Family link Google, detský účet a Hry play

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
lacino88
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ut 18. Aug, 2009, 20:02

Family link Google, detský účet a Hry play

Príspevok od používateľa lacino88 »

Ahoj,
chcem sa s Vami poradiť ohľadom problému, s ktorým si poslednú dobu lámem hlavu. Načrtnem situáciu:
Syn ma o chvíľu 5rokov. Používa starší samsung na youtube (detské somarinky), hry, fotky, rozprávky... Pred tým, ako som mu ho zveril, som mu vytvoril detský účet (do 13rokov) a pridal si Family link profil, kde som ho pridal a kde ho viem skontrolovať, zablokovať veci, čo nie je na škodu. ALE...
... problém nastal hneď na začiatku, keď sme zistili, že v rámci detského účtu nefunguje YouTube, ale len YouTube kids, v ktorom sa nedohľadáte Mira Jaroša, Smejka a Tanculienky....
... HLAVNÝ PROBLÉM, kvôli ktorému sem píšem sú hry. Už vyše 2 rokov hrajeme zo synom Dinopark na mojom mobile a on na svojom už vyše pol roka. Je to jednoduchá klikačka, kde vyvíjate dinosaurov, plníte úlohy a dosť ho to baví. V mojom prípade mam nahraný postup v hre uložený skrz aplikáciu Hry play a pri výmene mobilu, alebo premazaní na továrenské si to jednoducho načítam a hra pokračuje... ale u neho z nejakého neznámeho dôvodu Google tuto aplikáciu Hry play blokuje a nepovolí ju používať. Čiže ak by sa fon pokazil, rozbil, bude všetok jeho postup stratený. Čo by ho určite veľmi sklamalo a to nechcem.

Otázka znie, ako sa dá v detskom účte google spojazdniť aplikáciu Hry play. Alebo ako viem detský účet zmeniť na plnohodnotný tak, aby sa pozícia v hre dala uložiť. Jediná možnosť ukladania postupu je cez Hry play.

Hľadal som po googli, YouTube, po fórach, ale nedopátral som sa riešenia. Našiel som viac konverzácii, kde sa užívatelia na to sťažujú Googlu, ale žiadna odpoveď tam nebola.
CASE CoolerMaster RC-690-KKN1 PSU SuperFlower 650W Gold MB MSI Z97 Gaming 3 CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX GPU ASUS Strix GTX 970 RAM Kingston 2x8GB HyperX SSD Samsung 840 EVO 240GB + 500GB HDD WD Black 1TB + 2TB Monitor NEC EA244WMi TV Samsung UE48H6470 PhoneOnePlus 8 Pro 256GB/12GB
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Family link Google, detský účet a Hry play

Príspevok od používateľa Sugyi »

Neviem ti pomoct s detskym uctom.

Len by som dodal, ze onoho casu ked som sa este hral s androidom tak s titanium backup sa dali zbackupovat appky. Asi je to v niektorom subore. Potom to fungovalo aj z telefonu na telefon.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Family link Google, detský účet a Hry play

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Na Titanium Backup ale potrebujes root, alternativa je Swift backup, ale tam som si neni isty ci je root nutny.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Family link Google, detský účet a Hry play

Príspevok od používateľa HellAngel »

on ale potrebuje online zalohu riesenu v cloude, plne automaticku. Urcite nebude spustat manualne zalohovanie vzdy ked vypne hru, aby nestratil postup. Nehovoriac o tom, ze tieto programy robia zalohu na ulozisko v telefone, takze ak dojde k jeho poskodeniu, zalohy su fuc

skus tento postup:
https://support.google.com/googleplay/a ... 5812?hl=sk
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Family link Google, detský účet a Hry play

Príspevok od používateľa bepetko »

alebo môžeš vyskúšať inú aplikáciu na parental control.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Family link Google, detský účet a Hry play

Príspevok od používateľa Blackhawk »

HellAngel napísal: Po 15. Mar, 2021, 13:31 on ale potrebuje online zalohu riesenu v cloude, plne automaticku. Urcite nebude spustat manualne zalohovanie vzdy ked vypne hru, aby nestratil postup. Nehovoriac o tom, ze tieto programy robia zalohu na ulozisko v telefone, takze ak dojde k jeho poskodeniu, zalohy su fuc

skus tento postup:
https://support.google.com/googleplay/a ... 5812?hl=sk
Minimalne titanium backup ma nastavenie planovanych zaloh a aj moznost ukladat zalohu na GDrive.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Family link Google, detský účet a Hry play

Príspevok od používateľa HellAngel »

To je mozne, titanium nepouzivam uz nejaku dlho. Stale to ale neriesi online zalohovanie postupu v hre po kazdom jej spusteni.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
lacino88
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ut 18. Aug, 2009, 20:02

Re: Family link Google, detský účet a Hry play

Príspevok od používateľa lacino88 »

Ďakujem za rady, ale ten návod sa neda aplikovať na moj problem. Apka Hry play s ani nespusti. A titanium by bolo dost neprakticke pravidelne zalohovat skrz to (a to som s nim zatial ani nepracoval)...
ALE som po dnesnom hladani natrafil na zrnko nadeje, docital som sa v navode pre Famili link, ze ak dieta dovrsi 13rokov dostane mail od Google, kde sa moze rozhodnut ci bude svoj ucet spravovat samo alebo nadalej skrz rodica... teoreticky by to mohlo potom fungovat.... zmenil som nastavenie profilu tak aby mal zajtra 13rokov a uvidim ci to prejde :)
CASE CoolerMaster RC-690-KKN1 PSU SuperFlower 650W Gold MB MSI Z97 Gaming 3 CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX GPU ASUS Strix GTX 970 RAM Kingston 2x8GB HyperX SSD Samsung 840 EVO 240GB + 500GB HDD WD Black 1TB + 2TB Monitor NEC EA244WMi TV Samsung UE48H6470 PhoneOnePlus 8 Pro 256GB/12GB

Návrat na "Debata o všetkom"