Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Lenze Cina nevyraba len lacne smejdy. Kvalita vyroby je odstupnovana. A v oblasti elektroniky su svetova spicka. Pre take USA je to yop vyrobca. Len bezny spotrebitelia vidia cinu ako volakedy vietnamske obchudy u nas- lacny smejd
NB: Asus ROG Zephyrus G14
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Čiže mi chce niekto tvrdiť, že sa oplatí kúpiť niečo čo je v Číne dajme tomu za 25€ a u nás v pohode aj cez 50€, prípadne hocijaký iný väčší cenový rozdiel, a akože má sa mi oplatiť kúpiť drahšie na SK kvôli dvojročnej záruke a to, že podporím zdierača?

Fajn, beriem to úváhy, že dovoz tovaru atď niečo stojí, plus firma čo to predáva musí mať nejaký zisk z toho, zároveň predávať to pod cenu nebudú, ale aby toto všetko bol príplatoik 100% prípadne skôr vo viacerých prípadoch ešte viac? To mi príde trošku veľa, keďže určite sa stavím, že napr. tá vec čo ja si viem kúpiť síce bez záruky v Číne za 25€ tak aj aj tak tá cena je určite furt zo ziskom Čínanovi, zároveň aj tak si myslím, že predajca na Slovensku to ešte lacnejšie kúpi ako tých 25€ a potom ešte za drahšie predáva.

Ale celkovo myslím si, že je na mieste sa baviť o veciach čo sú v Číne lacnejšie ako na Slovensku, a to myslím výrazne lacnejšie, prípadne ešte veci čo ani na Slovensku nekúpiš. Ako najlepší príklad je fakt ten obal za 2-3€ čo u nás taký istý kúpiš za 20€, tam mi fakt nikto nechcite tvrdiť, že na takom obale nie sú nenažranci na Slovensku a nemajú reálne na ňom čistý zisk cez 10€. A zároveň pri týchto lacnejších veciach mi je záruka na Slovensku asi nanič, pochybujem, že by mi taký obal na Slovensku reklamovali.

Podľa mňa najelšpie zhrnutie, nech si každý kupuje čo chce, za koľko chce, kde chce. Inak aj touto zmenou mne osobne by ani doplatenie DPH nevadilo, to nie je tak hrozné, ale nech je aspoň to riešenie platenia úplne bez problémov a jednoduché a rýchle. Proste vypísať jednoduché tlačivo, kde ak chcú prihložím screeny potrebné, vypočítajú DPH, pošlem im platbu za DPH, oni mne doručnia balík, koniec. Prečo to robiť ťažšie? Zároveň som niečo počul, že Pošta by mohla účtovať si poplatok za doručenie ešte na Slovensku je to pravda či ako to je? Lebo už začína byť v tom akosi bordel, asi fakt niečo objednám a som zvedavý aký proces ma čaká vybania po 1. júli vo vlastnej réžii, či to bude jednoduché na pravidelné objednávanie, alebo to prvýkrát skúsim a nebudem mať nervy na to riešiť zo znova. Bez týchto nákupov akosi prežijem to nič, ale skôr ma štve, že chcú aby sa platila DPH a je to spravené veľmi zle.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Od prveho jula okrem DPH platis aj colne konanie. Co momentalne ak si ho vybavis sam a nenahas sa zastupovat napriklad DHL alebo postou vychadza na cca 9€. Cize od prveho platis naviac DPH a colne konanie.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Nechápem teraz. Však ak si vybavím po 1. júli colné konanie sám pomocou občianskeho s čipom prečo by som mal platiť výpalné 9€? Však sa hovorilo o tom, že ak si to sám takto vybavíš tak neplatíš tých 9€, nechápem čo splietaš. Aj tak pri tých 9€ to je tiež choré, že aj tak im musíš poposielať dokumenty a za čo je tá suma? Za to, že oni to namiesto teba nahodenia do systému? Haha, smiešne... idú zarábať na hlúpych. Len aby im niekto platil za to... to chcem vidieť, kto si pri objednávke za 5€ z Číny priplatí 9€. Nikto.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa dargy »

