Téma o zuboch/zubároch

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 817
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa LeaR »

podobnú tému som nenašiel...ak som prehliadol kľudne to tam presunte :-)

otvorím tému otázkou, dávali ste si niekto vyrovnávať zuby v bratislave? ak áno, tak kde a ako ste spokojný s výsledkom?

kolegyňa chodí k tejto pani https://zubnystrojcek.sk/ ktorá má super ceny (450 strojček + 10 kontrola) ale pani takpovediac experimentuje. aj po viac ako roku a pol má niektoré zuby krivé, chodí tam len kvôli cenám, lebo je lakomá si priplatiť. Našiel som veľa negatívnych recenzií, má samozrejme aj dobré recenzie ale riskovať to nechcem ale na druhej strane nechcem dať ani 3K za strojček (+300e za vstupnú konzultáciu).

máte niekto skúsenosti s nejakou ambulanciou kde ste nenechali vreco peňazí a boli spokojný? dík :-)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa shiro »

zubny priemysel je dlhodobo a butalne predrazeny. ani automotive priemysel sa na to nechyta a pritom zubar robi/modeluje zlomok toho, co je potreba vyrtvorit na auto. tot moj nazor a myslite si, co chcete. nechavajte u posrateho zubara stovky eur za "zub" o vahe 2g a objeme 0.5cm3. Za do 2 mes. vypadnute plomby a podobne...pricom je mozne reklamovat nekvalitnu pracu, lebo je to sluzba ako kazda ina.

O pripadnom experimentovani niektorych amaterov, nikdy nekonciacej bolesti a utrapach, za ktore by vam oni mali platit stovky eur, ani nehovorim.
Fakt by to malo byt ako v tom vtipe, ked pacient chyti zubara za gule/zubarku za bradavky: " a teraz sa posnazime, aby to nikoho z nas nebolelo" :laugh:

A nakoniec, nezabudnite "podakovat" sk*venej prirode, ze jedine zuby su defakto kosti, ktore sa z nejakeho dovodu nevedia prirodzene regenerovat. Hocijaka kost v tele sa sama zrastie/zregeneruje. Iba pos*aty zub nie. Boh (pokial existuje) je zas*aty masochista....co ine nam ostava, ako sa smiat :laugh:
Naposledy upravil/-a shiro v Po 20. Júl, 2020, 22:06, upravené celkom 2 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa Miso122 »

Keď máš pri návštevách zubára "nekončiace bolesti a útrapy", máš shitného zubára amatéra :) alebo to bude tým že odmietaš priplatiť za niekoho kto vie čo robí
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa shiro »

Sorry, nesukam premierovu dceru, ze mam len tak 500e na "odbornika" :-) Akoze, nemam probem dat 5-10e za umrtvovacku, ale ide mi o princip
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa stiv »

10e je len za objednanie nie? :-D
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa Miso122 »

Predstav si že ja tiež nie, a nič z toho čo popisuješ som od doby prechodu k normálnemu zubárovi (10r+ dozadu) nezažil
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa kllr007 »

Máš súkromníkov a potom štátnych. Praktický platím čo si pamätám 30-40€ za zub aj s umrtvenim, som za posledné roky spokojný (chodím k nemu cca 10 rokov už aj). Samozrejme pred tým som tiež chodil k jednej "odborníčke" ktorá robila systémom kedy má bolelo zuby viac po zákroku ako pred. Od takých ale treba hneď preč, nestojí to za to.

Prirovnávať zub k autu, to môže len lolo ako shiro.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa Ivko »

Zubár je drahý? Prečo

Zubár musí vyštudovať, ked chce vlastnú ordináciu tak bolo treba mať 2 ? 3 ? ročnú prax pod niekym.
Potom ked chceš vlastnú ordináciu potrebuješ vybavenie a POTREBUJEŠ PACIENTOV a oni sami od seba neprídu, lebo každý niekam chodí a tých pár čo by sa našlo ti nezaplatí ani prenajom priestoru a sestričku.

