Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Papek »

Z US mám takú skúsenosť, že veľa predajcov je v Global Shipping programe a tým pádom sa naúčtuje clo a dph automaticky pri objednávke cez Amazon/Ebay. Tí zvyšní sú tak 50/50. Niektorí deklarovali takú hodnotu ako som skutočne platil a pred doručením si odo mňa pošta vypýtala dph a clo. Tí zvyšní boli schopní aj na 500 dolárové veci napísať hodnotu USD20 a veľa krát to aj prešlo - základ bolo neposielať cez DHL, UPS a pod, pretože tí dávali na konanie každú jednu zásielku, aj tú ktorá mala deklarovanú nízku hodnotu (veď prečo si nezarobiť 15€ za "zastupovanie").
wingo napísal: Po 12. Júl, 2021, 14:23 Papek prečo neschopáci? Ako by si to riešil ty? Tak aby to nebolo zbytočne zdĺhavé a komplikované, pritom zároveň zabezpečilo akú-takú kontrolu.

daumatin - doteraz boli kontroly náhodné, ak si nikdy neplatil pri zásielkách nad 22€ tak si mal len šťastie že si tie tvoje nevybrali na náhodnú kontrolu. Toto končí a každá jedna by mala byť kontrolovaná.
neschopáci som len zopakoval výraz, ktorý použil daumatin, že či budú kontrolovať každú jednu zásielku. Inak teda plati to čo som napísal - do systému sa nahrá faktúra, potvrdená objednávka a k nemu výpis z banky alebo platobnej brány. Fungovalo to tak doteraz a bude to tak fungovať ďalej, ibaže s tým rozdielom, že celý proces bude viac automatizovaný a sumy objednávok a výpisov sa tak budú môcť porovnávať a párovať oveľa rýchlejšie. Podobne ako to robia účtovníci - to čo sedí sa spáruje a čo nesedí zostane a dorobí sa "ručne".
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Inak dnes mi prišiel lístok tej zásielky z polovice mája z Aliho, ktorá sa opozdila - mám na štítku "CLO 2,31". Už som písal Alimu do chatu, znovu to bol jemný boj sa prebojovať cez ich automatické odpovede ale podarilo sa mi, mám vytvoriť dispute s tým, že:
- vec neprišla
- dôvod je customs problem
- do popisu ten problém, že objednané s predstihom, neprišlo to podľa odhadu dopravy (a o dosť neskôr ako to, a iné s rovnakou dopravou objednané neskôr prišli pred 1.7.) + samozrejme, že prejednané s repkom a že dostanem refund a blablabla
- priložiť fotku štítku so sumou na zaplatenie.
Uvidím, čo bude, predpokladám, že najprv bude seller ako "Dear, please pay.", ja to zamietnem a počkám, keď do toho vstúpi Ali.
Proste nebudem platiť výpalné za viac ako nákupná cena, radšej dostanem peneži, kúpim to znovu aj s daňou a budem mať pokoj. A keby mi to neschválili, tak mám stále 18 dní na to, aby som to prevzal, keby mi toho prišlo ľúto.

Edit: Takže som si všimol, že sa tam pridal divný druh update do dispute, nie je tam napravo návrh od Aliexpressu (divné je, že doprava bola china packet dačo dačo ale dispute hlási, že je to Aliexpress Standard shipping a preto mi to hneď rieši Ali) ale v hlavičke je "AliExpress' Judgment Purchase Protection is running out, but package is still in transit Invalid", tak reku otvorím, vidím automatickú odpoveď - klasiku, že akože mám čakať 10 dní a bludy - proste nepísal to človek. Tak odpisujem na to s update a že reku, že nech čítajú detail v dispute. Znovu po pár minútach v timeline, že Aliexpress pridal návrh a znovu je to v tom judgemente a znovu to isté - skúsil som to ešte raz a znovu. Takže reku idem skontaktovať support, že čo sa deje a že či len mám čakať. Otvorím chat, napíšem "dispute", opýta sa na objednávku, kliknem na danú a zrazu mi napíše, že prebieha dispute a tlačidlo s možnosťou v preklade že "dajte mi okamžite kupón a budem ignorovať dispute" (prisahám :laugh: ), tak reku, že skúsim - písalo, že to bude kupón rovnakej sumy a hľa, naozaj bol - kupón s podmienkou, že musím kúpiť aspoň o cent drahšiu vec a nebolo to obmedzené na nejaký item, proste na hocičo - takže objednal som nový, zaplatil som po tom kupóne len pár centov (ponuka o pár centov drahšia ako tá, z ktorej som kupoval vtedy ja).

