COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

Odar: plne nemocnice znamenaju, ze zomries aj na vykrvacanie z dovodu urazu. Tomuto musi stat zabranit, ci sa ti to paci alebo nie.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

btw: zomiera sa len na covid! vykrvácanie nie je smrteľné v tomto štáte
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Odar, presne to ma do toho, ze ak si zlomim nohu nahodou rad by som dostal osetrenie, nehovoriac o mojej manzelke, detoch, rodine.

Koli dezolatom budu mne upierane zakladne prava? nie dakujem.

Fajn, otvorme vsetko, kaslime na nezaockovanich, ale doslova. nech sa liecia doma, ak sa nezaockovali dobrovolne, nech nezasieraju system svojou nezodopovednostou.
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Predstava fajn ale nezijeme v Nigerii... a ak by sme to takto spravili, neboli by sme o nic lepsi ako ti spomenuti dezolati... kludne, ak sa uz chceme hrat na motivacne vyhody, tak nech su tak nastavene, aby neohrozovali zdravie a zivoty ale aby ohrozovali ich primitivny sposob zivota.. a hlavne aby nam dezolati nediktovali co a ako a aki su oni dotknuti, pritom tu ta mensina robi najvacsi bordel a halo...
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5551
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Odar »

Jednoduska - - > Ja tomu všetkému rozumiem. Ale čo teda?
Očkovanie je dobrovoľné. Bodka. Sú ľudia, ktorí si zvolili jednu cestu, iní druhú. Bez ohľadu na to, čo sa komu páči. Má teraz niekto niekoho do niečoho nútiť, alebo opačne odhovárať?

Tak napíš teda tvoju predstavu, ako by to malo byť. IMO je to aktuálne neriešiteľné. Ja teda nemám chuť absolvovať ďalší maratón lockdownov len kvôli tomu, že potrebujeme chrániť skupinu ľudí, ktorí majú super imunitu a žijú zdravo. Zaujíma ich, že tebe budú blokovať lôžko v nemocnici, ak by si ho potreboval? Nie. Tak prečo mňa má zaujímať, že ich imuta to nedá. Každý si môže vybrať. Informácií je dostatok. Dokonca máme výhodu, že vieme aj predpokladať vývoj podľa iných krajín. Že tomu niekto neverí? A ja mám byť obmedzovaný kvôli nemu? Z akého dôvodu? Ako sorry, ale jednoducho takto to je. To majú zas malí podnikatelia krachovať a ľudia prichádzať o prácu? Dokedy?
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

Asi tak to bude ako pises Odar, kvoli casti ludi, ktori veria v hluposti, v zdravu stravu, v super imunitu je dost mozne ze si prejdeme znova istymi obmedzeniami. Odtrhnut ale tejto skupine zdravotnu starostlivost nejde. Nie tomto state, nie v tomto storoci. To potom by sa tu mohli risit cigarety, alkohol, dobrovolna obezita atd

a vymahat to "nasilne" nemusi dopadnut dobre. Stacilo mi extrmisticky protest naposledy v BA, ktory uz nemal daleko od nasilnosti a cudujem sa, ze policia nezakrocila raznejsie.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

asi by som to s tou obsadenostou nemocnic neprehanal
1. cast rizikovych uz zomrela
2. nadpolovicna cast populacie sa uz premorila
3. ockovanie v rizikovych skupinach je vzdy nad 50 % (aspon tak nejak som to videl)
4. nikdy na Slovensku nenastala taka situacia, ze by sa nemocnica kompletne zrutila pod tarchou novych pripadov, bolo sice par presuvani, ale nic vo vacsom rozsahu
5. tak nejak tiez dufam, ze lekarska starostlivost bude poskytovana uz i u obvodnych lekarov (co sa pocas poslednej zimy dialo len velmi obmedzene), takze do nemocnice nebudu dovazani ludia tesne pred smrtou, co zase znizi tlak na hospitalizacie

IFR covidu je 0,3 %, takze na Slovensku to vychadza na nejakych 16200 umrti, 12500 uz to ma za sebou, cast zo zbytku uz je zaockovana, po dalsej vlne ocakavam maximalne 2000 dodatocnych umrti na covid

suma sumarum, obmedzenie zdravotnej starostlivosti bude nastavat len vo velmi specifickych pripadoch
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Nemocnice plné neboli, problém bol personál. Mali len toľko pacientov, koľko personál dokázal obehať. Výpadky personálu boli všade.
A to mám od človeka čo tých covidakov prevážal hore dole medzi nemocnicami podľa situácie. Trošku sa to upokojilo po tom ako zriadili čisto nemocnice pre covid
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Mama spadla pocas prvej vlny, potrebovala ist na pohotovost. Ked volala sanitku povedali jej ze cakacka 45 minut, tak som po nu siel ja autom.