Druhé riešenie je že robíš pod niekým a vyčkávaš na to kedy sa niekde niečo uvolní.
Len že prebratie ambulancie nie je len tak, ak je tam nejaký dôchodca tak jeho práca asi za vela nestojí a nebude mať vela pacientov. Ale tak či tak ten nový si berie jeho zariadenie (asi nič moc, lebo pravdepodobne nemá RTG) a dalšie čo treba zaplatiť je pacient! Ano kúpením nejakého obvodu si nový zubár kupuje aj pacientov a cena je na dohode. A nie je to iba 1€ za hlavu (1000 pacientov x 10€ napríklad)

Realita je potom taká že niekto nový čo vie využívať moderné postupy musí na začiatok vyvaliť kludne 50000€ a ešte nič nezarobil. A z tých 50000€ si musí velkú časť od niekoho požičať pretože doteraz si nemal z čoho ušetriť.
Dá sa aj vlastná ambulancia, zariadenie zobrať na leasing, ale za pacientov - za prebratie obvodu treba zaplatiť tak či tak.
Akurát kde nájsť lekára čo predá pacientov bez zariadenia ambulancie, čo by s tým robil, na bazoši to asi nepredá

shiro si môže prečítať https://www.slsp.sk/sk/biznis/zaciname- ... zubnu-prax

Moja zubárka je mladšia ako ja, patrí k tým drahším tu v okolí, ale kvalita sa platí...
Kolegovi čo zubár prilepí, opraví to po čase odpadne (ale má to vybavené u fotrovho "kamaráta zubára" za dobrú cenu)
Už len ten kolegov foter vyzerá jak starý ŠTB-ák (má 150kg najmenej a je z minulej éry, kedy sa všetko vybabovalo za flašku)
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja chodim do jednej ambulancie v BA, kde je majitelka naozaj odbornicka a poznam ludi, ktori sa roky neuspesne liecili inde a az ona im stanovila spravnu diagnozu. Problem je vsak v tom, ze ku nej chodi velmi vela ludi, takze sama robi iba vstupnu diagnostiku, nalepovanie zamkov a podobne odborne veci. Pri beznej kontrole sa na mna vacsinou iba pozrie a niekomu z personalu povie, co treba spravit. Pri personale je trochu problem v tom, ze asi polovica z nich je super a druha polovica vobec. Takze pred kazdou navstevou dufam, ze sa mi ujde niekto schopny a nie taky, co ma obe ruky lave a v hlave nasrane.

Co sa tyka ceny, tak od urciteho veku ti poistovna nieco (resp. vsetko) preplati iba ak mas na to indikaciu (napr. razstep podnebia, obrateny skus a tak). Ak ide iba o esteticky problem, tak si platis vsetko sam. Ja som platil tolkoto:

Diagnostika - 300 e
Panoramaticke CT - 100 e
Trhanie osmiciek - 4x 169 e
Strojcek na hornu celust - 1058 e
Strojcek na dolnu celust - 1038 e
Kontroly pocas 2 rokov - 905 e
Snatie - 570e

Je to cena za fixny keramicky strojcek, ale kovovy u nich stoji tak isto. Keby si chcel nieco viac fancy (rozumej Invisalign), tak predpokladam, ze by to bolo minimalne o 1,5k drahsie.

Na koniec este taka poznamka, o ktorej vela ludi nevie. Standardne trva liecba fixnym strojcekom cca 18-24 mesiacov. Potom ti vsak na zadnu stranu zubov nalepia napevno drot, tzv. retainer, ktory tam budes mat dalsich 5 rokov. Ak ti ho nedaju, tak je takmer iste, ze sa ti zuby znova pokryvia.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 817
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa LeaR »

geroswen diky za zaujimavé info, vieš poslať kontakt do ss? invisalign už je iná liga
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa icefire »

geroswen napísal: Ut 21. Júl, 2020, 01:04 Ja chodim do jednej ambulancie v BA, kde je majitelka naozaj odbornicka a poznam ludi, ktori sa roky neuspesne liecili inde a az ona im stanovila spravnu diagnozu. Problem je vsak v tom, ze ku nej chodi velmi vela ludi, takze sama robi iba vstupnu diagnostiku, nalepovanie zamkov a podobne odborne veci. Pri beznej kontrole sa na mna vacsinou iba pozrie a niekomu z personalu povie, co treba spravit. Pri personale je trochu problem v tom, ze asi polovica z nich je super a druha polovica vobec. Takze pred kazdou navstevou dufam, ze sa mi ujde niekto schopny a nie taky, co ma obe ruky lave a v hlave nasrane.