https://i.imgur.com/Fo5K3vS.jpg
(tie moje "odpovede" sú tlačidlá, ktoré som stláčal)

Ako...uau, to aby som pri každom dispute hneď otváral chat a takto dostával okamžitý "refund" - teraz diispute nechám tak, možno mi ešte ja ten schvália nakoniec a ešte dostanem aj refund aj "refund". :D

daumatin napísal: Po 12. Júl, 2021, 11:46 Zdravím, chcel by som si z americkeho amazonu objednáť túto klavesnicu:

https://www.amazon.com/ROCCAT-Vulcan-Co ... 996&sr=8-2

Akú mate skúsenosť ohľadom DPH, keď to ide z USA ? platí sa to alebo si to úrady nevšimnú a prejde to bez nutnosti platby DPH
Toto nie je správna téma, Amazon.com nie je čína. K tvojej otázke - ako vidíš, tak danú vec predáva aj odosiela Amazon.com, t.j. ide to z USA a keď budeš v objednávke, tak si môžeš všimnúť, že tam budeš mať položku "Import fee deposit" - to sú colné poplatky. Nie, nič iné platiť nebudeš, tebe to príde normálne kuriérom. Je možné, že o mesiac-dva ti dokonca ešte príde mail a ti refundnú pár centov, lebo niekedy asi nepoužijú všetko z toho depozitu.
molnart napísal: Po 12. Júl, 2021, 20:58mate niekto skusenost s preclenim pouziteho tovaru? teda ak cez ebay kupim od americana sukromnej osoby jazdenu elektroniku. preclieva sa/plati sa dph aj v takom pripade?
Samozrejme, normálne platíš, je to obchodný tovar, avšak ak je to eBay a v shippingu máš niečo ako "eBay Global Shipping", tak eBay ti automaticky, rovnako ako Amazon (ak je odosielaný alebo to aj predáva priamo Amazon) ti priamo v objednávke vypočíta colné poplatky, tak platíš len raz a nič už nikomu platiť nebudeš. Ja som takto objednával sieťovku pred mesiacom a niečo, doniesol mi to DPD alebo GLS kuriér, už si nespomínam ktorý.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
daumatin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: St 21. Jan, 2015, 20:04

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa daumatin »

loleqboleq hodil som tu klavesnicu do kosika a preklikal som sa az k zaplateniu a amazon automaticky pripocital tax 28.33 EUR co je 20 % zo 141.62 EUR, takze asi to tak nie je ako pises a tie import fees su vidno az pri platbe nie ked si pozeras product v katalogu
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa kllr007 »

V katalógu nie. Amazon ukazuje aj v v procese objednávky pred potvrdením.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa wingo »

Zdá sa to len mne či Ali z EÚ skladov nedoručuje na Slovensko? Poslednú dobu všetko čo pozerám a má EU sklad (Španielsko, Francúzsko, Poľsko, ČR...) vždy mi dá že cannot deliver. Máte dakto vyskúšané ako to ide odrbať? Napadlo ma hore zadať ČR, ceny v EUR a pre shipping slovenskú adresu.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

daumatin napísal: Ut 13. Júl, 2021, 16:01 loleqboleq hodil som tu klavesnicu do kosika a preklikal som sa az k zaplateniu a amazon automaticky pripocital tax 28.33 EUR co je 20 % zo 141.62 EUR, takze asi to tak nie je ako pises a tie import fees su vidno az pri platbe nie ked si pozeras product v katalogu
A akože čo som ti písal? "keď budeš v objednávke", odkedy toto znamená produkt v katalógu? :facepalm:
Ale "Import fees deposit" je potom asi na eBayi

