Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ale aj tak akosi veľa si doplácal.... však len z 3,13€ je 20% DPH 63 centov a keď prirátam ešte 2€ ich poplatok, tak sme na 2,63€. Ako rád by som vedel podľa čoho to všetko rátajú... je v tom fakt akýsi bordel.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1282
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa 4040 »

Ja som to nepreberal.Bola to objednávka na skúšku , ako to dopadne po novom.Doklad nemám žiadny , ako dospeli k tej sume.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2811
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

Inak sranda, že nedajú ani žiadny doklad, nič o tom ako k sume prišli, len poštárka mi dá podpísať prevzatie a vypýta si sumu. Trosku tam je pár otáznikov.
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

prišiel niekomu balík objednaný z aliexpress po 1.7.? Doplácali ste niečo či to len prišlo ako vždy predtým?
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

objednaval som nejake ochrane skla na telefony a obal. Objednane 12.7. Uz niekolko dni mi ukazuje objednavky ze su na slovensku, ale zatial mi nebooli dorucene a ani ziadny papier. Cena jednotlivych objednavok bola do 4€
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

@gammaray

Mas eID ? Ak ano, vies si to colne vybavit sam a bude to za 0eur od DHL.
ALE musis to stihnut do 3 dni od fyzickeho nastupu baliku na Slovensko.
Ak nemas eID, myslim ze sa da slnomocnit niekho kto ho ma. Pripadne ist osobne to preclit na ich miesto (napr BA Letisko), ale neviem, ci tma bude nejaky poplatok.
K precleniu cez eID (musis mat aktivovanu elektronicku schranku) potrebujes to, co ti DHL sama poskytne, a to fakturu, sledovacie cislo balika, a potom tam vyplnit kod tovaru, to sa da z toho zoznamu najst to uz nie je tazke. Este bude treba ale to IOSS cislo. Ak ho nemas, pravdepodobne ti financna sprava vyribu 20% z tych 2,00usd ale nic navyse by tam nemalo byt.
Colnica ti potom da papier, ze je to vybavene/vysporiadane a to posles DHL, ale do tych 3 dni, inak budu uctovat skladne 6eur denne (zda sa mi). Potom uvolnia balik.
Zavolal by som na 18811 pre najrychlejsie info.. Mozno poradia, ak si to uz nevyriesil
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Pepeb007xx napísal: St 28. Júl, 2021, 08:07 Inak sranda, že nedajú ani žiadny doklad, nič o tom ako k sume prišli, len poštárka mi dá podpísať prevzatie a vypýta si sumu. Trosku tam je pár otáznikov.
No ak je to zasielka pred 1.7, tak mne bolo povedane, kedze som raz volal na colnicu, preco je tam vyssia suma, ze to odosielatel uviedol. Lenze odosielatel uviedol 16USD, pricom som platil cca 20USD, a DPH mi vyrubili 4EUR (podla mna niekto urobil chybu a urobil ju takto 20USD*0.20=4EUR, namiesto 20*0.20 a deleni 1.20 kurz rozdiel, a nestalo sa tak len pri jednom baliku, avsak dokopy islo vzdy o cca 20-100centov navyse... A to je presne situacia ktora sa neoplati riesit)
Ale po 1.7 by sa toto nemalo nastat, no mal som 1 objendavku z USA cez DPD a tam mi nic uctovane navyse nebolo. A ten shop si odo mna zobral navyse len 20% DPH, nic skryte navyse, pokial to nemaju skryte v cene tovaru samotneho. Pred 1.7 to prichadzalo postou. Je mozne, ze to ten eshop posiela cez Nemecko do EU, tj, hromadne to posli z USA do DE a potom sem na SK, takze je mozne, ze to zalezi eshop od eshopu..
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Pepeb007xx napísal: Ut 27. Júl, 2021, 13:59 Dnes ďalšia zásielka, deklarovaná hodnota 7$, origo hodnota 72€, colný dlh 3,17€

Nechápem kde tu sumu zobrali ale nemám problem zaplatiť a mám pokoj a žiadne vybavovačky, to automatické preclenie sa mi zatiaľ páči.
A nie je to tak, ze 2.00 postovy servis a 1.17dph?
kukaj, 7usd /1.18(kurz) = 5.93 * 0.2 = 1.18eur
alebo si platil 2.00 + 3.17 ?
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7120
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa gammaray »

