Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1966
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Gumkac »

taka otazka: riesil uz niekto zapis do colneho systemu a aj nasledne nejaku zasielku uz riesil elektronicky vo vlastnej rezii? mne sa tam nepacia take texty ako "odborne sposobila osoba", "K podaniu colného vyhlásenia je potrebná znalosť colných predpisov a formalít." a podobne. :D to nemohli spravit daco fakt jednoduche, co by mohli pouzivat bezny ludia, ze zadam tam sumu tovaru, prilozim scan faktury, vypis z ucty danej transakcie a oni vyrubia dan a clo co zaplatim a hotovo? :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Marek125 »

Nie nemohli lebo by potom nikto nechcel zastupovanie na Slovensku sa robí všetko jednoducho a pre ľudí :D
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 782
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Hexaris »

Vacsinou ta zastupi kurierska spolocnost. Ty sa regnes tu https://www.financnasprava.sk/sk/podnik ... #AkoKdeReg
Kur. spolocnosti das splnomocnenie proste kalamita :) osobne by som to asi neriesil ak teda mas taku moznost.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stiv »

Hexaris napísal: So 20. Mar, 2021, 16:16 To bol eshop so sidlom vo finsku. Ide skorej o ten rozdiel, co mame napr. tu na sk. Chapem ze vacsi predajca ma lepsie ceny, ale obcas clovek rozmysla co za svoje peniaze dostane tu vs zahranicie ...
Si spominam davnejsie ked sme brali z farnellu z UK do urciteho casu sme to mali cez UPS na dalsi den vo firme 👍🏻
Dnes som dal za list v obalke do CZ s dorucenkou 4,4€. :rolleyes:
.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1966
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Gumkac »

Hexaris napísal: Po 29. Mar, 2021, 19:37 Vacsinou ta zastupi kurierska spolocnost. Ty sa regnes tu https://www.financnasprava.sk/sk/podnik ... #AkoKdeReg
Kur. spolocnosti das splnomocnenie proste kalamita :) osobne by som to asi neriesil ak teda mas taku moznost.
skor mi ide o pripravu pre opatrenie, kedy vsetky zasielky budu musiet byt preclene. doteraz to bolo ok. ak nahodou zadrzali zasielku 22+ tak si proste sa dal zastupovat. bolo ich par, 4e za zastupovanie postou ci 6 cikolko, ber to slak. ale potom ked zacneme platit za 50centove zasielku 6e za zastupovanie, tak akoze dikii. Takze skor z tohoto pohladu sa snazim najst akceptovatelne riesenie. ale kukam ze na slovensku nic nemoze fungovat jednoducho :) fakt by som si pri el. preukazoch predstavoval daco ako:

1. pride sprava do slovensko.sk o zadrzani zasielky a cakani na podklady.
2. do systemu, ak si FO a mas to na nepodnikatelske ucely, zadas sumu za tovar, sumu za dopravu a prilozis el. podpisane scany / vypis z uctu o transakcii. Svojim odoslanim rucis za spravne udaje.
3. vyrubia ti automaticky dan ktoru prevodom zacvakas, ideal rovno platobna brana na webe financnej spravy
4. nahodne skontroluju baliky (jeden z X, ak klames, vyrubia ti nejaku brutal pokutu.) (nieco ako self-scan v tescu. nahodne ti kontroluju obcas nakup)
5. dorucia domov

preco to tu takto nemoze fungovat takto jednoducho? :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa wingo »

Lebo si zabudol na clo ;)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

plus si myslím ak táto situácia nastane a budú balíky zadržiavať, tak číňania tu nebudú posielať
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa shiro »

Alebo si spravia EU medzisklady z ktorych to pojde. Uz teraz to +- niekde tak funguje.
Ak aj dvihnu kvoli tomu ceny, tak vzdy bude lepsie dat napr. za obal na mobil miesto doterajsich 99c napr. 2e, ako to kupovat za (u nas beznych) 10e za kus plastu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Presne ako píše shiro, Číňankov neoje*eš, oni si tu nájdu cestu a toto funguje už teraz - už teraz dostávame prelepené štítky, ktoré lietajú cez NL poštu a kým sme v EU, tak Slovensko si nemôže zmyslieť, že začne cliť zásielky z EU, to by porušovalo dohodu o EU obchode. Až tak by som sa tým netrápil.