A top gear top tip, ak máš Revolut, tak plať v USD, automatický kurz na Amazone je otrasný. Ak len obyčajnú banku, tak môžeš porovnať s VISA/Mastercard kuzom (platba kartou sa nekonvertuje podľa kurzového lístka ale podľa konverzie providera karty + medzibankového poplatku).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Prisiel vam balik z ciny po 1.7?
Mne ano, a tak ako som predpokladal, najvacsi hnus je postovy colny servis, co je pre mna zatial neidentifikovatelny ukon posty s colnicou ("predlozenie zasielky"), a hned prirazka +2eur (pozor, len do 31.8) a potom od 1.9 v plnej parade +4eura.
To zabije akekolvek zasielky v eurovych hodnotach.
Objednal som si napriklad obal na AA baterie, 50centov aj s postovnym z ciny, v tom je vyroba, predaj, marketing, komunikacia a spominane postovne. Zaplatil som vzorne 10centov DPH, co je fer, ale 4eura poste navyse? To z 1eurovych zasielok urobi +400% pokutu, pardon - poplatok.
Zlate casy naozaj skoncili, ked som si cez par klikov nakupil nieco, co mi prislo do schranky. Ak by som to mal kupit na SK eshope, okrem toho, ze to stoji 2.3eur, plus posta 2.5eur = 4.8eur ale musim objednat 2ks, cize 7.1eur/1ks (na ali to stoji tym padom 4.6eur/1ks alebo 5.2eur/2ks)
Okrem toho, urcite veci nie je mozne zohnat na SR. Pripadne stalo by ma to vela casu a energie zhanat teto veci offline.
Nic proti DPH, nehc si europa odkusne svoj podiel, dakujem jej za eportovanie vyroby a pracovnych miest od Ciny uz dlhu dobu, no to vypalne od posty, to je masaker.
Vie niekto, ako je to v Cesku pripadne Nemecku, Rakusku? Na reddite maju z toho ludia tiez riadny gulas, mnoho z nich netusi a prekvapivy ich obdobny postovy pokutovy servis.

EDIT:
Dlho som nenakupoval na ebay, ale tieto DPH a postove poplatky budeme platit aj na pouzivanych veciach, tj, bazarovych?
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Miso122 »

wingo napísal: St 14. Júl, 2021, 09:57 Zdá sa to len mne či Ali z EÚ skladov nedoručuje na Slovensko? Poslednú dobu všetko čo pozerám a má EU sklad (Španielsko, Francúzsko, Poľsko, ČR...) vždy mi dá že cannot deliver. Máte dakto vyskúšané ako to ide odrbať? Napadlo ma hore zadať ČR, ceny v EUR a pre shipping slovenskú adresu.
dorucuje normalne, pred dvoma tyzdnami mi prisla presne taka zasielka. asi mas smolu na predajcov, co akurat nedorucuju k nam
ITX >>> ATX
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

A este jeden velmi zaujimavy problem. Platil som nieco okolo 20.00USD, aby sa nam lahko pocitalo. Prisla upomienka z posty, resp. oznamenie - ze mam zaplatit DPH 4EUR. Lenze to je cisty podvod, pretoze ja som zaplatil 20USD aj s postou. cize DPH ma byt 4 USD a nie EUR. TO je +20% nad ramec DPH cize 24% DPH. Mozno je to len tym, ze objednavka bola z pred 1.7 a balik prisiel po 1.7. Je to 80centov "hore dole" ale kurnik, co je toto za system. Volal som na financnu spravu, a ze mam riesit s predajcom, ten mi poslal screenshot, ze mi deklaroval 20USD, tak kto ma to tu zdiera zas.. Od toho momentu kontrolujem kazdu jednu objednavku co mi pride, ci pocty DPH sedia... Tie drobne objednavky odmietnem, nech si to slovenska uzernicka posta posle naspat. Ani ich nebudem na Ali refundovat, nie je to ich chyba, ale moja, ze mi posta zle odpovedala na otazku a ze som si zle nastudoval zakony.
Chcelo by to nejaku konsolidacnu sluzbu, kde by niekto mimo EU pospajal viac balikov do jedneho, lenze aj na toto slovenska uzera posty myslela a kazda pozlozka nad tri polozky v baliku je +2eur, len nikto mi nevedel povedat, za akych podmienok, lebo "predlozenie zasielky na colnicu" nema nic spolocne s poctom tovaru v zasielke. Zatial mi prisiel balik len s max 2 polozkami..
wingo napísal: St 14. Júl, 2021, 09:57 Zdá sa to len mne či Ali z EÚ skladov nedoručuje na Slovensko? Poslednú dobu všetko čo pozerám a má EU sklad (Španielsko, Francúzsko, Poľsko, ČR...) vždy mi dá že cannot deliver. Máte dakto vyskúšané ako to ide odrbať? Napadlo ma hore zadať ČR, ceny v EUR a pre shipping slovenskú adresu.
objednal som si ruakvice zo Spanielska (Ali), prisli, ale potom to predajca vypol a uz nie je mozne poslat ten isty tovar na SR. Vypol to ked bola ta 618 zlava.. Takze niektore obchody posielaju, niektore posielali a uz nie, a nie
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ježíši, který jsi na nebesích, udri rukou boha hromu do Gala Erika, lebo keď nie ty, tak bohu prisahám, že ja ho permanentne zapauzujem.

