Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Dispute mi dovoli urobit jedine tak, ze mi vec prisla, a potom ze kde je problem a tam nie je problem customs ani tax, len ze produkt nie je taky aky mal byt, a podobne.. Nezapadam do toho co ponukaju.. A taky dispute mi dovolia otvorit az za 1.5mesiaca (system pise, lebo este mam 50dni na dorucenie).
Ani objednavka zo dna 28.05 mi nejde urobit dispute z dovodu omeskania..

EDIT, toto pise

Our records show that your order has arrived at its destination country and is currently in transit. According to our past experience, the majority of the packages will be delivered within the time frame promised by the seller. If your package does not arrive by 2021-09-01 , please open dispute and we will handle this immediately. We appreciate your patience.

Este by som to mohol asi tak, ze zvolim Return goods , " If the seller accepts your proposal to return the item(s), you will be asked to return the item(s) you received and enter a return tracking number. " A rovno necham to iste tracking pre predajcu , kedze posta to asi posle naspat, i ked mala by tak urobit na naklady predajcu... otazne len je, ak ten produkt chcem, ci ho viem objednat lacnejsie znovu.. teraz ma to bude stat 6.15eur (2+4.15). a potom neviem, kolko by ma to stalo.. ale ak sa zvysi PCS z 2 na 4eur, tak asi rovnako...

Ono som to pochopil tak, ze Ali niekedy refunduje tu DPH, nie PCS, ale aj ta DPH by pomohla pri dalsej objednavke, lenze taku moznost tam nevidim, ale mozem skusit na chate... ale chate s Ali, kedze seller neporadil..

EDIT2, vidim tam, ze som zaplatil 18.70USD a DPH mi vyratalo 4.15EUR to je 26.6%, zaujimave.
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Skús si to prepočítať zo sumy, ktorú si mal uvedenú na zásielke - oni ak nemajú dáta z objednávky, tak nevedia skutočnú hodnotu.

Inak, ak si šiel podľa mojich bodov, tak potom je možné, že mne to povolilo, lebo som najprv písal do chatu a s človekom som to riešil a ten mi asi povolil vytvorenie dispute.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Na baliku bolo 16USD, takze netusim odkial si niekto vycucal 4.15eur DPH.. dufam ze len anomalia..
Hm, no rozmyslam, ci sa niekedy zbavime toho postoveho poplatku.. Lebo stale som nepochopil, ci sa to bude uctovat, ak objednam z EU skladu, kedze asi 100% Ali predajcov je stale so sidlom v CN, alebo uz nie je ?
Vie niekto, ake su tie postove poplatky v CR? Lebo ceska posta tvrdi ze pod 97Kc (takmer 4eura) to nebude v ziadnom pripade, ale potom na roznych forach citam, ze cez celnicka.cz ak si to vyklikam tak tam nie je ziadny poplatok od ceskej posty.. Pri nahodnom zadrzani, napr kontrole je to 200Kc cize 8eur.
Inak co mi prisli baliky, napr. LED svetla, tak boli otvorene colnikmi, lebo tam bola ta paska posty/colnice.. Tak rozmyslam, co tam hladali, alebo co kontrolovali? Okrem LEDiek mi otvorili aj casovac. Neviem ci to robia na zaklade hmotnosti alebo rozmerov, alebo obsahu cez RTG napr. vidia ze je tam elektronika.. Pomerne dlho som nemal takto otvoreny balik a tie iste LED mi prisli aj 2 mesiace v minulosti. Pritom hodnota bola skutocna, neznizoval ju predajca..
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Aliiexpress, Bangood,...všetci sú v IOSS programe, takže do 150€ hodnoty budeš rovno v objednávke platiť daň a nikde to už nebude zastavené, bude to fungovať rovnako ako keď Amazon.com (veci sold and dispatched by Amazon) stále clil vopred a tebe to už rovno prišlo domov.