Ano, nie len anti vax dezolati za to mozu, rozkradnute zdravotnictvo nesposobil covid, aj bez neho trva sanitka nie 5, ale 15 minut.

To je jeden z prikladov preco ma to hneva, tak ako v teme o autach kde si jedinci myslia ze mozu vsetko, ved oni PRIAMO nikoho neobmedzuju, taktiez aj antivaxer PRIAMO neobmedzuje.

Ale co uz , ako pisete, musime ich respektovat a potom aj osetrovat... hold socialny systsem, sam som za nwho rad v urcitych pripadoch :)
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Pietro sk »

HellAngel napísal: Ut 03. Aug, 2021, 09:26 A co take zazracne tvrdi Pekova? Stale stavia na tom, ze je to umelo vytvoreny virus, ze nema organicke zaklady. V poriadku, mozno sa az casom ukaze, ako tento virus vznikol a kde je jeho povod. Sars virusy nie su ziadna novinka vo svete, preto teoria ze je to nejaka "vylepsena" modifikacia sars je teoreticky mozna.
Ona ale nepopiera samotnu existenciu virusu. A tu s jej nazorom koncim. Dalej sa u len prizivuje na teme Covid a zivi vseliake teorie, ktore su prakticky nedokazatelne. Ma rozum a skolu na to, aby si vedela pospajat par studii, srpavit z toho nejaku teoriu a pekne o nej rozpravat. Pre cast ludi to staci, nakolko zistenie si alebo overenie toho co rozprava nehrozi. Keby sa o to zacali zaujimat, velmi rychlo by zistili, ze tu vari polievku z cistej vody a to co rozrava su len jej myslienky a dohady.

je vtipne ako jeden tabor, co veri nadnarodnym instituciam a novinarskym clankom (zbohom nezavisla zurnalistika), vysmieva tabor druhy ktory doveruje inym zdrojom informacii.
najsmiesnejsie az absurdne je, ako si kazdy mysli ze prave jeho zdroje informacii su tie prave.
nikto z nich nema nepriestrelne informacie, len ulomky z mozaiky.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa faugusztin »

Takze par exotov, co tvrdi nieco ine ako cela lekarska komunikta je "iny zdroj informacii" a nie "fake news". OK.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ono ked ma clovek nad 70iq tak vacsinou vie celkom dobre zhodnotit co je moze byt pravda, a co je hoax...

nie kazdy ale ma to stastie, a potom si taky jedinec mysli ze oxid grafenu z hlavnych sprav je realny a podobne voloviny
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

@faugusztin asi tak nejako, pride mi miestami, ze nasa krajina ma v poslednej dome asi najviac odbornikov na Covid na planete 😂
NB: Asus ROG Zephyrus G14
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

SKiLEX: mas prehnanu mienku o ludoch. Vacsina ludi uz asi pocula, co je to grafen (tenka mononuklearna vrstva uhlika, etc.). Ale skombinuj tuto informaciu s pojmom oxid grafenu (99.99% ludi ani netusi, co to je) s vakcinami (a ono to fakt existuje, vid https://www.sciencedirect.com/science/a ... 6120303305 ), staci ti k tomu doplnit uz len vymysel alebo hypotezu, ze to je jedovate (seria pravd a do toho nieco nepravdive alebo neurcite) a viral je na svete. Presne podla schemy "question everything, trust nobody". Tato schema tu funguje uz minimalne 10 rokov a toto je jej vysledok, tak 30% dospelej populacie je kvalitne podchytenej a jednoducho neveria autoritam.
Offtopic, zaujimave, ako v tom momente nikoho netrapilo, ze grafen je tu s nami ca. 20 rokov, cely cas je ospevovany ako zazracny material, ale doteraz nevidime jeho prakticke aplikacie (IMHO, ani tak skoro neuvidime, ale to je nadlho), ale zrazu rovno oxid grafenu vo vakcine.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No ono ked zabrdnes do nahodnej populacie, tak väčšina ani netusi ze nejaky grafen existuje... Kludne by tam mohlo byt nahodne odborne znejuce slovo


Co ma skôr zarazalo je ze sa s tým clovek stretava aj tu na technicky zameranom fore...

Napr. Pietro mi nepride nejak extra hlupy, vyjadrovat sa vie atd. atd... a potom vypusti taku vec ze pozeras ci trolluje alebo proste wtf

Mozno nedostatok vseobecneho rozhladu? Sociálna bublina kde si ulietavaju na takychto teoriach a navzajom sa utvrdzuju? Nizky prijem, frustracia a nasledny dojem ze vsetci okolo kradnu a jemu chcu zle? Netusim.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Debata o všetkom"