COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa kllr007 »

ale ved toto je davno zname, to len niektori sa tvaria ako ze toto bola nahoda a pikachu shocked face.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Hexaris »

V tej zaplave informacii to skorej moze byt pre niekoho novinka alebo opacne. Nechcem aby to posobilo zas ako nejaka senzacia :)
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Pietro sk »

HellAngel napísal: St 22. Sep, 2021, 20:57 nerozumiem, preco sa velmi tak ohradzuju ludia, ze zamestnavatel si od nich pyta doklad o ockovani. Pred nastupom do prace musim ist na prehliadku, kde mi moj lekar potvrdi ci som schopny tuto pracu vykonavat alebo nie. Tak isto praca vo vyskach, rizikova praca atd. Uz roky sa po zamestnanoch vyzaduju zdravotne potvrdenia a nevenovala sa tomu pozornost.
pozri §-fy.
ano, vstupna priehlaidka funguje tak ze na zaklade popisu prace lekar urobi merania a vyhodnoti pisomne ci si sposobily.
avsak nikde lekar nic nekopiruje zo zdravotnej karty alebo diagnoz pre zamestnavatela. to je ten rozdiel. :)
dneska je to este prisnejsie lebo gdpr.
maniak napísal: St 22. Sep, 2021, 16:49 Pietro: povinne ockovanie podla pracovnej cinnosti je bezna zalezitost vsade v EU. Napr. UVZ ma na stranke zasady aplikacie povinneho ockovania: https://www.uvzsr.sk/index.php?option=c ... Itemid=117
V principe sa jedna o podobnu vec, ako ze musis dodat doklad od lekara, ze mozes niektore cinnosti vykonavat (napr. praca v potravinarstve). Zamestnavatel si moze stanovit na zaklade urcitych kriterii povinne ockovanie pre danu pracovnu poziciu.
porovnavat lekarsky a obycajny personal je trosku.. :)
je par znamych §, podla ktorych je mozne ukoncit pracovny pomer. nemam ten dojem, ze by nejakou oklukou sa to dalo zneuzit na ockovanie.
ked to prezeniem-- nabuduce zamestnavatel by si mohol vymysliet inu podmienku ako ockovanie, aby "preriedil" stavy.
beardie napísal: Št 23. Sep, 2021, 09:43
ako bonus, imunita ziskana prekonanim choroby je kvalitnejsia ako po ockovani
This study demonstrated that natural immunity confers longer lasting and stronger protection against infection, symptomatic disease and hospitalization caused by the Delta variant of SARS-CoV-2, compared to the BNT162b2 two-dose vaccine-induced immunity. Individuals who were both previously infected with SARS-CoV-2 and given a single dose of the vaccine gained additional protection against the Delta variant.
sledujem info z lekarskeho prostredia na temu covid, a prave info tohto stylu sa opakuju viackrat. (nazory antivax ignorujem)
a to je zdravotnicky personal, ktory maka v epicentre.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

V tej štúdií kde sa hovorí o imunizacii po ochoreni, bolo to ochorenie spôsobené delta kmeňom?
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Niekto tuším stále hľadá dôvody...
Včera som bol v TT v aquaparku, pýtame 2x vstup a slečna v pokladni ako prvé pýta od nás potvrdenie o očkovaní, či prekonaní alebo test...
Vytiahli sme mobily, každý ukázal že je očkovaný a žiaden problém.
Problém majú neustále len tí čo sa odmietajú očkovať napríklad preto, lebo Matovič, alebo neviem čo. Dookola sa ohradzajú že nikto nemá nárok žiadať informácie o zdravotnom stave a podobné pi<>ny ako porušovanie ľudských slobôd....

A pritom je všetko také jednoduché, stačí sa nechať zaočkovať
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa scream »

Ivko pockaj kym bude okres cierny, uz mame bordove, nebude to dlho trvat. Potom si v restike vyzdvihnes s ockovanim maximalne tak jedlo cez okienko. Alebo ta sice pustia do akvaparku ale nebudes sa mat kde ubytovat. Ludia ktorych to zivi budu opat nadseni.

Mne pride stale absurdne v beznej profesii ziadat informaciu o ockovani s vynimkou ludi, ktori robia napr. s potravinarskym preukazom, mozno zdravotnikov.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Konecne cinkli peniaze z loterie. :D
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

Ivko napísal: Pi 24. Sep, 2021, 09:19Problém majú neustále len tí čo sa odmietajú očkovať napríklad preto, lebo Matovič, alebo neviem čo. Dookola sa ohradzajú že nikto nemá nárok žiadať informácie o zdravotnom stave a podobné pi<>ny ako porušovanie ľudských slobôd....
nie, problem maju aj plne zaockovani, ktorym vadi porusovanie zakona
tvoj zdravotny stav je vylucne sukromna informacia, to hovori zakon
existuje niekolko vynimiek, kedy musis informacie o svojom zdravotnom stave zverejnit tretej strane, ale ta v ziadnom pripade nemoze byt casnik, recepcna alebo uvadzac v divadle
ze je to verejnostou tolerovane je nanajvys nevhodne

