COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ze vas este bavi hrat sach s holubom...
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Galo Erik »

16cmfan napísal: So 24. Júl, 2021, 15:36 Dividend, Pfizer, 7 sep ? vysvetli mi to prosimta. A skus normalnejsie

napisal si v akom biednom stave je zdravotnictvo... preto by si mal byt motivovany mu ulavit a dat sa ockovat, nie vyhovarat.
Obavam sa, ze zaockovanim by som mu len pritazil. Ja sem s pokojnym svedomim napisem, ak tu koronu dostanem, zdokumentujem priebeh a dam vediet, co som robil, a ako som skoncil, nemam co tajit. Pevne verim, ze ziadne lozko, ani cakaren neobsadim a ak ano, budem sa kajat, nemam s tym problem. Pockajme si, cas ukaze.
Pfizer plati stvtrocne dividendy, ak sa ockuje Pfizerom, Pfizer ma zisk, a ja ako akcionar tiez.. (resp okolo 70% z ich zisku)

@faugusztin » Ktora nemocnica ma kapacitu obsadenia nad 90% ?
Co poznam par nemocnic, lekarov a pacientov (pisal som, ze mam v rodine lekara, ale bol som vysmiaty), tak neviem o tom, ze by nemocnice praskali, neviem odkial mas taku info..
A vies preco lekari neordinovali? Lebo pozeraju TV Markiza a TV JOJ a uverili hysterii.
To, ze nemocnice boli su a aj budu plne znamena len jedno - ludia kasli na svoje zdravie, nevenuju sa prevencii (auta daju do servisu, telo nie), a potom bedakaju, ze im je zle. Potom nie je kapacita na NEHODY = skutocne prioritne a dolezite stavy. Resp je na nich kapacita, lebo sa uprednostnuju. A ludai potom nadavaju v cakarni, ze preco ma niekto predbehol. No preco asi, lebo mu ide o zivot.
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Galo Erik : ja som v nermocnici aj robil. Aj ked to je 20 rokov dozadu, ale robil a bolo plno aj vtedy....
A pod plno myslím plno, žiadne také že kapacita na 50%, smelo ti poviem že na 80%. Ano neboli to vtedy všetko vážne prípady, ale teraz takých posielali rovno domov, pretože v tej nemocnici by im hrozilo skôr to že by sa tam mohli nakaziť
Pár rokov chodím do Bikeparku na brigádu a osobne poznám asi 10tku zdravotníkov čo tam chodia do služby a jeden z nich bol v tom tíme čo chodili zberať ťažké prípady sanitkou, tak isto prevážali pacientov medzi nemocnicami ked sa zriadili covidové a veru keby ti porozprával čo všetko videl a zažil tak by ti do smiechu nebolo...

U nás vo firme bolo niekolko prípadov s covidom a jeden maródoval od februára a nastúpil až teraz od 1.7 a je total slabý, nevládze, unaví sa rýchlo...
ALE JE RÁD ŽE ŽIJE!!!!!!!!! V nemocnici strávil vyše 2 týždnov
Môj bývalý vedúci tiež trochu spochybnoval covid ked začala druhá vlna a tiež je dnes rád že žije a ten sa z toho vylízal tak za 6 týždnov, tiež bol na plúcnej ventilácii zhruba týžden
Tu v dedine vedúca pošty, najmúdrejšia ohladne covidu, všetko je vymyslené, testovanie je zbytočné, bla bla bla...
Muž dostal piatok príznaky, test mu potvrdil covid, v nedelu ho brala sanitka a v pondelok ho odviezol pohrebák, vek 51 rokov...
Odvtedy už vedúca pošty nemudruje...
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Galo Erik »

