COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Galo Erik »

@SKiLEX
Ty mas vestecku gulu, ze neockovani zaplania nemocnice? Prosim, aky bude kurz EUR/USD o mesiac? long alebo short?
V com ta to bude stat, ty zaplatis za co kontkretne, prosim ?
@stefan222
Nezabudaj, ze nasa generacia (rok nar. 1940-1955) mal idaleko menej vakcinacii, ako generacia 1990-2005. Zili v daleko inom prostredi, a podobne. Svet nie je ciernobiely, ze teraz vytrhnem z kontektu to, co sa mi paci. Korupciu na SK nemame, len Bielorusko ju ma, vsak? Preco romovia nejdu do nemecka? Ved chodia do Anglicka ;)
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 788
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Hexaris »

Meh .. chalani raz mozete byt na druhej strany barikady, nemusi sa jednat o covid, ale princip moze byt rovnaky. Predpokladam, ze by ste sa mozno chovali rovnako alebo tak reagovali. Osobne neverim na zidojasterov a ich reci, ale tak isto nemam rad pretlacanie k vakcinacii od obyc. ludi lebo sa oni dali. Radsej budem verit doporuceniu od nejakeho virologa alebo proste kapacite z oboru. Samozrejme aj tu sa najde vselijaka perla :D

P.S. citame s porozumenim ...
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Galo Erik »

beardie napísal: St 28. Júl, 2021, 19:55
Galo Erik napísal: St 28. Júl, 2021, 18:40ortut a hlinik v zile
plombu nemas a nikdy nesolis, lebo sa bojis nadychania chloru a vo vode vybusneho sodika, ze?
Inak tu som zabudol este taku otazku, amalgam je OK v zuboch, nikdy nikto "vedecky" nepotvrdil, ze ortut v zuboch sa uvolnuje do tela. Cize, bud trollujes, alebo veris na nieco, co veda nepodporuje?
Len antivaxeri a ini "bioeko" ludia veria na to, ze amalgam sa uvolnuje a zamoruje telo. Lekari a vedci veria, ze ortut v ustach je OK.

@Hexaris
ono uz sa to zacina delit nie len na ockovany neockovany, ale aj na obezny neobezny, pretoze fajciar povie "ja platim dane z cigariet, tak mam narok na liecbu", ale obezny plati co? DPH na potravinach? Za 10eur si nakupim 10kg cukru, ak ho umyselne zjem v kratkom case, velmi pravdepodobne si odpalim pankreas a privodim cukrovku a zatazim zdravotnu poistovnu velmi slusne. Za 10eur (z toho 1.67eur DPH). Takze kricat na neockovaneho ze zatazuje system je zvlastne. Neviem avask, ci veda pripusta aj inu zodpovednost, ako tu osobnu, pri obezite.
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

nechcem vám kaziť radosť ale o pár týždňov bude jedno či ste alebo nie zaočkovani ,ak máte známych čo nebudú mať povolenku tak sa na vás bude úradník pozerať ako na nebezpečné nakazeneho smrtiacim vírusom aj keď budete mať 3,4 dávky. vinníka nehľadajte nemá to konca
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1889
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa zodiaq »

Galo Erik napísal: Št 29. Júl, 2021, 08:36 @SKiLEX
V com ta to bude stat, ty zaplatis za co kontkretne, prosim ?
Napríklad v tom že ti zavrú biznis? Sezónny tovar čo si naobjednával nepredáš? Skazí sa ti tovar na sklade? Nebudeš mat dostatočný prijem a musíš platiť odvody, prenájom priestorov a xy ďalších veci? Respiratory, dezinfekcie, testy sú len čerešnička na torte.
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

