Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa stefan222 »

Zdravim borci,

Vela z vas stavia a isto mi viete poradit.odporucit co kde ako kolko atd. NEchcel som to miesat s quickiho temou, kedze tam je denne obyvatelny dom a tympadom sa mnoho preferencii a atributov meni.

Chceli by sme na leto zacat stavat chatu/chalupu obyvatelnu max na vikend/sviatok/vianoce. Nachadzat sa bude na Liptove. Mame projekt hotovy a mam momentalne ponuku od "lokalneho pana", ktoreho sme navstivili u neho doma a posobil slusne,profesionalne a ukazal nam poslednu stavbu.

1.Prikladam dole 2 ponuky na material+praca a vyslo nam to na 45tis cca na komplet hrubu stavbu so strechou(plech). je v tom aj zateplenie stien 30cm
Co myslite?
2. Okna mam ponuku od Fenestri aj vchodove dvere spolus pracou a dopravou na 6100eur. REHAU GENEO RAU-FIPRO X , tu mi pride ok ponuka, ale vas nazor? je to plast a antracit farba vonku.
3. Dnu mam vybraty krb romotop(len romantika/vianoce), klimu asi dam GREE(dokurovanie na jar jesen,inac temperovanie), rekuperaciu chcem od firmy assex, na ohrev vody bude TC(1tis eur) a podlahove kurenie mi spravi sused folie za 5tku Eur max. co myslite?

S manzelkou sme prakticky ludia,vobec nie sme narocny v tychto veciach a tento dom/chalupu chceme navstevovat fakt max na 1-2dni v tyzdni ak vobec a preto sme nechecli TC na vykurovanie(navratnost neexistuje v mojom pripade).

Ostatne profesie ako voda/el by sa mala robit priatelmi toho "lokalneho pana". Este 2 cenove ponuky mi maju prist od inych panov.

Vedeli by ste mi prosim poradit stav dozor, kt nema problem ist na liptov?

Pripajam podorys a pohlady,

Ak sa jedna o zle zalozenu temu tak sa vopred ospravedlnujem a smelo spojit s inou temou. Dakujem
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
hry- ps5
doma-HP probook
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa shajek »

2. Je OK, som s nimi spokojný.

Moja otázka znie, keďže musíš udržiavať protizamrz a rosny bod, neoplatí sa ti tam predsa len nejaká podlahovka alebo aspoň infrapanely, alebo konvektory?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa stefan222 »

cauko, podlahove kurenie mi spravi sused folie za 5tku Eur max, toto myslis? zena che teplu podlahu na pocit a klima vie kurit tiez, plus bude ten krb prinajhorsom. ale s drevom sa nechcem velmi srat. tie podlahove folie mi sused vie dat na wifi, ze zapnem hodinu pred prichodiom a klima na wifi tiez si viem temperovat ked tam nbudem ze drzat to na 15-17stupne. konvertorya panely nechcem kvoli vzhladu len.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa Jednoduska »

O krbe vie projektant riadeneho vetrania? Vznikaju tam verim vzajomne technicke viazanosti.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa stefan222 »

to je dobra otazka, neviem, este som reku neriesil detailne. developer este nema povolenie na siete a vraj do leta to ma mat aj IS postavene a skolaudovane tak snivame. a v lete jak zacnem stavat tak som premyslal ze kontaktujem uz rekuperaciu manika
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Kontaktuj ho pocas projektovej fazy, ved reku musi mat tiez projekt a na ten navazuje elektrikar.
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa amplifier »

Nazdar,
1. podľa mňa férová cena, len som si provnal Ytong 300vku a bolo to rovnako na kuse. A to mam kamarata majitela stavebnin. Aj ta cena prace sa mi celkom pozdava.
2. Ten profil okenny mam presne ja (aj farebne) a som velmi spokojny, mne to robili rakystav. Cena myslim tiez fajn co si dostal.
3. Romotop mi vychadzal draho, dostal som zlavu na Kobok, ale vyzeraly fajn tie krby, subjektivne by som aj povedal lepsie nez Kobok (ja mam chopok). Klima neviem nemam, chladim podlahu. Rekuperacia asi ok, firmu nepoznam, nemam rad rekuparacie ale aspon ti tam nebude stat vzduch ked tam nebudes, ja som stale nenasiel ododstatnenie tej investicie. TC by som na tvojom mieste tiez neriesil, asi folie su najlepsia volba, ked prides rychlo zakuris. Kolko take veci stoja neviem, mne tusim vychadzali 5ku vykurovacie kable (tusim 5-6k) ale som to nedal,,,folie by mali byt drahsie tak asi fajn cena?? neviem

Pozor na priatelov lokalneho pana, iba ked sa zaruci a zoberie zodpovednost, s profesistami je to prast jak uhod, ja som mal takto po znamosti vybavene vsetko, niekedy super, inokedy by som ich nakopal. Kamarata takto napr. chceli odrbkat o 4k€ vodari a tiez boli dohodnuty cez stavbyveduceho sak sa poznaju..Na to bacha.

