COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Pietro sk »

SKiLEX napísal: Št 29. Júl, 2021, 18:16 pre stat je vyhodne zaplatit ti 2-12€ vakcinu, kedze vsetky ostatne alternativy by stat stali tazke nasobky tejto ceny
takze pomaly sa dostavame k jadru veci, ze nic nie je zadarmo. to som rad.
(mam s tym problem, ked sa prezentuje ako ludkovia z mediciny nieco krvopotne s navretymi zilami a uplne dopoteni, dali svetu "zadarmo "zazracny liek...vsetko na svete je len blby biznis.)
nedavno som sa docital ze ockovanie bude uznane iba na 12mes.... :facepalm: to ma nasralo uplne , to si radsej ten soplik znova prejdem.
vychadzaju informacie zo sveta ze tie vysoke % uspesnosti vakcin v reale ani nedosahuju...
ano, do vyskumu dali kvantum prachov, aj staty/eu im dost prispela.. (zas sa poseru danovi poplatnici)
v skutocnosti to stoji za hovno. tak sup rychlo vyzbierat prachy fearmongeringom kym sa este da.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

A čo je zadarmo?
Testy tiež niečo stoja, personal, priestory...
Rozdiel je hlavne v tom že po teste sa ti nevytvoria protilátky, po vakcíne ano, aj ked individuálne u každého jedinca v inom množstve

Testovať sa bude tak či tak, lebo inak nevieš odhaliť ohnisko šírenia

Na slovensku máme problém hlavne v tom že určitá skupina chce aby sa nerobilo vôbec nič, lebo covid považujú za výmysel, akurát potom sa sťažujú ked sa nemôže to či ono a hlavne urobiť poriadok s tou tlupou protestujúcich v BA
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4461
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa scream »

werwest napísal: Št 29. Júl, 2021, 22:17 Preco by niekto preferoval antivirotika oproti vakcine? A ked uz ma niekto nieco proti mrna, su tu aj vektorove..
Da sa uz vybrat ockovacia latka?
Pietro sk napísal: Pi 30. Júl, 2021, 08:37 vychadzaju informacie zo sveta ze tie vysoke % uspesnosti vakcin v reale ani nedosahuju...
Kde take pisu?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pietro sk napísal: Pi 30. Júl, 2021, 08:37 takze pomaly sa dostavame k jadru veci, ze nic nie je zadarmo. to som rad.
No nie, prekvapivo sa tie vakciny negeneruju same od seba... sorry jako, ale napr. cena okolo 2€ za astru mi nepride nejako zbohatnutia hodna, ved najdrahsia vakcina vychadza nejak na 12€
Pietro sk napísal: Pi 30. Júl, 2021, 08:37 (mam s tym problem, ked sa prezentuje ako ludkovia z mediciny nieco krvopotne s navretymi zilami a uplne dopoteni, dali svetu "zadarmo "zazracny liek...vsetko na svete je len blby biznis.)
.
To ze o peniaze ide vzdy az na prvom mieste, na tom sa zhodneme. A teraz si vezmi o kolko penazi prichadza cela EU, stat, firmy, zamestnanci za kazdy den pandemie :) Predstav si taku fabriku kde je viac ako 1/3 zamestnancov PN(ako to bolo napr. zaciatkom tohto roka), nemoze vyrabat, plnit zavazky, zarabat... tym ani platit dane, zamestnancov... k tomu rozne kompenzacie hospitalizacie opratrenia... cele zle
Slovensko za pandémiu zaplatí podľa údajov vládnych analytikov až 5,6 miliardy eur, čo je približne 1 260 na eur na dospelú osobu. "Pritom očkovanie jedného dospelého na Slovensku stojí štát zhruba 40 eur,"
https://www.ta3.com/clanok/202253/nakla ... -ekonomiku

Kazdou vlnou ktora dojde na slovensko si chudobnejsi ako si bol pred nou... to si si hadam vsimol
Pietro sk napísal: Pi 30. Júl, 2021, 08:37 nedavno som sa docital ze ockovanie bude uznane iba na 12mes.... :facepalm: to ma nasralo uplne , to si radsej ten soplik znova prejdem.

