Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Thunderbolt
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 02. Apr, 2009, 18:55
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Thunderbolt »

Všetko čo ide ako NL je práveže zastavované na colnici. Oni nie sú blbý :D
CPU: AMD Ryzen 9 5900X CPU Cooler: Scythe Fuma 2 MB: MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI GPU: SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 6900XT 16GB RAM: Crucial Ballistix 4x32GB 3200 Mhz Cl 16 SDD1: Samsung 980 Pro 1TB SSD2: Samsung 980 Pro 2TB PSU: Corsair RMx 750 CASE: Fractal Design Meshify S2 Dark TG LCD1: LG 34GN850 LCD2: EIZO EV2450-BK OS: Windows 10 Pro 64-bit DAC/Amp: Schiit Hel
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Eddy »

Ide ma s toho normálne šľak trafiť je možne to vrátiť ? nech mi vrátia peniaze lebo za slúchadla 53€ + 20€ za poplatky prihodím ešte 20€ a mam overene zo zárukou kúpene s SK trebárs Samsung earbuds
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa castelL »

Edyy nič v zlom, ale toto si mal čakať, chyba je u teba a nie u obchodu. Keď som dávno pradávno objednával z USA Mionix cez massdrop tiež som doplácal s čím som, aj rátal :OO=
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Eddy »

Pred asi rokom a pol som objednával autorádio s aliho cca ceny boli rovnaké iba u jedného bolo drahšie cca o 7€ tak som objednával uňho dokonca mi to doniesol kuriér a nemusel som nič platiť ale tu je to ine cca 53€ ja som si myslel, že CLO podlieha iba veciam čo je nad 150€
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa castelL »

Tam je zarátaná DPH+poplatok za spracovanie a nie colný dlh ak správne chápem.
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Eddy »

No to čo mi prišlo na e-mail CLO a JCD dokopy 19,79€ tu je čislo LT509421826NL
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Thunderbolt napísal: So 17. Apr, 2021, 13:56 Všetko čo ide ako NL je práveže zastavované na colnici. Oni nie sú blbý :D
Všetko ide cez colnicu. Dôvod, prečo to vidíme v trackingu môže byť exkluzívne pre PostNL. To, že to tam ide neznamená, že to ide na colné konanie. Ja hovorím o konaní, je mi jedno, kde to ide medzi tým.
Eddy napísal: So 17. Apr, 2021, 16:22 Ide ma s toho normálne šľak trafiť je možne to vrátiť ? nech mi vrátia peniaze lebo za slúchadla 53€ + 20€ za poplatky prihodím ešte 20€ a mam overene zo zárukou kúpene s SK trebárs Samsung earbuds
Môžeš ale nebudeš mať slúchadlá a Pošta bude od teba vymáhať tých 9€, lebo na tom liste, ktorý si dostal bola možnosť odmietnuť zásielku.Tu môžeš mať ale problém, lebo Aliexpress to môže mať ošetrené, že nemôžeš to tak odmietnuť, že ti potom nemusia byť povinní dať refund cez dispute - toto je niečo, čo som ja osobne neriešil ale nie je to práve niečo triviálne.
Proste to zaplať a ber to ako skúsenosť, aby si pamätal na tieto veci, keď objednávaš niečo zo zahraničia.

To, čo potom popisuješ v ďalšom príspevku môže byť úplne niečo iné, neraz to je aj tak, že tie poplatky hradí predávajúci. Ale to musíš zistiť vopred z podmienok predajcu, prípadne dotazu. Ako som ti hovoril, ja som objednával z USA, predpokladal som, že to príde poštou (ako 3 zásielky od nich v minulosti). Neprišlo, prišlo to SPS a za čisto zastupovanie v colnom konaní oni chceli pre daný balík 34€ - odmietol som a dovidenia, dostal som refund, nič som neriešil.

A presne to vychádza, DPH + zastupovanie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Eddy »

Asi tak no ako píšeš nedá sa nič robiť skoro 2.5 mesiaca som čakal kedy dôjdu a ešte stále akože ich nemám lebo su na pošte tak budíš nech si nechajú tie 20€ skúsenosť pre budúcnosť čo už
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

loleqboleq napísal: So 17. Apr, 2021, 13:45 Tracking číslo hovorí o pôvode, ako napríklad keby si mal RFXXXXXXXXXXSK, tak to je zásielka zo Slovenska. Ak máš tracking s NL/BE na konci, tak to značí, že sa to bude odosielať z NL/BE, takže tam bude prelepený štítok toho pôvodného, ktorý prišiel z Čiňajny novým od NL/BE pošty, takže to nemá byť prečo zastavené - je to ako hocijaký EU balík. Dúfam, že v realite tam nie je nejaká legislatívna slučka, ktorá ale niečo také bude sťažovať alebo komplikovať. A nemuselo by to byť ani také tracking číslo, dôležitý bude len údaj odosielateľ, resp. aby odosielateľ bol z EU.
Rozumiem tomu, ako to je aj, že to prelepia v NL/BE lenže čo pozerám čo mi prišiel dávnejšie balík prelepený a cez BE poštu tak reálne tam je stále na tom štítku, že From: adresa a HONKONG. Čiže v prípade NL to prelepia a dajú tam, že to je z Holandksa, ale v prípade BE to asi bude nanič celé prelepenie, lebo síce to pôjde ako keby z Belgicka, ale ak tam ostane, odosielateľ, že je z Číny a ako píšeš, bude možno dôležitý údaj odosielateľa tak v prípade ak keď to bude mať tracking číslo BE a odosielateľa Čína tak to zjavne nebudú brať ako keby to šlo z EÚ.