@Ivko Vymenoval si 3 pripady, dobre, beriem, su vazne. Ale kolko pripadov je, ked niekto ten covid mal, a ani o tom nevedel, alebo jednoducho mal prakticky 0 priznakov? Venujeme prilis vela pozornosti tym, ktorym sa nezadarilo. Je to ako podnikanie - kazdy vidi len Bezosa, Muska, ale nikto nevidi milion ktori skrachovali v pokuse o taky uspech. Vidime pripady korony, ktore boli zle, nepochybujem ze take su, ved aj ja taky mozem byt. Ale nevidim pripady, ked ta korona neznamenala nic. Vidime instagram a facebook uspechy, ale nevidime nic za tym. A teraz sa pytam - dalsich 2000 rokov budeme zit v strachu pred koronou ? Ako to, ze sme ako ludia prezili do 2020 bez toho strachu ?
Kiezby sa takto chovali ludia aj na ceste - kto z vas dodrziava MPR v obci ? Mimo obce ?
Kto z vas pije? Ved alkohol rozvracia rodiny, alkohol zabija, je to droga. (prave som dopil poharik vina)
Zaujima niekoho, kolko penazi ECB vytlacila od korony? Obrazok sa netyka ECB, ale rozosmial ma. zdroj twitter

PS: Ak by ta korona bola naozaj taka zla, ako tvrdia vedci - preco sa potom miliardari hybu a neskryvaju sa v izolacii? Pretoze ak by som ja veril (nie som miliardar), ze virus ma moze ohrozit, tak nepojdem von ani keby mam vakcinu v sebe. Preto mam nazor aky mam, moj nazor je, ze riziko korony je nizsie ako riziko vakciny ktore su dnes na trhu dostupne (to sa moze zmenit). Ved preto je tento svet taky fantasticky, kazdy ma iny nazor - pestrofarebny. Napr LGBTI..
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ja poznam zo 10 pripadov co nemali lahky priebeh, dokonca 2 ktori skoncili v ciernej sanitke. Mali spociatku lahky priebeh a bum behm troch dni koniec. Niekolko chyznych zaciatkom druhej vlny mali Covid, doteraz naju problem vybehnut o jedno poschodie, alebo pripravit izbu pre hosti. Covid nie je vymysel a je jedno ci je zo skumavky, alebo nie.

BTW o ktorich miliardaroch hovoris? Ja zopar "bohatsich"udi poznam a zalezeny teda boli.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Galo Erik - načo budem riešiť tých čo mali lahký priebeh, alebo v podstate bezpríznakový, ked na kolaps nemocníc ti stačí pár stoviek ludí...
Už tomu chápeš?
Už chápeš čo sa udeje ked je v nemocniciach 1500 ťažkých prípadov? A čo to je 1500 ludí? Ved to je počet obyvatelov bežnej obce na SK

Mestá majú 30000, 50000 obyvatelov a teraz mi povedz či vieš predpovedať, kolko z nich bude mať ťažký priebeh (alebo to definujme na priebeh s hospitalizáciou), ked sa to nekontrolovatelne rozvláči
A to sa bavíme o jednom meste

Nemocnice nie sú nafukovacie, takže preto sa robia opatrenia aké robia.
Alebo ked si myslíš že by si to vedel urobiť lepšie, chod - postav sa pred celé slovensko a zober všetko do vlastných rúk a nes aj zodpovednosť za svoje rozhodnutia, lebo ty by si určite vedel ako zabrániť šíreniu covidu + zaplneniu nemocníc aj bez testovania či očkovania
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Boze uz ho nekrmte...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ja som zvedavy ako dlho to tu vydrzi :D Ivko dokaze opakovat svoje donekonecna, a erik tiez :D

imho to budu aj take dobre 2-3tyzdne spamu, mozno aj dlhsie
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

Aspn sa tu popisalo par novych faktov a celkom peknych par zhrnuti
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Galo Erik »

HellAngel napísal: So 24. Júl, 2021, 21:45
BTW o ktorich miliardaroch hovoris? Ja zopar "bohatsich" ludi poznam a zalezeny teda boli.
boli? a este su? alebo len boli ? dokedy boli ?
Lebo zalezeny som bol aj ja, ale len pocas prvej vlny.

PS: tak sem dam svoj tip, "skor ako pripde papez, tretia vlna nepride" alebo "paper prinesie tretiu vlnu" a som zvedavy, ci moj tip "vyjde"
Ved R0 delty je brutalne vysoke, tak uz tu mala byt, nie je mozne, ze tu nie je. Vedeli ste, ze hranice su pre zahranicne SPZ otvorene? Tie nekontroluju tak ako SK znacky ;) Takze AKE OPATRENIA tu su ? delta = zahranicie a zahranicne SPZ = pustaju bez kontrol, akejkolvek(!). Vedeli ste? Alebo to v TV nepisali?