Galo Erik napísal: St 28. Júl, 2021, 18:46 @gammaray

Mas eID ? Ak ano, vies si to colne vybavit sam a bude to za 0eur od DHL.
ALE musis to stihnut do 3 dni od fyzickeho nastupu baliku na Slovensko.
Ak nemas eID, myslim ze sa da slnomocnit niekho kto ho ma. Pripadne ist osobne to preclit na ich miesto (napr BA Letisko), ale neviem, ci tma bude nejaky poplatok.
K precleniu cez eID (musis mat aktivovanu elektronicku schranku) potrebujes to, co ti DHL sama poskytne, a to fakturu, sledovacie cislo balika, a potom tam vyplnit kod tovaru, to sa da z toho zoznamu najst to uz nie je tazke. Este bude treba ale to IOSS cislo. Ak ho nemas, pravdepodobne ti financna sprava vyribu 20% z tych 2,00usd ale nic navyse by tam nemalo byt.
Colnica ti potom da papier, ze je to vybavene/vysporiadane a to posles DHL, ale do tych 3 dni, inak budu uctovat skladne 6eur denne (zda sa mi). Potom uvolnia balik.
Zavolal by som na 18811 pre najrychlejsie info.. Mozno poradia, ak si to uz nevyriesil
Nemam eID. Ako pisala ta baba, potrebujem email komunikaciu ze to mam zdarma. Potom este cestne prehlasenie a poslem im to na mail. Tak som to ja pochopil. Keby som vedel ake problemy to narobi tak ani do Corsairu nic nepisem. Nemam ani koho splnomocnit, to neviem kolko by trvalo.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

A co tak pouzivat editovanie prispevku :red:
NB: Asus ROG Zephyrus G14
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Dnes mi prišiel balík objednaný presne 1.7. prišiel za 25 dní. Dopravu som asi prvýkrát zvolil AliExpress Saver Shipping, síce stála 1,41€ doprava, ale rád som si priplatil keďže uvádzali, že je sledovateľná a môžem potvrdiť, že sledovacie číslo fungovalo správne cez stránku https://global.cainiao.com/ kde síce posledná informácia bola táto: "Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days" a stalo sa tak, ukázalo túto informáciu 26.7. a dnes 28.7. mi to prišlo. Poväčšine, ale reálne mi inak fungovali sledovacie čísla cez túto stránku aj keď mali napísané, že nie sú sledovateľné a pritom fungovali správne.

Ale k hlavnej veci čo všetkých asi záujma. Poplatok pošte bol 0€. Prišiel som dnes domov a v schránke som ten balík našiel. Taktiež sa jednalo o BE forward, a podľa všetkého cez dopravu AliExpress Saver Shipping chodí to len cez BE forward lebo objednával som včera niečo a poslali to tiež tou istou dopravou.
Nižšie posielam obrázok ako vyzerá štítok na balíčku. Zároveň mi je dosť divné, že to prešlo bez ničoho, jediné čo ma napadá, že to berú ako EÚ zásielku lebo po novom som si všimol, že ten štítok je totožnejší z NL forwardom. Teda skôr, kedysi keď mi niečo prišlo cez BE forward tak tam bolo napísané, že odosielateľ Čína, ale teraz na balíku ani stopy po Číne... ako na obrázku vidno, adresa je na nejaký PO BOX v Belgicku a pritom tam je aj Čínskej meno na začiatku :D
A dáva mi zmysel len to, že to pustili bez ničoho, že to ide ako keby z Belgicka aj to, že cena čo je napísaná na balíku v mojom prípade 1,54€ je cena bez DPH a dokonca aj bez dopravy. Celková cena čo som ja platil aj s DPH a dopravou bola 3,54€. A zároveň asi jeden s lepších predajcov, napísal tam, aj reálny obsah balíčka. :D
Obrázok

Ešte čakám zároveň dva balíčky, objednané neskôr, jeden ide cez tú istú dopravu ako tento prvý a ten ďalší cez dopravu Cainiao Super Economy Global (ale reálne som si objednal Cainiao Super Economy a poslali to Globalom svine) tak som zvedavý či aj tie balíčky prejdu v pohode, alebo toto, že mi prišiel bez platenia navyše pošte, že to bola iba náhoda, alebo fakt ak tam nie je odosielateľ Čína a aj sledovacie Číslo nekončí CN tak to pustia bez ničoho. Bohvie či by pustili balík cez China Post Registered Air Mail, tam je na 100% vidno, že to ide z Číny.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3643
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa fobos »

Mne z ali dosiel standardnym shippingom balik v hodnote 80e priamo domov. Doniesla to postarka. VAT zaplatene pri pobjednavke. Tak parada :) ziadne papierovacky s tou prasivou postou.

Objednane to bolo 5.7.
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

Mna by zaujimalo preco ali po mne chce vat ak objednavam z eu skladu. Ved sami pisu ze vat vyberaju pre objednavky mimo EU.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5357
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa kllr007 »

A keď objednávas zo SVK shopu DPH neplatis ?
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

@kllr007 podla mna on mysli taku logiku, ze ten Ali EU sklad uz tu DPH odviedol, ked to preclili do EU.. Ako inak by to pred 1.7 mohli predavat bez DPH ? Cize uz to malo byt zaratane v danej cene.
Otazne je, ci to naozaj preclili (zdanili), ale ako by to mohli predat bez VAT, ak nepreclili (stav pred 1.7) ?

PS: mnoho ludi zabuda, ze firmy maju oslobodenie od DPH v celej EU do urciteho obratu, u nas do 49tisic "rocne" a par drobnych. Takze ANO! je mozne kupovat BEZ DPH na Slovensku, aj v EU.
Naposledy upravil/-a Galo Erik v So 31. Júl, 2021, 11:13, upravené celkom 1 krát.
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.

Návrat na "Debata o všetkom"