Uvidime, znie to ale celkom logicky
Pietro sk napísal: Pi 30. Júl, 2021, 08:37 vychadzaju informacie zo sveta ze tie vysoke % uspesnosti vakcin v reale ani nedosahuju...

No tu ma to zaujima zdroj, moj tip je ze to bude znova web na urovni hlavnych sprav...
Pietro sk napísal: Pi 30. Júl, 2021, 08:37 ano, do vyskumu dali kvantum prachov, aj staty/eu im dost prispela.. (zas sa poseru danovi poplatnici)
Budem sa opakovat, ale zaplatit ti vakcinu je pre stat uplne najlacnejsia vec aka existuje... este aj blbe testovanie stoji viacej, nebodaj pojdes na PN alebo co... O teoretickej liecbe/hospitalizacii(teoretickej, kazdy predsa vie ze korona je len soplik takze nejake vaznejsie ochorenie nehrozi) ani nehovorim
Pietro sk napísal: Pi 30. Júl, 2021, 08:37 v skutocnosti to stoji za hovno. tak sup rychlo vyzbierat prachy fearmongeringom kym sa este da.
Akym sposobom sa vyzbieravaju prachy? Pokial viem tak stat aj firmy na tom dost tazko prerabaju... vystraseny clovek neinvestuje, nenakupuje, buri sa... lose lose lose situacia pre kazdeho



Nie zeby som si myslel ze na tento prispevok zvladnes vecne argumentovat... ale niekedy nezaskodi vyjst zo svojej socialnej bubliny a zistit co sa honi hlavou nizsim formam zivota
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Pi 30. Júl, 2021, 09:43, upravené celkom 3 krát.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa werwest »

preco by sa nedala? donedavna boli na vyber 3, nech sa ulahodi sudruhom
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa faugusztin »

DesRe napísal: Št 29. Júl, 2021, 20:55 nemáme liečbu na covid iba mrňa vakcinu? to nie je pravda! To je zavádzanie/konšpirácia/hoax.
Nic rozumne nemame https://www.bbc.com/news/health-52354520
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mirjak »

Pietro sk napísal: Pi 30. Júl, 2021, 08:37 nedavno som sa docital ze ockovanie bude uznane iba na 12mes.... :facepalm:
chorvati este nedavno uznavali max. 210dni, no uz sa to tusim rozhodli posunut na 12mes. (turisti ockovani v januari by tam mali uz v auguste problem, tak aj kvoli tomu to zrejme predlzili)
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

áno novamax
možno to bude lepšia voľba ale až za desať rokov!
antivirotika nie neviem ,nemám lekárske vzdelanie ale sú to schválené lieky Isoprinosine možno ivermektin na rozdiel od mrňa vakcín sa používajú x rokov
Osobne poznám ľudí čo brali ivermektin a lekárov čo pomáhali ako sa dalo. ďakujem!
Preto keď nikto začne hovoriť o vakcinach že sú to jediné čo máme dar s nebies tak je koniec debaty!
Ivko čo? čo máš s logikou?
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

DesRe napísal: Pi 30. Júl, 2021, 10:58 možno to bude lepšia voľba ale až za desať rokov!
prečo?
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

no a sme zase pri ivermektine. Je to tu rozoberane na nevie kolkych stranach. Tento liek sa neda plosne pouzivat. Nezaberie kazdemu a nici pecen. V istych pripadoch zaberaju aj lieciva na HIV, ale tiez sa nepouzivaju plosne. Doteraz nie je zisteny plosne nasaditelny liek. Ale teraz cisto hypoteticka otazka. Ludia nemaju problem, teda aspon tak vravia, do seba pchat rozne lieciva aby nejako zvladli Covid, ktore maju XY vedlajsich ucinkou. Dokonca ivermektin bol zhanany v istych situaciach na cierno a ak by sa niekomu nieco stalo, tak kazdy by dal od toho ruky prec a zodpovednost by si niesol konkretny jedinec. Problem ale maju, si dat vakcinu, za ktorou stoja svetove spicky, miliardy utopene vo vyskume, desiatky, mozno stovky studii atd. Moj pohlad je teda, ze latku do ktorej sa investuje tolko casu, energie a penazi je zatracovana, ale nejake experimentalne lieciva, ktorych ucinok je pochybny a maju podstatne viacej vedlasich ucinkov su antivaxermi vyzdvihovane. Na jednej strane nam chemia vadi, na strane druhej nie. Ja postradam logigu v tomto zmyslani a vacsinou sa jedna len o hlupy papagajuzmus nejakeho populistickeho trola, ktory nevie o com hovori. Pripomina mi to situaciu so spustnikom. Kolko ludi sa bilo do prs, ze ak by sa dali ockovat, tak len sputnikom a ked nakoniec bola ta moznost, tak realny zaujem o Sputnik bol skoro ziadny. Inac preco ludia nechodia pred parlemnt hulakat napriklad za tu chemoterapiu, rontgen a podobne, ved to sa tiez v medicine pouziva a nici to zdravie.