Gumkac, inak, to zastupovanie už stojí 9€, čo je proste pálka ale stále lacnejšie ako iné spoločnosti (zatiaľ mám len 1 skúsenosť s UPS/SPS - 25+€ za zastupovanie).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tých 9€ to je šialenosť, ako platiť CLO a DPH budiž, ale dávať im takúto sumu aby sa mi tie lacné veci predražili je trochu moc. A reálne aj tak pri tom ak ťa zastupujú tak im musíš stále poslať milión papierov a tým ešte sa tá doprava predĺži zbytočne. Zároveň aj keď to colné konanie vo vlastne réžii bude asi zložitejšie a ak objednám 10 vecí tak 10 krát to vypísať a riešiť bude dosť náročné tak asi to bude stál lepšie ako by sa mi obal za 2€ predražil o CLO, DPH a ešte 9€ za ich colné konanie. Zároveň človek by čakal keď si idú za colné konanie pýtať toľko EUR, že to bude rýchle.

Zároveň by ma zaujímalo ako to budú stíhať vôbec, keďže to asi robot ti nevypočíta CLO keďže každý druh tovaru má iné a bavíme sa tu o tom, že obíjsť sa to bude dať zjavne ľahko, že CLO bude čo najnižšie ak číňan ako teraz napíše, že obsah balíku je niečo úplne iné zároveň každý balík nebudú otvárať. To teraz párkrát mi na zasmiatie prišli rúška a na balíku "The towel" také nenápadné :D

Inak mal by som takú otázku k téme celkom, akurát mi má príjsť balík čo podľa Aliexpressu je na SK od 8. februára, ale reálne až dnes pošta zaevidovala do ich systému, že prišiel balík na SK a zároveň rovno sa tam píše toto: Predložená na colnici. Koľko myslíte, že tam bude? :D Lebo už teraz čakám cca 48 dní na tú zásielku síce mi to predĺženie doručenia nebude vadiť aj keď ukazuje mi, že to je PRIME zásielka, a dočítal som sa, že by mala byť teda doručená do dňa odkedy prišla na SK, len colnica to predĺži ten čas zjavne. Skôr ma štve aby mi ju nezadržali, ehm, sú tam respirátory :D
Dúfam, že budú mílí a pošlú mi ju :D reálne sú to našťastie respirátory s CE (fake asi) tak by nemuseli by mi to zadržať :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ten krok predloženie na colnici (neznamená to, že ti príde list, že to budú stopovať) trvá väčšinou pár hodín až také dva dni.

Inak sa ti čudujem, že kupuješ rúška a respirátory, ty si asi nie si vedomý tej nekonečnej záplavy šitu z Číny, čo k nám ide? Nebrandované smažky z Aliexpressu sú recept na:
a) falzifikát
b) produkt, ktorý možno spĺňa normu a reálnu účinnosť
c) produkt, kde možno každý 27. kus má deklarovanú účinnosť a ostatné majú technologické vady.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ďakujem, už to dnes prebehlo úspešne a vyšlo zo z colnice.

