Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Impulse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 05. Máj, 2020, 14:27

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Impulse »

Holandské colné orgány povolia prepustenie zásielok do voľného obehu, stanú sa z nich európske zásielky a následne sú rozoslané ďalej na doručenie do krajiny určenia/doručenia. To môže byť Holandsko ale aj Francúzsko alebo Česká republika. V takomto prípade sú zásielky doručované ako európske zásielky, pri ktorých už nie je potrebné podať colné vyhlásenie so žiadosťou o prepustenie do voľného obehu a poštové podniky si neúčtujú colné poplatky.
Ak dobre rozumiem, toto potvrdzuje teóriu, že keď zásielka ide cez NL alebo BE, tak ju dostaneme bez poplatkov, že ? Lebo oni si za preclievanie nič nepýtajú.
Prípad Slovenska (ale aj mnohých iných európskych krajín) a aplikácia režimu IOSS v prostredí Slovenskej republiky v praxi neprebieha tak ako uvádza Európska komisia vo svojom vzorovom príklade. Rozdiel je v prepustení tovaru do voľného obehu. Zásielky v režime IOSS určené pre Slovenskú republiku sú prepúšťané do voľného obehu až pri príchode zásielok na naše územie, teda do krajiny určenia. Nezáleží na tom, či bola krajina vstupu danej zásielky do EÚ Holandsko, Nemecko, Rakúsko alebo Slovensko, k ich prepusteniu do voľného obehu dochádza až na našom území.
A tu som sa stratil... nechápem tomu.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Impulse napísal: Št 09. Sep, 2021, 18:23
Holandské colné orgány povolia prepustenie zásielok do voľného obehu, stanú sa z nich európske zásielky a následne sú rozoslané ďalej na doručenie do krajiny určenia/doručenia. To môže byť Holandsko ale aj Francúzsko alebo Česká republika. V takomto prípade sú zásielky doručované ako európske zásielky, pri ktorých už nie je potrebné podať colné vyhlásenie so žiadosťou o prepustenie do voľného obehu a poštové podniky si neúčtujú colné poplatky.
Ak dobre rozumiem, toto potvrdzuje teóriu, že keď zásielka ide cez NL alebo BE, tak ju dostaneme bez poplatkov, že ? Lebo oni si za preclievanie nič nepýtajú.

toto sedi... NL/BE zasielky som neplatil ani jednu
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Impulse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 05. Máj, 2020, 14:27

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Impulse »

Hej, len ten druhý odsek, čo som citoval vlastne neguje ten prvý. Alebo tomu nechápem.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Aj ja potvrdzujem, že zatiaľ za BE zásielku som neplatil nič navyše, a ani za GE.
Impulse napísal: Št 09. Sep, 2021, 18:23
Prípad Slovenska (ale aj mnohých iných európskych krajín) a aplikácia režimu IOSS v prostredí Slovenskej republiky v praxi neprebieha tak ako uvádza Európska komisia vo svojom vzorovom príklade. Rozdiel je v prepustení tovaru do voľného obehu. Zásielky v režime IOSS určené pre Slovenskú republiku sú prepúšťané do voľného obehu až pri príchode zásielok na naše územie, teda do krajiny určenia. Nezáleží na tom, či bola krajina vstupu danej zásielky do EÚ Holandsko, Nemecko, Rakúsko alebo Slovensko, k ich prepusteniu do voľného obehu dochádza až na našom území.
A tu som sa stratil... nechápem tomu.
Ja tomu asi tak chápem, že do voľného obehu vpúšťajú to na Slovensku, teda aj v prípade, že to ide už preclené tak po kontrole to ide teda bez poplatku :D tak to asi chápem aj keď to čo som napísal je blbosť asi, moc odborne napísané to je na nejaké rozumné pochopenie :D :D tiež to nemôžu normálne po lopate napísať.
Mish0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 23:55

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Mish0 »

Impulse napísal: Št 09. Sep, 2021, 18:23 Ak dobre rozumiem, toto potvrdzuje teóriu, že keď zásielka ide cez NL alebo BE, tak ju dostaneme bez poplatkov, že ? Lebo oni si za preclievanie nič nepýtajú.
podla mna to potvrdzuje tu teoriu... napr. taky Aliexpress urcite ma dohodu s NL postou, ze ked prijmu balicek kt. smeruje na Slovensko, tak priamo NL posta skontroluje vsetky nalezitosti, poda colne vyhlasenie (bez poplatku) a balicek prepusti do volneho obehu... tympadom ak dorazi balicek k nam z NL, spolu s nim dostane nasa posta informaciu, ze balicek bol prepusteny do volneho obehu, nie je potrebne vykonat ziadne dalsiu administrativu a uz ho len dorucia adresatovi... takisto moze mat Aliexpress alebo dalsi predajcovia dohody s inymi krajinami EU, aby ten balicek preclili a pustili do volneho obehu bez dalsej administrativy (ktosi tu nedavno daval clanok o dohode Ceska s Aliexpressom aj Wishom)
Impulse napísal: Št 09. Sep, 2021, 19:12 Hej, len ten druhý odsek, čo som citoval vlastne neguje ten prvý. Alebo tomu nechápem.
osobne som to pochopil tak, ze ked balicek smerujuci k nam predtym vobec neprejde cez ziadnu EU krajinu, pripadne prejde cez taku EU krajinu, ktora nema dohodu s predajcom (co je podla vsetkeho pripad Slovenska), tak vtedy do toho vstupuje Slovenska posta, kedy precli balicek za poplatok - aka prepusti ho do volneho obehu
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600
COOLER: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
GPU: Sapphire PULSE Radeon RX 5700
SSD1: ADATA XPG SX8200 Pro 512GB
SSD2: Crucial MX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda 2TB
CASE: SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W
OS: Windows 10 Pro
MONITOR: AOC 24G2U/BK
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Ja som doplácal 2€ aj za nl zásielku. Dokonca mi ju otvorili a poškodili obal.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Impulse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 05. Máj, 2020, 14:27