Le_Frog napísal: Ne 06. Jún, 2021, 17:49 Ake zasa lacne vstupy? Dal som ti tam percenta. Platy su napr. 10%. Ak znizis robotnikov o polovicu, usetris len 5% z ceny produktu. CN ma lacne vsetko, lebo robotnici, ziadne zivotne prostredie, stare technologie a podobne. Ich ocel nepouzijes, nesplna zakladne normy. Lacne rovna sa shit. Ak si s tym spokojny, je to ok.
S tou ocelou platilo tak 15r dozadu. Postavili nove oceliarne a rastu ako huby po dazdi. Obkukali urobili. Vedia aj kvalitu to nie ze nie. Preto sa prisposobilo na plechy s pridanou hodnotou u nas. Nasa steelka ma kolko? Cez 60r. ? To je uz dost stare. Uprimne kedysi ked sme patrili k ostbloku tak vsetko tu slo z Ukrajiny a Ruska. Teraz mame aj brazilsku rudu ktoru don3su lodou do Polska a po kolajniciach k nam. Ta logistika nasej fabriky je uz katastrofa. Vacsina takych zavodov v USA je pri mori alebo blizko bani a zdrojov rudy. Preco asi? To iste koksovatelne uhlie. Vsetko musime doviezt. Kompletne. Co si vyrobime je koks z uhlia a aglomerat z rudy co dovezieme. Tisice kilometrov pasov co musis spravovat. Do toho EU. Nechcem malovat ciernou farbou nic. Ale uprimne ked to zabalia amici a kupi to niekto iny. Prvovyroba pojde prva do haja. Cina ma prachy. A vedia vyrobit aj kvalitu. Ja to ani netvrdim ze nie. Aj elektroniku vedia uz slusnu. Aj to chinske hi-fi niektore hra fajn :music: . Niektore...
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa dargy »

JacobSteven napísal: Ne 06. Jún, 2021, 19:18 Čiže mi chce niekto tvrdiť, že sa oplatí kúpiť niečo čo je v Číne dajme tomu za 25€ a u nás v pohode aj cez 50€, prípadne hocijaký iný väčší cenový rozdiel, a akože má sa mi oplatiť kúpiť drahšie na SK kvôli dvojročnej záruke a to, že podporím zdierača?

Fajn, beriem to úváhy, že dovoz tovaru atď niečo stojí, plus firma čo to predáva musí mať nejaký zisk z toho, zároveň predávať to pod cenu nebudú, ale aby toto všetko bol príplatoik 100% prípadne skôr vo viacerých prípadoch ešte viac? To mi príde trošku veľa, keďže určite sa stavím, že napr. tá vec čo ja si viem kúpiť síce bez záruky v Číne za 25€ tak aj aj tak tá cena je určite furt zo ziskom Čínanovi, zároveň aj tak si myslím, že predajca na Slovensku to ešte lacnejšie kúpi ako tých 25€ a potom ešte za drahšie predáva.

Ale celkovo myslím si, že je na mieste sa baviť o veciach čo sú v Číne lacnejšie ako na Slovensku, a to myslím výrazne lacnejšie, prípadne ešte veci čo ani na Slovensku nekúpiš. Ako najlepší príklad je fakt ten obal za 2-3€ čo u nás taký istý kúpiš za 20€, tam mi fakt nikto nechcite tvrdiť, že na takom obale nie sú nenažranci na Slovensku a nemajú reálne na ňom čistý zisk cez 10€. A zároveň pri týchto lacnejších veciach mi je záruka na Slovensku asi nanič, pochybujem, že by mi taký obal na Slovensku reklamovali.

Podľa mňa najelšpie zhrnutie, nech si každý kupuje čo chce, za koľko chce, kde chce. Inak aj touto zmenou mne osobne by ani doplatenie DPH nevadilo, to nie je tak hrozné, ale nech je aspoň to riešenie platenia úplne bez problémov a jednoduché a rýchle. Proste vypísať jednoduché tlačivo, kde ak chcú prihložím screeny potrebné, vypočítajú DPH, pošlem im platbu za DPH, oni mne doručnia balík, koniec. Prečo to robiť ťažšie? Zároveň som niečo počul, že Pošta by mohla účtovať si poplatok za doručenie ešte na Slovensku je to pravda či ako to je? Lebo už začína byť v tom akosi bordel, asi fakt niečo objednám a som zvedavý aký proces ma čaká vybania po 1. júli vo vlastnej réžii, či to bude jednoduché na pravidelné objednávanie, alebo to prvýkrát skúsim a nebudem mať nervy na to riešiť zo znova. Bez týchto nákupov akosi prežijem to nič, ale skôr ma štve, že chcú aby sa platila DPH a je to spravené veľmi zle.
Pevne dufam ze ti to znechutia tak ze zaplatis tomu "zdieracovi" a mas to doma na druhy den. Vy mate taku easy kalkulacku. :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