to je aj dovod, preco sa ludia pocitujuci nepravosti v zahranici buria, u nas zial protestuju dezolati, ale bol by som nerad, aby sa tieto 2 skupiny zamienali
A pritom je všetko také jednoduché, stačí sa nechať zaočkovať
nie vzdy sa to da, myslis aj na ludi, ktori sa realne zo zdravotnych dovodov ockovat nemozu?
samozrejme, je ich zlomok, ale netreba na nich zabudat

je naozaj potrebne si uvedomit, ze pre nerizikovych ludi nema to ockovanie az taky valny vyznam
ockovani rovnako ako neockovani virus roznasaju
nerizikovi maju vo vseobecnosti asymptomaticky az mierny priebeh

rizikovi nech sa zaockuju, plne to podporujem a kazdemu rizikovemu poviem, ze to ma vyznam a ze to ma spravit
nerizikovi? pokojne, nech sa dobrovolne nechaju, ak to chcu, nemam s tym najmensi problem, ale aby to bolo povinne? som kategoricky proti
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Nie myslím len ľudí čo sa neočkujú s neopodstatnených dôvodov.
Aké porušenie zákona? To že ukážeš niekomu že si zaočkovaný nikoho netrápi, len si splnil povinnosť ktorú mu prikazuje nejaké nariadenie. On si tvoje údaje neopisuje
A ten čo zaočkovaný je, ten s tým nemá najmenší problém to ukázať niekomu ak to vyžaduje pri vstupe do nejakej prevádzky napríklad.

Samozrejme tí čo odmietajú očkovanie sa budú vyhovárať kľudne aj na porušovanie GDPR...
Mali by to dať povinne ako očkovanie proti tetanu a hotovo
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

aky je to ten opodstatneny dovod?

ja ako plne zaockovany s ukazovanim problem mam
Ivko napísal: Pi 24. Sep, 2021, 12:30 Mali by to dať povinne ako očkovanie proti tetanu a hotovo
z dovodu? uvedomujes si rozdielnost dopadov tetanu a covidu na vacsinovu populaciu?
beries do uvahy aj negativne dopady ockovania proti covidu?
Naposledy upravil/-a beardie v Pi 24. Sep, 2021, 12:59, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ja som ockovany a aj tak s tým mám problém. Takže kde sa Radim do tvojho čiernobieleho svetonázoru ?
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

stiv napísal: Pi 24. Sep, 2021, 10:00 Konecne cinkli peniaze z loterie. :D
gratulujem, ja som sa tiez prihlasil. Povazujem to za chujovinu, ale tak ked uz rozdavaju peniaze za nic, preco nie :laugh:

som zaockovany a nemam problem ukazat QR kod ked ma poziadaju. Porusuje sa tym zakon? Tak treba niektore zakony mozno zmenit. XY zakonov je nanic a postupne ako ide cas, by sa mali prisposobit dobe a situacii. S vela vecami to tak je, nevidim dovod lipnut na nejakych nariadeniach, ktore su stare, nefunkcne a kostrbate. A porovnavat dopad tetanu s covidom je od veci. V podstate neviem ci nieco v poslednom storoci dokazalo takto po zdravotnej stranke otocit svet hore nohami.
K tej zaockovanosti iba rizikovej skupiny, neviem si to predstavit ako by to fungovalo. To by kazdy musel ist na nejake testy, posudenie zdravotneho stavu atd? Ved to by bola utopia. Je jednoduchsie, lacnejsie a rychlejsie napichat co najviac ludi. Netreba sa na Covid divat len z pohladu zdravotnictva
NB: Asus ROG Zephyrus G14
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

aj par 363 sa zmeni casom a aj toto ukazovadie covid pasu tu si hladkaju vajicka dakto. kto uz s tym ma probelm. ved tam nie je ziadna info. a aj keby bola, ten dany clovek to nevidi precitat a neriesi. vsad kde chodim ta hoc toaletny papier s qr kodom ukazem tq dobre. staci byt ohladuplny a neriesit prkotiny. este chod do lidl a meraj rozostupy od regalov podla normy a chran nas vsetkych ked najdes odchylku, a najdes. a ked podla zakona najdes plesnivu potravinu tak pokutuj tetu v sklade (ako sa ma) co jej pot steka po anale co tak nestiha. mat vase problemy ukazat Qr kod niekomu.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

Asi tak nejako, ale odovdzat pomaly rodny list lebo som vyjral vo fakevojej sutazi to ludia nemaju problem :D
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Nejde o to či v covid pass-e máš nejaké osobné info, ide o to že niekto kto sa nechce očkovať sa ohána zamienkou že nejaký čašník nemá právo kontrolovať to či si alebo nie si zaočkovaný...
Ale vykrikujú to iba preto, lebo to očkovanie v drvivej väčšine nemajú.

Vyhovárať sa v dnešnej dobe na vedlajšie účinky...
To zasa sa dostávem k tej istej skúpine čo sa odmieta očkovať...
A preto že je minimum vedlajších účinkov, tak by som to v dnešnej dobe fúkol povinne až na výnimky kedy to neodporúča obvodný lekár

Návrat na "Debata o všetkom"