Erik, pozri, táto téma vybuchla odkedy sa blížil dátum uplatnenia nových nariadení a posledné 3 strany rozoberáme už reálne, čo sa stalo, dokonca aj na tejto strane som ja sám písal o takejto zásielke.
Nepanikár a nešír tieto kázania o armageddone, keby si čítal posledné správy, tak tvoj príspevok mohol mať dva riadky a koniec. Pozri, bohužiaľ, moja zásielka objednaná 18.5. prišla včera a hľa, ešte včera som už stihol vydierať bota v chate a dostal som rovno voucher na cenu mojej objednávky a objednal novú vec, už aj zaplatil v objednávke daň a nemusím sa už obávať, že čo ak moja zásielka neprejde sitkom a zastavia ju.

Spomínaš tie svoje 2/4 eurá, pamätáš si časy, kedy by si platil 9€? Ja áno, takže ak budem objednávať odniekiaľ, kde nie sú v IOSS programe, tak nebudem musieť riešiť 3 kroky pre clenie ale takto mi to príde už preclené a ja zaplatím o 5€ menej a budem musieť ísť na poštu len raz. To, že prečo ich nezaujíma reálna hodnota a takto im asi stačí hodnota na štítku balíčka (ktoré vieme, že Číňankovia stále dávali od oka ako im prišlo) už neviem a neriešim.

Chceš vedieť, čo je ozajstný pokutový servis? Objednaj si niečo z krajiny mimo EU s dodaním UPS od výrobcu, ktorý neclí vopred za teba a potom dostaneš od nich 34€ faktúru čisto za colné zastupovanie (takže daň, prípadné clo a potom výpalné pre UPS, resp. SPS) a hneď ti pošta prestane byť proti srsti. :wink:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

loleqboleq
To, ze existuej dopravca, ktori si uctuje milion za balik, este neznamena, ze posta ma narok na 4eura za balik.. (2eura zlava pekne pomota hlavy ludom, lebo ta konci koncom augusta)
Prispevky som cital, ale neviem preco, som posledny prispevok cital ako 14. jan, 2021, asi potrebujem lepsie rozlisenie, alebo nove oci. ospravedlnujem sa za to. Mohol byt ten moj prispevok naozaj kratsi. Docital som prispevky od cca konca juna, strana 35. a som uz aj tu..
9eur som poste nikdy neplatil, vzdy som koomunikoval s FS cez email a stalo ma to4eur.
Ja som taky spomaleny, fakt mi za to prepac :) ale zaujima ma, skusim sa spytat.. prisla ti objednavka za X eur, a chceli po tebe vypalne 0.2*X +2eur. Neprevzal si to, a napisal na Ali to co si napisal, a dali ti voucher za X eur s tym ze treba nakupit za X+0.01eur ? A zasielka ti pojde spat? (edit - i ked ono by davalo logiku keby to prevezmes lebo ti vlastne preplatili dph a pcs)
Tie moje prve dva prispevky, to su emocia na utok na moju penazenku co sa PCS tyka.. Ale upokojil si ma, skusim aj ja na tie 4eura, co mi povedia, lebo caka ma tu 7 balikov na stole, to je 14eur, uz pekny kupon. a cca 20 balikov este na ceste, nesmierne nizkej hodnoty...
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Matej.T »

Podrzte sa pani, v mojom pripade nastal zvrat o 180 stupnov.