fuha to je tu naloz vlastnych predstav. No velmi rad by som vedel ako sa mam stravovat BIO. V potravinach sa o BIO produktoch neda hovorit, aj ked maju tu krasnu nalepku BIO. Ostava len doma pestovane. Samozrejme bez pouzitia akejkovek chemie, polievane len filtrovanou vodou ktora je zbavena necistot, pripadne ostresim, ktore zabranuje dopadu kvapkam vody v pripade dazda. Lebo uz ani ten dazd nie je" BIO". Skutocne BIO ani neviem ci je mozne uz dopestovat a ak ano tak len velmi tazko.
Takze nakoniec skoncime pritom, ze BIO zdrave stravovanie nie je uplne mozne. Mozee sa vyhybat cukrom, soli atd, ale chemii v potravinach nie. Preto velmi rad pocuvam od ludi, co chodia behavat, bicyklovat .... ako si pestuju imunitu. Pritom zaroven do seba leju xy chemie. Teraz nechcem pisat o tom, ze tie aktivity su k nicomu. Urcite su, ale to ze beham a jem BIO papriku z Billy neznamena ze zdravo zijem a zdravo sa stravujem. A ze moja imunita je vdaka tomu perfektna a pripravena kedykolvek bojovat s chorobami. Krasna predstava a malo ju vela ludi, ktori nakoniec skoncili na ventilatore alebo este lepsie pod zemou.
Urcite by sa dalo pokracovat cistotou ovzdusia atd, nakoniec by sme asi prisli k tomu, ze denne dostavame tolko sraciek do tela, ze to pobehovanie a papanie BIO potravin nema moc velky vyznam.

Tymto nechcem nijako znevazovat pestovanie si zdraveho stylu, alebo posilovanie imunity, lenze v pripade virusov ako je Covid to nemusi uz stacit.

Trohu spet do reality. To ze ockovanie zabera vidiet pekne v UK. Denne prirastky ubudaju aj bez pouzitia vacsich restrikci alebo obmedzeni. TO iste umrtia
Obrázok
prikladam aj citovany text Sabaku:
S veľkým záujmom čítam na dezinfo weboch, že ako veľmi v UK tie vakcíny nefungujú. Samozrejme, opak je pravdou. To že dáta na zaklade ktorých to šíria sú nespravne interpretované, to je teraz vedlajšie, lebo je to na dlhé vysvetlovanie. Stačí sa pozriet ako UK zvláda tretiu vlnu. Teda na hrubé čisla denných prírastkov nakazených aj úmrtí ako "analytik globálnych trendov" 😉.
V UK tie vakcíny tak veľmi zlyhávajú, až zvládli vrchol tretej vlny (incidencia im klesá uz veľa dní po sebe) s minimom strát na životoch a bez lockdownu s minimálnymi obmedzeniami. Tomu sa hovorí neúspech.
@Hexaris tiez sa mi nepaci to pretlacanie vakcin, ale chapem to, nakolko podla predpokladov dokaze prave vakcina odvratit tazke ekonomicke straty v pripade navratu LOCKDOWNO-V
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
mixal1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 451
Dátum registrácie: So 01. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mixal1 »

Prispejem trošku do diskusie svojimi skúsenosťami.

Dali sme sa zaočkovať celá rodina, okrem otca a brata, lebo pre nich bola korona iba chrípka:)

Asi týždeň po prvej dávke sme celá rodina vyšli pozitiv. Virus sme museli chytiť skôr, prvá vlna - zdravotníci. (Otec a brat stavbári, my zvyšok lekárnici). Mamu bolelo ucho, sestra kýchala ako o závod, ja som stratil čuch na 3 dni.

Brat a otec? Niekoľkokrát sme volali záchranku, dusili sa, nevedeli dýchať, musel som kúpiť kyslikovy stroj, aby mohli vôbec ležať v noci, lebo sedieť 24hodin denne a snažiť sa o každý nádych bolo pre nich brutálne vyčerpávajúce, a to nehovorím o týždňoch trvajúcich horúčkach nad 39st, triaškami, injekcie sme im dávali do brucha, počet a rôzne druhy liekov ani sa nedá spočítať. (Klasická nemocničná liečba u nás doma)

Kašeľ mali taký silný, že niekedy sa stalo, že od kašlania omdleli.

Doteraz majú problémy s dýchaním a zadychavaním sa.

Odvtedy sme všetci komplet 2x zaockovani a pfizer super účinkoval už po prvej dávke.

Nikdy viac toto nikto z nás nechce zažiť, keď som nevedel, či ráno sa brat a otec zobudia živí alebo nie.