Čo máš s ČR? Bývaš tam? Ak nie, tak aký má zmysel to riiešiť? Všade to bude fungovať rovnako, všade bude židojašterská colnica.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

V CR tankujem, je tam benzin lacnejsi o cca 15-20centov na liter podla kurzu, tak by som si nechal poslat balik do CR na postu a cestou ho zobral..
Este som neobjednal z Ali od 1.7 nic, ale z ineho IOSS ano, tak som zvedavy ako to pride, ci s 2/4eur PCS alebo bez toho, ale obavam sa ze s tym.
Raz som si musel poslat tovar do Rakuska, kedze na SR neposielali (vysoke postovne alebo neviem preco), tak som si tam dal "pred potravinami, prosim volat hodinu vopred, dakujem" a kurier uplne v pohode - da sa obmedenia obist aj takto...
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Loleq čo povieš na to, keď mi zadržali PRIME zasielku z Holandska?
eColné konanie – zásielka uložená v sklade dočasnej prekážky – očakáva sa doplnenie dokumentácie
Joj a ešte tá tvoja posledná veta. Neviem ako ty ale na balíkoch je odosielateľ a adresát, ide len a len o to, aká je adresa odosielateľa, čo nám logicky hovorí, odkiaľ zásielka prišla. Ak to prišlo aj od Wei Shena ale z Belgicka, tak je to jedno, je to EU zásielka. Ak to prišlo od Petra Záložníka a adresa je v Japansku, tak to je tretia krajina. Bastafidlitidlikidli.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

N O D O R I T I P A N O V E J P L A N E J I N E P L A N O V A N E J, tracking číslo je normálne LTXXXXXXXXXXNL? Ak to budeš nakoniec preberať, tak pozri na štítok, že kto/čo je odosielateľ. Ak to bude stále NL odosielateľ, tak v tom momente už končím a nepoviem už ani slovo na nikoho a na nič, lebo toto je podpásovka, ktorú som nečakal (ja som si takto robil nádeje, že človeku sa bude dariť takto ešte kupovať nad 150€ cez klasický NL forward).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

Kde zijete chlapci, vsetky presmerovane zasielky cez NL isli cez colnicu.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Áno, ale nikdy neboli takto zastavené a predsunuté na colné konanie. T.j. napríklad pri China packet plus a podobné dopravy by to negarantovali - väčšinou ak bol balík väčší, tak by to stopli - napríklad keď som si objednal ruksak, tak ten mi stopli (na balíku bolo hodnota pár dolárov), pri NL nikdy nič nestopli a to som objednával aj veci, ktoré mali dosť veľkú krabicu + boli ťažšie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ja som zvedavý na BE foward, čakám niečo teraz, podľa trackingu je to už v Belgicku, keby to tam aj preclili a na SK prišlo normálne a tým pádom pošta nemala dôvod to zastavovať, aj keď to je celé také s tým BE forwardom keďže aj keď je to BE tak odosielateľ je Čína a pri trackingu píše, že to ide z Číny.

Ak, ale pošta bude pýtať výpalné tak to je oničom celá platba DPH na Aliexpresse, lebo podľa mňa nevidím rozdiel, že či zaplatím DPH rovno, alebo na Slovensku... ak fakt budú aj cez BE zadržiavať prípadne aj tie 2€ účtovať (neskôr však 4€) tak malé zásielky z Aliexpressu sa už vôbec neoplatia.
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

No ja som to tak pochopil, ze ak je predajca mimo EU,tj. ako jeho firma (fakturacna) je mimo EU, tak to posta stale predklada colnici a preto ten poplatok navyse.. Do par dni mi ale pride balik, co som platil do USA (asi), ale preposielaju tiez cez NL pravdepodobne, alebo cez DE a dam vediet..

