Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Mhm, tak to je veľmi zaujímavý zvrat, takže NL pošta už nie je záchranou ale zároveň to vyzerá, že to proste preclia hodnotou na balíku - zaujímalo by ma, či je to len dočasné, aby zredukovali záťaž a po nejakom čase začnú normálne pýtať dokumenty alebo toto je štýl, akým budú teraz fungovať, lebo ako keď sa nad tým zamyslím, tak je to zaujímavý spôsob ako zjednodušiť proces ale stále cálovať peniaze za zásielku, i keď reálne menej ako by sa inak cálovalo..to krát milión a aj tých pár eur tu a tam im zarobí ročne pár miliónov...ale tak to by bolo za predpokladu, že by IOSS neexistoval, takže to bude skôr len dočasný krok, možno to skončí počas toho septembra, kedy sa dvihne to nízke výpalné (doteraz nerozumiem, aký je rozdiel medzi tým novým 2€, neskôr 4€ a tým štandardným 9€ výpalným).

Len pre poriadok, zásielka(y), o ktorej hovoríš boli objednané pred 1.7., teda neplatil si daň rovno predajcovi, že?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa d3Xter »

jak nerozumies co nerozumies 😂 vedia spravit colne 4e, nevedia spravit vypytaju doklady 9e
mne od 14ho stoji zasielka v ali so statusom customs clearance started, nakup bol po 1.7.2021
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Matej.T »

@loleqboleq, objednavka bola vytvorena v juny, prvy julovy tyzden sa to dostalo na uzemie SR. Neobjednaval som to na Ali, ale z pine64.com
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ale dopadol si dobre, keby som to mal ako ty, tak tiež to s úsmevom zaplatím a som vysmiaty, určite to bolo aj tak riadne lacné oproti nejakej tuzemskej voľbe (ak to tu vôbec bolo dostupné).
d3Xter napísal: Ut 20. Júl, 2021, 21:41 jak nerozumies co nerozumies 😂 vedia spravit colne 4e, nevedia spravit vypytaju doklady 9e
mne od 14ho stoji zasielka v ali so statusom customs clearance started, nakup bol po 1.7.2021
Aký je rozdiel medzi vedia a nevedia spraviť? Všetky zásielky mimo EU majú CN22.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Mish0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 23:55

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Mish0 »

podelim sa aj sa s mojou skusenostou po 1.7.:

- 11.7. som objednal USB kable z AliExpressu (stali ma cca 20€ vratane DPH), pricom ako shipping som vybral AliExpress Standard Shipping - na moje pocudovanie balicek nesiel cez NL forwardera, ako to bolo zvykom pri tomto shippingu, ale isiel priamo
- 18.7. mi v trackingu svietila info, ze balicek je v Budapesti
- hned o den na to (19.7.) dalsia info v trackingu, ze balicek podstupil colnu kontrolu, cez ktoru presiel bez problemov
- 21.7. dosiel balicek domov - opat na moje pocudovanie mi ho namiesto posty dorucil SPS kurier, bez akehokolvek aviza vopred :D a aby som nezabudol, nic som nedoplacal navyse
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600
COOLER: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
GPU: Sapphire PULSE Radeon RX 5700
SSD1: ADATA XPG SX8200 Pro 512GB
SSD2: Crucial MX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda 2TB
CASE: SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W
OS: Windows 10 Pro
MONITOR: AOC 24G2U/BK
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ci pištoľ.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ono sa mi bezne stava, ze mi to cinan hodi do zasilkovne a to som ju ani nevyberal :D Proste nova doba. Teda ona ani v ponuke nie je ...
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa spencer »

ja som nakupil na aličku asi 25 balikov a nniektore stihli prísť do 1.7 , tie ok , ale tie čo chodia teraz tak často pýtajú prachy a to faktže dosť , nejaké kraťasy čo su mi aj tka male za 8e tak tušim chceli nejakých 3e za daň
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Mish0 napísal: Št 22. Júl, 2021, 16:56 podelim sa aj sa s mojou skusenostou po 1.7.:

- 11.7. som objednal USB kable z AliExpressu (stali ma cca 20€ vratane DPH), pricom ako shipping som vybral AliExpress Standard Shipping - na moje pocudovanie balicek nesiel cez NL forwardera, ako to bolo zvykom pri tomto shippingu, ale isiel priamo
- 18.7. mi v trackingu svietila info, ze balicek je v Budapesti
- hned o den na to (19.7.) dalsia info v trackingu, ze balicek podstupil colnu kontrolu, cez ktoru presiel bez problemov
- 21.7. dosiel balicek domov - opat na moje pocudovanie mi ho namiesto posty dorucil SPS kurier, bez akehokolvek aviza vopred :D a aby som nezabudol, nic som nedoplacal navyse
Celkom rýchle doručenie, ale pri AliExpress Standard Shipping ja zase napríklad mám skúsenosť, že na 90% to ide BE forwardom, čiže je to celé akési domiešané :D napríklad ja som objednal presne 1.7. cez dopravu AliExpress Saver Shipping a ide to cez BE forward, ešte na to čakám, ale ak hovorí tracking správne tak to je na SK, som zvedavý či si pošta niečo bude pýtať :D
Hexaris napísal: Št 22. Júl, 2021, 17:15 Ono sa mi bezne stava, ze mi to cinan hodi do zasilkovne a to som ju ani nevyberal :D Proste nova doba. Teda ona ani v ponuke nie je ...
mne sa to napríklad vôbec nestalo, ale čo som čítal na Banggoode je napríklad taká doprava kde to výlučne chodí Zásielkovňou, len by ma celkom zaujímalo či ti vyberie najbližšiu Zásielkovnu od adresy doručenia alebo ako to je :D ale je v tom bordel vo všetkom, napr. teraz som si objednal s dopravou Cainiao Super Economy a keď to predajca odoslal tak pri trackingu mi píše Cainiao Super Economy Global... akože celkom zavádzajúce, ako je mi to jedno... ale mohli by dávať pravdivé informácie, ako to keď niečo si objednám s PL skladu a reálne to aj tak ide z Číny...
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Mne napr pisal predajca z Ali, ze sa zasielka oneskori o 10 dni, lebo DLH ma plne kapacity.. Takze asi ludom neprekazaju tieto nove DPH priplatky..
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

