COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

človek čo nie je padnutý na makovicu jednoducho necestuje do cudziny pokial nemusí.
Oželie úplne s prehladom dovolenku v zahraničí, lebo ono to neutečie a jedno či očkovaný / neočkovaný

Lebo to je lahké si urobiť tu doma test pred odletom, však som OK, prídem na dovolenku a tam po 5 dnoch mám príznaky a teraz ako čo?
V lepšom prípade ma pošlú ma niekam do karantény v horšom skončím v nemocnici a lietadlo ktorým som mal ísť domov ide do p<>e a potom čo?

Ale nie, slovák bude, protestovať, nadávať na vládu, hodnotiť kompetentnosť poslancov, kritizovať protipandemické opatrenia, doma či vo svete, len zabúdajú sa pozrieť sami na seba či sú kompetentný, alebo skôr kompletný ked idú na dovolenku v tejto dobe letecky niekam do prdele.

Idem iba tam odkial sa nemám problém dostať domov, keby dačo
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

no nalr kamo.ked sa kupi dofca a clovek si da test pred odletom a ak bude pozitov, tak vela ck mu neda ani na storno. cize bud zaplat 72h last minute alebo ruska ruleta:D . ja od spboty sa cudne citim a dnes mega soplim cosi. asi tou studenou vodou tu v tom zasikanom chirvatsku. ale domov jak pridem tak si dam test a nevidim v tom problem. hadam bude zadara do utorka. inac do rakuska sa treba dakde regnut ked tam chcem z chorvatska na 1 nnoc trosku sa tam poprdkat v grazi? maniak donesiem ti daco? pojdem asi cez vieden ut a potom smer trencin a nitra.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Galo Erik napísal: Pi 23. Júl, 2021, 20:02 Takze, vdaka komu bude ta tretia vlna ?
Vdaka ludom co budu kapat v nemocniciach aj s ich rodinami a ja sa nebudem moct dostat kvoli tomu k lekarovi, ostrihat ba ani do obchodu.
Ivko napísal: Pi 23. Júl, 2021, 20:42 Oželie úplne s prehladom dovolenku v zahraničí, lebo ono to neutečie a jedno či očkovaný / neočkovaný
To iste sa pisalo pred rokom a moze pisat aj o rok. Ono je to pekna barlicka ked na dovolenku nemas, ale nemusis ju nutit inym.
Ivko napísal: Pi 23. Júl, 2021, 20:42Idem iba tam odkial sa nemám problém dostať domov, keby dačo
Takze chorvatsko je v pohode, to schvalujem.
.
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Galo Erik »

stiv napísal: Pi 23. Júl, 2021, 21:22 Vdaka ludom co budu kapat v nemocniciach aj s ich rodinami a ja sa nebudem moct dostat kvoli tomu k lekarovi, ostrihat ba ani do obchodu.

Preco by mali kapat? Delta je udajne najlahsia forma, co tu zatial bola, alebo nie?
Neviem o pripade, tazkeho kovidu, to som tu uz pisal.. A to mam vzorku svojho okolia cez 100 ludi.. Nepoznam OSOBNE nikoho, cez internet moze pisat kde kto co chce..
Viem ale o pripade, ked niekto dlhodobo pil alkohol, az si odpalil takmer cele telo, dostal zachvat, isiel do nemocnice ako negativ a zomrel tam ako pozitiv. A pytam sa, je obet korony alebo nie je ?
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

pocuj eri.kukni tuna
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... e-40367052

stiv dojdi brati.v meduline som do pondelka. nebavi ma samemu pit na nafukovacke.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

dovolenkari su len istym percentom pripadnych roznasacov. Ludia nechodia do zahranicia len na dovolenku. Ak momentalne najdu cloveka co isiel lietadlom alebo autobusom na dovolenku, je to problem. Ak by bola vysoka preockovanost, tak by problem nebol. Jednak ockovany podstatne slabsie prenasa virus a ak by sa pohyboval medzi ockovanymi ludmi, tak je mala sanca, ze dotycny obsadia nemocnicne lozko. Takto je to ruska ruleta. Ja by som ludom, co sa pohybuju cez hranice dal ockovanie ako povinost. Specialnu vinimku by tvorili ludia, ktori sa zo zdravotnych alebo velmi vaznych dovodom nemozu ockovat, pripadne cez hranice byvaju ( napriklad Rajka). Cezhranicnych byvajucich by som ale obmedzil na pohyb maximalne na danu oblast\mesto kde zije.