Paci sa mi ten kto vymyslel slovne spojenie docasna PREKAZKA :D no aby bol stat PREKAZKOU obcanovi, to je velmi velmi, ale velmi trefne..
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Mám takto dve LT-NL zásielky. Obe zadržané.
Vysmial si ma a zakopal pod zem, keď som tu o tom písal, že sa budú pozerať na to, kde firma sídli. Rovnako tak, tu nie je obrázok z mailu, ktorý poslala SP s tým, že každá jedna čínska zásielka prejde colným konaním, čo dúfam nebude musieť. V deň kedy som to hľadal na ali ešte nebola informácia o IOSS programe a bolo to vynechané.
Pritom som počítal s tým čo ty ale tak to proste nie je hoc by som to aj ja tak chcel. Je to celé na hlavu.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Vtip je v tom ze predajca (Ali) NESMEL pouzit IOSS skor ako 1.7.2021 - taky maly trik zo strany EU ako nas este viac zakopat pod zem.
Ked UK odisla z EU, mali prechodne obdobie. EU na take nemysli. Chce vase peniaze okamzite a chce ich VSETKY.
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ale toto nie je niečo, čo si zmysleli za týždeň, nejaký pevný dátum tu byť musel ale je pravda, že by bolo pekné, ak by človek vedel len doložiť dokumenty, že to bolo kúpené dajme tomu najneskôr 1.5. a reálna suma nebola nad 22€ a potom by to prešlo bez poplatkov. Na druhú stranu či by to nenavýšilo exponenciálne už aj tak asi nie práve ako po masle fungujúce colnice krajín EU.
bepetko napísal: Pi 16. Júl, 2021, 13:18 Mám takto dve LT-NL zásielky. Obe zadržané.
Vysmial si ma a zakopal pod zem, keď som tu o tom písal, že sa budú pozerať na to, kde firma sídli. Rovnako tak, tu nie je obrázok z mailu, ktorý poslala SP s tým, že každá jedna čínska zásielka prejde colným konaním, čo dúfam nebude musieť. V deň kedy som to hľadal na ali ešte nebola informácia o IOSS programe a bolo to vynechané.
Pritom som počítal s tým čo ty ale tak to proste nie je hoc by som to aj ja tak chcel. Je to celé na hlavu.
Neriešime teraz dve veci? Tieto zásielky, tie si objednával po 1.7.? Ak áno, tak to nerieš, je to už vybavené (viď. odkaz dole). V takom prípade by ten status bol len nejaký "interný", kým tebe nepríde nejaký list alebo, že máš niečo platiť, tak by som sa nad tým nevzrušoval.
Ak pred a NL forward už je v péčku, tak to je skôr problém pre potenciálne drahšie ako 150€ zásielky a preto ma potom zaujímalo, že ako to bude vyzerať na balíku, či je na štítku akákoľvek známka, že to nešlo z NL.
JacobSteven napísal: Pi 16. Júl, 2021, 13:10 Ja som zvedavý na BE foward, čakám niečo teraz, podľa trackingu je to už v Belgicku, keby to tam aj preclili a na SK prišlo normálne a tým pádom pošta nemala dôvod to zastavovať, aj keď to je celé také s tým BE forwardom keďže aj keď je to BE tak odosielateľ je Čína a pri trackingu píše, že to ide z Číny.

Ak, ale pošta bude pýtať výpalné tak to je oničom celá platba DPH na Aliexpresse, lebo podľa mňa nevidím rozdiel, že či zaplatím DPH rovno, alebo na Slovensku... ak fakt budú aj cez BE zadržiavať prípadne aj tie 2€ účtovať (neskôr však 4€) tak malé zásielky z Aliexpressu sa už vôbec neoplatia.
Nie, ak si objednával niečo po 1.7., kedy Ali začal účtovať daň, tak nič nikde nebude zastavené
https://ec.europa.eu/taxation_customs/ioss_en
What is the IOSS for?

The IOSS allows suppliers and electronic interfaces selling imported goods to buyers in the EU to collect, declare and pay the VAT to the tax authorities, instead of making the buyer pay the VAT at the moment the goods are imported into the EU as it was previously the case (for products over 22 EUR).
to je presne o tom, že elektornické clenie je takto teraz riešené samotným predajcom a spotrebiteľ nemusí riešiť okolo toho už nič.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Matej.T »

Tak zhrnutie k zasielkam cez PostNL a colnemu konaniu.

1) Na zasielke sa objavi zlta nalepka ohladom toho, ze dana zasielka nesplna Clanok 28 a 29 (situacia rovnaka ako pred 1.7)
2) Na zasielku preposielatel deklaroval hodnotu $20 nakoniec (eshop mi napisal, ze tam nic nebude). Realna hodnota bola daco okolo $80 (s poplatkom za dopravu)
3) Colnica sa chaoticky spravala a najprv mi v trackingu svietilo, ze si odomna vyziadaju dalsie dokumenty, nasledne za 4 dni to pustili z neznameho dovodu
4) Tete postarke som zaplatil 5.35. Chudatko odchadzala s 0.5kg drobnych, lebo po mojej otazke ohladom platby platobnou kartou sa zasmiala :)
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360

Návrat na "Debata o všetkom"