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Impulse »

Nezáleží na tom, či bola krajina vstupu danej zásielky do EÚ Holandsko, Nemecko, Rakúsko alebo Slovensko, k ich prepusteniu do voľného obehu dochádza až na našom území.
Neviem chalani, ja tomu chápem tak, že ak je zásielka doručovaná pre Slovensko (bez ohľadu na to, kde bol prvotný vstup do EU - či to bolo NL, BE, alebo Slovensko), tak proste platíme.
Všade v rámci EU je zásielka uvoľnená do voľného obehu, okrem Slovenska.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Papek »

Dnes dosla zasielka z Ali. Dan som platil pri nakupe a doslo to priamo domov postovym kurierom :good: tracking CY .... CN
20210910_090727000_iOS.png
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

CYxxxxxxxxxxCN došlo poštou, domov, kuriérom, bez doplatku? Ale no taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak, to čo je.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Impulse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 05. Máj, 2020, 14:27

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Impulse »

Ako to vyzerá tak, že v tom je strašný bordel... :-)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Papek »

Asi hej :)) na balíku bola nálepka "bez colného dlhu"
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Impulse napísal: Pi 10. Sep, 2021, 09:20 Neviem chalani, ja tomu chápem tak, že ak je zásielka doručovaná pre Slovensko (bez ohľadu na to, kde bol prvotný vstup do EU - či to bolo NL, BE, alebo Slovensko), tak proste platíme.
Všade v rámci EU je zásielka uvoľnená do voľného obehu, okrem Slovenska.
No opovážia sa nalepiť na balík čo ide z BE či NL alebo GE, že chcú zaplatiť colný dhl, to im určite za takú zásielku nezaplatím. Zásielka ide v rámci EÚ bola preclená inde tak nemajú dôvod ju znova preclievať. Slovensko záhane musí byť vo všetkom iné, namiesto toho ako sa tu písalo o Česku, že ide uzatvárať zmluvy z Aliexpressom či Wishom aj o rýchlejšej doprave tak tu na SK proste si musia robiť biznis na ich "skladnom" a tom, že hradíme administratívne úkony... haha, zaujímavé, že tie administratívne úkony doteraz boli free. Lebo určite je len rozdiel v tom, že tam nalepia párcentovú nálepku a vypýtajú si už 4€ a aj tak ten balík určite nijako v systéme nepreclia si myslím, normálne ho doručia s týmto poplatkom si myslím.

@Papek - Tak potom zjavne to fakt funguje, že tie nálepky na platenie colného dlhu lepia úplne náhodne. Aj to je dosť zvláštne, že ti to poslali kuriérom keď bežne tieto RYXXXXXXXXXCN normálne poštárka ich roznáša.
Naposledy upravil/-a JacobSteven v So 11. Sep, 2021, 15:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Papek »

Nafotím to keď budem doma čo všetko je na tom balíku
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Impulse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 05. Máj, 2020, 14:27

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Impulse »

Dnes ******NL zásielka bez poplatku. Bolo vidno, že originál čínsky štítok bol prelepený holandským. Na novom štítku bol odosielateľ tuším nejaký PO BOX alebo také niečo z Holandska.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ja už viem povedať, že BE forward je na 100% bezpečný, dnes dva balíky hodené do schránky a jeden ďalší, ten je na pošte lebo sa nezmestil a nebol som doma, ale žltý lístok nemá nič o platbe ich výpalného, čiže zjavne bez poplatku dokopy tri balíky. A tiež je tam jasne vidieť, že to je prelepené aj vidím trochu tie Čínske znaky :D

Inak taký detail som našiel, mám pred sebou tri balíky a každý má ako keby iného odosielateľa, a to takéto mená:
wu zeyi, Zhaowen a zhao ning hong, a za každým menom (CAINIAO), ale adresa PO BOX je úplne rovnaká pri všetkých balíkoch :D zjavne musí byť vždy iné meno odosielateľa aj to otázne či sú to reálne mená alebo komu patria :D :D

Návrat na "Debata o všetkom"