@Ivko
uz som sem pisal, posilnit imunitu. to je cele. Ak vies, ze pride velka voda, co urobis? Kupis si nafukovacie koleso, alebo zacnes trenovat plavat? Predpokladam, ze oboje, ale ak ti praskne koleso, stale mas sancu prezit, pretoze si sa naucil plavat.
Pozri, co urobila vlada pre nemocnice za ten 1 rok od konca 1. vlny? uz je to viac ako 1 rok. Ak by som skutocne veril, ze pride masaker 2. a 3. vlna (druha prisla, ale pisem v case konca prvej vlny, tj leto 2020), tak by som masivne zainvestoval do 1. imunity a 2. nemocnice (plavanie a koleso).
Co z toho vlada urobila?
OK, kupila testy, ktore koncentrovali ludi na 1 mieste v rovnakom case (nebolo dodrzane nariadenie 1clovek na 15-20m2, dokazov bolo kopec, ludia sa tam bali chodit, ale boli vydierani), a co este urobila?
PS2: uvedomujem si, ze stav nemoncic nie je chyba tejto vlady, totiz 12 rokov tu vladol niekto iny, ale ako opozicia mohli tlacit na prevenciu a ako koalicia Boris mohol postavit nejednu nemocnicu, betonarky fungovali v benzom rezime.

Este je tu moznost zatvorit kazdeho doma, dat tam iVojaka, alebo eVojaka, alebo ineho robota, (eZamok napriklad, aj na okna, to by bol kseft) a korona by zmizla. Len by ma zaujimalo, co by sme robili, keby potom pride bratranec korony, ktory ma inkubacnu dobu 3 mesiace.
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mam na teba par otazok

1. Co by vlada mala z toho ze zamerne vytvara pandémiu?
2. Ako ti posilnovanie imunity pomoze ked vpodstate najvacsi problem pri covide je prilis prudka imunitna reakcia?

O tom ze jediny zmysel testovania bolo tunelovanie statu a igor by za to mal ist sediet ku kocnerovi sa nehadam
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Ne 25. Júl, 2021, 09:00, upravené celkom 1 krát.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Prave som sa na FB zapojil do debaty o ockovani, velka chyba :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

A to ze tu aktualne delta nie je nejak rozsirena - nie tak davno sme mali najviac umrti/tyzden z celeho sveta

Nemozme byt nonstop najlepsi :D
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Galo Erik »

SKiLEX napísal: Ne 25. Júl, 2021, 08:59 Mam na teba par otazok

1. Co by vlada mala z toho ze zamerne vytvara pandémiu?
ZISK (pripadne moc)(globalne, kedze sa nejedna len o nasu vladu)
2. Ako ti posilnovanie imunity pomoze ked vpodstate najvacsi problem pri covide je prilis prudka imunitna reakcia?
tak ju oslab.. ak si myslis ze posilnenie vadi.

O tom ze jediny zmysel testovania bolo tunelovanie statu a igor by za to mal ist sediet ku kocnerovi sa nehadam
@all
Inak, logicka uvaha, ak vieme (vedecky podlozene), ze aj ockovany clovek moze dostat koronu a aj ju prenasa, pripustme ze v tomto priklade bude 100% ludi ockovanych. Kto veri, ze testy pre ockovanych nebudu? Testy tu tym padom budu musiet byt uz NAVZDY.
To iste elektroauta - maju vynimku lebo ich je dost malo na to, aby sa tie volne miesta v centre nasli, ale ak bude 100% eAut, kam sa pomestia? Jedine ze by osekali ich pocet na 2%
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Zisk? Akym sposobom na tom vlada ziska?


S imunitou to bola otazka na teba, tak ju neotacaj, ja som zaockovany... Mna sa uz tento problem netyka



A vobec, ked tak na to pozeram tak vpodstate cele tvoje príspevky by sa dali zhrnut takto: https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Logick%C3%BD_klam
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Debata o všetkom"