Btw ja som tuhý fajčiar, a keď som dostal korona, prvá dávka pfizer už zrejme účinkovala, lebo som ani len nezakašlal.

Brat a otec, nezaočkovaní, nefajčiari. Maju dnes pľúca v horšom stave, akoby celý život fajčili.

Očkovanie musí ostať na dobrovoľnej báze, ale treba si uvedomiť následky, ktoré môžu s vírusom prísť, a delta indický variant je podstatne zakernejši a nebezpečnejší ako bol anglický kent mutant (alfa)
i7 7700k@5,1ghz, asus maximus 9 hero, GTX1080Ti Aorus extreme 2100/12000, 512 M.2 samsung pro, 32gb ddr4, 38" LG 38UC99 Curved Ultrawide
i9 10900k, RTX 3080Ti, 64gb ram
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

pekny priklad. Len este dodam, ze tak ako niekto povazuje sa zdrave sa udrziavat fit sportovanim a jedenim "BIO" stravy, ja povazujem sa za udrziavanie fit aj napriklad ockovanim. Verim tomu, ze nejde o nejaky pokus o vyhubenie ludstva a podobne, ale ze vakcina ma napomoct nastartovat telo na nieco, s cim sa este nestretlo.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5816
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa wingo »

Galo Erik:
Žiješ vo vlastnej bubline, si úplne mimo reality. Nevieš absolútne nič o tom ako funguje imunita, ako fungujú vakcíny, ako funguje ekonomika či politika, cucáš si veci z prsta a uniká ti podstata. Vždy keď sa objaví problém v komplexnom systéme vyroja sa ľudia s jednoduchými receptami ktoré zaručene fungujú. Akurát že nikdy nefungujú, lebo problém v komplexnom systéme nevyriešiš jedným mávnutím čarovného prútika. Aj keby si mal čarovný prútik, tých mávnutí bude treba omnoho viac, lebo komplexný systém sa nevolá komplexný preto lebo je jednoduchý ;)

Posilňovanie imunity je kravina a najviac to tlačia ľudia čo chcú na tom zarobiť predávaním rôznych "zaručených" výživových doplnkov. Nikdy neposilníš imunitu nad jej potenciál, maximálne ju môžeš dočasne posilniť o dodatočnú, externú imunitu (lieky). Svoju imunitu máš danú geneticky. Čo môžeš spraviť je udržať si ju na tom potenciáli, lebo zlým životným štýlom či nedostatkami kľúčových živín môžeš jej účinnosť znížiť a práve o tom je posilňovanie imunity - dostať ju na svoj potenciál ak je znížená. ALE. Nemusel si byť 20 rokov chorý, myslíš si akú máš super imunitu a aj tak môžeš zomrieť na COVID:
https://myorava.sme.sk/c/22514269/koron ... nikov.html
A niekto tučný s cukrovkou čo je chorý niekoľkokrát do roka to prekoná len s miernymi príznakmi.

Lebo imunita nefunguje tak ako si to predstavuješ.

Ďalší príklad: pred 20 rokmi som bol chudý, športoval, mladý, a býval som 1-2x do roka chorý. Odvtedy som pribral 30kg, takmer vôbec nešportujem, sedavé zamestnanie, som o 20 rokov starší a furt som 1-2x do roka chorý. Vlastne teraz som rok nebol chorý lebo boli lockdowny a social distancing, ale neušiel som tomu a keď sa všetko uvoľnilo tak som po čase znova ochorel (nie hneď) :D