Ako reálne na to, že termín 1. júl sa blíži tak akože mi príde, že celkom málo infomácií, a osobne sa mi nechce potom riskovať, že objednám niečo a pôjde to cez BE forward a nakoniec ak tam bude náznak, že to ide z Číny tak odomňa budú potom pýtať 9€ za colné konanie a doplatenie DPH.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Mhm, tak budem aj ja sledovať tie balíky, čo budú prichádzať, že ako vyzerá štítok.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa castelL »

celkom rýchlo to prichádza podľa trackingu na Slovensko, ale potom to tu stojí dlho.. už ma to ser**.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Nápodobne, tiež mám pár takých, čo už sú "ževraj" na SK a schránku aj môžem pozerať denno denne, ale niekde to zjavne stojí. A si zober, koľko to bude stáť ešte dlhšie, to tiež neporiešili chcú 9€ za vybavenie a ešte ti to budú doručovať dlhšie ako teraz, dobrý biznis.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

loleqboleq napísal: So 17. Apr, 2021, 21:09 Mhm, tak budem aj ja sledovať tie balíky, čo budú prichádzať, že ako vyzerá štítok.
Dnes prišla prvá zásielka cez BE Poštu, tracking číslo LDXXXXXXXXXBE a mám normálne štítok s adresátom v Belgicku - áno, odosielateľ je u mňa "Zhangxu(4PX) a POBOX" ale je to stále Belgicko, tak neviem, aké by bolo opodstatnenie to zadržať na colnici.

Na druhú stranu je na zadnej strane obálky tento štítok
https://duckduckgo.com/?t=ffab&q=goods+ ... +29&ia=web
tak neviem.

Pri zásielke z NL také nie je.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Kiryu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 09. Sep, 2020, 02:19

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Kiryu »

JacobSteven napísal: So 17. Apr, 2021, 19:10 Ako reálne na to, že termín 1. júl sa blíži tak akože mi príde, že celkom málo infomácií, a osobne sa mi nechce potom riskovať, že objednám niečo a pôjde to cez BE forward a nakoniec ak tam bude náznak, že to ide z Číny tak odomňa budú potom pýtať 9€ za colné konanie a doplatenie DPH.
Takto to bude vyzerať v EU od 1.7:
Ke zdražení levného zboží (do 22 eur) dojde kvůli platbě DPH, ale nebudeme muset kvůli obalu na mobil vyřizovat celé celní řízení jako je tomu např. u dražších objednávek dnes. Bude to fungovat tak, že zmíněnou daň si prodejce (e-shop) promítne už do svých cen. Aliexpress se zaregistruje k platbě DPH v některých státech EU a vám se zobrazí už konečná zdaněná cena. Můžeme předpokládat, že zboží zdraží o 15% – 22 %. Tento postup se však netýká zásilek, které přesáhnou 150 eur. Při takto velkých objednávkách bude vyměřován poplatek jako doteď.
https://www.zive.cz/clanky/je-to-dobre- ... fault.aspx
https://www.ceskyali.cz/clanky/zdrazi-l ... roku-2021/
https://ec.europa.eu/taxation_customs/b ... at/ioss_en
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ďakujem, čiže ak som správne pochopil Aliexpress už automaticky si dá do ceny DPH a balík príde na Slovensko napríklad a v pohode mi príde ako do dnes? Len tu nastáva otázka, ako reálne dokážu zistiť, že ide zásielka z Aliexpressu, predsalen z osobnej skúsenosti viem, že každý balík čo objednám na Aliexpresse tak nie je nijak poznať, že by bol odtiaľ lebo fakt všade je odosielateľ úplne rôzny keďže Aliexpress má predajcov, ktorý odosielajú to v svojom mene.
Lebo reálne, že to zdražie o 15% - 22%, a budú balíky chodiť takisto ako doteraz tak osobne mi to príde pozitívne, nie je to zas také tragické zdraženie ak sa bavíme o tom poplatku u nás Slovenskej Pošty 9 za colné konanie a dlhé vybavovanie. Ako ak to takto minimálne Aliexpress spraví, že DPH premietne do ceny a balík príde normálne tak to som osobne veľmi šťastný a rád, lebo som fakt čakal scenár, že aj za obal na mobil by som musel vypisovať ťažko to čo by chceli alebo zaplatiť 9€ čo už sa neoplatí, ale dalo sa čakať, že minimálne Aliexpress príde s takýmto niečím keďže dobre vedia, že EU im robí dobré tržby.

Návrat na "Debata o všetkom"