Na jednej strane sa tu vedie obrovska protiockovacia a anticovid a este neviem aka kampan, zaroven ti ludia budu potom hulakat ked sa zavrieme, ze vlada nic neurobila. Vrcholkom bolo teraz pre mna, spajanie sa LSNS so Smerom a vystupovanie toho .... Peleho ako vykrikoval proti ockovacie hesla, zaroven ale v telke kritizuje vladu za nizku ockovanost. Toto mi uz hlava neberie.
Tolko nenavisty a hluposti ako je vidiet teraz to snad este tu ani nebolo.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Pietro sk napísal: :facepalm: to ma nasralo uplne , to si radsej ten soplik znova prejdem.
A ten tvoj soplík stojí štát kolko?
Ty prídeš o pár €€€ z výplaty, ale ten zvyšok čo si liečiš soplík niekto dopláca
A to nehovorím že kvôli takým ako ty potom padá ekonomika, lebo sa zatvárajú podniky, služby
Naposledy upravil/-a Ivko v Pi 30. Júl, 2021, 11:27, upravené celkom 1 krát.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

DesRe napísal: Pi 30. Júl, 2021, 10:58 áno novamax
možno to bude lepšia voľba ale až za desať rokov!
antivirotika nie neviem ,nemám lekárske vzdelanie ale sú to schválené lieky Isoprinosine možno ivermektin na rozdiel od mrňa vakcín sa používajú x rokov
Osobne poznám ľudí čo brali ivermektin a lekárov čo pomáhali ako sa dalo. ďakujem!
Preto keď nikto začne hovoriť o vakcinach že sú to jediné čo máme dar s nebies tak je koniec debaty!
Ivko čo? čo máš s logikou?
Ja s logikou nemám nič, za to ty asi ano...

Keby ten Ivermektín, či Isoprinosine reálne pomáhal, tak to rieši celý svet, píše o tom každý web...
Čítal si niekde niečo také?
Ja som o fungovaní spomenutých liekov čítal len od dezolátov, ktorý to podkladali informáciami, niekde z tretích krajín, kde polovica ludí nemá ani elektrinu, kde nevedia ani kolko ludí im žije či pomrelo niekde v osadách, kde nemajú lekára, kde nemajú zdravotné karty
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

HellAngel napísal: Pi 30. Júl, 2021, 11:18 Na jednej strane sa tu vedie obrovska protiockovacia a anticovid a este neviem aka kampan, zaroven ti ludia budu potom hulakat ked sa zavrieme, ze vlada nic neurobila. Vrcholkom bolo teraz pre mna, spajanie sa LSNS so Smerom a vystupovanie toho .... Peleho ako vykrikoval proti ockovacie hesla, zaroven ale v telke kritizuje vladu za nizku ockovanost. Toto mi uz hlava neberie.
Tolko nenavisty a hluposti ako je vidiet teraz to snad este tu ani nebolo.
To je to o čom som tu celý čas písal, keby bola iná vláda nerobili by to inak, tiež by sa testovalo, tiež by sa očkovalo a tiež by tu bol chaos, lebo dezoláti ostavajú tí istý
Celý čas nejde o nič iné len o zisk moci, zvlášť pre SMER by zisk moci mal úplne iný význam, čo tam po bežných ludoch
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Pietro sk »

kde je policia? tych par vandalov uz mali vystriekat slzakom. zasrani nackovia.
https://www.aktuality.sk/clanok/b5tq3p9 ... ratislave/
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9984
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Preco slzakom ked maju zbrane.
.

Návrat na "Debata o všetkom"