Ešte počas prvej vlny som si objednával jednorázové rúška, kedy u nás Lidl pýtal za 50 ks 9,99€ a na Ali za 4€. Síce neviem aká presne je kvalita tých z Lidla lebo som ich nikdy nekúpil, ale ak som porovnal kupované na Slovensku a z Číny priamo tak rozdiely boli fakt minimálne, tak ako keby som kupoval na Slovensku v Dr. Max a v inej lekárni tiež tie rúška sú rozdielne a reálne všetko je to z Číny. Čiže ja nikomu nebriem, že to môžu byť shity, ale mne to tak nepríde.
A k respirátorom podobne, zároveň nemienim podporovať tento biznis čo je okolo nich, rúška sa nepredávali asi dobre lebo väčšina zjavne ako ja kupovali v Číne lebo recenzii zo Slovenska je na celkom Aliexpreese mnoho. A ešte ti tu budú diktovať aby nejaký cerifikát mal ten respirátor.

To čo si vypísal reálne nespĺňajú rúška/respirátory ani v obchode, nič ťa neochráni na 100% pred Covidom predsa.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Xeigen »

Zastavujú na colnici displeje ? či to prechádza bezproblémov ?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

JacobSteven napísal: St 31. Mar, 2021, 15:54 Ďakujem, už to dnes prebehlo úspešne a vyšlo zo z colnice.

Ešte počas prvej vlny som si objednával jednorázové rúška, kedy u nás Lidl pýtal za 50 ks 9,99€ a na Ali za 4€. Síce neviem aká presne je kvalita tých z Lidla lebo som ich nikdy nekúpil, ale ak som porovnal kupované na Slovensku a z Číny priamo tak rozdiely boli fakt minimálne, tak ako keby som kupoval na Slovensku v Dr. Max a v inej lekárni tiež tie rúška sú rozdielne a reálne všetko je to z Číny. Čiže ja nikomu nebriem, že to môžu byť shity, ale mne to tak nepríde.
A k respirátorom podobne, zároveň nemienim podporovať tento biznis čo je okolo nich, rúška sa nepredávali asi dobre lebo väčšina zjavne ako ja kupovali v Číne lebo recenzii zo Slovenska je na celkom Aliexpreese mnoho. A ešte ti tu budú diktovať aby nejaký cerifikát mal ten respirátor.

To čo si vypísal reálne nespĺňajú rúška/respirátory ani v obchode, nič ťa neochráni na 100% pred Covidom predsa.
Práve naopak, kvalitné respirátory prišli práve preto, že sme zaplavení tými čpavkami, ktoré môžu mať účinnosť pokojne len 30%, čo aj servítka pred ústami je účinnejšia.

Odporúčam sa trošku priučiť od Kosher chalanov, ktorí začali robiť robotu s cenou zlata
https://www.facebook.com/groups/194728222407708
kvalitné respíky nestoja veľa ale človek musí vedieť, čo kupuje. Záplavu čínskych odpadov musí už niekto zastaviť, rovnako aj fejky a podvodné produkty.

A nie recenzie na Aliexpresse, čo tí ľudia vedia? :hysterical: Nevedia o reálnej účinnosti ani Ň. Ale očividne tebe a "recenzentom" na Aliexpresse sú certifikáty a NORMY ukradnuté, "šak určite to je dobré". Tha určice. ;)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1620
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa d3Xter »

"Pre nákupy z tretích krajín, teda krajín mimo Európskej únie, budú od 1. júla tohto roka platiť nové pravidlá. Kupujúci sa musia pripraviť na povinné colné konanie v prípade všetkých zásielok z týchto krajín. Zároveň sa od tohto termínu zruší oslobodenie od DPH, ktoré je v tomto čase možné využiť pri zásielkach s nízkou hodnotou," uviedla hovorkyňa FS Martina Rybanská.
Clo sa však vyrubí až pri zásielke, ktorej hodnota presiahne 150 eur. Oslobodenie od cla však nebude možné uplatniť na alkoholické nápoje, parfumy a toaletné vody, tabak a tabakové výrobky. V praxi to znamená, že niektoré zásielky môžu byť stále oslobodené od cla, ale DPH musí byť platená v plnej výške z colnej hodnoty tovaru.
ak k tomu priratame 9e(ci kolko to pytaju) poste, zacina to byt celkom nevyhodne :laugh:

Návrat na "Debata o všetkom"