Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Jacobs: budes platit tak ci tak, aj ked sa sam budes zastupovat
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Le_Frog napísal: Po 07. Jún, 2021, 06:58 Skilex, obmedzeny si tu ty. My sme sa tu bavili o vyrobe, nie o kupovani drobnych veci. Ano, v cine stoji obal 3€. Pozriem na Alzu, a tam su za podobne ceny. To ze si najdes niekde obal za 20€, neznamena ze to treba porovnavat, ze ano? Su priekupnici s obrovskou prirazkou a su normalni priekupnici. To len tebe to nepasuje do tvojer rovnice, aby si tu mohol pisat svoje mudre veci.
Dargy - Tie hute ano aj nie. Pozri si napriklad List of approved suppliers pre nejaku automobilku. Moc ciny tam nebude. My sme napriklad davnejsie skusali vzorkovat Oskol, pretoze sa vsade velmi tlacia, ale teda dopadlo to ako velka tragedia.
Super, ja som zase vymenoval X veci kde to ako pri obale(ktory mam btw z alzy) nefunguje
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nechcem do vás šprtať, chalani, viete, že ľúbim čítať všetko, čo píšete a robí mi to dobre pri mnohých orgánoch môjho tela ale nevymyká sa to tu kontrole trošička?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa scream »

No colne konanie za 9E je brutal, naposledy som v DPH platil 14E a nedalo sa tomu vyhnut. Treba si ale uvedomit, ze bez ohladu na cenu, to colne konanie prebehnut musi tj. papiere, clovekohodiny kapacity = naklady.

Ked niekoho zaujima len koncova cena ( ako shira) okej ... ale nech si s tymto nazorom zije sam a nesnazi sa tu presviedcat o tom, ze tak to je dobre. S tymto pristupom by sme boli presne tam, kde je cina dnes. Asi by sme nemali kvalitu vody vo vodnych nadrziach hodnotenu ako "excellent".
Dufam, ze tiez neseparujete odpad (aby ste nekupovali zbytocne druhy kos), nadrozmerny odpad len vysypete do priekopy za dedinou ( lebo, kto ma platit odvoz), chemiu lejete vyhradne do odtoku a kurite hlavne starymi pneumatikami ( lebo drevo je drahe).

Lebo takto to robi cina, tam sa deje ten rozdiel ceny...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Ak dovolíte, celé to ukončím tým, že nepanikárme pokiaľ vieme prd. Nemyslím si, že by si niekto chcel extrémne komplikovať život a je aj v záujme štátu to vymyslieť čo najlepšie aby z každého balíka mali 20% a objem sa +/- zachoval. Ak to bude moc na pikaču, tak sa Číňania vynájdu a stále si tam pridajú nejakých 20-25% a budeme fungovať ďalej bez starostí. Celé to je o tom, že štátom utekali peniaze čomu rozumiem. Ak by sa to skomplikovalo dostanú s prepáčením hovno. Uvidíme. Každopádne dnes chcem volať známej či má nejaké echo čo približne sa má diať.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Možno to bude pre 99% ľudí tu irelevantné ale ak by vás táto téma viac zaujímala, tak 16.6. by mal byť pod záštitou Zásielkovne na tú tému webinár s právnikmi z jednej firmy. Ja na to mrknem, v budúcnosti sa mi to môže zísť (keby som kupoval materiál z Číny a podobne).

Ak by ste chceli, tak tu je odkaz pre registráciu, je to cez Zoom
https://us02web.zoom.us/webinar/registe ... OpsSmjjuVg .
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa castelL »

Veľmi pekne ďakujem! Určite si to pozrieť.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Dnes by som mal mať presné info, ktoré dostali zamestnanci pošty. Ak niečo nové zistím, hodím to sem.

// Edit: nemajú žiadne nové info. Len že všetky zásielky budú zaťažené clom a budú ho vyberať (na pošte?)
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

HellAngel napísal: Po 07. Jún, 2021, 08:57 Jacobs: budes platit tak ci tak, aj ked sa sam budes zastupovat
https://zive.aktuality.sk/clanok/0rqqhd ... ejna-cast/
Po pozretí videa tam vidím len to, že ukáže dokument kde budú údaje na zaplatenie DPH a ďalej o dodatočnej platbe sa nič nepíše.
Ale ten formulár na to, že je zjednodušený je dosť trafený, aby si človek musel hľadať kód tovaru či čo, a ešte následne tam vypĺňať ešte aj odosielateľa a jeho adresu čo poskytne pošta, to bude sranda opísať tie ich adresy :D

Inak niekto nejaké bližšie info? Lebo mne osobne stále nedáva zmysel prečo by som mal platiť 9€ a za čo keďže tento portál na to keď sa zastupuješ sám mal slúžiť na to, že obídeš tých 9€.
shiro napísal: Po 07. Jún, 2021, 08:47 To je take slovenske... od CN predajcu mam dorucenie zdarma, colnica dorucovaci proces prerusi a este mi nauctuje postovne na trase colnica-ja. Nech ho platia oni, ked prerusili dorucenie zasielky.
Nerozumiem prečo by mali pýtať za doručenie ešte na Slovensku, doteraz doručovali tie zásielky z Číny.
bepetko napísal: Ut 08. Jún, 2021, 10:10 nemajú žiadne nové info. Len že všetky zásielky budú zaťažené clom a budú ho vyberať (na pošte?)
Jaké CLO? Však do 150€ len DPH...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nemyl si Clo s colnym konanim. Colne konanie sa bude tykat vsetkych zasielok. Uvidime aka bude suma za colne konanie v pripade, ze sa zastupujes sam a ci bude moct byt colne konanie na viacero balickov
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa wingo »

Tie formuláre doteraz vypĺňala podobným spôsobom za nás pošta a brala za to tých 6€ či koľko, prípadne UPS za 40€ čo koľko to bolo, tak si ešte treba vážiť ten výrazne menší poplatok pošty :D
Nič nemusí byť zadarmo aj keď doklady vypracuješ a odošleš sám, pošta môže vyžadovať poplatok za skladovanie zásielok kým prebehne colné konanie a colná správa môže vyžadovať administratívny poplatok (nič neslýchané, platíš za úkony na polícii, na katastri...), teoreticky ten administratívny môžu mať dohodnutý že bude priamo v poplatku pošty aby si nemusel platiť dvakrát, zaplatíš jeden a oni sa už rozdelia :) Samozrejme malo by to byť menej ako keď ťa bude zastupovať pošta, ale neexistuje žiadny dôvod prečo by to muselo byť 0€ (mohlo by byť, ale nemusí).
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak začal som neskôr ale mrkol som na ten webinár a teraz na konci sa riešili otázky a bola otázka od niekoho ohľadom nákupu z Aliho a podľa slov prednáštajúcich by Aliexpress mal riešiť toto clenie, takže malo by to byť tak, že budeme mať rovno v košíkoch aj zahrnuté colné poplatky.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Papek »

Čiže podobne ako global shipping program v ebay. Paráda potom.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
sakul
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2010, 15:07
Bydlisko: Trnava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa sakul »

Mňa na tom neprestava fascinovať že po niekoľkých odkladoch a presunoch vieme dva týždne pred spustením v zásade nič :P
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Matej.T »

No nic, zasielky zatial nechavam posielat na adresu v CR

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/b ... nomika_ven?
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360

Návrat na "Debata o všetkom"