Imunita sa ale predsa len dá posilniť, vďaka medicíne. A vieš ako sa to robí? No práve vakcináciou. Naštuduj si to konečne a prestaň veriť vlne antivaxizmu ktorú naštartoval jeden doktor ktorý sfalšoval jednu štúdiu aby na tom následne zarobil. A bol za to aj odsúdený. Inak to že štúdiu sfalšoval nespochybňuje vedu ako takú, všetky ostatné štúdie tú jednu následne vyvrátili, lebo o tom je veda, ak sa nájde niečo nové zaujímavé okamžite sa spustia ďalšie štúdie ktoré sa to pokúsia potvrdiť alebo vyvrátiť. Lebo tak ako jedna lastovička nerobí leto, rovnako ani jedna štúdia nepreukazuje tvrdenie ako fakt - na to treba niekoľko navzájom nezávislých štúdií ktoré sa dopracujú k rovnakému záveru. Lebo to ani nemusí byť zámer, chyby sa stávajú, a preto sa napr. aj robia peer review, no a stávajú sa aj náhody, akokoľvek štatisticky nepravdepodobné. Najväčšie ovce sú z mojich skúseností práve tí čo ostatných označujú za ovce, slepo veria svojmu idolu a odmietajú fakty ktoré s týmto názorom nesúhlasia lebo majú príliš krehké ego na to aby priznali, že sa pomýlili. Nechápem to, však mýliť sa je ľudské, to nie je žiadna hanba, skôr by som sa hanbil trvať na niečom napriek faktom o opaku, lebo práve to svedčí o tom že človek je ovca. A potom si ovečky vytvárajú vlastné skupinky kde sa utvrdzujú v svojej predstave a fakty ktoré s týmto názorom nesedia sa odmietajú. Možno si myslíš že to je toto fórum lebo neprijímame tvoj názor. Lenže to je práve tá vec, neprijímame tvoj názor lebo je to len názor, a je v konflikte s faktmi. Aj tu je niekoľko odlišných názorových prúdov čo je základ pre rozumnú diskusiu, ale aby bola rozumná treba to podporiť faktmi a nie cucať z prsta a podporovať "faktmi" typu suseda hovorila že jej známa počula, prípadne si zamieňať koreláciu s kauzalitou či vytrhnúť 2 vety z kontextu 50 stranovej vedeckej štúdie.

A prečo je vakcinácia proti nebezpečným chorobám dobrá? No jednoduchý príklad, čo je lepšie, trénovať človeka atletiku a potom ho poslať uloviť leva alebo vytrénovať človeka v lovení levov a potom ho poslať uloviť leva? OK, lev je príklad pre nebezpečnejšie choroby, COVID je skôr napr. vlk lebo zdravý a správne vystrojený človek ak nemá smolu by to mal prežiť. Silná imunita je vyšportovaný človek s dobrou výstrojou. Lenže bez správneho výcviku je to furt nebezpečné a občas s dlhodobými následkami či dokonca smrťou kvôli chybám ktoré práve kvôli absencii výcviku môže spraviť. Tvoja odpoveď doteraz bola radšej trénujme atletiku. Všetci. Aj keď nás tu už rok najviac ohrozujú vlci a tisíce ľudí zomreli na útok vlkov. Ale nie, nezaveďme tréning v obrane proti vlkom, poďme radšej do fitka a napchajme sa vitamínmi, to nám pomôže viacej, všakže.

K tej generácii 1940-1955. Áno, boli takí čo sa v zdraví dožili 80 rokov. Dokonca aj v stredoveku boli prípady ľudí čo sa dožili viac ako 80 rokov. Tí čo boli zdraví a zároveň mali šťastie. Ostatní skončili na cintoríne skôr. Ako bonus ich veľa skončilo ako celoživotní mrzáci, ako jedna babka z rodiny s obrnou. Skús si porovnať s amazonskými domorodcami, tí žijú zdravo, v prírode, oddelení od civilizácie, a koľko sa v priemere dožívajú? Koľko sa v priemere dožívali v staroveku, stredoveku, novoveku? Priemerný vek dožitia sa zvyšuje, úmrtnosť detí je na historických minimách, asi to nebude tým že je moderná doba na pikaču a stará generácia žila omnoho zdravšie.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

jemu staci zeleninka a ovocie. potom pojde v 50tke do nebicka a bude spokojny ze s dobrou imunitou siel do papa landu.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5354
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Galo Erik napísal: Št 29. Júl, 2021, 08:36 @SKiLEX
Ty mas vestecku gulu, ze neockovani zaplania nemocnice? Prosim, aky bude kurz EUR/USD o mesiac? long alebo short?
V com ta to bude stat, ty zaplatis za co kontkretne, prosim ?
Nemusis byt najostrejsia ceruzka v peracniku, na to aby si si dal 2 a 2 dohromady :) Vzhladom k predchadzajucemu vyvoju pandemie, mizernej zaockovanosti, delta variantu by som bol dost prekvapeny ak by to bolo inak

