Aký "finiš" na stolovu dosku

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Aký "finiš" na stolovu dosku

Príspevok od používateľa kllr007 »

Riešim problém, mám tu stolovu dosku, smrek, a potrebujem poradiť čo použiť na vrch. Bude to klasický PC stôl.
Je to bez akéhokoľvek prechádzajuceho spracovania. Samozrejme obrusene a pripravené.

https://www.balakryl.sk/nase-farby/farb ... skovy-olej

https://www.balakryl.sk/nase-farby/farb ... l-polyurex

Nemá niekto reálne skúsenosti ?
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Aký "finiš" na stolovu dosku

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ak chces hladky povrch musis lakovat na 3x a stale jemnejsie prebrusovat az do finisu. S tym lakom som robil parkety takymto sposobom. Ked nalakujes a nechas tak, neprebrusis, dvihne sa vlakno.

Olej je prirodnejsi a nestratis dotyk s drevom (lak vytvara vrstvu medzi). Ja uz pojdem len do oleja nabuduce ale opat parkety, nie stol :D
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Aký "finiš" na stolovu dosku

Príspevok od používateľa kllr007 »

Toto je to že neviem čo ten olej spraví na stole, aby nebol na pocit mastný a lepivy... Hmm.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
anonym_a8

Re: Aký "finiš" na stolovu dosku

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Ked kupis kvalitny olej, tak nebude. Napriklad Tikurilla ma super veci.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Aký "finiš" na stolovu dosku

Príspevok od používateľa stiv »

Ak chces nejaky kvalitny lak tak milesi ale neviem ci nemusis kupit vsetko, treba to striekat a samozrejme prebrusit. Inac to bude take "homemade".

Skus zajst do farby lakov, byvaju tam aj vzorky a uvidis.
.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Aký "finiš" na stolovu dosku

Príspevok od používateľa kllr007 »

Do farby laky teraz nezajdes, fungujú len ako výdajne. Preto sa pýtam či má niekto reálnu skúsenosť s tým olejom
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Aký "finiš" na stolovu dosku

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pozri, opat iba parkety (ale drevo je drevo), olej vie byt rovnako hladky, rovnalo leskly podla typu oleja. Takze myslim xe na stole to bude to iste.

Plus si vies lokalne poskodenie opravit lokalne, pri laku sa to neda. Ja mam info ze belinka su kvalitne a prirodne.

Budes to samozrejme musiet nechat vsiaknut a brusit podla tvokho levelu ocd (aka co je uz dost hladke).
Nechaj si potom tu najjemnejsiu triesku z vybrusu, pozmiesani s olejom/lakom je to lepsie ako tmel na opravu dier a pod.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Aký "finiš" na stolovu dosku

Príspevok od používateľa kllr007 »

O hladkost a lesklost mi ani tak nejde, skôr som sa bál o ten pocit mastnoty pri dotyku. Nevadí vezmem olej, lokálne opravy sú najväčšie plus :D
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Aký "finiš" na stolovu dosku

Príspevok od používateľa amplifier »

Ja drevo osetrujem iba olejom, viac krat som pouzil OSMO tvrdeny voskovy olej. Olej sa vpije, po zaschnuti ziadna mastnota, nanasanie handrickou, alebo textilnym valcekom. Mam tak postele, schody, zabradlia. Vies aj farbu riesit ze das dekoracny olej od nic a na to priesvtiny tvrdeny. Po aplikacii by som trocha zalestil, na dreve sa ti postavia "chlpy". Takisto je certifikovany na detske hracky a nezapacha.

Akurat ma este napadlo, olej neurobi taku povrchovu tvrdost, smrek je makky, na stol by som ho urcite nechcel.
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Aký "finiš" na stolovu dosku

Príspevok od používateľa kllr007 »

Veď toto že je mäkký preto som zasa chcel dať ten póly ktorý spraví sa sa povedať prakticky plastovú vrstvu. Lenže potom nie sú v kontakte s drevom :D + keď sa poškodí tak nič sa nedá robiť...

ach dilema

Dám asi ten olej a uvidím čo to spraví.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: Aký "finiš" na stolovu dosku

Príspevok od používateľa Monster »

Na pracovny stol kde budes mat ruky urcite lak, pokym pouzijes valcek s kratkym a jemnym vlasom povrchovauprava bude vyzerat dobre. Len treba dobre rozvalcovat a rychlo aby sa lak sa rozlial pekne do porov a po celom povrchu a neprechadzat po nom ak uz je prischnuty. Vtedy ti urobi strukturu ako na stene po valceku. Kazdemy zakaznikovy odporucam radsej lak na pracovne dosky alebo nabytok kde bude casty kontakt s rukami lak, pot je agresivny.
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Aký "finiš" na stolovu dosku

Príspevok od používateľa kllr007 »

idem zreferovat. Dal som ten olej, pekne prva vrstva, obrusit 240tkou, druha jemne rovnako zbrusit a zaverecna tretia. Je to uplne v pohode, posobi to ze to aj nieco vydrzi, vyzera to pekne a hlavne feeling je ako z dreva, tak ako som potreboval.

Za mna proste spokojnost, v buducnosti siahnem po tom rovnako.

PS: podarilo sa mi zasvinit jedno miesto na kozenke tym olejom a nejde to dole, na co by to mohlo reagovat aby to rozpustilo ?
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10

Návrat na "Debata o všetkom"