Burácie kladivo

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3246
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Burácie kladivo

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Chlapi,

máte skúsenosti s "väčšími" búracími kladivami? Potrebujem tento rok spraviť poriadky so starými plotmi, potermi, betónmi atď. a neoplatí sa mi furt požičiavať zbíjačku, tak rozmýšľam, že si také niečo kúpim.

Zaujala ma celkom Scheppach AB 1500 MAX, hlavne hmotnosť 5,5kg a sila úderu 27J. Stačí takéto niečo na staršie aj 20cm betóny?

Alebo radšej kúpiť už niečo silnejšie a ťažšie napr. Scheppach AB 1900.

Príp. niečo iné, kľudne si nechám poradiť.

Cenovo by som sa rád pohyboval okolo tých 200€, max. 250€.

Ďakujem za každú radu. ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa Ivko »

Platí že čím ťažšie tým lahšie sa s ním bude robiť, lebo sila úderu ide do toho čo rozbíjaš a nie do ruk obsluhy.
Váha 5,5kg pri búracom kladive mi príde až na smiech
Staré ploty rozbiješ raz a hotovo - už sa k tomu nikdy nebudeš vracať.
Požičal by som si k tomu adekvátne kladivo, také čo váži kludne 20-30kg a viem že by som to rozprášil za 1/3 času (kludne za jeden den) čo ťa bude stát 30-40€

Viem že uvažuješ že by ti náradie ostalo do budúcna že keby bolo treba niečo iné riešiť, ale s 5,5kg si rozhodne nepomôžeš, ale len sa budeš trápiť lebo tá "udávaná" sila úderu sa neprenesie do toho čo chceš rozbiť
PS: pri tých neznačkových by som ani neveril uvádzaným parametrom. Napíšu čo sa im chce, ty si tie parametre nemáš ako overiť. Ty nezistíš či je tam tých udávaných 27J alebo len polovica a ani či motor má ten výkon - to je velmi častý podvod hlavne čo sa výkonu motoru týka
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa HellAngel »

Moja skusenost. Potreboval som do stareho betonoveho plotu spravit dieru na ruru z odkvapov do potoka. Od suseda som si pozical betonove kladivo, nejake z OBI, vaha tak okolo 5kg. Prestalo ma to snim bavit po pol hodine, lebo som sa takmer nikde nepohol. Isiel som ku svokrovi, ten mal 2 elektricke zbijacky. Jednu cca 20kg, druha mozno 40kg. Najprv som siel ten mur skusit dat s tym 20kg, no aj tak som skoncil pri tom 40kg. Troxhu som sa viacej potrapil s jeho vahou, ale plot bol behom chvile prec. Pointa, kasli na 5kg kladiva, to je tak na tehlove alebo porobetonove priecky. Pozicaj si na den poriadnu zbijacku a za chvilu mas po probleme s plotom
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3246
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Chlapi, ja to ho mám viac na rozbitie, čiže to nebude spravené za deň ani za dva. Požičiavať ši 10x kladivo mi nepríde moc rozumné. Navyše keď budem mať kladivo doma, môžem to robiť po robote 2-3h každý deň, miesto dvoch celých víkendov.
Takže to 5,5kg je z kola von.

Čiže ostáva niečo troška ťažšie:
- 12kg 50J má aj Parkside, pár známych mala ich slabšie vŕtacie kladivá a boli za tú cenu spokojný. Porobili s tým domy a stále tie mašiny išli :laugh:

- 16,5kg 60J Scheppach AB 1900

- nejaký iný model, ale v tejto cenovej relácii je to na jedno kopyto.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja som mal okolo staršieho domu betóny asi 25cm hrubé 40cm široké mal som s roboty toto HiltyTE 2000-AVR ani boha to nešlo, nakoniec som si požičal od kamaráta benzínovú čo používajú na diaľniciach. Tým chcem len povedať že niekedy proste človek musí ísť do požičovne :D
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa Ivko »

Znova zopakujem ak si požičiaš poriadne kladivo, tak to čo by si "šušnil" každý den 2-3hod po práci (hlavne humploval lacné na niečom na čo určené nie je), by si s tým poriadnym urobil kludne za jeden den, hlavne čo sa týka tej hrubej roboty.
Požičovne majú mnoho krát víkendové požičanie výhodnejšie ako napríklad dva pracovné dni

Ked budeš potrebovať niečo menšie, tak si kúp svoje, ale na tú hrubú robotu by som si požičal bez debaty z požičovne
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa amplifier »

S nejakou takou podobnou scheppach som robil asi uz 10x, poziciavam od kolegu. Cca tak do 20kg mohla mat. Aj tak som vacsinou nacal a potom mam take rucne velke, svokor asi Thorovi ukradol, a s tym som vzdy dokoncoval to sa mi osvedcilo.
Napr s tou scheppach som presekaval deku 20x20cm otvor hrubka asi 30cm. Velka pomoc, aj tak som sa spotil jak bulhar...
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3246
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ivko: už som nejaký ten betón rozbil aj s požičanou zbíjačkou a nie som taký pevný chlap, aby som to vydržal robiť celý deň. Práve preto mi viac vyhovuje to "šudliť" 2-3 hodiny denne, než celý deň v kuse. Som kancelárska krysa a nemám 20, takže už toľko neznesiem :laugh:

Amplifier: nevieš zistiť, čo to bolo za model? Ja som mal minulý rok od známeho požičanú jednu zbíjačku, ale za šľaka si neviem spomenúť ani aká to bola značka.

