Poistenie balika zo zahranicia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Poistenie balika zo zahranicia

Príspevok od používateľa dendroid »

Ahojte,

Ma mi dojst balik zo zahranicia s pomerne vysokou hodnotou, zo Spanielska. Neviem, ako to je v dnesnej dobe s dorucovanim balikov, no viem, ze sa v minulosti obcas stracali.

Ako to riesit ? Poistit to na plnu sumu, pre istotu. Alebo ked to poistim na plnu sumu (1300 eur), bude ich to lakat nechat balik zmiznut ? :D

Neviem, ci to je prehnane uzkostne alebo nie, ale nerad by som prisiel ani o balik v jednom pripade, tazko sa to zhana. V druhom pripade zasa o peniaze, tieto peniaze sa tiez u nas stale tazko zhanaju :D Nejake realne skusenosti ?

Vdaka vopred
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poistenie balika zo zahranicia

Príspevok od používateľa stiv »

1. Neriešiť a počkať na balík.
2. Ísť pre to osobne.
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie balika zo zahranicia

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak nakoniec to pojde UPS, neviem, ako su na tom s miznutim balikov oni :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poistenie balika zo zahranicia

Príspevok od používateľa stiv »

Keď tak rozmýšľam tak okrem nejakých veci za korunu z ali (čo nakoniec tiež došli) mi nezmizlo nikdy nič, a že tých balíkov bolo.

Čo sa týka UPS tak majú v pohode tracking aj support.
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie balika zo zahranicia

Príspevok od používateľa dendroid »

Vdaka za odpoved. A poistoval si to, ci si na to kaslal ?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie balika zo zahranicia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uplne validna otazka. Moznosti su v zasade dve, bud si ten balik nechas poistit alebo nie. Nemusis riesit nejake sprisahania, slobodomurarov, židobolševikov a Sorošovych bratrancov - balikov v daleko vacsej hodnote maju chlapci kazdy den vlaky a vlaky, na tvoj tisiceurovy nie su odkazani.

Nemyslim to v zlom, neber to osobne, proste je to tak. Nasa firma posielala Xkrat servery za $$.$$$ horedole, poznam chlapcov co posielaju sestciferne hodnoty, ked som robil v HPcku tak semtam isiel aj milion kurierom. Jasne, to uz bolo ine, dodavka, privatna sluzba atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie balika zo zahranicia

Príspevok od používateľa dendroid »

Dava to logiku ale ... Ide aj o velkost balika, asi skor nechaju zmiznut mensi balik od sukromnej osoby, kde je jasne, ze tam je nieco cenne a skladne a predajne ako server od firmy. Ale v podstate mas pravdu. Nie je na to odpoved ...A zrejme to riesit nebudu ...Nebolo by to jednoduche a nestalo by to za to. Ale nejako sa sem tam tie baliky musia stracat ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie balika zo zahranicia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved prave o tom je poistenie. My to bereme tragicky z kazdej strany lebo sme zvyknuti rozmyslat kto nas ako oje-kabáti, ale civilizovany svet takto nefunguje. To je ta nasa podvedoma mentalita :) proste namiesto "upozornim na seba ked tam nalepim hodnotu" treba vidiet "posta mi zaplati hodnotu ked to doseru".

Ja viem ze je to tazko, tiez mam za sebou zopar free-space optics (laserov) vyhratych na ebayi... tiez trosku pochybnosti ze poslem peniaze na druhu stranu sveta, uvidim nejaky balik ? Vzdy som uvidel. Keby nie, o tom bolo to poistenie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Poistenie balika zo zahranicia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

No, ja ta nechcem strašiť, ale zmiznúť môže všetko :D UPSke padla 747ka v 2010 :( (Ale to bolo požiarom...)
Dobrá správa je, že sa to nestáva často.

Posielame DHL/FedEx desiatky balíkov mesačne, všetko drobné čo je treba rýchlo, prípadne všetko malé kade nejde náš kamión každý týždeň.
Balík nám už stratila každá služba... Ale stáva sa to tak raz za rok a to za ten rok s nimi pošleme tovar za milión.
V tvojom prípade, by som to normálne poistil, pokiaľ to nie je niečo osobné čoho stratu nevieš prežiť. Tá cena nebude nijak závratná.
Ja som skôr nikdy nechápal ako je možné stratiť paletu 120x80x60cm o hmotnosti 300kg. To mu predsa nemôže vypadnúť z vačku :D

Nám momentálne stratili DHL balík za skoro 9 tisíc. Nepoistený. Tam začína prúser, že CMR poistenie vychádza za kg.
A keď posielaš titánové obrobky, čo vážia menej ako kilo ale stoja cez 400 eur jeden, tak sa potom stane takáto blbosť, že mi proste vyplatia zlomok ceny balíka. Poisťovať nepoisťujeme, lebo keby to mám dať do ceny výrobku, tak to skoro nikto nebude chcieť platiť. Takže to treba zvážiť, nám to v tomto prípade nedoplo...

Nechápem prečo by hodnota balíka mala ovplyvniť to že to niekto bude pozerať / nechá to zmiznúť. Na 97%, keďže to ide v EU, to nikto otvárať a pozerať nebude. (keby že to ide z mimo EU tak chápem, tam to pozrú.)

Jediný problém čo som kedy mal, bolo keď som minulý rok, keďže nám vláda zavrela všetko vrátane hodinárstiev, chcel poslať hodinky na servis do CH, a to bolo jediné čo mi odmietli zobrať a poistiť. Inak všetko v pohode.

EDIT: Samozrejme to čo mi nechceli zobrať, som riadne povedal že sú to hodinky, a aj v akej cene, a preto to odmietli. Keby nepoviem, tak to zoberú, ale zase potom by mi neplatilo poistenie keby bol nejaký prúser...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie balika zo zahranicia

Príspevok od používateľa dendroid »

Inac len tak pre zaujimavost, ako to je s balikom z USA ? Prechadza colnou kontrolou vo viacerych krajinach EU alebo az v cielovej, teda na SVK ?

Návrat na "Debata o všetkom"