Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 938
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa lele007 »

Ak spravne viem, tak posta nemusi davat blocky (ma vynimku).. ale neviem ci to plati pre vsetky sluzby alebo ako.
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Sugyi »

Ani banka Vam neposiela fakturu na poplatky len si rovno strhne :)
Impulse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 05. Máj, 2020, 14:27

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Impulse »

Banka raz ročne posiela potvrdenie o všetkých poplatkoch alebo také niečo. Ale poplatky v banke máš aspoň v internet bankingu, pre prípadnú reklamáciu. Pri pošte nemám nič.
Na tej výnimke pre poštu asi môže niečo byť, keď tak uvažujem. Vlastne niečo posielam raz za 5 rokov, ale nespomínam si, žeby som dostal nejaký doklad. Možno nejaký ústrižok.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

@Sugyi neviem o akej banke hovoríš, ale pokiaľ viem taká Slovenská sporiteľna normálne máš v histórii transakcií, že ti strhli poplatok za vedenie účtu, a zároveň na 100% máš toto na výpise z účtu. Výpis z účtu = potvrdenie.

S poštou to tiež sa mi nepáči, že či nedajú doklad, ale nechcem ich obhajovať, ale napadá ma, že ak platím na pošte doberku za balíček, tiež mi nedávajú doklad o platbe, teda v prípade ak neplatím kartou vtedy máš doklad, ale zase iba o platbe kartou nič viac.

Inak ak fakt poštárky budú trepať, že to je CLO tak to by som sa tam začal hádať, čo to trepe, že ako ich to školia. Ale zase aj scénu si spraviť nepotrebujem, a hanbu si spraviť. Je to, ale dosť smutné, že v iných krajinách ako bolo spomínané CZ tak idú uzatvárať dohody, a tu na SK to riešia formou poplatku aby sa pošta nabalila.

Ale aj tak vďaka bohu, že cez väčšinu dopráv sa to dá obíjsť len kto kupuje za viac tak CLU sa fakt asi nevyhne. No len počkať, čo ak si reálne niekto objedná niečo cez 120€ či nad koľko sa platí CLO a príde mu to cez BE/NL/GE forward? Vtedy majú nárok to vôbec zastaviť? Keď to príde preclené a je to už EU balík?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

skill3r napísal: So 04. Sep, 2021, 12:06 A kedze na Slovensku nepoznaju rozdiel medzi USD a EUR bude pre nich suma $174.86 = 174.86€
Mal som X zásielok, napríklad aj z USA, ktoré pošta clila a v živote sa niečo také nestalo, že by si "zarovnali" doláre na eurá.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 938
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa lele007 »

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-289

§ 3 Povinnosť evidovať tržbu elektronickou registračnou pokladnicou alebo pokladnicou e-kasa klient

(2) Povinnosť evidovať tržbu podľa odseku 1 sa nevzťahuje na

6. doplnkového tovaru súvisiaceho s poskytovaním poštových služieb,

----------------

https://www.mfsr.sk/files/archiv/priloh ... iklady.rtf

Otázka č. 47 Je povinnosť používať pokladnicu pri poskytovaní poštových služieb?

Vzhľadom na to, že v prílohe č. 1 k zákonu o ERP „Poštové služby“ nie sú ustanovené, nie je povinnosť pri ich poskytovaní používať pokladnicu.

Podľa § 3 ods. 2 písm. a) šiesteho bodu zákona o ERP povinnosť evidovať tržbu v elektronickej registračnej pokladnici sa nevzťahuje na predaj doplnkového tovaru súvisiaceho s poskytovaním poštových služieb (napr. papier, špagát).
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Sugyi »

Tie banky boli nadnesene. Ok niekde to vidite, ale nerozhodujete sami, ci a kedy to zaplatite.

@lele007 keby sa chceme pravnicit spomina sa tam stale doplnkovy tovar a nie predaj sluzieb. Ale tak berme to za jedno.
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 938
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa lele007 »

Jj aj mne bolo divne, ze sa spomina len doplnkovy tovar.. oni asi beru vsetko ako doplnkovy tovar :D Btw postove sluzby su oslobodene aj o DPH..
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
Impulse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 05. Máj, 2020, 14:27

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Impulse »

For all goods shipped from outside of EU and VAT-collected by AliExpress, our sellers and their logistics operators will need to include the Import One Stop Shop (IOSS) number of AliExpress in their import declaration into EU, this is to ensure that the goods can then be released for free circulation and delivered to you without being charged with VAT or any additional handling fees at the customs.

Okopírované z Aliexpressu

Viem si predstaviť situáciu, že by som tie 2€ vedel "reklamovať" v Aliexpresse. A viem si predstaviť situáciu, žeby mi to aj zaplatili. Lenže nemám o tom žiadny doklad.

edit:
Príloha č. 1 k zákonu č. 289/2008 Z. z.
SLUŽBY, NA KTORÉ SA VZŤAHUJE POVINNOSŤ EVIDENCIE TRŽIEB V ELEKTRONICKEJ REGISTRAČNEJ POKLADNICI ALEBO VO VIRTUÁLNEJ REGISTRAČNEJ POKLADNICI

V tomto zozname sa pošta nenachádza.


Ak nepredávate tovar, iba poskytujete služby a služba, ktorú poskytujete v zozname nie je, nemáte povinnosť používať elektronickú registračnú pokladnicu a môže aj naďalej prijať úhradu faktúry v hotovosti prostredníctvom príjmového pokladničného dokladu.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Však toto, Aliexpressu nemáš čo predložiť, a keby si mal by to bolo vyriešené lepšie ako riešiť reklamáciu na pošte. Neviem si teda predstaviť, že by som pošte poslal túto citáciu a stránku Aliexpressu kde to je citované, podľa mňa by to neriešili a ešte reklamáciu by naťahovali a aj tak ju zamietli.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

To ze nasa Slovenska posva vybera nezmyselne poplatky, za to ziadny cinsky obchod nemoze. Je nezmysel, aby vymyslene poplatky uhradzali, alebo akokolvek reklamovali. Viem si predstavit, ze ak by bolo vacsienozstvo reklamacii kvoli tomuto poplatku, ze taky aliexpress na slovensko nebude zasielat tovar z ciny. Maximalne len to co je z EU skladov. A to, ze sa da situacia riesit pekne elegantne a bezbolestne, vidime napriklad u Cechov. Ludia protestuju ani nevedia za co, ale za udaju na hlavnu myslienku, ze je potrebne rozbit tento slovensky narodny rodinny podnik. A to sa netyka len posty
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa d3Xter »

doklady o platbe posta dava, treba si vypytat
bezne si to davam preplacat firme
Impulse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 05. Máj, 2020, 14:27

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Impulse »

Pýtal som si. Nedostal som.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2748
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

Nedava, pytal som si to niekolkokrat a postarka mi nic nedala, len mi ukazala, ze toto je poplatok, ktory si ma odo mna vypytat, to je vsetko

Sama povedala, ze ak by som chcel, tak jedine ist na postu a napisat reklamaciu, ze sa jej pytaju viaceri a vzdy povie to iste, toto ma zobrat, zoberie a bodka, nema k tomu ziadny doklad ani ako k tej sume posta dospela.
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa d3Xter »

*bezne zasielky som myslel
a kedze ide o normalny cennikovy poplatok musi vediet vypisat aj tento novy poplatok, asi sa im nechce vypisovat :rolleyes:

Návrat na "Debata o všetkom"