Co sa tyka ceny, tak od urciteho veku ti poistovna nieco (resp. vsetko) preplati iba ak mas na to indikaciu (napr. razstep podnebia, obrateny skus a tak). Ak ide iba o esteticky problem, tak si platis vsetko sam. Ja som platil tolkoto:

Diagnostika - 300 e
Panoramaticke CT - 100 e
Trhanie osmiciek - 4x 169 e
Strojcek na hornu celust - 1058 e
Strojcek na dolnu celust - 1038 e
Kontroly pocas 2 rokov - 905 e
Snatie - 570e

Je to cena za fixny keramicky strojcek, ale kovovy u nich stoji tak isto. Keby si chcel nieco viac fancy (rozumej Invisalign), tak predpokladam, ze by to bolo minimalne o 1,5k drahsie.

Na koniec este taka poznamka, o ktorej vela ludi nevie. Standardne trva liecba fixnym strojcekom cca 18-24 mesiacov. Potom ti vsak na zadnu stranu zubov nalepia napevno drot, tzv. retainer, ktory tam budes mat dalsich 5 rokov. Ak ti ho nedaju, tak je takmer iste, ze sa ti zuby znova pokryvia.
Asi tazko, mam Invisilign fullku, cez 50 trayov a stalo to v BA 300,- vstupna, 110,- externy xray a potom 3.300,- sady. Ponukali mi este remote management na kontrolu (50,- mesacne), to som ale odmietol. A ver tomu, ze Invisilign je najlepsi strojcek aky je a to hovorim z pozicie cloveka, co mal nocny a aj fixny strojcek v minulosti.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa lezgy »

osobne sa cudujem ze tuna zubarov je take velke minumum,,
ryza nenormalna, hlupakov a neschopnych mame najviac na stvorak v europe
tuna v okoli sa musi kazdy zubar valat v zlatom prachu miesto kupela
ci schopny ci neschopny, konkurencia miziva, ak tak rozdiel ceny nenormalny
za tie roky som nepocul aby nejaka reklamacia bola vybavena k spokojnosti klienta, o nehodach by sa dali pisat romany

stat kde nik nepracuje a vsetci sa maju dobre
pri cenach co tu pisete... moj ty za vstupny drist 300e?
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa icefire »

Ano, za 25 minut pokecu, Xray bol navyse. Ak si sa rozhodol liecbu podstupit, tych 300€ slo dole z celkovej ceny potom.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3911
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa Memnon »

Ja mám tiež zaujímavú skúsenosť
zubárka tá isto čo geroswen, čiže dianiskova len na hlavne úkony a na triviálne veci len nadiktuje čo treba a pár krát sa stalo že (dobre počúvam) urob toto toto a toto tam tam, baba sadne všetko spraví, ale na opačnej strane, idem za dianiskovou a tá krútila hlavou
Mal som fix plechový, zuby v dvoch radoch a podobné srandy, že na danú diagnózu neodporúča invis
po tom čo kvôli svadbe dali dole plech tesne pred finišom dole teraz doklepavaju zvyšok práve invisom
môžem povedať že užívateľský komfort plechy vs invis je sielene neporovnateľný, nehovorím teraz o tom že je neviditeľný ale o celkovom pocite, problémoch..

Keď sa niekto rozhoduje, tak isto invis
Tie výhody za to stoja
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Téma o zuboch/zubároch

Príspevok od používateľa geroswen »

Naozaj som bol v tom, ze je Invisalign podstatne drahsi, nez fixny strojcek. Bud som si niekde precital blbost (3k za jednu celust) alebo isli od roku 2018 vyrazne dole s cenou. Myslim, ze ja som tam hned prisiel s tym, ze chcem fixny, tak sa ma iba spytala, ci keramicke alebo kovove zamky. Mam Damon Clear. Neviem, ci by sa dal v mojom pripade pouzit Invis, ale predpokladam, ze ano.

Invis raz komentoval chirurg s tym, ze je to neskutocna ryza. Hovoril nieco take, ze ho vyvinuli Amici, 3d scany spracovavaju v Afrike a dlhy tlacia Cinania.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m

Návrat na "Debata o všetkom"