Galo, budto si troll a narocky ignorujes fakty a dal si si za ulohu ludi vytacat hlupostou, alebo si jednoduchsi jedinec, ktory aj napriek faktom, ktore tu boli pisane tomu nechape a si presvedceny o svojej pravde. A to ze ockovanie ma vyznam uz ani netreba rozoberat. Cisla hovoria jasne. Hlavne tie z nemocnic, kde nezaockovanych pribuda a bude pribudat. A ako sa vie ze pocas septembra udrie zrejme tretia vlna? No na zaklade cisel a skusenosti z minulosti. Lenze je tu ista skupina ludi ktori si nechcu pripustit ze ten vedec/odbornik vie o tomto o cosi viacej ako on. Jednoduchsie je verit konspiracnej teori o lobby farma firiem a ist hulakat pred domy/byty ludom, ktorí makaju na tom, aby sa zilo normalnejsie.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

mneka.os vcera poslal soravu ze som ocipkvsny a vysielam cosi bez bluetoot. no odpadol som z neho. ale taki tu budu furt. ludska hlupost je nekonecna no.tiez som cakal s dofcou do 2.davky astry
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

:D boha stefan,ty ides ine bomby v tom chorvatsku. Ale mas pravdu, stale su ludia co veria ze cipovanim nas znackuju a ovladaju a cez BT sa da zistit ci mas, alebo nemas cip 🤣🤣🤣
NB: Asus ROG Zephyrus G14
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

Stefan: mozes si pre istotu vyplnit pre-travel clearance pred vstupom do Rakuska: https://entry.ptc.gv.at/en.html
Myslim, ze povinnost to neni, hlavne ak si zaockovany. Ale tam si to precitaj.

Erik: Delta je najslabsia tak mozno v UK a podobne preockovanych krajinach. Inak si len zle vykladas data.
Tento paper treba brat este zatial trosku s rezervou, je to pre-print, ale je to pekna statistika o delte: https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 21260050v2
TLDR (nonVOC - povodny Wuhansky virus, VOC = variant of concern (zname varianty ako alpha, beta, delta ...)
Results Compared to non-VOC SARS-CoV-2 strains, the adjusted elevation in risk associated with N501Y-positive variants was 59% (49-69%) for hospitalization; 105% (82-134%) for ICU admission; and 61% (40-87%) for death. Increases with Delta variant were more pronounced: 120% (93-153%) for hospitalization; 287% (198-399%) for ICU admission; and 137% (50-230%) for death.
Ked sa delta zacne od jesene nappno prehanat krajinou, tak slabo zaockovane okresy lahnu v priebehu par tyzdnov.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Mani »

Galo Erik napísal: Pi 23. Júl, 2021, 20:02 No a tu tkvie cely ten problem, PRECO mame zle vetrany interier?
Aha, ja viem, lebo riesenie je dostat davku vakciny, to VYRIESI problem kontaminovaneho vzduchu v interieri.
Ty si to pisal ozraty, ci co to tu davas do suvislosti? :D Preco mame zle vetrany interier? Zeby preto, ze doteraz prakticky uplne stacilo raz za cas prevetrat a nemuseli sme tu riesit situaciu, ze tu mame agresivne sa siriaci patogen vzduchom?

Zamyslal si sa, ze na to aby si v interieri efektivne potlacil rychlo sa siriaci strain ako Delta, nemusi stacit ze raz za pol hodinu prevetras miestnost? Na to potrebujes pokrocilu vzduchotechniku, neustalu filtraciu vzduchu ... a ani to dokonca nemusi stacit, aby sa zaruskovani ludia v jednej miestnosti nenakazili. Mozno je problem v tom, ze prakticky do dnes sme ako spolocnost toto nemuseli riesit, asi PRETO mame zle vetrany interier, respektive nedostatocne na to aby sme vedeli spravit z interierov uplne bezpecne prostredie.

Galo Erik napísal: Pi 23. Júl, 2021, 20:02 Ako vies, ze nepusti do kancelarie ockovaneho? Skusal si?
Neviem ci si mal hlavu v piesku, ale tento typecek sa zviditelnil prave tym ze zacal robit divadlo okolo toho, ze zaockovanych nepusta.
Galo Erik napísal: Pi 23. Júl, 2021, 20:02 Takze, aby som to pochopil, po mne je ziadane, aby som veril vedcom, ale Ty neveris pravnickovi?
Nic si nepochopil, ako furt. Od teba je ziadane, aby si veril expertom v danej oblasti - v tomto pripade su to imunologovia, klinicki infektologovia, epidemiologovia, pripadne este datovi analytici ktori modeluju/analyzuju dianie suvisiace s pandemiou.

Odkedy su harabin-like pravnici odbornici na sirenie infekcnych chorob? :?
Galo Erik napísal: Pi 23. Júl, 2021, 20:02 Preco by mali kapat? Delta je udajne najlahsia forma, co tu zatial bola, alebo nie?
Zas len dokazujes, ako velmi si dezinformovany. Nie, nie je. Ako pisal @maniak, lahka je len v krajinach ktore maju rizikove skupiny preockovane.

