RTVS/platby

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

RTVS/platby

Príspevok od používateľa lezgy »

Caute
mozem sa prihlasit ako novy platca spatne od roku 2020/01 na odberne miesto-dom, ked niesom majitel domu?
dik
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa kllr007 »

Prihlásiť sa môžeš +a vlastne aj musíš) len tam kde máš na seba napísanú elektrinu. Aspoň to po mne chceli, žiadny list vlastníctva ani nič. Iba zmluva o dodávke elektriny.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa Jednoduska »

a zaroven sa na to mozes vyprdnut, lebo nie je ziadna pouta, iba ti spatne vyrubia poplatky ktore meskas.

Ja musim pvoedat, ze tak ako tie poplatky neuznavam tak je rtvs jedna flexibilne fungujuca statna firma, do par dni od odhlasenia odpisali ze chcu papier, poslal som scan, do dna mail ze som odhlaseny. dobra komunikacia.

pri rodinnom dome sa neprihlausjem, necham na nich nech napisu :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa molnart »

na to by som sa neposliehal, par rokov dozadu bola kauza ked to davali exekucnej firme a na poplatkoch sa v pohode nazbieralo par tisic. nikdy nevies kedy niekomu prepne a zacne to vymahat
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa stiv »

Ved ich nechaj. :D

flexibilne fungujuca statna firma, ktora posiela nedoplatky po premlcaciej dobe
.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som riešil týždeň dozadu odhlásenie po zosnulom + "prihlásenie" nového odberateľa invalida. Zatial žiadna odpoveď.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa newmi »

kolegom teraz zacali chodit nedoplatky + pokuta za par rokov. Nie je to par tisic ale nie su to ani drobne. A vraj poplatky platis len ak je ten dom/byt skolaudovany. Inak aj ked mas na seba elektriku, tak vraj nemusis platit RTVS, az po kolaudacii.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa HellAngel »

a kazdy kto ma elektrinu musi platit poplatok RTVS? Ci ako to je. Byvyme v dome, co sme postavili a ziadne platby rtvs nerealizujem. Aky to ma dovod vlasne platit? Co to je za poplatok?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa kllr007 »

Musíš ak máš elektrinu.
Platiť nemusia len osoby ktoré sú oslobodené, napríklad invalidný dôchodca a pod (pri nich stačí len že bývajú v rovnakej domácnosti, nemusia mať ani elektrinu na seba písanu).

Ja som na to pri kúpe zabudol, ozval som sa prakticky až skoro po roku, doplatil som nedoplatok 50€ a ide sa ďalej.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa HellAngel »

a aky je dovod toho platenia? Ved rtvs ani nezapinam :D a to nikto neupozorni, ze treba nieco platit? To si mam z prsta vycucat? Nepametam si, ze by mi niekto takto nieco na uradoch spominal, ked som staval a kolaudoval, ze treba platit nejakej hlupej rtvs
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa killswitch »

Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 817
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa LeaR »

hellangel to si ako fakt nikdy nepocul o koncesionarskych poplatkoch? :D
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa d3Xter »

alebo zastrckovy zakon 😂 kazdy by chcel poriadny obsah, kopec sportovych prenosov, ligu majstrov a podobne ale platit ani bohovi 😂
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa HellAngel »

lear: koncesionarske poplatky som uz pocul, ale nikde som nikdy nevidel ani ma nik na ne neupozornil, ze ich musim platit aj ja

dexter: ja sa mozem na ich prenosy a grc program zvysoka v....t. TV okrem detskych programov niekedy cez den nemame ani zapnutu a vacsinou divame nejaky film. Mne by telka vobec nechybala, keby vobec neexistovala

a este ma napadla taka jedna vec. Uz ked to budem musiet platit, teraz ked o tom viem, ze sa to musi, co citam, tak od zaciatku platenia elektriny. To uz je celkom pekna doba, vyse 8 rokov. Je nejaka premlcacia doba ohladne dlhu, v pripade, ze ho nikto nevymaha?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: RTVS/platby

Príspevok od používateľa yesper »

Premlcacia doba su 3roky a myslim, ze pokutu 17e dostanes len v pripade ak neuhradis nedoplatok do 30dni od ich vyzvy.

Návrat na "Debata o všetkom"