jedine co v tvojej kalkulacke nepasuje je ze si sa neuspesne pokusil byt "zdieracom", a teraz si z toho cely ukrivdeny
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

dargy napísal: Ne 06. Jún, 2021, 19:56 Pevne dufam ze ti to znechutia tak ze zaplatis tomu "zdieracovi" a mas to doma na druhy den. Vy mate taku easy kalkulacku. :facepalm:
:hysterical: na druhý deň? Si ma rozosmial. Pošta nedokáže mi na druhý deň doručiť ani len zásielku z Číny čo je sledovateľná a na stránke Slovenskej Pošty sami uvádzajú, že je to buď PRIME alebo zásielka 1. triedy, a po vstupe na slovensko nepríde za ten deň ku mne do schránky.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa dargy »

SKiLEX napísal: Ne 06. Jún, 2021, 20:00 jedine co v tvojej kalkulacke nepasuje je ze si sa neuspesne pokusil byt "zdieracom", a teraz si z toho cely ukrivdeny
Neviem ani co ti na to mam odpovedat . Ale ked ti to urobi fajn kludne sa prejav naplno. :bye:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Jacobs: ano od prveho Jula sa spusta okrem DPH aj colny poplatok. Najnizsia suma o ktorej sa hovori je tych 9€ v pripade, ze vsetko dolozis sam, zaregistrujes sa na ich portal, mas ebociansky s citackou. Skus popozerat viacej clankov o tom, cele to rozhorcenie nie je o DPH, ale o tomto chorom poplatku. Nikto by sa nerozculoval, ak by tovar co stal 1€, stal zrazu 1,2€. Ale ak k tejto sume pripocitas poplatok 9€ (napriklad take DHL berie aj 25€), tak zrazu za ten tovar zaplatis 10,2€. Gro sumy je teda nejaky administrativny poplatok, ktory skonci neviem kde. A to sa este nevie, ci bude mozne viacej mensich zasielok spojit do jedneho colneho konania, aby si tento administrativny ukon nemusel robit na kazdej hluposti co ti pride a za kazdym platit 9€. Teda nebude, ratam ze v pripade ak tento poplatok bude, tak objednavky z ciny sa znacne obmedzia, teda tieto mensie
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

dargy napísal: Ne 06. Jún, 2021, 20:38
SKiLEX napísal: Ne 06. Jún, 2021, 20:00 jedine co v tvojej kalkulacke nepasuje je ze si sa neuspesne pokusil byt "zdieracom", a teraz si z toho cely ukrivdeny
Neviem ani co ti na to mam odpovedat . Ale ked ti to urobi fajn kludne sa prejav naplno. :bye:
doteraz si nepovedal jediny dovod preco by bolo potrebne objednavat veci z ciny cez slovenskeho priekupnika... Jasne, budes to mat hned(ak to prave ma skladom a necaka na zasielku z ciny), a mas tam zaruku(ak medzi tym nezanikol)

ale nevidim dovod obmedzovat niekoho kto o tieto pridane sluzby nestoji... kazdeho osobna vec

kto co ziska tym ze predaj obmedzis na prekupnika? rozmyslas uplne obmedzene ako shiro, ani o kvapku menej, akurat to beres zo svojho pohladu miesto jeho


Nenakupujem z ciny casto, za posledny rok vidim v mojom aliex ucte nejak 7objednavok ale vsetko to su veci ktore sa v EU nedali kupit ani keby si sa postavil na hlavu(nahradne diely do stroja vyrobeneho mimo EU, raritny prepojovaci kabel, rezistory hodnoty ktora sa nedala kupit v EU, potom klavesnica k zariadeniu ktoreho vyrobca skrachoval atd. atd.)
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