Pár rokov dozadu som mal požičanú modrú Bosch GSH11 a tá teda moc silná nebola. Ako robotu som s ňou spravil, len som musel betón búrať po menších kúskoch.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa scream »

zaplat si "ciernu techniku" a mozno ta to bude stat menej jak buracie kladivo :) Na tento typ prace sa to priam pyta.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa Ivko »

No práve váha tej zbíjačky je na to aby si sa nenarobil, ano je ťažká na manipuláciu, ale nemusíš tlačiť, len ju držíš rovno a ona sama ide dolu.
Robiť s tým vo vodorovnej polohe je otročina, ale tak staré ploty, nejaké chodníky je všetko že to len pridržiavaš vo zvislej polohe
Bosch GSH11 je hračka, preto si máš požičať niečo ako https://www.bosch-sk.sk/bosch-gsh-27-vc-professional a to len postavíš, pridržiavaš vo zvislej polohe, stlačíš tlačítko a na 10 úderov urobí to čo s malým vrčíš 3 minuty
Také sekacie kladivo ide ako do masla, ale ja by som si požičal ešte niečo väčšie, ked chceš rýchlo pracovať potrebuješ hlavne velkú váhu mašiny

Tu som našiel nejaké hračky, ale čo to je zač netuším - neviem čo čakať za tých 200-220€ Máš tam 3 kladivá 15-18kg s úderom 45-50J https://www.protechshop.sk/buracie-kladiva/pa,a,36,0/
Mne značka Bestcraft nič nehovorí, práve naopak, ale o nič ružovejšie to nevidím so Scheppach-om
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa amplifier »

SHEPPACH AB 1600 to bola zrejme. Podla mna idealny pomer na take to "domace buchanie". Jasne ze vacsi stroj rozbije rychlejsie..len keby mam 30+ kilovu masinu sto razi dvihat pri burani nejakej steny tak dakujem pekne. To su uz profi stroje kde cas su peniaze.
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa Ivko »

Preto som písal že taká zbíjačka je na robotu, kedy ju len pridržiavaš vo zvislej polohe, s tým sa nedá robiť vodorovne, na to sú tie čo majú pod 10kg
On chce rozbijať staré múriky, betony, teda predpokladám všetko zvisle
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3246
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Jj prakticky všetko bude zvisle.

Ono moc možností nemám:
- kúpiť hobby triedu a dúfať, že vydrží
- kúpiť profi bazár a dúfať, že vydrží :laugh:

Oboje je mačka vo vreci, s tým, že u nového mám aspoň záruku. Napr. v Lidli toto moc neriešili, kamarát takto vracal po roku klasickú vrtačku a hneď mu vrátili peniaze.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa HellAngel »

Profi naradie v bazare ma uz toho dost za sebou. Ja by som to riskol s hobby naradim. Idealne z OBI, Tesca kde je bezproblemova reklamacia.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Burácie kladivo

Príspevok od používateľa dargy »

Diablo1st napísal: Ne 28. Feb, 2021, 17:23 Ivko: už som nejaký ten betón rozbil aj s požičanou zbíjačkou a nie som taký pevný chlap, aby som to vydržal robiť celý deň. Práve preto mi viac vyhovuje to "šudliť" 2-3 hodiny denne, než celý deň v kuse. Som kancelárska krysa a nemám 20, takže už toľko neznesiem :laugh:
Vsak pojdes z prace pozicias delo zbijacku. Cestou do prace vratis. Za 3h urobis ako s tam tou za mesiac. A este sa budes citit ako chuck norris bo to pojde ako po masle. Ja ti len poviem to iste co Ivko. Ja som daval dole soklove betony casto a niektore boli aj riadne tvrde. A s tymi suntami to robit je za trest. Ale ako myslis. Este aj tvrdis ze nemas 20. Ja som na tom podobne a presne tomu by som vyhol. Muklovaniu 2-3h s tymi hrackami. Neurobis toho vela teda. Ale neviem ako to presne vyzera co potrebujes rozbit. Tu fakt ci vacsia sila tym vacsia zabava.

Návrat na "Debata o všetkom"