Ak na to nemas cas tak by som najviac zainvestoval do dozoru, fakt nejakeho terminatora. Ja uz majstov nechcem vidiet do konca zivota radsej sa vsetko naucim sam :D Na jar idem stavat k domu "šopu na náradie", takže domček 6,5*5,5 metra :D a nechcem tam už nikoho aj keby to mam po nociach robiť :D
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som uz asi kazdu proefsiu robil ale nie som pedant, a nemam cit pre detaila trpezlivost. urobim co mi majster povie ale tam to konci. a to ze tam nebudem vobec pri stavbe, mozno raz za tyzden ked pojdem okolo na vylet ta sa zastavim. ale aj ta chapem, a specialne na vodarov aj ja mam zle spomienky.

mas link na krb co mas?
ja chcem tento, sklada sa ako lego a cena s pracou stoji cca 3.5k eur. a je to plech. ak by som chcel kachlove tak to bude cca 5k eur. ale to tiez kachlove sa odporuca ak clovek kuri stale a drzi teplo. a mne sa ten plech paci viac aj na dotyk.
https://www.romotop.sk/designove-krby-sk/cara-c-n-03
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa amplifier »

stefan222 napísal: St 30. Dec, 2020, 11:54 mas link na krb co mas?
https://www.kobok.sk/chopok-VD.php
Treti obrazok, jeden bok mam preskleny, najma vysuv hore je uplne super vec.
Ten romotop vyzera ok, odporucam na krbe nesetrit, najma na realizacii. Ja bude asi doplnat dalsiu ventilacnu mriezku, nemam akumulacny a sa mi zda ze mi ju dal typk nizko lebo nad nou sa este dost prehrieva..Ale nepouzivame ho prilis, mozno za rok 10-15 krat isiel.
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa stefan222 »

neviedl som nikdy este vysuvne dvierka hore ale som zvedavy ake to bude pri pouzivani. ci sa to nebude zasekavat. 10x na rok je u mna nedosiahnutelne :D tolko dreva ani nebudem mat.
hry- ps5
doma-HP probook
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa stefan222 »

prikladam zaujimave video s kurenim klimou, 95m2 uzitkova, 15cm zateplenie a 15cm v podlahe.

https://youtu.be/RB4R5bP-Dc8
hry- ps5
doma-HP probook
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa Kukiak »

Tiez kurim klimou (1ks na kazdom poschodi) a zatial som za celu zimu na 600kw (okolie BA) s podobnym zateplenim.To video sedi.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa shajek »

ak sa bavime o spotrebe, hociake tepelne cerpadlo vyhra nad elektrokotlom/foliami/drotom. To je snad kazdemu jasne. Ale kurenie klimov je snad ta najnekomfortnejsia vec na svete. Predohriat si miestnost klimou, nez tam pridem, este OK. Ale zit niekde kde kuri iba klima je .... zle .... ked zo stien na teba sala chlad, a do ksichtu ti fuci teply vzduch. Zazil som par takych montazi, bol som v takych domoch a kancelariach. Proste... nie ... Radej TC vzduch voda - ano viem, cena ....
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa Jednoduska »

tak tak, je to cista konvekcia, najneprijemnejsie kurenie.

FUngovat samozrejme funguje. Takto sm eboli par rokov dozadu na Malte v Januari, tak kuria iba klimami lebo slabe zimy. dlazba ladova, steny ladove a teply vzduch... na obcasne dokurovanie popri krbe jasne pohodicka, ale doma by som si to neprojektoval.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Stavba chalupy/chaty rady/tipy triky

Príspevok od používateľa shajek »

popri dokurovaniu ku krbu, davam infrapanely, nakolko salanie, nakolko slniecko :) davam ich na protizamrz a predkurenie miestnosti pred prichodom. Mam to rozratane vykonovo, aby to zvladol byt hlavny zdroj. Poviem vam, nieje krajsi pocit ako ked je vonku -10 a stojis pod ziaricom kde je pocitovka tak +15C
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345

Návrat na "Debata o všetkom"