Tracking slovenskej posty pise:
Výstup z colnice
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Na Ali som si všimol ešte jednu vec, viete ako udávajú, že daň riešia len do 150€ - potestoval som trošku ako to funguje a zistil som, že ak spravíš objednávku trebárs 3 100€ vecí ale sú od troch rôznych predajcov, tak normálne na všetko vyberajú daň ale ak objednáš v rámci jedného storu veci spolu cez 150€, tak už nepočítajú daň, tak len náhodou, ak by ste sa ocitli v takej situácii, tak dávajte pozor.
Galo Erik napísal: St 14. Júl, 2021, 16:30 loleqboleq
To, ze existuej dopravca, ktori si uctuje milion za balik, este neznamena, ze posta ma narok na 4eura za balik.. (2eura zlava pekne pomota hlavy ludom, lebo ta konci koncom augusta)
Prispevky som cital, ale neviem preco, som posledny prispevok cital ako 14. jan, 2021, asi potrebujem lepsie rozlisenie, alebo nove oci. ospravedlnujem sa za to. Mohol byt ten moj prispevok naozaj kratsi. Docital som prispevky od cca konca juna, strana 35. a som uz aj tu..
9eur som poste nikdy neplatil, vzdy som koomunikoval s FS cez email a stalo ma to4eur.
Tie moje prve dva prispevky, to su emocia na utok na moju penazenku co sa PCS tyka.. Ale upokojil si ma, skusim aj ja na tie 4eura, co mi povedia, lebo caka ma tu 7 balikov na stole, to je 14eur, uz pekny kupon. a cca 20 balikov este na ceste, nesmierne nizkej hodnoty...
Čo si komunikoval s FS, keď colné konanie robila SK pošta? Teda kedysi sa mi marí, že pošta si pýtala výpalne "len" 5€, potom to navýšili na 7€ a nakoniec na 9€ (túto výšku som už ale nezažil našťastie), to je ich štandardná tarifa za sprostredkovanie colného konania za občana
https://www.posta.sk/sluzby/elektronick ... onanie#ecv .

A samozrejme, že sme všetci z toho na nervy ale keď preskočíme posledný mesiac neistoty, tak sa všetko vybavilo za nás - do 150€ človek rovno zaplatí daň a už sa nemusí obávať, že čo ak práve jeho zásielka neprejde sitkom a preclia to a nad 150€ vie presne, čo ho čaká.
Galo Erik napísal: St 14. Júl, 2021, 16:30Ja som taky spomaleny, fakt mi za to prepac :) ale zaujima ma, skusim sa spytat.. prisla ti objednavka za X eur, a chceli po tebe vypalne 0.2*X +2eur. Neprevzal si to, a napisal na Ali to co si napisal, a dali ti voucher za X eur s tym ze treba nakupit za X+0.01eur ? A zasielka ti pojde spat? (edit - i ked ono by davalo logiku keby to prevezmes lebo ti vlastne preplatili dph a pcs)
Áno, zásielka s vecou za 1,96€, na štítku som mal "CLO 2,31", keďže doprava hlásila, že to príde do 31 dní (takže koncom júna), tak som taktiež necítil, že je to fér a že ak zaplatím výpalné, tak že to Ali preplatí alebo sa spraví dispute - repko mi povedal, že mám spraviť dispute, ten dispute bol nejakou automatikou stále odpálkovaný, tak som šiel znovu do chatu, že zistím od nejakého človeka, že čo sa deje, že mi povedali, že mám niečo spraviť a systém ma outuje za to, čo robím a vtedy som natrafil na to tlačidlo, že daj mi kupón a zabudnem na dispute. Takže som dostal kupón na 1,96€ na objednávku za aspoň 1,97€, takže som to objednal jeden za cca 2 ečka, k tomu zaplatil rovno daň ale reálne som zaplatil len 20c, či koľko.

A tá, ktorá prišla ma už nezaujíma, je možné, že mi ešte niekto z pošty bude volať (zvyknú tak volať, keď bol pred pár mesiacmi problém so strašne pomalými dodacími lehotami, tak som mal zásielky, za ktoré som nikdy nedostal lístoček a potom mi volal niekto z pošty, že mám nevyzdvihnuté zásielky), tak overím, že je to to trackovacie číslo a ak bude, tak im poviem, že tú zásielku nebudem preberať, lebo predajca udával dodanie (ako reálne je jasné, že to na Ali je len odhadovaná doba dodania) pred 1.7. a nesplnil to, tak som dostal späť peniaze a o zásielku nemám záujem.
Naposledy upravil/-a loleqboleq v St 14. Júl, 2021, 16:52, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Galo Erik »

super, dik za podrobny opis situacie. To mne potom Ali nepomoze, kedze som to objednal vsetko v juni :)

EDIT - a myslis, ze teraz ti to pride bez toho 2eur PCS ?
Lebo ak nie, tak budes viacmenej na tom istom, alebo sa mylim?
Naposledy upravil/-a Galo Erik v St 14. Júl, 2021, 17:04, upravené celkom 1 krát.
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja by som to skúsil, sprav dispute s položkami ako ja som písal, a skús rovno ísť do chatu ako som šiel aj ja, či ti to nedá rovno to tlačidlo s podplacaním zákazníka. :D
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Debata o všetkom"