210tisíc kilometrov? Nezdá sa ti, že je to trochu veľa?
Nikrolino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa Nikrolino »

co ja viem...nasa fabia(1,4Mpi) ma 260tis a bezproblemova
ale su tam aj dalsie...
http://citroen-xsara.autobazar.eu/20-16 ... 87958.html" onclick="window.open(this.href);return false;

alebo su take dobre ze nikto ich nepredava...iba ked su uz vraky..
Apple MacBook Retina | 5D2 | 35L | 85 | www.marekhambalek.com
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa jaffar »

Timeshifter napísal:cez 210tisíc kilometrov? Nezdá sa ti, že je to trochu veľa?
Omg, prečo by to bolo veľa? :rolleyes:
1. časy, keď 100 000km bolo auto pred smrťou skončili pri Škode 120
2. km sú len stav tachometra, nie reálne najazdené, s tým sa na slovensku musíš zmieriť (alebo kupovať inde). To, že nejaké auto má stav tachometra 120 000 neznamená, že má najazdené menej, než nejaké so stavom 200 000...
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa Timeshifter »

No, akože vydel som aj auto, čo malo najazdené 450 tisic km (starý toledo) a fungovalo, ale zas kamoši mali Renault Mégane, 8ročný a 180tisic km a uplne nasračky mal motor... A to na ňom nejazdili nejak drsne...
Používateľov profilový obrázok
Zuzu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 233
Dátum registrácie: Št 08. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 5

Re: Fóra o autach kde sa vyznaju...

Príspevok od používateľa Zuzu »

Ja by som ti odporucil toto http://nissan-almera.autobazar.eu/20-gti-id582610.html" onclick="window.open(this.href);return false; je to v super stave. Predava to kamarat, a km su tiez origo.
Athlon 5000+BE(3120mhz, 1,35V), Foxconn 590SLI, A-DATA 800+ 1040Mhz 2,1V, Radeon HD3870 512 mb, Corsair HX520W, HDD 74G Raptor,320G Seagate.

Návrat na "Debata o všetkom"