HellAngel napísal: Ne 06. Jún, 2021, 21:01 Jacobs: ano od prveho Jula sa spusta okrem DPH aj colny poplatok. Najnizsia suma o ktorej sa hovori je tych 9€ v pripade, ze vsetko dolozis sam, zaregistrujes sa na ich portal, mas ebociansky s citackou. Skus popozerat viacej clankov o tom, cele to rozhorcenie nie je o DPH, ale o tomto chorom poplatku. Nikto by sa nerozculoval, ak by tovar co stal 1€, stal zrazu 1,2€. Ale ak k tejto sume pripocitas poplatok 9€ (napriklad take DHL berie aj 25€), tak zrazu za ten tovar zaplatis 10,2€. Gro sumy je teda nejaky administrativny poplatok, ktory skonci neviem kde. A to sa este nevie, ci bude mozne viacej mensich zasielok spojit do jedneho colneho konania, aby si tento administrativny ukon nemusel robit na kazdej hluposti co ti pride a za kazdym platit 9€. Teda nebude, ratam ze v pripade ak tento poplatok bude, tak objednavky z ciny sa znacne obmedzia, teda tieto mensie
https://zive.aktuality.sk/clanok/kb9hxs ... ny-postup/
Keď zákazník nesplnomocní doručovateľskú firmu na zastupovanie v colnom konaní a nezaplatí DPH už pri nákupe, môže na to využiť nový, zjednodušený systém finančnej správy, ktorý dnes inštitúcia predstavila novinárom. Vďaka nemu sa človek vyhne dodatočným poplatkom za sprostredkovanie.
Čiže ak si to sám preclím tak neplatím nič navyše, tých 9€ platím ak chcem aby ma pošta zastupovala, vtedy by som aj tak pošte posielal nejaké doklady, len by to bolo jednoduchšie ako si to sám spraviť a v prípade 9€ poplatku nie je nutnosť mať vlastne občiansky s čipom. Podľa mňa by to bola kravina keby aj človek čo si to sám vybaví to colné konanie platiť 9€, lebo však predsa vtedy ťa pošta nezastupuje, vybavuješ si to sám vo
vlastnej réžii.

Ale aj tak pochybujem, že keby by som fakt zaplatil pošte 9€ tak by to vybavili rýchlejšie a možno jednoduchšie, pochybujem, reálne je fakt lepšie si to sám vypísať a 9€ máš vo vačku :D ako síce ževraj tuším na 3 zásielky bude táto čiastka platiť, alee aj tak je to strašne veľa, keď hlavne za čo je ten poplatok? Za to, že pracovník vypíše za teba nejaké papiere? To radšej nebyť lenivý a vypísať si to pekne sám a hneď je 9€ ušetrených.
anonym_a8

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Skilex, obmedzeny si tu ty. My sme sa tu bavili o vyrobe, nie o kupovani drobnych veci. Ano, v cine stoji obal 3€. Pozriem na Alzu, a tam su za podobne ceny. To ze si najdes niekde obal za 20€, neznamena ze to treba porovnavat, ze ano? Su priekupnici s obrovskou prirazkou a su normalni priekupnici. To len tebe to nepasuje do tvojer rovnice, aby si tu mohol pisat svoje mudre veci.
Dargy - Tie hute ano aj nie. Pozri si napriklad List of approved suppliers pre nejaku automobilku. Moc ciny tam nebude. My sme napriklad davnejsie skusali vzorkovat Oskol, pretoze sa vsade velmi tlacia, ale teda dopadlo to ako velka tragedia.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa d3Xter »

To radšej nebyť lenivý a vypísať si to pekne sám a hneď je 9€ ušetrených.
zadarmo hej, vsetko urcite :D ten 9e poplatok myslim ze plati uz od minuleho roku
a aj ked si to vybavis vsetko sam, tak ti zaucutuju postovne na tvoju adresu z colnice - co btw bolo stale ak zastavili zasielku mam taky pocit
takze ked si po zasielku pojdes sam, kdesi do druheho mesta, zrazu ti tych 9e nepride az tak vela a kopec usetreneho casu a nervov
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa shiro »

To je take slovenske... od CN predajcu mam dorucenie zdarma, colnica dorucovaci proces prerusi a este mi nauctuje postovne na trase colnica-ja. Nech ho platia oni, ked prerusili dorucenie zasielky.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Debata o všetkom"