Obrázok
Galo Erik napísal: Pi 23. Júl, 2021, 20:02 Neviem o pripade, tazkeho kovidu, to som tu uz pisal.. A to mam vzorku svojho okolia cez 100 ludi.. Nepoznam OSOBNE nikoho, cez internet moze pisat kde kto co chce..
Ja nemam v okoli ziaden pripad cloveka, ktory by zomrel na rakovinu. Neverim ze je to nebezpecna choroba, podla mna ani vobec neexistuje.
Galo Erik napísal: Pi 23. Júl, 2021, 20:02 Viem ale o pripade, ked niekto dlhodobo pil alkohol, az si odpalil takmer cele telo, dostal zachvat, isiel do nemocnice ako negativ a zomrel tam ako pozitiv. A pytam sa, je obet korony alebo nie je ?
Nie, nie je. U nas sa od zaciatku pandemie velmi striktne klasifikovali umrtia kde sa za umrtie priamo na covid povazoval (az nezmyselne) len clovek, ktory zomrel na plucnu formu C-19, co musela potvrdit pitva. Ked zacali pribudat umrtia vo velkom cez zimu/jar, zacala sa evidovat aj druha skupina, umrtia "s covidom" (pretoze nestihali vsetko pitvat).

Sice si sa trosku snazil tu prist s nejakou senzaciou, ako "umelo" priratavaju umrtia, ale ani to ti nevyslo :-(
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Odar »

Kŕmite trola :facepalm:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Our study examined rates of SARS-CoV-2 infection in vaccinated and unvaccinated individuals and showed that those previously infected who did not receive the vaccine did not have higher rates of SARS-CoV-2 infection than those previously infected who did, thereby providing direct evidence that vaccination does not add protection to those who were previously infected.
https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... .full-text
Individuals who have had SARS-CoV-2 infection are unlikely to benefit from COVID-19 vaccination, and vaccines can be safely prioritized to those who have not been infected before.
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Galo Erik »

K tej ventilacii, si vedla, ako taka jedla, HVAC je na trhu uz pekne dlho, a neviem o tom, ze by niekto pocas 30C a vyssie v exterieri vetral nadmerne. To je co za hlupost? Ty vetras ked je vonku 30C? Alebo mas zapnutu klimu, tak ako prakticky vsetky obchody (takmer okrem pekarni, tam je klima nerentabilna) ? Ak klimu nemaju, ako tie pekarne, maju otvorene dvere. Mas predstavu, ako casto sa tam vymeni vzduch pocas 1 hodiny pri normalnom tlaku?
Preco sem tahas rakovinu? Tema je o korone.
Ale ved ja s tesim kazdemu zaockovanemu, pretoze 7.septembra mi Pfizer urobi dalsiu vyplatu dividend, kde som pisal, ze som proti ockovaniu, takze aky troll mam akoze byt? Ja ludi nahovaram na ockovanie, avsak sam sa ockovat nemienim ;)

Apropo, nemocnice na Slovensku zacali kolabovat len od korony, vsak ze .. Predtym bol termin vzdy do 1, max 2 dni.. Nebolo nikdy tak, ze som musel cakat 4-6mesiacov, az kym sa stav natolko zhorsil, ze operacia sa zmenila na pitvu. To nebolo na Slovensku nikdy. preto aj Schuster isiel do Rakuska, lebo tu mu dali prilis skory termin, nestihol by sa zabalit.. Vsetko fungovalo pred koronou fantasticky. A za tento biedny stav moze samozrejme neockovany. Ak nemame vinnika, treba ho vyrobit.
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Dividend, Pfizer, 7 sep ? vysvetli mi to prosimta. A skus normalnejsie

napisal si v akom biednom stave je zdravotnictvo... preto by si mal byt motivovany mu ulavit a dat sa ockovat, nie vyhovarat.
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15044
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa faugusztin »

Galo Erik napísal: So 24. Júl, 2021, 15:22Preco sem tahas rakovinu? Tema je o korone.

Apropo, nemocnice na Slovensku zacali kolabovat len od korony, vsak ze .. Predtym bol termin vzdy do 1, max 2 dni.. Nebolo nikdy tak, ze som musel cakat 4-6mesiacov, az kym sa stav natolko zhorsil, ze operacia sa zmenila na pitvu. To nebolo na Slovensku nikdy. preto aj Schuster isiel do Rakuska, lebo tu mu dali prilis skory termin, nestihol by sa zabalit.. Vsetko fungovalo pred koronou fantasticky. A za tento biedny stav moze samozrejme neockovany. Ak nemame vinnika, treba ho vyrobit.
Pretoze ked prisla korona, tak z hladiska inych chorob nastali 2 veci. Za prve sa znizilo zachytavanie rakoviny v rannych stadiach, pretoze ludia prestali chodit na prehliadky (pretoze lekari riesili takmer vsetko cez telefon/email, tak ale rakovinu nezistis). Za druhe kapacity nemocnic boli prakticky kompletne obsadene korona pacietnmi, v dosledku coho sa odkladali rozne operacie a zakroky.

Takze prave preto sa sem "taha rakovina". Pretoze COVID a antivaxeri sposobuju nedostupnost liecby aj u inych chorob.

Návrat na "Debata o všetkom"