COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

U nas sa skenuje. Neziada sa ale overenie totoznosti. Vo vacsine ale staci ukazat QR kod a ide saveselo dalej. Ani si ho neoskenuju
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Lebo vo vacsine nemaju cim, okrem oci. Ale meno by som mu neukazoval. Bud nech to naskenuje alebo nech neobtazuje.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ako neni cim? Dnes ma hadak kazdy mobil a aplikacia existuju,dokona funguje online. Nevidim problem v pripade chybajuceho firemneho telefonu niekde na prevadze ho kupit. Staci hocijaky ksunt, len musi mat fotoaparat a podporovany android system.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

No neni, lebo mi snad nikdy nikto v restikach neskenoval pass, a to tam som velmi casto.

A to, co som pisal ze nestacil kod ale sa chcel hrabat aj v datumoch narodenia v kine tak to co je. Ked tam pojdem tak si vytlacim len QR na papier. :D
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Ideálne skenovať a ukazovať aj totožnosť, to aby sa odselektovali očkovaný od tých čo ho majú okopčený
V aquaparku v TT nám 2x skenovali, v Tescu vo fastfoodoch ak chce človek najesť priamo platí OTP, ale nikto nepýtal preukázať sa a to tam majú na to extra SBSkára
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

je niekde neaka statistika ci sa nakazim v aquaparku?konci mi gopass ta premyslam besenovu tatralandiu ci nedam na vikend ale dost ludstva tam bolo naposledy
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa wingo »

@stefan222
Majú kvôli opatreniam povinne obmedzenú kapacitu takže by tam malo byť výrazne menej ľudí ako v lete. Tak čo som googlil tak bazény sú vo všeobecnosti považované za relatívne bezpečné, horšie je to s interiérom. Môj úplne laický takmer ničím nepodložený predpoklad je že ak sa držíš ďalej od ľudí je tam možno paradoxne nižšie riziko ako napr. v reštike. Voda je chlórovaná a podľa štúdií by mala COVID neutralizovať do 30s a je považované za bezpečné sa kúpať, ideálne vo vonkajších bazénoch. Horšie je to so samotným interiérom, bežne cez víkendy je tam "tlačenka" a aj 50% kapacita bude asi stále dosť veľa ľudí ktorým sa len ťažko vyhneš v spoločných uzavretých priestoroch, veľa ľudí pokope a viac sa to "melie" medzi sebou, aj keď podľa mňa niečo pomôže vysoká vlhkosť vzduchu takže nehrozia aerosóly (najvyššie riziko šírenia) a aj kvapôčky budú veľké a ďaleko "nezaletia". Ak chceš ísť choď ideálne v strede týždňa doobedu, bude najmenej ľudí.
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... enues.html
https://www.goodhousekeeping.com/life/t ... afe-covid/

@DesRe
Prestaň to tu tapetovať náhodnými spolu nesúvisiacimi článkami z ktorých niektoré tu už linkované boli, príspevok má mať ucelenú myšlienku.
DesRe napísal: Po 11. Okt, 2021, 17:46 žiadna pandémia tabuľka T2_1 Štatistika hospitalizovaných v Slovenskej republike 2020
Celkový pokles hospitalizácií práveže krásne ukazuje ako boli kvôli COVIDu bohužiaľ odložené mnohé neakútne hospitalizácie a operácie.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa scream »

A kto vam bude v restikach prosim vas skenovat COVIDPASSY? Nebodaj ti casnici a kuchari bez rusok? ...o respiratoroch nehovoriac :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

ja sa nechcem opakovať @wingo tapetovať je to však nutne k pochopeniu zdanlivo nesúvisiaceho a teda je to tam s dátumom myšlienka bola taká ,aspoň snaha bola nech si to dáte dokopy ti ktorí chcú ,že pandémia je umelo nafúknutá testovaním zdravých ľudí a vôbec sa netreba báť že sa človek nedostane k neodkladne zdravotníckej pomoci - čo je častí argument tu na fóre - odpoveď na toto nie je covid19 ale nedostatok personálu - u personálu to nie je o plate ako sa často onanuje ale o pracovných podmienkach na pracovisku to zahŕňa všetko okrem platu ,lúdia študujúci medicínu chcú pomáhať berú to ako poslanie a nie ,nie je to smiešne!
Celkový pokles hospitalizácií práveže krásne ukazuje ako boli kvôli COVIDu bohužiaľ odložené mnohé neakútne hospitalizácie a operácie.
@wingo najskôr tu bol covid19 a potom pandemické/hygienické opatrenia čo presne ukazuje na vinníka: UVZ a ich celonárodné celoplošne testovanie-zatváranie-očkovanie (Ubla) a ďalšie testovania až do dnes o testoch sa nebudem opakovať: je to podvod. Očkovanie na slovensku nie je potrebné nijak to nepomáha (Carnival Vista) (Island) Keď v Israel nepomôže ani tretia dávka tak slovensku áno? Vôbec sa nehovorí o ADE

z domova: známa sa liečila na rakovinu pľúc už bola stabilizovaná (prežila by to) jej dcéra sa tak bála covidu že mamu prehovorila na očkovanie i keď jej to onkológ neodporúčal ,po 13 dňoch po prvej dávke zomrela ,to má súvis aj s tabuľkov T2_1
ja ukazujem prstom na nezodpovedných (vo funkcii) a naivných ludi ,že nejakému karieristickému hovädu zaleží na vašom alebo mojom živote a zdraví (prekrytie horných dýchacích ciest = nárast respiračných chorôb)

tiež nadávanie* na protestujúcich proti opatreniam (covidpass) ja to beriem ako problém celej EU ,vo francúzsku (atď.) sa protestuje v inom merítku a všetci títo lúdia po Európe sú podľa fórum hujerov dezoláti WTF! ak to tak nieje opravte ma... covid svedkovia
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

scream napísal: Ut 12. Okt, 2021, 16:23 A kto vam bude v restikach prosim vas skenovat COVIDPASSY? Nebodaj ti casnici a kuchari bez rusok? ...o respiratoroch nehovoriac :D
No niekde je to dost benevolentne. Dojdes s teamom ludi z jednej domacnosti bez rusok a pohoda. Stoly rovnako ako pred pandemiou, max pocet ludi.. to co je. Personal tiez tak rozne. Bez respikov, pod nosom alebo niekto aj nasadeny. :-D (som pocul)
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja tjez uz vsade vidim pod nosom a nevidim kontroly nikde. napisu ze su otp a maju na salame secii
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa shiro »

Zatial som vsade zazil vacsinou benevolentne chovanie. Clovek im ukaze PDF z mobilu s QR kodom a oni to nijak necekuju, co sa ani nedivim. Chcu prezit.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

to je asi ten hlavny dovod, chcu prezit. Uz tak dost osekanu navstevnost restauracie by osekali este viac, mozno niekde aj na uroven, ze by dalej restiku/kaviaren... nemal dovod dalej prevadzkovat. Vela ludi sa tvari, ze im je Covid u zadnice, ale nie je, lebo im ide o prezitie

modi: ako je to tu stym tapetovanim nezmyslov? dookola tu niekto pridava canky bohvie odkial a stare, vymysla tu fabulacie a nic. Jedna vec je si obhajovat svoj nazor, druha tu zasierkat vlakno blbostami :D
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Problém reštaurácii je poskytnutá kvalita za to čo človek zaplatí...
A za mna to to ide len dolu vodou a nie odkedy je covid, ale dlho predtým..
Za mna môže 3/4 reštík zakapať
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Len aby nezakapala ta lepsia 1/4 a ten zvysok ti ostane.
.

Návrat na "Debata o všetkom"