To sa celkom divím, lebo ak sa nemýlim DHL má dosť vysoké poplatky. Ale oplatí ako oplatí... pri Slovenskej pošte sa možno oplatí pri väčšnej sume, ale pri pár centových zásielkach možno ešte takých do 5€ aj tie 2€ čo pýta je dosť, plus kto objedná viacej tak aj tak nie je šanca aby to bolo od jedného predajcu, čiže pri takých 10 zásielkach krát 10 a to je už 20€ len na poplatkoch čo je extrémne moc. Ale stále som zvedavý na tú realitu, že či fakt mi cez Aliexpress ak mám objednané pošta nič nevypýta, lebo zatiaľ to tak vyzerá čo som všade čítal, že si myslia, že nie je, ale realita ešte nie je až tak známa keďže šanca, že zásielky z Aliexpressu po 1.7. bežnou dopravou prišli už do dnes je malá keďže bežne (aspoň mne) chodia 30+ dní. Prípadne výnimočne skôr, ale to raz za čas.
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

pardon. moja chyba, tam malo byt DPD, nie DHL...
Inak na poste mi teraz povedali, ze "musite si prevziat zasielku za 2,20 eur, lebo aj tak Vam potom poslu dopis, ze musite zaplatit aspon tie 2 eura poste"
tak hovorim, ze dobre no, este si to rozmyslim, kedze obsah balicku je asi 1dolar, tak nechce sa mi platit 2,20eur navyse.. a rad by som postu poslal do teplych krajin s tym poplatkom.. (kedze DPD ho nema, aspon 2 baliky mi tak prisli bez poplatkov). Ale to by ma zaujimalo, ako by to odo mna vymahali..
S tymi <5eur objednavkami je to blbe, ak postNL a BE nebudu fungovat, pretoze aj keby to cinan zabali viac zasielok do jednej (tj objednam to na jeho adresu a on mi posle 1 velky balik), zadarmo to robit nebude..
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Je to nanič, ale mám proste osobne takého tušáka, že aj keď je Aliexpress v IOSS programe tak aj keď zaplatím DPH a colné konanie by mal riešiť Aliexpress alebo ako to funguje, tak typujem, že naša Pošta je schopná si pýtať 2€ (neskôr 4€) za to, že len skontroluje, či bola zaplatená DPH a bolo to preclené. Inak toto tiež, môže byť zaujímavé, ak sa jedná o NL a BE forward tak, logicky ak to stojí v NL či BE a prelepuje sa to tam, tak logicky by to tam mohli aj precliť a na Slovensko to príde preclené a iba sa skontroluje či to je preclené a DPH zaplatená a mohlo by to prijsť normálne ako doteraz, len ten rozdiel je, že navyše 20% DPH čo je najmenej.

Ale ak to bude fungovať tak, že objednám si niečo <5€ a bude to mať výhodu, že zaplatím DPH priamo a nemusím ju platiť na SK tak to je oničom, lebo nevidím rozdiel platiť DPH na Slovensku alebo priamo pri objednávke ak aj tak musím platiť výpalné pošte.

Celkovo už mi nedáva zmysel táto veľká zmena, ak im išlo o oslobodenie od DPH pri týchto zásielkach z nízkou hodnotou, fajn, ale hentaké poplatky za colné konanie to je hrôza a pre viacerých aj koniec pár eurových nákupov. Lebo DPH je fakt najmenej, to je minimálne zvýšenie cien.
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Treba sa obetovat a pockat na par zasielok, dajte mi niekto nejaky tip a mozno nieco objednam - ale to uz asi niekto po 1.7 urobil :)
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Obal na mobil, sklo... alebo takéto kraviny :D ja som presne 1.7. keď to spustili tú platbu DPH tak som objednal ponožky :D čakám ešte doteraz, ale podľa trackingu sú už na SK tak som zvedavý ako to dopadne... a ešte čakám ďalší balík a to sklo na hodinky, tak to tiež som zvedavý. Obidve zásielky do 3€ čiže pri ich poplatkoch by to bolo navyše 4€ (2x2€) čo je dosť navyše.

Návrat na "Debata o všetkom"