Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Môže sa to pretiahnuť a aj tak s tým nič nespravíš, proste sleduj, kedy ti vyprší on-time delivery (75 dní) a ak dovtedy nepríde, tak dispute.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Hexaris »

Inak ja som bral nieco z USA a nejak som nechapal preco platim clo + colny poplatok. To je moja vina, ze clo existuje a oni to musia spracovat? 😭
Mala naplast bola, ze to clovek z LA poslal vecer nasho casu a doobeda dalsi den uz to bolo na SK 👍🏻 a dalsi den doma.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Papek »

MrDeer napísal: Pi 29. Jan, 2021, 01:06 Ahojte, objednával som cez epacket z alibaby, pristalo to v Belgicku a dostala to Slovenska pošta. V minuly piatok bol posledný tracking update od slovenskej posty, že výstup z krajiny odosielateľa. Je to prime zásielka. Aké sú vaše skúsenosti? Kedy by mohla dôjsť? Ďakujem
Mal som dve taketo zasielky. Jedna mala 15.1. vystup z Belgicka, doručená 18.1. Druhá 19. výstup, doručená 25.1
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Anubis »

Posledné zásielky ktoré prišli na SK boli dosť dlho zdržané,máte niekto podobnú skúsenosť?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja mam custom clearence status uz druhy den na setobox :(
hry- ps5
doma-HP probook
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Ivko »

Hexaris napísal: Pi 29. Jan, 2021, 10:46 Inak ja som bral nieco z USA a nejak som nechapal preco platim clo + colny poplatok. To je moja vina, ze clo existuje a oni to musia spracovat? 😭
Mala naplast bola, ze to clovek z LA poslal vecer nasho casu a doobeda dalsi den uz to bolo na SK 👍🏻 a dalsi den doma.
No nemusel si to platiť, ale zaplatil by si to tu dodatočne na SK a ešte by sa ti o týžden natiahlo doručenie, lebo by si musel čakať najskôr na oznámenie listom a až potom môžeš konať.
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Anubis »

Mne šiel balík 14 dní z Číny a 7 dní na Sk bez akýchkoľvek známok pohybu. Asi je toho veľa..
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa d3Xter »

ako vies ze je to na slovensku? mne takto stali baliky v "cielovej krajine" par tyzdov, ale pre tracking to bolo NL a prislo mi to s prelepenymi stitkami
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Anubis »

Tracking zaznamenal vstup na Slovensko a potom dlho nič,až zrazu customs clearance a to bol už rýchly proces.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ivko napísal: Ut 16. Feb, 2021, 21:24
Hexaris napísal: Pi 29. Jan, 2021, 10:46 Inak ja som bral nieco z USA a nejak som nechapal preco platim clo + colny poplatok. To je moja vina, ze clo existuje a oni to musia spracovat? 😭
Mala naplast bola, ze to clovek z LA poslal vecer nasho casu a doobeda dalsi den uz to bolo na SK 👍🏻 a dalsi den doma.
No nemusel si to platiť, ale zaplatil by si to tu dodatočne na SK a ešte by sa ti o týžden natiahlo doručenie, lebo by si musel čakať najskôr na oznámenie listom a až potom môžeš konať.
Ja som to platil priamo tu na SK, vsetko riesila DHL v BA na letisku.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

teraz som objednal za 130usd led lampy ta na to uz bude clo vsak?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Anubis »

Pokiaľ na Teba náhodou prídu tak DPH,clo je tuším od 150€.

Inak teraz mi chodia balíky rýchlejšie cez klasickú china post ako Aliexpress standard shipp. ( Mimo NL trasu )
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Mimochodom, niečo som niekde zazrel ohľadom zmien v preclievaní od leta, zachytili ste niečo také?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HaDeS »

Ak sa nemylim, tak mala by skoncit vynimka s DPH na zasielku pod 22€. Povodne to malo skoncit ku 31.12. 2020, ale Covid radost to posunula az na leto (zatial).
Neviem si ale predstavit, ako to chce statny simel dodrzat. Zahajovat konanie pri kazdej drobnej prkotine z Ali/DX/BG. Okrem toho, ze colne sklady nie su nafukovacie nie je ani dost deklarantov aby toto personalne zvladli.

edit

nieco malo k tomu tu
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Súhlasím, ja už teraz mám jednu zásielku, ktorá je cez NL forwardera a podľa trackingu od 9.2. je na Slovensku ale Pošta oficiálne hlási, že to prišlo až 19.2., takže si neviem predstaviť ako sa všetko natiahne po funuse...nakoniec budú zásielky prichádzať z Číny na Slovensko dva týždne a potom sa to bude mesiac vliecť po Slovensku, kým to dostane človek do rúk (teda samozrejme po tom ako sa trikrát bude trepať na poštu).

A celkovo..ako ja rozumiem tomu, že chcú zabrániť tejto novej kultúre ale nám nikto nedrží pištoľ pri hlave so slovami, že buď objednáme z Aliho alebo...
Ľudia tam kupujú, lebo tam nájdu často veci, ktoré tu nie a nehovoriac o tom, že ak sa nájdu nejakí slovenskí "podnikatelia", ktorí majú nejaké tuctové shopy z garáže, tak ako nech sa na mňa nikto nehnevá ale ja očakávam lepší servis od Aliho a garážového predajcu tam ako od nejakého slovenského "podnikateľa", ktorý len prelepuje veci alebo ani to...hlavne, že na to nahodí marže ako keby to šlo z prémiovej nemeckej fabriky. Všetko sú rovnaké :shit: , takže ak to má byť :shit: , tak aspoň poprosím, aby ma to nestálo veľa - chcem byť radšej milo prekvapený že "ako dlho to vydržalo", než "môže to ísť teraz rovno do koša". Neviem, myslia si, že takto nejakým zázrakom ožije mimočínska výroba? Ak áno, tak je to dosť hlúpy a naivný spôsob.

Budem držať palce, aby si našli nové cestičky ako oje*ať tieto nariadenia, lebo neviem ako s forwardermi ale na inom fóre chalani písali, že vraj už ani NL forwarding nie je 100% istota (t.j. že nemáš odosielateľa ako niekto z Číny) - i keď nebolo tam dosť informácií ako napríklad to, že by bolo jasne vidieť, že nebol dobre prekrytý štítok a reálne je tam stále vidieť CN odosielateľa.

Edit: Sorry za 1564984 editov.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Debata o všetkom"