zbytok ti popisal zodiaq, ale vzhladom na to ze si nedovidis dalej od nosa pochybujem ze nieco take pochopis
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Galo Erik napísal: St 28. Júl, 2021, 18:40 @Ivko
Posilnit imunitu naroda tak, ako to robim ja, nekupuj cigarety, nekupuj cukor, nekupuj nadmerne alkohol, papaj zeleninu, obcas aj ovocie, dbaj na spravny pohyb, vyries to co ta tazi (nie lekom ktory ma X velajsich ucinkov), a budes fit a ok aj proti korone 2020xyz. Pouzi jednoducho zdravy rozum a nenic si telo (imunitu) nespravnou obsluhou. A skus odpovedat na moju otazku - co robi zle ten clovek, ktory ma zubny kaz?
Odkial berieš istotu že to funguje?
Alebo teraz inak - povedz tým čo sú obézny že nech odrazu držia dietu, nech sa neprežierajú, nech jedia viac zeleniny, ovocia, nech začnú pravidelne cvičiť...
Alebo povedz opilcom a fajčiarom že odteraz pre posilnenie imunity, nech všetci prestanú chlastať a fajčiť. Opilec miesto piva či pol deci nech si odšťaví ovocie a fajčiar nech prestane fajčiť a ide na vychádzu na čerstvý vzduch do lesa...

Ty nechápeš že 1/3 národa oserie tvoje múdrosti, že jednoducho sa budú dalej prežierať, budú dalej chlastať a fajčiť?
A teraz sa ešte môžeme baviť o dalšej skupine, ktorá ma z nejakého dôvodu oslabenú imunitu, rôzne choroby atd...

Takže kolektívnu imunitu tu nebude mať kludne 50%, lebo niekto nechce a niekto má jednoducho zdravotný problém...

PS: ja som v živote nefajčil, nechlastal, žeriem ovocie aj zeleninu, športujem a aj napriek tomu som sa dal zaočkovať
Naposledy upravil/-a Ivko v Št 29. Júl, 2021, 15:44, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5354
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mne sa tento system zda byt hodne neefektivny

on tu postne hovadinu, a vy mu ju tu mate vyvracat faktami, na co on reaguje tym ze proste posle dalsiu hovadinu


nic moc
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Galo Erik »

@Ivko Obezny si sam musi uvedomit, ze je obezny a treba s tym nieco robit, kde je v tomto problem?
No a to je ten problem, ako Ty pises, ludia sa na to vykadia, a potom kto nesie nasledky? My vsetci.
V inej teme, politickej, som sa rozpisal o problematiek pasivneho fajcienia. Je pozoruhodne, ze ked mna sa tento problem tykal, kazdy len strcil hlavu do piesku a poradit nevedel, a to ani advokat (povedal, "odstahuj sa") - takze.. preco by som ja teraz sa mal obetovat pre spolocnost a dal sa ockovat, ked nemusim, pretoze to nepotrebujem? Kto pozna moje telo lepsie, nez aj sam? lekar, ktory ma nevidel 20-25rokov? Ved som mal byt mrtvy uz tolko krat, ze ma to unudilo pocitat...
A niekto tu zacal spravne, toto nie je vakcina nevakcina, ale o segregacii ludi. Dnes je to vaxer antivaxer, zajtra to bude niekto iny, a to bude potom sranda..Nemusi to byt fajciar, moze to byt len majitel nehnutelnosti, to ste asi vsetci - to sa ja potom tiez budem smiat, ako teraz vy na mne, ked na vas pride ;)

Hm, zrejme som zle odoslal jeden prispevok, nevidim ho tu, no nevadi, asi osud. Tak ako spravny džentlmen, posledne slovo prenecham Vam ve spolek.
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.

Návrat na "Debata o všetkom"